Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 37.042
|
čitano: 13.456.325
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

molio bih vas neki dobar izbor laptopa 15,6'' za isključivo poslovne svrhe (pretežito office, multimedija) do 4200 kn. Kvalitetne građe, grafička nije bitna može integrirana, sa Windows 8.1 ili bez, preferiram HP, ali ako ima bolji izbor slobodno predložite.

 

Hvala

 

edit: digao budget

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 10:59 (Zeus_CM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The_Fichek kaže:

 

17.3" laptop sa FHD rezolucijom, isplativiji od tog 17.3" Asusa je: 17.3" Acer.

 

Sto se 15.6" FHD tice, bijeli Lenovo z50-70 je prvi najjeftiniji laptop sa FHD rezom, ali to treba za svaki slucaj provjeriti jer zna biti upitna informacija. Navodno bi svi modeli sa 840m grafickama trebali imati FHD rezoluciju pa su tako ovi modeli prvi najbolji u tom smislu. Zapravo osim tog u M-computers je bio jos jedan u centro.hr za normalnu cijenu. Oko 4200kn je lose traziti modele sa i3, nego tu vec ima onih sa i5: klik Sto se procesora tice, za tu namjenu ce bilokoji i3 biti skroz i vise nego u redu. Graficke su u tvom slucaju dodatni plusevi, ali sta je tu je.

 

Razmisli i o ovako isplativom Lenovo g710 sa 1600x900 rezolucijom. Isplativ je jer je zapravo nesto kvalitetnije izrade od svih navedenih laptopa, nema graficke koja nabija cijenu, procesor je najbolji pentium i zapravo jaci od i3 sa U u oznaci. Ekran je navodno iznadprosjecne kvalitete, ali je glossy, no i svi laptopi koje sam predlozio su ja mislim glossy. Prema notebookchecku ima izrazito visok kontrast u odnosu na konkurenciju sto je dobro i sto ga zapravo cini dobrim i za koristenje po vani. Naravno nemora ekran modela kojeg su oni testirali biti jednak kao i ovdje, ali nebi trebao biti ni daleko od toga.

 

Kaj se 15.6" anti-glare tice hmm. Ja bih prvo pitao ima li anti-glare ovaj Lenovo Neznam stvarno, ako stavim da je FHD rezolucija ispred anti-glare onda se laptopi sa FHD i anti-glare nadju tek u gornjoj granici budzeta sto je ja mislim daleko neisplativo u odnosu na po meni najbolji odabir Lenovo g710, neisplativo zapravo i s obzirom na onog FHD Acera.

 

 

 

Hvala na detaljnom odgovoru i drago mi je da si napisao roman, nekima od nas je on potreban da bismo shvatili neke stvari..lol 

 

Sto se tice ovog Acera od 17,3" , koja je glavna razlika u odnosu na Asus (K750LN-T4147), osim cijene? Ima li i on aluminijsko kuciste? Lakoca odrzavanja? Glossy/anti glare dilema: mislim da mi je najbolje potraziti neku trgovinu koja ima neki primjerak s instaliranim windowsima tako da mogu vidjeti kako to zapravo izgleda, pogotovo sto se tice boja.

 

 

U kategoriji onih od 15,6" mi je veca guzva, s time se i teze odluciti. Kada bih se odlucila za model bez anti glare-a i s FHD-om, je li velika razlika, uzimajuci u obzir moje potrebe, sto se tice graficke i procesora izmedju ova dva Lenova koja si mi spomenuo, Lenovo Ideapad Z50-70 Intel Pentioum 3558U 1.70 GHz 4GB 1TB i ovoga http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11472, jer je razlika tisucu kn? 

 

A ako bih se odlucila za FHD s anti glare-om, sto kazes na ovaj http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=11346?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 10:24 (Isolta).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Možete staviti nešto najbolje do 4000kn,kupio bi u zg,dijagonala 15''

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

e jel se na lenovo Z50-70 mogu mijenajti stvari bez gubljenja garancije (tj. skinuti poklopac) jer je dost pristupacno, i dal se da izvadit dvdrom zbog dvdssd-a

http://www.tl-wr703n.blogspot.com
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim si uzeti ovaj laptop u LINKSU pa me zanima jel se isplati to uzimati s obzirom da bi se koristio u svrhu igranja wow-a uglavnom... 

 

Lenovo g50559-390276

 

ili malo jaci a i skuplji

 

Lenovo g50559-412553

 

Znaci zanima me ako tko ima iskustva sa doticnim ili slicnim , u smislu funkcionalnosti i rada bez problema za doticnu igru.

 

 

Unaprijed hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 12:15 (sk0MI).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sk0MI kaže...

Mislim si uzeti ovaj laptop u LINKSU pa me zanima jel se isplati to uzimati s obzirom da bi se koristio u svrhu igranja wow-a uglavnom... 

 

Lenovo g50559-390276

 

ili malo jaci a i skuplji

 

Lenovo g50559-412553

 

Znaci zanima me ako tko ima iskustva sa doticnim ili slicnim , u smislu funkcionalnosti i rada bez problema za doticnu igru.

 

 

Unaprijed hvala.

Ako imaš određene igre za koje bi htio provjeriti hoće li raditi kako treba imaš odličan sajt koji pomaže s time.

 

http://www.game-debate.com/laptop/

 

Odaberes marku laptopa, ideš ctrl+f upišeš naziv svog modela pritisneš enter onda bi ga on trebao naći ako nisi krivo upisao. Klikneš na model kad ga nađe, scrollaš dole i tamo bi trebalo biti prazno polje u koje upišeš ime igre i desno od toga rezolucija na kojoj misliš igrati.

 

Kad upišeš ime igre otvorit će se dropdown menu, klikneš na igru za koju hoćes provjeriti hoće li raditi kako treba i on ti izbaci odgovor.

 

Ako nemožes naći svoj model laptopa možes sastaviti listu komponenti koje laptop ima u sebi i onda tako provjeriti

 

Prema tom sajtu, i ovaj slabiji model bi mogao voziti WoW:MoP

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 13:07 (Shoes).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Mop jos mjesec dana onda ide Wod :-)

Puno hvala na odgovoru!

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 13:14 (sk0MI).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok svima imam jednu malu dilemu koji laptop uzeti:

 

acer aspire 5749z                HP dv6

 

proc: intel b960 2.2 dual core       amd phenom x4 930 2.0 GHz

ram: 4 gb 1066 mhz              4 GB ddr3 1333 mhz

graf: intel hd 2000               ati radeon hd5470

HDD: 500 GB                   HDD: 500 GB

ekran: 15.6 wide                 15.6 wide

 

koji je po vasem kvalitetniji (dugotrjniji) i bolji laptop kako za web tako i za malo igrica nista posebno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mikinov kaže...

Bok svima imam jednu malu dilemu koji laptop uzeti:

 

acer aspire 5749z                HP dv6

 

proc: intel b960 2.2 dual core       amd phenom x4 930 2.0 GHz

ram: 4 gb 1066 mhz              4 GB ddr3 1333 mhz

graf: intel hd 2000               ati radeon hd5470

HDD: 500 GB                   HDD: 500 GB

ekran: 15.6 wide                 15.6 wide

 

koji je po vasem kvalitetniji (dugotrjniji) i bolji laptop kako za web tako i za malo igrica nista posebno?

 

HP ti je bolji

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...
sk0MI kaže...

Mislim si uzeti ovaj laptop u LINKSU pa me zanima jel se isplati to uzimati s obzirom da bi se koristio u svrhu igranja wow-a uglavnom... 

 

Lenovo g50559-390276

 

ili malo jaci a i skuplji

 

Lenovo g50559-412553

 

Znaci zanima me ako tko ima iskustva sa doticnim ili slicnim , u smislu funkcionalnosti i rada bez problema za doticnu igru.

 

 

Unaprijed hvala.

Ako imaš određene igre za koje bi htio provjeriti hoće li raditi kako treba imaš odličan sajt koji pomaže s time.

 

http://www.game-debate.com/laptop/

 

Prema tom sajtu, i ovaj slabiji model bi mogao voziti WoW:MoP

 

Da, wow ce radit i to je sve - igranje nece biti ni najmanje ugodno u nekom raid okruzenju na prvom, eventualno drugi, ali radije bi uzeo nesto skuplji g510 sa i3 4000m i integriranom hd4600, ako su wow i internet glavna potreba g510 ce puno bolje raditi s obzirom da je to procesorki zahtjevna igra

HP Elitebook 2570p + eksterna graficka kartica, Dell Precision m6600
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka za prijenosnik 17"

 

Za nezahtjevnog korisnika, a opet da nije najveće smeće.

Dakle Internet, Office, Skype, Youtube, glazba, filmovi...

 

Cijena do 5000kn i po mogućnosti da nije HP i da se ne pregrijava što je pod MUST! {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 13:56 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Izabrao sam 2 računala pa bi molio da mi rješite dilemu između ova dva za uredski posao:

 

TOSHIBA Satellite M50-A-113, 15,6'' LED, Intel i3 4010U, 4 GB RAM , 500GB, Win 8.1, Intel HD 4400 graphics -> 4288 KN

vs

DELL Inspiron 3542 15,6'' LED, i3-4030U, 4GB RAM, 500GB, Win 8.1 pro, Intel HD 4400 graphics -> 4213 KN

 

Koji je kvalitetniji?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 14:10 (Zeus_CM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
lllnuclearlll kaže...

Može preporuka za prijenosnik 17"

 

Za nezahtjevnog korisnika, a opet da nije najveće smeće.

Dakle Internet, Office, Skype, Youtube, glazba, filmovi...

 

Cijena do 5000kn i po mogućnosti da nije HP i da se ne pregrijava što je pod MUST! {#}

Acer v3-772g

Nedavno sam malo vise napisao o njemu pa potrazi post. Uglavnom radi se o jako kvalitetnom laptopu za taj rang, a i najjacem po specifikacijama.

 

Sad ima samo jedna stvar, je li tebi zbilja potreban dosta jak laptop za tako osnovnu namjenu?

 

Za manje novce imas ovako Asus K750LN slabije izrade, slabijeg i stedljivijeg (smanjena potrosnja = dulje trajanje baterije) procesora, a graficke malo slabije od 750m. Prednost laptopa je FHD rezolucija.

 

Za jos manje novce imas kvalitetan Lenovo g710 po izradi izmedju 2 navedena modela (bolji od Asusa radi puno jednostavnijeg samostalnog pristupa komponentama) i to onda mozes birati onog sa ili bez graficke: Lenovo g710 1, Lenovo g710 2 3550M u prvom je po snazi zapravo jaci od stedljivog i3 U u Asusu za tu primarnu namjenu, ali to se ionako tak slabo osjeti. 3550M ti je kao i3-4000M samo bez hyperthreadinga.

 

Nijedan od tih laptopa ti se nece pregrijavati. Acer ima okej temperature i sa puno jacom grafickom od 750m, tak da se nemoj brinut i imat neke predrasude. Uostalom zasebna graficka se za tu namjenu koju si naveo nece ni paliti tako da bi mi bilo nejasno zasto ici na takav laptop.

 

Pod izraz "slabija izrada" ne mislim na to da se laptop uvija ili ak malo lupis po njemu ce sve otic kvragu neznam ni sam, nego mislim na to koliko je laptop lagan za prosirivost, pristup komponentama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 16:05 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Isolta kaže...

The_Fichek kaže:

 

17.3" laptop sa FHD rezolucijom, isplativiji od tog 17.3" Asusa je: 17.3" Acer.

 

Sto se 15.6" FHD tice, bijeli Lenovo z50-70 je prvi najjeftiniji laptop sa FHD rezom, ali to treba za svaki slucaj provjeriti jer zna biti upitna informacija. Navodno bi svi modeli sa 840m grafickama trebali imati FHD rezoluciju pa su tako ovi modeli prvi najbolji u tom smislu. Zapravo osim tog u M-computers je bio jos jedan u centro.hr za normalnu cijenu. Oko 4200kn je lose traziti modele sa i3, nego tu vec ima onih sa i5: klik Sto se procesora tice, za tu namjenu ce bilokoji i3 biti skroz i vise nego u redu. Graficke su u tvom slucaju dodatni plusevi, ali sta je tu je.

 

Razmisli i o ovako isplativom Lenovo g710 sa 1600x900 rezolucijom. Isplativ je jer je zapravo nesto kvalitetnije izrade od svih navedenih laptopa, nema graficke koja nabija cijenu, procesor je najbolji pentium i zapravo jaci od i3 sa U u oznaci. Ekran je navodno iznadprosjecne kvalitete, ali je glossy, no i svi laptopi koje sam predlozio su ja mislim glossy. Prema notebookchecku ima izrazito visok kontrast u odnosu na konkurenciju sto je dobro i sto ga zapravo cini dobrim i za koristenje po vani. Naravno nemora ekran modela kojeg su oni testirali biti jednak kao i ovdje, ali nebi trebao biti ni daleko od toga.

 

Kaj se 15.6" anti-glare tice hmm. Ja bih prvo pitao ima li anti-glare ovaj Lenovo Neznam stvarno, ako stavim da je FHD rezolucija ispred anti-glare onda se laptopi sa FHD i anti-glare nadju tek u gornjoj granici budzeta sto je ja mislim daleko neisplativo u odnosu na po meni najbolji odabir Lenovo g710, neisplativo zapravo i s obzirom na onog FHD Acera.

 

 

 

Hvala na detaljnom odgovoru i drago mi je da si napisao roman, nekima od nas je on potreban da bismo shvatili neke stvari..lol 

 

Sto se tice ovog Acera od 17,3" , koja je glavna razlika u odnosu na Asus (K750LN-T4147), osim cijene? Ima li i on aluminijsko kuciste? Lakoca odrzavanja? Glossy/anti glare dilema: mislim da mi je najbolje potraziti neku trgovinu koja ima neki primjerak s instaliranim windowsima tako da mogu vidjeti kako to zapravo izgleda, pogotovo sto se tice boja.

 

 

U kategoriji onih od 15,6" mi je veca guzva, s time se i teze odluciti. Kada bih se odlucila za model bez anti glare-a i s FHD-om, je li velika razlika, uzimajuci u obzir moje potrebe, sto se tice graficke i procesora izmedju ova dva Lenova koja si mi spomenuo, Lenovo Ideapad Z50-70 Intel Pentioum 3558U 1.70 GHz 4GB 1TB i ovoga http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11472, jer je razlika tisucu kn? 

 

A ako bih se odlucila za FHD s anti glare-om, sto kazes na ovaj http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=11346?

 

K750LN model nije lagan za odrzavanje, no neznam stvarno je li to ista bolje kod Acera kojeg sam linkao. Najveca razlika je u cijenovnoj razlici od 370kn ako gledamo najjeftiniji Acer i taj Asus. Pitanje je i ima li ga arhiteh, jer vidim da su ostale cijene blize 4500kn. Nisam siguran jesam li ja tog modela u arhitehu uopce vidio kad sam pisao post, uglavnom sad vidim da se uz njega jos nudi i torba i mis. Izuzevsi jeftinjak od misa, torba sigurno vrijedi nekih 100kn tako da je to uska borba, najbolje vidjeti laptope u ducanu da. Obadva imaju AG ekran. Acer je pogodniji ako se placa na rate jer ga ima u ducanima kao ekupi.hr i links. Acer je mrvu tanji, i mozda ima mrvu slabiju bateriju, ako je bitan takav detalj pitaj neki ducan koji ga drzi. Prema arhitehu Asus ima 44Whrs bateriju sto je solidno za 4-cell. Asus je laksi 0.2kg, znaci stvarno detalji detalji dijele ta 2 laptopa ako ih gledamo kao priblizno iste cijene. Da li ima aluminija ili ne stvarno neznam reci i nisam siguran, mislim da se i dalje radi o plastici. Za tu info pitati forumasa Roby-a, ako je bitno.

 

Sto se 15.6" tice, za pocetak Lenovo iz arhiteha koji je linkan je neisplativ ako su nebitni windowsi jer mu windowsi dizu cijenu. Ako se trazi laptop s windowsima onda je okej, iako bi se mozda moglo naci nest bolje. Ako se trazi laptop s windowsima onda moramo ispocetka sve heh.

Zadnje linkani Asus je dost okej i tu se npr. sigurno ne radi o nikakvom aluminiju, a jednako izgleda kao K750LN. Zadnji Lenovo kojeg sam linkao u citiranom postu bi isto bio skroz okej za namjenu, jedino ako bi se filmovi gledali prek laptopa spojenog na TV nisam 100% siguran bi li to samo tako funkcioniralo kao sa i3-4010U.

 

Ako je samostalna lakoca odrzavanja bitna onda je Lenovo sigurni pobjednik, a Acer upitan. Ciscenje i ispuhivanje od prasine u ovlastenom servisu nebi smjelo kostati vise od 150kn, max. 200kn i to je potrebno uciniti jednom u pol godine ako se laptop cuva i pazi di se stavlja, znaci ne na deku i takve slicne povrsine. Tako da taj pristup ventilatoru nije nekakav glavni faktor, ali ga valja spomenuti..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 16:37 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sk0MI kaže...

Mislim si uzeti ovaj laptop u LINKSU pa me zanima jel se isplati to uzimati s obzirom da bi se koristio u svrhu igranja wow-a uglavnom... 

 

Lenovo g50559-390276

 

ili malo jaci a i skuplji

 

Lenovo g50559-412553

 

Znaci zanima me ako tko ima iskustva sa doticnim ili slicnim , u smislu funkcionalnosti i rada bez problema za doticnu igru.

 

 

Unaprijed hvala.

Mozes linkati modele? Ispod g505 sa AMD a10-5750m procesorom ne valja traziti za WoW, a nesto sa intel M procesorom bi bilo najbolje posto je igra vise optimizirana za intel proc. Nesto sa U u oznaci ni slucajno gledati za WoW. Neznam u kojem rangu gledas laptope no imas ovako odlican, a jeftin best buy za takvu namjenu - HP 250 G2 a igra je navodno i bolje optimizirana za nvidiu nego radeon, iako bi trebalo reci o kojem WoWu se tocno radi i o kojem budzetu.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
"Pozdrav svima! Imam Sonijev laptop od 4GB RAM-a, FullHD, neka super grafička, oko 700GB HDD i sl. Međutim sad idem na fakultet i trebam kupit novi (ovaj ostavljam doma). Trebalo bi mi nešto isključivo za programiranje, čitanje PDF-ova (dakle od 15'' do 17'') i možda koji (neki tutorial ili sl., nikakvi filmovi) Youtube video. Ne namjeravam gledat filmove više sati, niti igrat igrice uopće (ok, Minesweeper eventualno :)). Primijetio sam da se kod ovog jačeg laptopa i kod još nekih kompjutera s jačom grafičkom i procesorom oni otprilike jednako zagrijavaju kao i kad bih igrao neke zahtjevnije igrice, i da će vjerojatno brzo crknut/usporit zbog toga. Npr. kompjuter sa 16GB RAM-a se dosta zagrijava pri običnom multitaskingu s Editorom i Shell-om. Želim dakle nešto optimalno, da traje min. 2h. Da traje otprilike 5 godina uz normalnu uporabu i održavanje (jednosemestralno čišćenje prašine iznutra), ne treba mi više od 150GB HDD, RAM ~4GB (ne znam koliki je standard sad za ovo što sam naveo da ću raditi: editor i shell upaljeni istovremeno i možda browser), nikakva grafička, nepregrijavanje...  kod programiranja i čitanja više PDF-ova. "Najbitnije" - cijena da ne bude velika. Mislim da uz moje zahtjeve, kad pogledam ove prijašnje, ne bi trebala prijeći3k kn ili možda 2.5k? Hvala puno! Ako imate strpljenja, mogu kupiti i u Austriji (Beč) i u Hrvatskoj (Zagreb)."
Našao sam sad drugi laptop pored Lenovo G710 i laptopa ove liste: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i3-4030u.
Ista cijena (veća za 100kn, prodaje prijatelj), a karakteristike (duplo?) bolje:
ACER E5-571G-50K9: http://www.mediamarkt.at/mcs/product/ACER-E5-571G-50K9,10255,252053,1391599.html?langId=-15 Piše da traje 7h, a ima 6 ćelija; pa me zanima je li to isto ok?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@korisnik412422

Naravno da je okej. Kod nas verzija tog laptopa sa i3 i 840m kosta blizu 4000kn, a ti jos imas i i5, +4gb rama te windowse koji se dobro znaju naplatit kod novih, a skupljih lapopa.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mbalug kaže...

Možete staviti nešto najbolje do 4000kn,kupio bi u zg,dijagonala 15''

Mozes malo precizirati zahtjeve. Nema nekakav ultimativni najbolji laptop u tom rangu. Vise manje svi imaju neke kompromise. 

 

Je li bitna cim dulja baterija ili ne je prvo pitanje jer s obzirom na to imas laptope sa stedljivim i nest slabijim U procesorima i onim jacima M procesorima koji su npr. puno bolji za igranje online igara, procesorski zahtjevnije stvari, a sitno bolji, tj. ne toliko osjetno za surfanje i gluposti.

 

Drugo pitanje je, je li bitna FHD rezolucija za pregledniji rad?

 

Trece pitanje, je li bitno samostalno odrzavanje laptopa, pristup ventilatoru i sl.?? Nadalje, je li bitno cim jeftinije produljenje jamstva i cim dulje pocetno jamstvo?

 

I naravno, je li bitna graficka kartica?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zeus_CM kaže...

Pozdrav,

 

molio bih vas neki dobar izbor laptopa 15,6'' za isključivo poslovne svrhe (pretežito office, multimedija) do 4200 kn. Kvalitetne građe, grafička nije bitna može integrirana, sa Windows 8.1 ili bez, preferiram HP, ali ako ima bolji izbor slobodno predložite.

 

Hvala

 

edit: digao budget

Mislim da nema potrebe za nicim jacim od kvalitetnog HP 450 G1 Linkao sam ti prvog najjeftinijeg sa jako dobrim i3 procesorom, ak ti se ne svidja ducan gledaj ponudu na nabava.net

Evo verzije sa +4gb rama, +500gb hard, + solidna 8750m graficka - klik (600kn vise)

Sta got uzeo preporucujem sa viskom novaca odmah produljiti jamstvo na 3g (600kn, nemora se odmah produljiti naravno). Ak doma imas kompresor ili nesto za isisavanje prasine neces morati placati servisne troskove jer je laptop dobar za samostalno odrzavanje i nadogradnju.

Ako je slucajno pozeljna FHD rezolucija reci pa cu ti linkat nesto drugo, npr. Lenovo z50-70 najblizi kvalitetnoj izradi Probooka, samo kaj tu nema malo aluminija sa gornje strane. Imas istog i sa i3 U proceosrom i 840m za 3500kn, no na duge vode s obzirom na budzet preporucio bi radje i5 U procesor koji je samo malo jaci od i3-4000M. Razliku izmedju U i M procesora sam pojasnio post iznad. Nazalost laptopa sa FHD rezolucijom i M procesorom uopce nema kod nas sve do 6000kn.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

zanima me best buy laptop do 3500kn, veličina ekrana 15" ili 17", nemora biti FHD niti anti-glare , baterija nebitna, za Office, Mathlab, Photoshop, surfanje... Jamstvo što duže to bolje.

Ovo sam planirao pa me zanima vaše mišljenje: 

http://www.ekupi.hr/Lenovo-G710-59-432668-173Core-i31TBGT820-prijenosno-racunalonbsp-457565.aspx

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mard kaže...

Pozdrav,

zanima me best buy laptop do 3500kn, veličina ekrana 15" ili 17", nemora biti FHD niti anti-glare , baterija nebitna, za Office, Mathlab, Photoshop, surfanje... Jamstvo što duže to bolje.

Ovo sam planirao pa me zanima vaše mišljenje: 

http://www.ekupi.hr/Lenovo-G710-59-432668-173Core-i31TBGT820-prijenosno-racunalonbsp-457565.aspx

 

Hvala.

Da, to je najbolji odabir 17,3" laptopa do 3500kn. Ako zelis 15.6" onda imas Lenovo g510 sa jacom grafickom za 100kn vise. I pazi ne radi se o metalnom kucistu nego metalnoj boji. Za 4000kn imas isti lenovo g510, ali sa i5-4200M procesorom (m265 = nist jaca rebrand 8750m). Svi Lenovo modeli bi po novome trebali imati 2 god jamstva za fizicke osobe, a produljenje jamstva je pojeftinilo za taj brand i kosta 335-380kn - klik

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovani, za koji dan idem po novi laptop.

 

Dvoumim se između ova 2 (iako mi se cini da sve ide u prilog ASUS-u)

 

http://www.elipso.hr/informatika/prijenosna-racunala/ACER-V5_552__NX.MCMEX.023/

 

http://www.elipso.hr/informatika/prijenosna-racunala/ASUS-K550LB_XX182D/

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dogma25 kaže...

Poštovani, za koji dan idem po novi laptop.

 

Dvoumim se između ova 2 (iako mi se cini da sve ide u prilog ASUS-u)

 

http://www.elipso.hr/informatika/prijenosna-racunala/ACER-V5_552__NX.MCMEX.023/

 

http://www.elipso.hr/informatika/prijenosna-racunala/ASUS-K550LB_XX182D/

 

Hvala

Budzet, nacin placanja, namjena, dijagonala laptopa, FHD ili HD rezolucija, anti-glare da ili ne, bitno cim dulje trajanje baterije ili cim jace performanse, bitna graficka za igre i sl., bitan lagani pristup komponentama za samostalno ciscenje?

Kad sve odgovoris mogu ti dat neki prijedlog.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 22:40 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znaci trebam bratu uzet laptop za prvu godinu na faksu (nadobudno se nada da kupovanje laptopa pokazuje odlucnost zavrsavanja tog faksa) i sad gledam https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=193452 koji je gore vec naveden cini se savim solidan iako nisam iskusan sa prijenosnim koliko sa stolnim kompovima pa trazim vase misljenje sto bi otprilike bio best buy u rangu od 4.500 mozda cak i malo vise ako je isplativije dosta. Koristit ce ga vjerojatno za tu i tamo neke single player igre/filmove/etc sto vec. Tako da bi kupio solidan laptop da mu radi sasvim ok sljedecih par godina. Hvala 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobra je stvar ako bi mu laptop bio pretezito u stanu, doma di vec. Ovak za nosat ga do faksa svaki dan vamo tamo i nije nest najbolji, jer i adapter tezi pol kile. Mozda bolje da ga samo pitas bi li htio laksi prijenosnik sa duljim trajanjem baterije bez punjaca ili veci, a jaci laptop (prvenstveno jaci za igre, nesto jaci za CAD programe i sl. ako bi se sluzio time..) s kojim bi trebao nosit punjac ak bi ga koristio prek 2-max.3h na faksu. Sa stedljivim i5 i tako kvalitetnijim 15.6" laptopom u tom rangu to ide do 6h.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

-budzet do 4000 kn.

-dijagonala 15,6 (vise mi nije ni potrebno)

-rezolucija nije bitna (bolje sto veca ali necu cjepidlacit)

-uglavnom ce se koristit kod kuce tako da mi izdrzljivost

baterije nije "must have"

-ne mislim ga koristit za igranje

-bitno mi je da za navedenu cijenu dobijem prosjecan uredaj koji ce me sluzit nekoliko godina (uz mogucu nadogradnju) te da bude relativno brz (filmovi, internet, multitasking...)

-sto bolji pristup komponentama je svakako pozeljan.

 

P.S.

Uvijet je kupnja na American(12 rata,bez kamata), koliko vidim u igri su mi samo Elipso i Technomarket (Zadar)

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav na kraju sam se odlucio na ovog Acera,ekran je prlijep,kvalitetna izrada.Brz i fluidan ali vec lagano razmišljam o nadogradnji RAMA prvo na 6 pa ako ne bude dosta i na 8 gb,sad me zanima jedna stvar posto je moj model DDR3L SODIMM,dal ja sad mogu kupiti bilo koji ram te vrste ili bas imaju neki "posebni" za acera? 

 

 

EDIT.sad skinuo Specya i on kaze ovo: 

Memory slots

Total memory slots 2

Used memory slots 1

Free memory slots 1

Memory

Type DDR3

Size 4096 MBytes

Channels # Single

DRAM Frequency 799,9 MHz

 

LP

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 0:23 (duvnjak5).
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav kolege. Evo ja sam dns kupio prvi laptop. Radi se o modelu Lenovo y50-z70 onaj iz ADM-a za 7k sa I5 i GTX 860 m. Pošto mi je to prvi lapto imam par pitanja

Može li se ovome laptopu izvaditi baterija van? Jer kolko vidim nema nikakve tipkice kao primjerice na modelu z50 kojemu se brzo vadi baterija.

2. Ako se nemože izvadit je li štetno ga imati na punjaču npr: kad se igra ili nešto duže radi?

3. Instalirao sam dns NFS Rivals da malo isprobam performanse i shvatio da igram na integriranoj grafici(štekalo je) , kako se prebacuje na GTX 860m?

4. Da li je moguće igrati na GTX 860 m kada je laptop na bateriji tj. nije na punjacu? 

Instalirani je 8.1 PRO i svi driveri sa CD-a koji sam dobio uz laptop.

 

Možda ce se pitanja nekome ciniti glupa ili smijesna, ali ovo mi je prvi laptop pa bolje da pitam nego da se nesto izjalovi :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stormy_RS kaže...

Pozdrav kolege. Evo ja sam dns kupio prvi laptop. Radi se o modelu Lenovo y50-z70 onaj iz ADM-a za 7k sa I5 i GTX 860 m. Pošto mi je to prvi lapto imam par pitanja

Može li se ovome laptopu izvaditi baterija van? Jer kolko vidim nema nikakve tipkice kao primjerice na modelu z50 kojemu se brzo vadi baterija.

2. Ako se nemože izvadit je li štetno ga imati na punjaču npr: kad se igra ili nešto duže radi?

3. Instalirao sam dns NFS Rivals da malo isprobam performanse i shvatio da igram na integriranoj grafici(štekalo je) , kako se prebacuje na GTX 860m?

4. Da li je moguće igrati na GTX 860 m kada je laptop na bateriji tj. nije na punjacu? 

Instalirani je 8.1 PRO i svi driveri sa CD-a koji sam dobio uz laptop.

 

Možda ce se pitanja nekome ciniti glupa ili smijesna, ali ovo mi je prvi laptop pa bolje da pitam nego da se nesto izjalovi :)

1. baterija se nemože vaditi, to nije odlično za bateriju, ali neće ti crknut zbog toga, iako joj to smanjuje vijek trajanja.

2. nije, ako baterija mora biti uštekana zdravije je za nju da se puni/prazni malo po malo nego od 100 do 0 pa od 0 do 100%

Vise o Li+ baterijama na ovom linku http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

3. Probaj namjestit u nVidia optimusu (mislim da se tako zove controller) da NFS rivals uvijek koristi dedicated/discrete GPU

4. Moguće je ali će vjerojatno throttlati

 

PS: driveri koje si dobio na cdu su u 90% slucajeva vec outdated tako da idi na stranice od intela i nvidie i skini drivere za CPU i GPU, možes i ovo ostalo ići skidat tipa wireless, bluetooth driveri, ali ukoliko ti veza ne puca možda je bolje i ne skidat najnovije jer se zna desiti da imaju nešto bugova. VRLO BITNO: provjeri dvaput dal si skinuo driver bas za tvoj GPU/CPU i za tvoju verziju windowsa prije nego sto instaliras jer bi moglo bit problema pogotovo ako skines driver za krivi model GPU-a/CPU-a

 

I da, kakav je ekran? Čuo sam da je dosta loš pa me zanima ovako iz prve ruke. Isto bi me zanimalo za tipkovnicu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 0:23 (Shoes).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Naravno da nije stetno imati laptop ukljucen u punjac, nebi da baterija traje beskonacno dugo. Pozeljno je laptop iskljucit iz punjaca samo kad mu je baterija na 100% a ne misli se biti dulje na laptopu, npr. prek noci. Btw. performanse u igricama redovito padaju kad je bilokoji laptop istekan. 860m grafa bi se trebala sama paliti za igre, ali to vjerojatno nije tako jer nisi skinuo drivere za nju sa nvidijne stranice. Kako se grafa sredi da radi za bilosta se radi preko nvidia control panela, lako ces skuzit jednom kad skines drivere. Jos nest, ta NFS rivals igrica je najneoptimiziranija igra za laptope prema notebookchecku, navodno se ne vrti preko 30fps sa bilocim. Mozda je i to bug od stranice. Eto jednom kad sve sredis mozes nam reci i taj info :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice