AMD APU Club

poruka: 13
|
čitano: 5.047
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD APU Club

Vidim da je ova serija AMD-ovih procesora sa integriranom grafikom zakinuta pa sam odlučio otvoriti temu pošto sigurno ima forumaša koji koriste APU.

 

Ovdje možete podijeliti svoja iskustva, svoj setup, postignuti overclock, postaviti pitanje.

 

Moj setup se sastoji od A8-5600k i ASUS F2A85-M Pro

 

Moja preporuka, mjenjati stock hladnjak, ja sam imao AC Freezer pro rev2, koji je bio na starom AM2+ phenomu, a koji paše i na FM2 socket, razlika u temperaturama ogromna, u idlu sa stock coolerom je temperatura oko 45, a sa Freezerom je oko 38 do 35. Prime95 nakon 15 min sa stockom preko 75, a sa Freezerom oko 57 stupnjeva. U igrama je to oko 52 stupnja. Stock cooler je samo komad aluminija i nikako nije adekvatan za 100W TDP procesor.

 

CPU CPU
HWmonitor HWmonitor
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD APU Club

Asusov software mi ga je jednom automatski clockao na stabilnih 4.3 GHz bez dizanja napona, nekaj sam mrdao po softweru od matične i multiplier se podesio na 43 i prošao je pol sata prime95 bez problema. Al zasad ne mislim klokati procesor jer nema potrebe makar ploča ima pregršt opcija za clockanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD APU Club

Evo malo sam se poigrao sa klokanjem i evo rezultata:

 

http://valid.canardpc.com/0yhbsk

 

5039.8 Mhz

 

Samo što voltažu i temperaturu je krivo prikazao...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 21:02 (Gigabyte091).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD APU Club

Cooler je Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2, a napon je dignut sa 1.35000V na 1.35625V + dodatne postavke sam mjenjao u programu od matične, vezano za VRM poput CPU Load Line Calibration i podignuo frekvenciju VRM-a sa 300 kHz na 400 kHz

 

Do 4930 MHz sam uspio bez dizanja napona.

 

Memorija je bila spuštena sa 1333 MHz na 1066 MHz kako slučajno nebi ona utjecala na OC

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD APU Club

A10 5800K, nije clockan, instaliran lubuntu 13.10, radi super i sa open source driverima za grafičku, kao i sa vlasničkim.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 22:58 (Punti).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD APU Club

Kod mene je A8  5600 K 7560D

Overclockira san jedino ram sa 1666 na 1833

ubuntu 13.10 - radi sve super s AMD driverima!

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD APU Club

Gledam ovaj rewiev, lik je došao do 4.5 GHz ali sa naponom od 1.55 V !!! 

 

Ja sam došao do 5.04 GHz sa malo povišenim naponom, a 4.5 GHz postignem kao od šale... 

 

On onda ili ima jako lošu verziju procesora ili sam ja imao sreće pa dobio jako dobar procesor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
AMD APU Club

Imam A8 7600 + ASUS A88XM-Plus + 2x4GB Hyperx Savage 2400 Mhz. Pitanje je sljedeče (znam da ima po Youtubeu hrpa videa),ali da li je netko "sparivao" APU sa nekom od R7 kartica i kakve su mu bile performanse grafike? Dakle zanima me iz prve ruke a ne neki link na video.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD APU Club

pozdrav,
pitanje u vezi apu proca i free sync-a posjedujem asus vg278qr, koji ima ove tehnologije u sebi c/p budem.

 

  • Supports both Adaptive-Sync with NVIDIA GeForce* graphics cards and FreeSync with AMD Radeon graphics cards *Compatible with NVIDIA GeForce GTX 10 series, GTX 16 series, RTX 20 series and newer graphics cards

  • trenutno imam gtx 970 i i5 6500, a monitor free sync podržava tek od gtx10xx serije, e sad mene zanima koji bi bilo najbolje apu kupit (gledao sam na nekima piše da pofržava na nekima ne, pa me zbunilo) i dal to stvarno funkcionira tako dobro da se opče ne vidi trzanje?
    od igara znam zaigrat battlefield, uglavno ajmo reč srednje do dosta zahtjevne igre, jer ako to zbila tako dobro radi, ova konfa ide na bubanj i kupujem manju kutiju i i za to mbo, jer več mi polako idu na živce te škatule oko stola.

    evo i link na detalje o monitoru.
    VG278QR|Monitors|ASUS USA
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD APU Club

Možeš kupiti ryzen 5700G npr. koji košta 3000 kn ali imati češ sa tim iGPU APU duplo manje FPS-a nego sa trenutnom GTX 970 (GTX 1060 3gb je podjednaka sa tvojom grafom)

 

 

 

Tebi za bolje perfomanse treba novi komp. Promjena svega, procesora i i jače grafičke kartice. Sobzirom da si na staroj platformi sve ti je to za promjenu kako bi nahranio takav monitor i imao ugodno iskustvo igranja.

Cilja na Ryzen 5600X i RTX 3060 Ti/ AMD 6700xt za tih 165 fpsa u zahtjevnijim igrama.

16 godina
offline
Re: AMD APU Club
forumaš kaže...

Možeš kupiti ryzen 5700G npr. koji košta 3000 kn ali imati češ sa tim iGPU APU duplo manje FPS-a nego sa trenutnom GTX 970 (GTX 1060 3gb je podjednaka sa tvojom grafom)

 

 

 

Tebi za bolje perfomanse treba novi komp. Promjena svega, procesora i i jače grafičke kartice. Sobzirom da si na staroj platformi sve ti je to za promjenu kako bi nahranio takav monitor i imao ugodno iskustvo igranja.

Cilja na Ryzen 5600X i RTX 3060 Ti/ AMD 6700xt za tih 165 fpsa u zahtjevnijim igrama.

 Hvala,
(nisam ja neki hc gamer, upalim igru neki tjednom jednom max dvaput, tako da nebrijem previše na frejmove pa da je 30-40 frejmova, ako to free sync riješava, super)

a baš sam se ponadao kak se budem riješio škatule koja skuplja prašinu i iskoristio taj free sync na monitoru, a i amd me interesira baš zbog mogučnosti oc-anja, malo me to privlači moram priznat, pa bio to pomak od 2-3% gušti su gušti, jedino mi preostaje probat nač nekog za zamjenu ja njemu ploču, cpu i grafu, on meni ryzen neki (moram vidjet koji bi bio ravan ovom mom i5 6500) i pomogučnosti isto neku grafu amd da je u rangu sa sisabayticom gtx g1

14 godina
offline
Re: AMD APU Club

Freesync ti počinje na 40+ fpsa, ako je ispod 40 fpsa ne radi ni sa jednom grafom. Za ugodno igranje trebao bi imati 60 fpsa. Uglavnom monitor ti je debelo neisakorišten. Takav monitor se u principu kupuje za online napucavanje uz dobru konfiguraciju koja može tjerati visok FPS.

16 godina
offline
Re: AMD APU Club
forumaš kaže...

Freesync ti počinje na 40+ fpsa, ako je ispod 40 fpsa ne radi ni sa jednom grafom. Za ugodno igranje trebao bi imati 60 fpsa. Uglavnom monitor ti je debelo neisakorišten. Takav monitor se u principu kupuje za online napucavanje uz dobru konfiguraciju koja može tjerati visok FPS.

 a da znam, eventualno mi preostaje mjenjat gtx 970 za neku amd, koja bi joj bila ravna, ako ko zna?
(monitor sam ovdije kupio na forumu, jer me oj otišo u vječna lovišta, pa nisam baš mogo birat, a i cijena je bila korektna)

  ps. isprike što skrečem sa teme

 

hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2021 12:06 (mrakky).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice