Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.038.146
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PREPORUKA, dali je razlika u cijeni od 149€ opravdana za malo veći FHD zaslon , duplo više RAMA I ROMA , CPU ?. Napominjem da je za nezahtjevnog korisnika ali ipak da nije neko smeće od laptopa i ovo su najpovoljnije cijene kod nas .


1.
Laptop (Toshiba ) Dynabook Satellite Pro C50-H-10W
(15.6 FHD i3-1005G1 do 3.4GHz 8GB 256GB SSD
FreeDOS) , 2 god.

Cijena got. 334,60 € ( Svijet medija )

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-toshiba-satellite-pro-c50-h-10w-156-fhd-i3-1005g1-do-34ghz-8gb-256gb-ssd-freedos/105674

ili


2.
Notebook (Toshiba) Dynabook Satellite Pro, C40-G-11L, 14" HD, Intel Celeron 5205U 1.90GHz, 4GB DDR4, 128GB SSD, Intel UHD Graphics,
Win 10 Pro, 2 god

Cijena got. = 185,68 €
( Centar tehnike )

https://www.centar-tehnike.hr/notebook-toshiba-dynabook-pro-c40-g-109-proizvod-25416/

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MUĆAK kaže...
PREPORUKA, dali je razlika u cijeni od 149€ opravdana za malo veći FHD zaslon , duplo više RAMA I ROMA , CPU ?. Napominjem da je za nezahtjevnog korisnika ali ipak da nije neko smeće od laptopa i ovo su najpovoljnije cijene kod nas .


1.
Laptop (Toshiba ) Dynabook Satellite Pro C50-H-10W
(15.6 FHD i3-1005G1 do 3.4GHz 8GB 256GB SSD
FreeDOS) , 2 god.

Cijena got. 334,60 € ( Svijet medija )

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-toshiba-satellite-pro-c50-h-10w-156-fhd-i3-1005g1-do-34ghz-8gb-256gb-ssd-freedos/105674

ili


2.
Notebook (Toshiba) Dynabook Satellite Pro, C40-G-11L, 14" HD, Intel Celeron 5205U 1.90GHz, 4GB DDR4, 128GB SSD, Intel UHD Graphics,
Win 10 Pro, 2 god

Cijena got. = 185,68 €
( Centar tehnike )

https://www.centar-tehnike.hr/notebook-toshiba-dynabook-pro-c40-g-109-proizvod-25416/

 Ne znam, te toshibe, imali smo ih par u firmi i nisu se pokazale kao kvalitetne. Ono što ja osobno preporučam kad me netko pita za laptop. ako ideš tako jeftino, zašto ne ideš na rabljeno?

Radije dat 200-300€ za rabljeni thinkpad nego za ovaj celeron sa 4GB ram.

Kad bih baš birao između ova dva, dao bi tih 100€ više za bolji CPU i više RAM

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja imam malo drukčiju dilemu pošto tražim laptop za productivity (Networking, par VM-ova ponekad & sl...)
U potrazi sam za light & portable laptopm kojim ima snage da se izbori sa svime time i najvažnije da ima mogućnost spajanja na dock. Do sada sam koristio Dell inspiron 13 sa i7 6gen i sve je radilo super osim šta nije imao dock.
Trenutno je izbor sužen na:

Intel nuc M15 > 15.6" IPS FHD, Core i7 1260P, 16GB, 1TB SSD, Iris Xe Graphics,

Acer swift X > 14 FHD IPS, AMD Ryzen 5 5625U, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050

Intelova prednost mi izgleda je šta ima 2 thunderbolt porta iako Acer tvrdi da ima dock preko USB-C klasičnog. Oba imaju zalemljeni RAM šta mi i nije nešto privlačno. Ono šta sam vidio da nema zalemljeni RAM su gaming laptopi a to je već preveliko i preteško.

Lenovo me trenutno ne privlači jer su im ekrani... DIM. Imam već 2. službeni i jednostavno je pretaman sa 250nit a ovi gore imaju 400.

 
0 0 hvala 0
4 godine
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Može preporuka ili neka iskustva za dole dva navedena modela laptopa ili ako imate za preporuku nešto treće:

 

Acer Swift X

ASUS Vivobook 15X OLED

 

Koji bi služili u svrhu korištenja za početak Coohom pa kasnije CAD ili Scetchup.

 

Vivobook ima divan oled ekran i prilično snažan procesor dok upitan Radeon Graphics, koji bi mogao biti unutra Vega uopće i dal bi to bilo dovoljno?

Swift X opada na i5 dok 3050 bi trebala biti preko svake diskretne kartice za ovakvu vrstu korištenja, ali ima kao laptop dosta lošiji ekran npr (na par recenzija su spomenuli IPS bleedint itd).

 

Također oba bi trebala biti termalno efektivna.

 

Cjenovni rang je maksimalno koliko sada košta Vivobook.

 

lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
chuspy kaže...

Ja imam malo drukčiju dilemu pošto tražim laptop za productivity (Networking, par VM-ova ponekad & sl...)
U potrazi sam za light & portable laptopm kojim ima snage da se izbori sa svime time i najvažnije da ima mogućnost spajanja na dock. Do sada sam koristio Dell inspiron 13 sa i7 6gen i sve je radilo super osim šta nije imao dock.
Trenutno je izbor sužen na:

Intel nuc M15 > 15.6" IPS FHD, Core i7 1260P, 16GB, 1TB SSD, Iris Xe Graphics,

Acer swift X > 14 FHD IPS, AMD Ryzen 5 5625U, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050

Intelova prednost mi izgleda je šta ima 2 thunderbolt porta iako Acer tvrdi da ima dock preko USB-C klasičnog. Oba imaju zalemljeni RAM šta mi i nije nešto privlačno. Ono šta sam vidio da nema zalemljeni RAM su gaming laptopi a to je već preveliko i preteško.

Lenovo me trenutno ne privlači jer su im ekrani... DIM. Imam već 2. službeni i jednostavno je pretaman sa 250nit a ovi gore imaju 400.

 

Meni pojam light and portable je laptop max 14'', sve preko toga je glomazno/teško. Većina 14'' će imati lemljeni RAM, bez LAN porta i osrednju bateriju i to je kompromis na koji si ili spreman ili ne.

 

Jesi pogledao asus expert book seriju? Izrazito lagani, 14'', imaju lan port, 400nita display, thunderbolt port

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SimeKZ kaže...

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-5-pro-82sn0064sc-ryzen-5-6600hs-16gb-512gb-ssd-radeon-graphics-16-led-wqxga-bez-os-sivi-010101277

 

Napokon sam dosao u posjed navedenog laptopa. 


 

 

Za sada mu ne mogu pronaci manu za svoj nacin koristenja. 

 Premali SSD? Mislim da 512GB u 2023. više nije dovoljno. Ali to je moje mišljenje.

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mr.Inferno kaže...

Pozdrav,

 

Može preporuka ili neka iskustva za dole dva navedena modela laptopa ili ako imate za preporuku nešto treće:

 

Acer Swift X

ASUS Vivobook 15X OLED

 

Koji bi služili u svrhu korištenja za početak Coohom pa kasnije CAD ili Scetchup.

 

Vivobook ima divan oled ekran i prilično snažan procesor dok upitan Radeon Graphics, koji bi mogao biti unutra Vega uopće i dal bi to bilo dovoljno?

Swift X opada na i5 dok 3050 bi trebala biti preko svake diskretne kartice za ovakvu vrstu korištenja, ali ima kao laptop dosta lošiji ekran npr (na par recenzija su spomenuli IPS bleedint itd).

 

Također oba bi trebala biti termalno efektivna.

 

Cjenovni rang je maksimalno koliko sada košta Vivobook.

 

lp

 Od Vivobooka sam odustao (nisam ga kupio) jer je model kojeg sam gledao imao zaljemljeni RAM, pa memorija nije bila nadogradiva (za koju godinu) i još par sitnica (zastarjeli HDMI itd.). Što smeta meni, ne znači da se smetati drugome! Kompjutere kupujem na dugi rok, pa gledam na neke detalje.

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
quickr kaže...
chuspy kaže...

Ja imam malo drukčiju dilemu pošto tražim laptop za productivity (Networking, par VM-ova ponekad & sl...)
U potrazi sam za light & portable laptopm kojim ima snage da se izbori sa svime time i najvažnije da ima mogućnost spajanja na dock. Do sada sam koristio Dell inspiron 13 sa i7 6gen i sve je radilo super osim šta nije imao dock.
Trenutno je izbor sužen na:

Intel nuc M15 > 15.6" IPS FHD, Core i7 1260P, 16GB, 1TB SSD, Iris Xe Graphics,

Acer swift X > 14 FHD IPS, AMD Ryzen 5 5625U, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050

Intelova prednost mi izgleda je šta ima 2 thunderbolt porta iako Acer tvrdi da ima dock preko USB-C klasičnog. Oba imaju zalemljeni RAM šta mi i nije nešto privlačno. Ono šta sam vidio da nema zalemljeni RAM su gaming laptopi a to je već preveliko i preteško.

Lenovo me trenutno ne privlači jer su im ekrani... DIM. Imam već 2. službeni i jednostavno je pretaman sa 250nit a ovi gore imaju 400.

 

Meni pojam light and portable je laptop max 14'', sve preko toga je glomazno/teško. Većina 14'' će imati lemljeni RAM, bez LAN porta i osrednju bateriju i to je kompromis na koji si ili spreman ili ne.

 

Jesi pogledao asus expert book seriju? Izrazito lagani, 14'', imaju lan port, 400nita display, thunderbolt port

 Prošli vikend je SD nudila ASUS Zenbook s i5 12. generacije, 16GB RAM-a, 512GB SSD-ov i OLED ekranu za 8200+ kuna. A taj nudi 14" ekran. Svakodnevno ga koristim (za posao) i jako sam zadovoljan, pogotovo zbog baterije.

4 godine
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zelenapaprika kaže...

 Od Vivobooka sam odustao (nisam ga kupio) jer je model kojeg sam gledao imao zaljemljeni RAM, pa memorija nije bila nadogradiva (za koju godinu) i još par sitnica (zastarjeli HDMI itd.). Što smeta meni, ne znači da se smetati drugome! Kompjutere kupujem na dugi rok, pa gledam na neke detalje.

Ti detalji ovdje nisu bitni, svijestan sam toga hvala.

Mene je zanimalo performans ovih laptopa prije odabira ako netko ima kakvih iskustava sa sličnim ili istim modelima.

Vjerojatno ide odabir na Acer Swift X zbog dedicirane grafike posebno 3000 serija, koja bi ipak trebala pružiti malo bolje i dugoročnije performanse.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jesam, ali nisam kod bjih vidio proc osim 11xxgx a oni po benchađrku imaju tipa 4-5000 bodova a ryzen 5500u ima 3x vise 14500. inace bi bio sadvim dobar odabir. Ima dodatni RAM slot, fodatni hdd slot i 14".

 

Nasao sam u njemackoj dell inspiron 14 sa ryzenom 5500u za jaki dobru cijenu i najvaznije od svega ima 2 sodimm slota tako da mogu ga natrpat sa 32gb rama i navodno se i mini pci x u koji ide lte  odem moze dodat jos jedan disk.

kompromis je ekran 300 nit i  nije thunderbolt nego samo usb c ali ima pd tako da bi trebao radit na docku. najbolje od svega je 550e i jos ako ga maxam na 32gb rama i uvalim jos jedan ssd bi opet ispao ispod 700 sta je vrh, bar po meni

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
chuspy kaže...

jesam, ali nisam kod bjih vidio proc osim 11xxgx a oni po benchađrku imaju tipa 4-5000 bodova a ryzen 5500u ima 3x vise 14500. inace bi bio sadvim dobar odabir. Ima dodatni RAM slot, fodatni hdd slot i 14".

 

Nasao sam u njemackoj dell inspiron 14 sa ryzenom 5500u za jaki dobru cijenu i najvaznije od svega ima 2 sodimm slota tako da mogu ga natrpat sa 32gb rama i navodno se i mini pci x u koji ide lte  odem moze dodat jos jedan disk.

kompromis je ekran 300 nit i  nije thunderbolt nego samo usb c ali ima pd tako da bi trebao radit na docku. najbolje od svega je 550e i jos ako ga maxam na 32gb rama i uvalim jos jedan ssd bi opet ispao ispod 700 sta je vrh, bar po meni

 Single core intel je bolji od 5500u ali tvoja lova, tvoj izbor, ja sam samo predložio

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zelenapaprika kaže...
SimeKZ kaže...

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-5-pro-82sn0064sc-ryzen-5-6600hs-16gb-512gb-ssd-radeon-graphics-16-led-wqxga-bez-os-sivi-010101277

 

Napokon sam dosao u posjed navedenog laptopa. 


 

 

Za sada mu ne mogu pronaci manu za svoj nacin koristenja. 

 Premali SSD? Mislim da 512GB u 2023. više nije dovoljno. Ali to je moje mišljenje.

Ne znam kaj bi ja to trebal imat na laptopu da napunim 512gb SSDa. 

Prosli laptop je imal 256gb i nije bil na pola pun.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Molim preporuku za laptop od 17" s Windowsima za nezahtjevnog korisnika. Na njemu se neće igrati igre, već će se koristiti za surfanje, gledanje filmova, Word, Excel i slično. Plaćanje bi bilo na rate, Zagreb. Maksimalno do 660 eura.

Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2023 19:33 (IgyZG).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SimeKZ kaže...
zelenapaprika kaže...
SimeKZ kaže...

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-5-pro-82sn0064sc-ryzen-5-6600hs-16gb-512gb-ssd-radeon-graphics-16-led-wqxga-bez-os-sivi-010101277

 

Napokon sam dosao u posjed navedenog laptopa. 


 

 

Za sada mu ne mogu pronaci manu za svoj nacin koristenja. 

 Premali SSD? Mislim da 512GB u 2023. više nije dovoljno. Ali to je moje mišljenje.

Ne znam kaj bi ja to trebal imat na laptopu da napunim 512gb SSDa. 

Prosli laptop je imal 256gb i nije bil na pola pun.

 Blago tebi. Sretno s laptopom, nadam se da će služiti dugo.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IgyZG kaže...
Molim preporuku za laptop od 17" s Windowsima za nezahtjevnog korisnika. Na njemu se neće igrati igre, već će se koristiti za surfanje, gledanje filmova, Word, Excel i slično. Plaćanje bi bilo na rate, Zagreb.

Hvala!

 Nabava.net, u filter odabrati 17'' i pikni najjeftinije kaj dobiješ.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ima tu još zahtjeva. Čovjek hoće da mu laptop za 3 godine ne bude zastarjeli laptop koji će biti spor i neupotrebljiv.
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IgyZG kaže...
Ima tu još zahtjeva. Čovjek hoće da mu laptop za 3 godine ne bude zastarjeli laptop koji će biti spor i neupotrebljiv.

 Daješ info na kapaljku. Do kojeg iznosa?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Do 660 eura.
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IgyZG kaže...
Do 660 eura.

 S obzirom na kriminalnu ponudu 17'' laptopa vjerojatno bih uzeo ovo: https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-3-82kv005bsc-ryzen-7-5700u-12gb-512gb-ssd-radeon-graphics-17-3-ips-fhd-bez-os-sivi-014600872

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moja isprika, ipak se kupuje 15.6" laptop. Dakle, radi se o nezahtjevnom korisniku koji želi da mu laptop nakon tri godine ne bude pretjerano zastario u odnosu na napredak informatičke tehnologije. Laptop bi trebao imati Windowse, a cijena s plaćanjem na rate ne bi trebala prijeći 660 eura.
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IgyZG kaže...
Moja isprika, ipak se kupuje 15.6" laptop. Dakle, radi se o nezahtjevnom korisniku koji želi da mu laptop nakon tri godine ne bude pretjerano zastario u odnosu na napredak informatičke tehnologije. Laptop bi trebao imati Windowse, a cijena s plaćanjem na rate ne bi trebala prijeći 660 eura.

 https://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=21437&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

mislim da bi ovo bio odličan izbor i za malo zahtjevnijeg korisnika, Ryzen 5 procesor, 16GB RAMa, 512 SSD , USB-C koji podržava i video, osvijetljena tipkovnica, IPS ekran 300 nits, win 11...

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2023 10:13 (BoTiA).
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IgyZG kaže...
Molim preporuku za laptop od 17" s Windowsima za nezahtjevnog korisnika. Na njemu se neće igrati igre, već će se koristiti za surfanje, gledanje filmova, Word, Excel i slično. Plaćanje bi bilo na rate, Zagreb. Maksimalno do 660 eura.

Hvala!

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-3-15alc6-17alc6-cijena-82kv005esc-173-1920x1080-amd-ryzen-5-5500u-160505591

 

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_3_17ALC6?M=82KV005ESC

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
josip12 kaže...
IgyZG kaže...
Molim preporuku za laptop od 17" s Windowsima za nezahtjevnog korisnika. Na njemu se neće igrati igre, već će se koristiti za surfanje, gledanje filmova, Word, Excel i slično. Plaćanje bi bilo na rate, Zagreb. Maksimalno do 660 eura.

Hvala!

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-3-15alc6-17alc6-cijena-82kv005esc-173-1920x1080-amd-ryzen-5-5500u-160505591

 

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_3_17ALC6?M=82KV005ESC

 Više nije 17, sad je 15. Ali pričekaj dan dva možda padne i na 14 tko će ga znat

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IgyZG kaže...
Moja isprika, ipak se kupuje 15.6" laptop. Dakle, radi se o nezahtjevnom korisniku koji želi da mu laptop nakon tri godine ne bude pretjerano zastario u odnosu na napredak informatičke tehnologije. Laptop bi trebao imati Windowse, a cijena s plaćanjem na rate ne bi trebala prijeći 660 eura.

 Laptop Lenovo Ideapad 3 15ITL6 (15,6 FHD, Intel i5 1135G7, 12GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, Intel Iris Xe Graphics, Arctic Gray) Win11P
660€ za karticu


15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
FakeDeath kaže...
IgyZG kaže...
Moja isprika, ipak se kupuje 15.6" laptop. Dakle, radi se o nezahtjevnom korisniku koji želi da mu laptop nakon tri godine ne bude pretjerano zastario u odnosu na napredak informatičke tehnologije. Laptop bi trebao imati Windowse, a cijena s plaćanjem na rate ne bi trebala prijeći 660 eura.

 Laptop Lenovo Ideapad 3 15ITL6 (15,6 FHD, Intel i5 1135G7, 12GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, Intel Iris Xe Graphics, Arctic Gray) Win11P
660€ za karticu


 lošiji je to izbor u odnosu na laptop sa AMD procesorom koji sam mu ja predložio, manje RAMa, manje opcija na USB-C, lošiji ekran (TN) manje svjetline, kraće trajanje baterije, nema osvijetljenu tipkovnicu...

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Istina, nisam ni gledao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

nešto mi nije jasno...

ovo je redovna cijena u svijet medija

800€

 

Laptop HP Pavilion 15-eg2014nm 6G2T6EA (15.6 FHD i5-1235U do 4.4GHz 16GB 512GB SSD MX550 2GB W11)

 

kod ostalih, nigdje ga ne pronalazim ispod 1200€.

 

jesu ovi što pogriješili?

na oko se vidi po specifikaciji da to ne može ispod 1000€.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Ako si u mogućnosti uzmi ovaj zadnji. Bolji cpu, brža memorija, bolji display, baterija većeg kapaciteta. Jedina mana je što je nešto teži (300g) i što ni jedan nema lan port (ako ti je to bitno).

Još ako uspiješ iskoristiti ovih 10%+10% mislim da je to dobar deal.

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, 

 

Kupujem laptop za posao. Uglavnom text editing, video konferencije i web browsing (nerijetko mi treba gomila tabova). Instalirat cu Linux na njega, treba mi neki za koji postoje dobri driveri za Debian. 

Vecinom radim od doma i laptop se ne mice ali ga povremeno moram odnijeti na put sa sobom.

 

Neki zahtjevi:

15.6 ili veci ekran (moze 16, 17)

3.5mm port kombinirani mikrofon i slusalice

Dobra tastatura i touchpad

Slaba potrosnja baterije i da baterija jako dugo traje

16+GB RAM

USB-C punjac ako je moguce

HDMI port

 

Nebi htio previse potrosit i kupit laptop kojem necu koristit ni pola potencijala vecinu vremena. Isto tako ako povremeno trebam nesto kompajlirat ili radit nesto malo jace CPU intenzivno da ne steka potpuno.

 

Hvala unaprijed za sve preporuke.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice