Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 37.049
|
čitano: 13.462.314
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
  • Dakle, planirao sam kupiti laptop za gaming (ako se moze tako reci) za cca. 7000kn
  • Malo sam gledao ponudu na web shopovima i našao sam se u problemu, kao prvo prije mjesec-dva sam naisao na Lenovo Y50-70 koji je za 7500kn "zadovoljavao sve moje potrebe" - znaci core i7 (quad core) 2.6ghz, gtx 860 4gb ddr5, 8gb ram itd., ali taj model je ocito "ispario" s polica i ne moga ga naci...
  • Sada kad gledam laptope naisao sam na ovaj, ajmo reci problem. 
  • Naime za oko mi je zapeo
  • Asus ROG GL552JX-CN030D (dakle core i7-quad core 2.6ghz , ali ima gtx 950m sa 2gb ddr3 grafickom karticom) te imam jos jedan laptop Aspire V Nitro, 17.3" koji ima (core i5 dual core 2.9ghz i gtx960m sa 2gb ali ddr5)...
  • I sada me iskreno zanima je li mudrije izabrati ovaj sa jacom grafickom (jer ciljam vise na gaming) ili?
  • Ako imate kakve prijedloge sto se tice laptopa za oko 7000kn slobodno napisite, hvala unaprijed :)
  • Edit: igrice tipa GTA V, Witcher 3 (naravno ne ocekujem da vrti besprijekorno na high postavkama), ali bih volio da bude ugodno za igrati :)

 

http://www.instar-informatika.hr/acer-aspire-v-nitro-173ips1920x1080-core-i5-4210h350ghz-8gb-lddr3-1000gb-dvd-sm-nvidia-gtx960m-gddr5-2gb-bt-hdmi-wi-fi-ac5gb-usb30-hd-webcam-illuminated-kb-linux/NX.MUQEX.031 

 

I

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-rog-gl552jx-cn030d-156-ips-fullhd-intel-core-i7-4720hq-ram-8gb-hdd-1000gb-geforce-gtx950m-2gb-2-god-jamstvo/asus-gl552jx-cn030

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 0:34 (FuzZz).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Yap, ispario, sada za 800kn manje dobis jednako dobar laptop za igranje i to 17,3": http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+nitro+031

 

GL552 nije dobra kupnja jer ciljas na gaming, znaci treba ti cim jaca graficka, a to 950M u tom rangu nije. Moje misljenje je i dalje da je i7HQ prilicno bespotreban za igranje na grafu ranga 850M-960M, radi onog testa: http://www.gaminglaptopsjunky.com/i5-vs-i7-midrange-gaming-performance-test-gt-850m/ 960M je u gamingu direktno usporediva sa desktop gtx750Ti pa sad da mi je znat ko tu grafu uparuje sa i7 za igrice. Doduse, laptop i5 nema 4 prave jezgre kao desktop, al svejedno. Lijepo se sa linka vidi da 850M (citaj 950M) koja je jedno 20-ak % slabija od 860M/960M ne dobiva niti fps na Crysisu3. Sve pise, a kod linka jos uzmi u obzir da nisu testirani laptop i5 i i7 jednakog takta, da jesu mislim da bi bila jos manja razlika od tako minimalne razlike. Onda probas iskalkulirat bi li 960M dobila ista sa i7, pa vjerojatno nebi nista posebno, a nekakva razlika bi se po meni trebala vidjeti u vrlo zathjevnim a MP igrama, npr. BF4 MP.

 

Mislim da je tu onda prilicno lagan odabir, Acer Nitro. 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

Trebala bi novi laptop koji će se koristiti umjesto stolnog računala (programiranja/surfanja/multimedije) 

Po mogućnosti ekran 17,3 '', 6-8 GB ram-a, cjenom do 5.500kn. Htjela bi ga koristiti još neko vrijeme, neće se koristiti za igrice ali bi bilo dobro da je brži.

 

Na što paziti kod izbora procesora, grafičke ?

 

Trenutno se dvoumim oko :Prijenosno računalo DELL Inspiron 5748, kakva su vaša iskustva? Neki jeftiniji laptop sa sličnim karakteristikama?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka 8gb rama i ssd od 256 ili 500 gb za asus n551jw 

Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, zanima me jel g751jl najbolji laptoo za te novce? Ili ima nesto bolje...

Hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav ekipo, prije kojih 2 mjeseca sam bio u nabavki laptopa,ali sam na kraju odusta da skupim još koju kintu. Sad je došlo vrijeme za to i plan je uzeti laptop sljedeći tjedan.

Prvenstveno mi treba za posao, 2D i 3D crtanja !!! Mogao bih uzeti stolno računalo, ali jako mi je bitna MOBILNOST, jer ću ga nositi na sastanke, prezentacije, pa i sa posla doma !!!

 

Koristiti ću ga za:

1. 3D i 2D crtanje

2. Igranje, BF4, CS:GO, FIFA14 itd...što se kupi probat će se igrat, iako imam stolno za to, nebi bilo loše imati mogućnost igranja i na laptopu, makar ne na ULTRA postavkama.

 

Hardware:

1. RAM - dakle treba mi barem 12GB RAM, ali radje bih 16GB RAM (na stolnom kompu imam 8GB i zna zajeb****, nadogradnja je uskoro)

2. Grafika - e sad, ove grafičke kartice mi nisu baš jasne, tu je Fichek majstor, većina koje sam ja gledao su 840m na takvim laptopima, a po komentarima mi se čini da i nije baš dovoljno za "igranje" previše pa samim time niti za 3D crtanje koje zna biti zahtjevno. Našao sam dva sa 960m i 965m, pojma nemam :/

3. Procesor - hm, nemam pojma koliko znači i5 ili i7 za 3D crtanje, mislim da bi i5 bio dovoljan, ali nekak bi radje i7 ako se može ugurat u buđet

4. Ekran - 15,6'' ili 17',3' zaista mi je svejedno, ali naravno veće je i preglednije prilikom crtanja, no ne igra mi toliko ulogu

5. Nadogradnja - kad bih imao mogućnost nadogradnje SSD-a u budućnosti nebih se žalio XD

 

Ne igra mi ulogu:

1. Predinstalirani windowsi (ionako imam original windowse na stolnom, tako da free DOS ako se može jeftinije proći, super. Ako je razlika 100kn može rađe sa predinstaliranim)

2. Kvaliteta ekrana, e sad, oni IPS, FHD, QHD itd malo toga razumijem osim da je IPS napredniji od njih svih (ali bih da je FHD rezolucija)

3. Baterija, potpuno nevažno, može trajati 2h, a može i 5h, bitno da nije ispod tih 2h (ne na igranju, nego crtanju, surfanju itd)

 

 

 

Uzeo bih ga preko firme dakle košta bi 25% jeftinije, a buđet mi je oko 7000kn (sa popustom od 25%), dakle to bi sa punokrvnom cijenom bez popusta bilo oko 9000kn da se lakše orijentirati !

 

Otvoren sam za prijedloge i da si malo popričamo i nađem nešto pšto će mi biti korisno i neću požaliti što sam uzeo.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 11:51 (MasterG).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ASAPROCKY kaže...

Pozdrav, zanima me jel g751jl najbolji laptoo za te novce? Ili ima nesto bolje...

Hvala.

 To je jedan od modela koji je i meni zapeo za oko, sad instar ima ASUS promo

1)Asus G751JL, Intel Core i7-4720HQ, 8GB DDR3, 128 GB SSD + 1TB HDD, GeForce GTX965M 2GB...CIJENA 8999 kn
2)Asus N551JK, Intel Core i5-4200H, 4GB DDR3, 1 TB HDD, Geforce GTX850 2GB...CIJENA 5699 kn
3)Asus UX303LB, Intel Core i7-5500U, 13.3" FHD, 8GB DDR3, 256 GB SSD, GeForce 940M...CIJENA 9199 kn
4)Asus K550JX, Intel Core i7-4720HQ, 8 GB DDR3, 1TB HDD, GeForce GTX950M...CIJENA 6199 kn
5)Asus X751LKB, Intel Core i5-5200U, 6 GB DDR3, 1TB HDD, 17.3" LED, Geforce GTX 850M...CIJENA 4799 kn

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ivana28 kaže...

Pozdrav

 

Trebala bi novi laptop koji će se koristiti umjesto stolnog računala (programiranja/surfanja/multimedije) 

Po mogućnosti ekran 17,3 '', 6-8 GB ram-a, cjenom do 5.500kn. Htjela bi ga koristiti još neko vrijeme, neće se koristiti za igrice ali bi bilo dobro da je brži.

 

Na što paziti kod izbora procesora, grafičke ?

 

Trenutno se dvoumim oko :Prijenosno računalo DELL Inspiron 5748, kakva su vaša iskustva? Neki jeftiniji laptop sa sličnim karakteristikama?

Odabir je vrlo lagan: Lenovo z70-80, prvi IPS 17,3" na trzistu, znaci osjetno bolja kvaliteta slike od svih ostalih 17,3" u tom rangu. Tu je i FHD rezolucija koja ima svoju cijenu i koja uobicajeno dolazi sa IPSom. Dell ima HD rezoluciju. To je glavna razlika izmedju tih laptopa, izrade su iznadprosjecne kod oba. Komponente su vrlo slicne, i5-5200U je vrlo blizu i7-4510U, razlika je 10-15% i s time se ne moras zamarati, znaci taj i7U nije ono sto se cini da je, to je zapravo laptop i5. Za tu namjenu ti ne treba brzi procesor, i5-5200U i 8GB RAMa ce odraditi posao, graficka ti je prakticki nebitna posto ne mislis igrati igre, a mozes se naigrati s njom.

 

ASAPROCKY kaže...

Pozdrav, zanima me jel g751jl najbolji laptoo za te novce? Ili ima nesto bolje...

Hvala.

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=646&jumpto=4693496&sort=asc&view=flat

Np.

 

@MasterG

Da ne pisem roman, napisi zelis li 15,6" ili 17,3". Bilo bi jako dobro da se izrazis i po pitanju tezine, Asus UX303LB je ultrabook tezak 1kg, nikako se nemre smjestit u isti kos sa G751JL koji tezi 3.8kg. Primjeti da uz Windowse dobis hrpetinu programa sa tim UX303LB, sve to ima svoju cijenu. Realno laptop bi bio okej, ali se u igranju nemoze usporediti sa G751JL ili nekim laptopom sa 960M grafickom, razlika je ogromna, 940M moze solidno izgurati CS:GO na FHD, ali BF4 i tako zahtjevnije igre nikako na FHD, nego na HD rezi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 12:14 (The_Fichek).
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
anonymous_Zg kaže...

Moze preporuka 8gb rama i ssd od 256 ili 500 gb za asus n551jw 

Hvala :)

koliko imas sada rama u laptopu?

 

skini 64 bit cpu-z i uslikaj screenshot od SPD taba pa postaj ovdje da vidimo koje specke imas od rama.

 

za ssd koji ti je buđet ili samo hoces preporuku? 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Napisao sam da mi je zapravo svejedno za velicinu ekrana,ako mogu dobiti puno bolje performanse radje bih uzeo manji ekran.

A niti težina mi e igra ulogu. Dovoljno sam dobro građen da nosim 4kg XD ionako ću uzeti ruksak a ne torbu.
Ne trebaju mi windowsi ako je velika razlika u cijeni, te sve programe mogu sam nabaviti  a  i windowse mogu nabaviti po puno nižoj cijeni. (ove koje sad imam platio sam 20$, original) a ostale programe koje koristima za crtanje su ionako profesionalni i ne mogu se nabaviti samo tako

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 13:01 (MasterG).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 13:02 (MasterG).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U tom slucaju idi na Asus G751JL ili Acer Nitro tocno taj model koji sam linkao. Razliku u grafama gledaj u postu kojeg sam linkao prijemalo, evo opet:

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=646&jumpto=4693496&sort=asc&view=flat Kad otvoris taj link, skrolaj malo gore pa ces vidjeti sto sam napisao za SSD u tom Asusu, a sto se tice SSDa u Nitrou stane ti 256GB SSD do 9K, ugradjujes ga u M2 utor do kojeg dodjes tako da popratis YT tutorial ili ga odneses na servis. Acer se vrlo dobro nosi sa hardverom koji je unutra, sto vrijedi rec jer je tanak tolko kolko je, dok je Asus takorec mrcina od laptopa vjerojatno sposobna i za Overlockanje graficke i/ili procesora i sto je najbolje, s time se mozes igrati radi: http://mojasus.com.hr/pouzdanost

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 13:36 (The_Fichek).
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

nisi mu naglasio da ima za istu cijenu model G751JL sa 128GB ssdom - 7008

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

al je to 8Gb RAM jel? koliko košta nadogradanja još jednog modula RAM-a od 8 Gb?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

znači 500kn, tako sam i računao :)

Odlično, gotovo sam ziher da idem po taj ASUS ROG G751JL :)))))

totalno sam nabrijan sad, ak to propadne il mi izleti neki trošak poludit ću XD

hvala svima :)

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nemogu skinut to sam jer sam u zadru, nije mi tu laptop, trenutno imam 8 gb treba mi jos tolko 

Ssd mi treba preporuka netreba sad neki preskup, neki nornalan

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.6008F943-A469-4E34-A377-C55F724B88E8.aspx

 

za ssd - 850 evo, mx100 512GB je dosta jeftin ako ces ici na dost veci kapacitet, hyperX savage, arc100...

 

Imas i nesto jeftinije ovisno koje su ti latencije i frekvencija memorije, 1,35V mora biti za haswell...

 

http://www.centro.hr/kingston-8gb-1600mhz-ddr3l-non-ecc-cl11-sodimm-1-35v-ean-740617219791-kvr16ls11-8.aspx

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 23:15 (roby27).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

I realno koje igre onda mogu "zavrtiti" na tom laptopu :D- Acer Aspire VN7-791G? A i zanimljivo mi je kako nigdje nitko ne recenzira tu verziju laptopa sa 960m nego samo sa 860 ili razlika između te 2 uopce nije velika?)

 

Edit:"960m je overclockana 860m.." sry sto tek sada vidim ali pitanje za igre jos uvijek stoji

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 1:16 (FuzZz).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Razlika je 1-2fps, 5% max., 60Mhz u taktu naspram 860M. Nebi se nit meni dalo radit review tako malo jace graficke od 860M, da sam vec napravio review 860M.

 

Sad sam malo gledao tvoj prvotni post, ti kupujes do 7K, jedini sa 860M u tom rangu je ostao N551JM i to samo u jednom ducanu, a sa 960M imas tog Nitroa koji ti je najbolja kupovina po meni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 1:28 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odi u Links ili nazovi i reci da zelis vidjeti te laptope u ducanu, zatim izaberi onog koji ti se vise svidi :)

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hitno mi treba preporuka laptopa do nekih 3500kn bilo bi jako poželjno iz Linksa ili negdi drugdi u Splitu, ili ako baš baš ima best buy za naručit iz protisa ili adm-a

 

Graficka nije bitna, što brži procesor, što veći disk i RAM-a 4Gb al ne smeta ni više

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 14:17 (goranmactavish).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Onda hitno napisi kakav laptop zelis.

15,6" ili 17,3" ?   Je li pozeljna FHD - 1920x1080p rezolucija koju u tom rangu jedini ima Lenovo z50. U suprotnom imas laptop sa HD - 1366x768p rezolucijom, tj. 1600x900, ako gledas 17,3" laptop.

EDIT: Na ovaj drugi dio si odgovorio, jos cekam odg na ova 2 pitanja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 14:43 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Onda hitno napisi kakav laptop zelis.

15,6" ili 17,3" ?   Je li pozeljna FHD - 1920x1080p rezolucija koju u tom rangu jedini ima Lenovo z50. U suprotnom imas laptop sa HD - 1366x768p rezolucijom, tj. 1600x900, ako gledas 17,3" laptop.

EDIT: Na ovaj drugi dio si odgovorio, jos cekam odg na ova 2 pitanja.

 Nije za mene laptop, ali prijatelju će služit uglavnom za filmove, rad u wordu i surfanje tako da sasvim je svejedna veličina možda bi bilo bolje da je 15.6 da je lakši za nošenje, a rezolucija također bilo bi lijepo Full HD, ali ako nema za tu lovu nece smetat manja rezolucija

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Onda taj Lenovo z50 i to je to, nista jace komponente nebi dobio sa laptopom HD rezolucije. Ima i 5god jamstva, neka akcija koju nudi Elipso. Tog nema u Linksu. U Linksu moze pogledati HP Pavilion sa produljenim jamstvom, sto bi bila neka akcija koju nudi Links: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=hp+pavilion+produljeno (gledat i3 i a8-6410u).

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ponudit cu mu onda taj lenovo, ako mu bude preskupo HP Pavilion 15-p150nm ili HP Pavilion 15-p101nm. I kao zadnji izbor gledam ovi DELL sa Intelom i3 5005U ili ACER Aspire koji cak ima i Windowse, ali sa A8-6410?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima puno laptopa u tom rangu sa Windowsima, pitaj ga je li mu problem nabaviti Windowse, ako je, onda gledamo samo laptope sa Windowsima. Mozda bi Lenovo b50 bio bolji odabir od tog Acera jer je nesto cvrsci i ima matt ekran. i3-4010U i A8-6410 oba imaju Passmark oko 2500 bodova, znaci vrlo slicni.

 

Dell sa tim procesorom je isto solidan odabir za 3K i ima 3god jamstva. Mala posebnost je sto ima najbrzi i3U, tj. najnoviji, al nije to nista puno brze od drugih i3U. Cisto za usporedbu sa ovima koje sam prijemalo spomenuo, taj ima Passmark 3000 bodova. i3-4030U je izmedju sa nekih 2750 bodova, al ima i hrpetina drugih testova i tesko se to osjeti u surfanju, sto kazem iz iskustva.

 

Lenovo z50 u Elipsou je malo skup, 300kn skuplji od najnize cijene sa nabava.net, ali zato ima +3god jamstva naspram tih sto definitivno vrijedi 300kn. Tolko, tj. 50kn vise, inace kosta produljenje jamstva na 3god kod Lenova i to je jedno od najjeftinijih produljenja. Npr. kod Paviliona produljenje na 3god kosta cak 750kn, to bi bilo jedno od najskupljih produljenja. Razlog sto je tolko skuplje je jer HP u startu nudi 1god, a ne 2god kao ostali brandovi. Dell je iznimka i dolazi sa 3god u startu.

 

Izmedju ta 2 Paviliona sto gledas, ako mu nije bitna graficka, neka ustedi tih 300kn jer kao sto rekoh i3U i A8-6410U su vrlo blizu, ako preferira Intel onda ok. Inace sa 830M grafom se itekako da naigrati te ista nije puno slabija od 840M koja je najjaca u tom i skupljem rangu.

 

Da bi se odlucio izmedju tih nekih laptopa za slicnu cijenu najbolje mu je da ode u ducan i uzivo vidi kako to izgleda pa na temelju dojma donese odluku.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 15:06 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala ti puno, bilo je međutim puno sporednih zahtjeva te crna boja te kamera te veliki disk tako da ipak na kraju uzima DELL Inspiron 3543

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 17:16 (goranmactavish).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar odabir. Sporedne zahtjeve si mogao odmah napisati, ali nema veze..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice