Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.034.550
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U jednom od reviewa, ne sjećam se kojem. Vjerojatno onda u odnosu na SSDove?

Hvala na brzom odgovoru, uzat ću y50 onda.

EDIT: ups zaboravio citirat =P

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 19:54 (Rakoua).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rakoua kaže...

U jednom od reviewa, ne sjećam se kojem. Vjerojatno onda u odnosu na SSDove?

Hvala na brzom odgovoru, uzat ću y50 onda.

EDIT: ups zaboravio citirat =P

Nema veze, snaso sam se za citat.

 

Znaci jos jednom.

n550jk/g550jk - IPS ekran / 2 god jamstva / nesto manje temperature / mogucnost nadogradnje SSD-a vadjenjem optike pomocu caddy-a (ladice za SSD)

y50 - kod nas niza cijena u odnosu na te asuse as i7, a visa u odnosu na n550jk asuse sa i5-4200H isto odlicnim procesorom za gejmanje / nadogradnja SSD-a moguca samo izbacivanjem postojeceg hard diska (optickog citaca nema, kod nas kad je izasao model se dobivao vanjski opticki citac uz taj laptop) / nesto vise temperature koje je moguce smanjiti bilo mjenjanjem termalne paste u servisu, kupnjom dodatnog kulera, softverski / nesto jaca graficka nego u Asusu (rezultate gledati na notebookcheck.net) / 1 god jamstva

 

Produljenje jamstva na 3god iznosi skoro jednako za oba laptopa - 490kn za Asusa, 550kn za Lenovo najnize cijene

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 20:15 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
mstaglicic kaže...

Moze netko preporucit laptop do 4500kn ( +/- 100kn ) 

 

Naisao sam na ovog :

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=100000106291

 

Ima li za tu cijenu boljeg i kvalitetnijeg od tog ili da uzmem taj ?

 

 

Imas 2 puno puno bolja izbora za 50kn vise:

Lenovo z50-70 (gledaj ove od 4640kn nadalje jer oni imaju FHD rezu, tamo di u opisu ne pise da dolazi FHD reza zovi i pitaj) - glavna prednost FHD rezolucija

Dell 3542 - glavna prednost 3 god jamstva, 2 gb rama vise manje (ispravljeno, ne spada pod prednost naravno) i mrvu jaci proc od Lenova

Obadva laptopa spadaju u nove generacije laptopa, znaci tanki profil, stedljivi procesori sa trajanjem baterije do 6h, dobra izrada je tu naravno, a glavna mana je TN matrica ekrana, zastupljena i kod ogromne vecine drugih laptopa.

Iako je u dellu i7, to nije klasicni i7 i ponasa se skoro identicno kao i5-4200m samo sa manjom potrosnjom. Evo link razlika procesora u navedenim laptopima. Znaci jednom kad se oba proca stave da rade na high performans mode nece biti gotovo nikakvih razlika.

Moja preporuka je Lenovo radi FHD rezolucije koja nije tako jeftin uvjet kod laptopa (prvi iduci posten laptop sa FHD rezom je za 5500kn). Jamstvo Lenova Z serije kosta 165kn na 2g, 550kn na 3g prema nabava.net Moze se produljiti dok got ne krene zadnji mjesec redovnog jamstva.

 

Zaboravio sam napomenut. Glavna prednost ova 2 laptopa u odnosu na Dell kojeg si linkao jeste daleko bolja 840m graficka.

Uzeo sam taj Dell u srebrnoj varijanti.

Čini se dosta dobar, instalirao sam Win7 i u redu je. 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kakva ti se cini kvaliteta ekrana??? Iskreno reci.. :P

Inace hvala ti za povratnu informaciju, kad bi ovako dobio povratne informacije i za ostale laptope preporuke bi bile jos bolje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 23:56 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Rakoua kaže...

U jednom od reviewa, ne sjećam se kojem. Vjerojatno onda u odnosu na SSDove?

Hvala na brzom odgovoru, uzat ću y50 onda.

EDIT: ups zaboravio citirat =P

Nema veze, snaso sam se za citat.

 

Znaci jos jednom.

n550jk/g550jk - IPS ekran / 2 god jamstva / nesto manje temperature / mogucnost nadogradnje SSD-a vadjenjem optike pomocu caddy-a (ladice za SSD)

y50 - kod nas niza cijena u odnosu na te asuse as i7, a visa u odnosu na n550jk asuse sa i5-4200H isto odlicnim procesorom za gejmanje / nadogradnja SSD-a moguca samo izbacivanjem postojeceg hard diska (optickog citaca nema, kod nas kad je izasao model se dobivao vanjski opticki citac uz taj laptop) / nesto vise temperature koje je moguce smanjiti bilo mjenjanjem termalne paste u servisu, kupnjom dodatnog kulera, softverski / nesto jaca graficka nego u Asusu (rezultate gledati na notebookcheck.net) / 1 god jamstva

 

Produljenje jamstva na 3god iznosi skoro jednako za oba laptopa - 490kn za Asusa, 550kn za Lenovo najnize cijene

lenovo ima stvarno dosta los ekran, ali se da lagano zamijeniti boljim. oko 500-600kn su na eBayu i doslovno u 2 min se zamijeni ekran. al kaj je je asus ima dosta bolju izradu, ne fleksa se nis..

asus bi trebao uskoro izbaciti G551 model koji ce imat sve isto ko G550JK, ali ce imat 860M grafu. ja cekam da izade G551 i GX500 pa cu vidjet sto cu uzet.. nes od tog dvoje vrlo vjerojatno.

ako nisi u zurbi, preporucio bih ti da pricekas G551.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znas mozda koja bi mogla biti cijena tih Asusa, ima li kakvih spekulacija? neda mise guglat..

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

G551 mijenja G550JK, trebao bi imat istu cijenu. GX500 ce bit dosta skuplji, rekao bih barem 10 000 - 11 000.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sHOCKRE kaže...

G551 mijenja G550JK, trebao bi imat istu cijenu. GX500 ce bit dosta skuplji, rekao bih barem 10 000 - 11 000.

Slazem se, al prije bi reko izmedju 9 i 10, no mozda se varam...

To je zato jer je GX500 12mm tanji i pola kg laksi..

Moj YouTube kanal, recenzije smartfona, tableta... https://www.youtube.com/user/mislavbusic
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdravi svim znalcima i neznalcima!

Pročitao sam xy zadnjih stranica i vjerojatno već imam odgovor koji tražim, ali pošto mi je teško razdvajat se od novaca, zamolit ću Vas da i meni nešto preporučite.

Tražim naime prijenosnik. Takav prijenosnik bih koristio najviše za gejming i multimediju. Volio bih ga platit čim manje, ali recimo da ciljam oko 5000 kn. Ako bi činilo nevjerojatno bitnu razliku, prodat ću odjeću i ići i do 6, ovisi kolko dobijem. Ekran na laptopu mi je generalno slabo bitan, valjda, jer dok sam doma imam pristojan monitor. Bilo bi sjajno da ima 1 TB HD, ali nije uvjet. E da, i windoze mi ne trebaju. :)

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.8.2014 11:25 (Oklopnick).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EchoOne kaže...
sHOCKRE kaže...

G551 mijenja G550JK, trebao bi imat istu cijenu. GX500 ce bit dosta skuplji, rekao bih barem 10 000 - 11 000.

Slazem se, al prije bi reko izmedju 9 i 10, no mozda se varam...

To je zato jer je GX500 12mm tanji i pola kg laksi..

i 4k ekran.. to ce mu dic cijenu u nebo bezveze. ako ponude model sa fullHD rezom, uzimam ga. 4k je jos premlada reza. em windowsi ne skaliraju kako spada pa je pola toga sitno ko buhe, em ce se grafa mucit i sa LoLom na low, a smanjivanje na 1080p ce vjerojatno bit mutno.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sHOCKRE kaže...
EchoOne kaže...
sHOCKRE kaže...

G551 mijenja G550JK, trebao bi imat istu cijenu. GX500 ce bit dosta skuplji, rekao bih barem 10 000 - 11 000.

Slazem se, al prije bi reko izmedju 9 i 10, no mozda se varam...

To je zato jer je GX500 12mm tanji i pola kg laksi..

i 4k ekran.. to ce mu dic cijenu u nebo bezveze. ako ponude model sa fullHD rezom, uzimam ga. 4k je jos premlada reza. em windowsi ne skaliraju kako spada pa je pola toga sitno ko buhe, em ce se grafa mucit i sa LoLom na low, a smanjivanje na 1080p ce vjerojatno bit mutno.

Ja bi ciljao na onaj 1440p zaslon, naravno sa i7 i tako to... za njega se nadam da upadne u neki razuman budzet za mene...

Koliko sam shvatio bit ce samo UHD i 4k, al mozda se varam..

Sve u svemu, tek ce doc kroz mjesec dva na trziste...

Moj YouTube kanal, recenzije smartfona, tableta... https://www.youtube.com/user/mislavbusic
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sHOCKRE kaže...
EchoOne kaže...
sHOCKRE kaže...

G551 mijenja G550JK, trebao bi imat istu cijenu. GX500 ce bit dosta skuplji, rekao bih barem 10 000 - 11 000.

Slazem se, al prije bi reko izmedju 9 i 10, no mozda se varam...

To je zato jer je GX500 12mm tanji i pola kg laksi..

i 4k ekran.. to ce mu dic cijenu u nebo bezveze. ako ponude model sa fullHD rezom, uzimam ga. 4k je jos premlada reza. em windowsi ne skaliraju kako spada pa je pola toga sitno ko buhe, em ce se grafa mucit i sa LoLom na low, a smanjivanje na 1080p ce vjerojatno bit mutno.

1080p nemoze biti mutna ni u kojem slucaju. 860m je grafa za 1080p, al neke nove igre ce vrtit na rezi jacoj od 1080p. Ak igra steka smanjis detalje, ak steka jos uvijek smanjis rezoluciju i to je to.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Valja jedino napomenuti onima koji misle uzeti Asus N550JK kako dolazi i NX500 ubrzo. Iako po specifikacijama nisu vele različiti (teoretski gotovo isti), dizajnerski se dosta razlikuju jer je noviji NX lakši 500g (2,2 kg) i tanak svega 19 mm (u odnosu na 28 mm kod N550JK). 

 

Uskoro ćemo znati više informacija jer je prodaja najavljena za kraj ovog tromjesječja, što bi značilo negdje kroz mjesec do dva dana najviše. Valja računati kako će i ovaj model biti do 20% skuplji, pa ukoliko vam je prenosivost i tankoća od primarnih kriterija, ovo bi mogao biti dobar izbor jer bi mogao biti dosta jeftiniji od MacBooka Pro ili Dell XPS-a 15 (koji je btw već malo i ostario).

Moj YouTube kanal, recenzije smartfona, tableta... https://www.youtube.com/user/mislavbusic
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prijatelj trazi laptop do 4000 kn.

Namjena bi bila faks i povremeno igranje.

 

Trenutno je naisao na ovaj pa ga zanimaju misljenja.

http://www.technomarket.hr/products/09124008/toshiba-satellite-l855-12q

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Spyware kaže...

Prijatelj trazi laptop do 4000 kn.

Namjena bi bila faks i povremeno igranje.

 

Trenutno je naisao na ovaj pa ga zanimaju misljenja.

http://www.technomarket.hr/products/09124008/toshiba-satellite-l855-12q

Ima boljih solucija u svakom slucaju...

Sandy bridge proc je nutra, nije novija serija, grafa nije baš nešto.

Za do 4k se nađe sigurno bolje sa novijim komponentama.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo z50-70 sa 840m grafom i i3 stedljivim, ali dosta dobrim procom je po meni najbolja opcija, ponajvise za igranje radi grafe koja se inace javlja u dost skupljem rangu (ima je u drugim z50 modelima te dellu 3542 za 4650kn), ali i za vecinu drugih zadataka. Ako je bitan i5 procesor ja bih isao ovako na isti Lenovo pa mozda usput dobis i FHD rezoluciju, a mozda ne, jer ja drito taj model nisam nasao u lenovo store-u, a u M-computersu su rekli da je opis od dobavljaca i da je moguce da je pogresan. Znaci moguca je greska sa rezolucijom kod tog zadnje linkanog Lenova (to bi bio apsolutni best buy da dolazi sa FHD rezom), ostalo bi sve trebalo biti tocno.

Inace laptop je dobre izrade, komponente i ventilator su lako pristupacni, jedini bi problem mogao biti sto navodno ostaju packe oko touchpada tako nesto (gledaj amazon iskustva). "Stedljivi" procesor, tj. procesor sa smanjenom potrosnjom, ali ne toliko performansama je preporucljiv u danasnje vrijeme radi duljeg trajanja baterije i puno manjeg grijanja laptopa. 840m grafa je isto super efikasna s obzirom na performanse koje su blizu 750m grafickoj. I da, laptop je bijele boje, ak ce te to pikat u oci budem ti nest drugo preporucio.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.8.2014 20:02 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz!

 

trazim laptop do 4400 kn max s dijagonalom ekrana min 17". sluzio bi za surfanje i gledanje filmova...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treba mi laptop za programiranje igrica za mobitel i aplikacije trebao bi i podrzati virtual machin radi xcode samo me zanima koj model bi to mogao izdrzati i koja mu je cijena

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Najbolji 15" laptop za gaming do 6kkn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gregor kaže...

Najbolji 15" laptop za gaming do 6kkn?

Ako ti nije hića onda pričekaj malo da opet dodje Lenovo Y50. Naravno, ako ti se nije problem protegnut do cca 6300...

Moj YouTube kanal, recenzije smartfona, tableta... https://www.youtube.com/user/mislavbusic
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Idealist kaže...

Pozz!

 

trazim laptop do 4400 kn max s dijagonalom ekrana min 17". sluzio bi za surfanje i gledanje filmova...

HP probook 470 G1

isti HP ako oces WIN8

Dell Inspiron 5748 - opcija sa "stedljivim" i3, malo slabijim od i3-4000m, ali jednako dobrim za surfanje i filmove, s tim procesorom se postize dosta dulje trajanje baterije nego sa nestedljivim M procesorima

Lenovo g710 - procesorska snaga jednaka i3-4030u, ali je potrosnja jednaka i3-4000m, u smislu trosenja struje to nije puno, ali velim trajanje baterije je 2,3 puta manje nego sa stedljivim intelom koji ima U u oznaci

Mislio sam otpisat acer u ovom rangu, ali nadjoh:

Acer v3-771g, isti - trenutno su nedostupni, zvat ducane ako je pozeljna FHD rezolucija za te pare na 17.3"

Tu je review tog acera, citati odlomke "Display" i "Maintenance". Prema tome ekran nije ekstra iako dobis FHD rezu, a pristupit ispod poklopca mozes svemu osim onom najbitnijem po meni, ventilatoru..

Za Dell nisam siguran posto je skroz nov, za Lenovo g710 znam da se svemu moze lako pristupit ispod poklopca kao i za Probook (iako za probook nisam 100% ziher se moze doc do ventilatora).

 

Savjetujem ti i da malo sam istrazis kakve su kvalitete ekrana. Prema notebookchecku jedan model g710 ima jako dobar, iznadprosjecan kontrast i nesto bolju kvalitetu TN matrice u odnosu na konkurenciju. Probook 470 navodno isto nije los te ima jos i matt ekran, za acer sam ti poslao, za Dell imas ako nista youtube snimke, amazon iskustva i tak.

 

Moj savjet je da ides na Lenovo g710 ako oces cim vise ulozeno/dobiveno, Dell ako oces cim dulji rad dok je laptop istekan, Probook ako oces i windowse usput. Za acera sumnjam da ce doc isti modeli jer je to vec starija serija, a unatoc FHD rezoluciji izgleda da kvaliteta ekrana nije bas nest (slaba max. svjetlina itd.) Naravno jos jednom, prije odabira provjeri kvalitete ekrana svih opcija jer to je nesto sto se najmanje spominje, a po meni je najbitnije dok got je TN matrica u pitanju, pogotovo ako je namjena laptopa samo multimedija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 14:09 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EchoOne kaže...
Gregor kaže...

Najbolji 15" laptop za gaming do 6kkn?

Ako ti nije hića onda pričekaj malo da opet dodje Lenovo Y50. Naravno, ako ti se nije problem protegnut do cca 6300...

Za sad nema sta nego:http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=asus+n550jk

Sumnjam da ce doc ista novo sto ce biti ispod 6500kn, eventualno ona g551 serija sa isto tako nekim nabrijanim i5 procesorom. Sad, vrijedi li cekat takvo sto 2 mjeseca samo radi nesto jace 860m graficke neznam.

Ovdje su ti rezultati gtx850m grafe: klik, a ovdje rezultati gtx860m grafe: klik2 koja se ocekuje u novim Asusima i koje ima u Lenovu y50 kojeg je kolega spomenuo (ali kojem cijena jos nije pala ispod 6750kn). Doduse Lenovo y50 ima i7 proc, jacu grafu i 4gb rama vise tako da svakako nije za odbacit. Asusova glavna prednost su malo manje temperature (nije hladjenje extra u odnosu na Lenovo, nego grafa manje grije, 860m je zapravo overclockana 850m), ono najvaznije IPS ekran te god jamstva vise. Produljenje jamstva na 3g prakticki kosta jednako i kod Asusa i Lenova Y serije: 550-600kn.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
james666 kaže...

Treba mi laptop za programiranje igrica za mobitel i aplikacije trebao bi i podrzati virtual machin radi xcode samo me zanima koj model bi to mogao izdrzati i koja mu je cijena

Haj molim te fino nadji, guglaj koji je procesor i kolicina rama je pozeljna za te stvari pa javi zelis li i5, i7, stedljiv (U u oznaci), nestedljiv (stedljiv i7 se ponasa kao nestedljivi i5). Reci i koja ti je dijagonala ekrana pozeljna.

 

Ovako napamet pretpostavljajuc iz nekog razloga da zelis cim zgodniji i manji ekran bih predlozio: Lenovo IdeaPad Flex 2 15.6":link, link2 Isti sa i5 procom: link3, link4 Modeli sa i5 imaju IPS, Multitouch, FHD ekran, a sa i3 HD rezoluciju, Multitouch ekran a neznam je li u pitanju IPS ekran, vjerojatno ne. Uz sve dolaze windowsi 8.1

Ima jos i 14" verzija istog Lenova: link5, link6 (dao sam ti po 2 najjeftinije opcije linkane za svaki model, iz nekog razloga su nakon prve 2 ponude sve ostale nemalo skuplje)

 

Malo stariji, ali i dalje jako dobar te malo jaci od Flexa sa i3 procom imas: Lenovo Thinkpad Edge E440: nabava Unutra je i3-4000m, nestedljiv (manje trajanje baterije, cca 2.3 puta), po performansama izmedju stedljivig i3 i i5, blize i5. Model je inace nesto vislji, manje tanak od Flexa posto je unutra nestedljiv proc pa je potrebna visina laptopa radi efikasnijeg hladjenja. Ekran ima TN matricu, znaci sigurno nije IPS, nema multitoucha, ali performanse su tu ako te nezanima graficka.

 

Preporucio bih ti jos ultrabook 15.6" Acer v5-573g kojeg sam koristim: nabava2 Ako zelis i5 stedljivi proc (0.1Ghz slabiji od i5-4210U), hrpu rama (12gb) i jako dobru jos uvijek mainstream laptop graficku 750m (nijedan predlozeni lenovo nema zasebnu graficku ako je to bitno). Ekran je FHD IPS i fantastican je. Jedina mana laptopa je los, sigurno losiji od lenova touchpad (uostalom lenovo ima touch screen.. xd) te povisene temperature kada se uposli 750m graficka u gornjem desnom dijelu na kojem se doduse ne pise, ali vrijedi spomenut. Tu ti je review - sve tocno, samo taj dio sa tako visokim temperaturama u loadu prakticki nikad neces postic.

Btw. nekog pravog reviewa Lenovo Flex 2 linije nisam nasao, ali imas review Flex1 na notebookcheck. Kad got nemas review necega trazi dodatno amazon, youtube, itd.

 

Znaci ovo su sve neke zgodne all-around lagane tanke (tolko tanke da nema mjesta za opticki citac), ima tu i jako dobrih IPS ekrana koji su jos rijetki u svijetu laptopa. Sto se tice SSD-a, nema brige. Acer ima msata slot, Lenovo Flex je imao M.2 slot pa pretpostavljam da i Flex 2 ima isto tako neko rjesenje za SSD, a kod Thinkpad-a se SSD stavi klasicno na mjesto optike pomocu caddya, tj. interne ladice.

 

Ako zelis i7 procesor reci pa cu probat nac nesto iako je ponuda sve losija sa pravim i7 jer ih mjenjaju stedljiviji popularniji procesori prvenstveno zbog duljeg trajanja baterije, a zatim i zbog manjeg grijanja.

Isto tak mi reci je li ti potrebna zasebna grafa ili ne.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 15:30 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Idealist kaže...

Pozz!

 

trazim laptop do 4400 kn max s dijagonalom ekrana min 17". sluzio bi za surfanje i gledanje filmova...

HP probook 470 G1

isti HP ako oces WIN8

Dell Inspiron 5748 - opcija sa "stedljivim" i3, malo slabijim od i3-4000m, ali jednako dobrim za surfanje i filmove, s tim procesorom se postize dosta dulje trajanje baterije nego sa nestedljivim M procesorima

Lenovo g710 - procesorska snaga jednaka i3-4030u, ali je potrosnja jednaka i3-4000m, u smislu trosenja struje to nije puno, ali velim trajanje baterije je 2,3 puta manje nego sa stedljivim intelom koji ima U u oznaci

Mislio sam otpisat acer u ovom rangu, ali nadjoh:

Acer v3-771g, isti - trenutno su nedostupni, zvat ducane ako je pozeljna FHD rezolucija za te pare na 17.3"

Tu je review tog acera, citati odlomke "Display" i "Maintenance". Prema tome ekran nije ekstra iako dobis FHD rezu, a pristupit ispod poklopca mozes svemu osim onom najbitnijem po meni, ventilatoru..

Za Dell nisam siguran posto je skroz nov, za Lenovo g710 znam da se svemu moze lako pristupit ispod poklopca kao i za Probook (iako za probook nisam 100% ziher se moze doc do ventilatora).

 

Savjetujem ti i da malo sam istrazis kakve su kvalitete ekrana. Prema notebookchecku jedan model g710 ima jako dobar, iznadprosjecan kontrast i nesto bolju kvalitetu TN matrice u odnosu na konkurenciju. Probook 470 navodno isto nije los te ima jos i matt ekran, za acer sam ti poslao, za Dell imas ako nista youtube snimke, amazon iskustva i tak.

 

Moj savjet je da ides na Lenovo g710 ako oces cim vise ulozeno/dobiveno, Dell ako oces cim dulji rad dok je laptop istekan, Probook ako oces i windowse usput. Za acera sumnjam da ce doc isti modeli jer je to vec starija serija, a unatoc FHD rezoluciji izgleda da kvaliteta ekrana nije bas nest (slaba max. svjetlina itd.) Naravno jos jednom, prije odabira provjeri kvalitete ekrana svih opcija jer to je nesto sto se najmanje spominje, a po meni je najbitnije dok got je TN matrica u pitanju, pogotovo ako je namjena laptopa samo multimedija.

Feedback za Probook 470: stvarno dobar ekran s obzirom da je TN matrica, koristim ga nekih 4-5 mjeseci, jako zadovoljan, kvaliteta izrade je jako dobra, i pristup ispod haube lagan.
(moja verzija je sa i5/8 gb ram/750gb hdd) 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko sam vidio po reviewevima nekih modela i nesto malo feedbacka ukljucujuci i tvoj sada (hvala) Probook 470 i Lenovo g710 su se pokazali najboljim odabirom sto se tice kvalitete ekrana u tako nesto nizem rangu. U novi Dell malo sumnjam s obzirom da su u jednom reviewu popljuvali ekran 15.6" verzije tog Della (napravljeni su testovi), ali naravno da ga ne vrijedi odbacit radi toga (17.3" verzije modela redovito imaju bolji ekran nego 15.6" dok got je isti tip matrice - u ovom slucaju TN). Od 17.3" Acera bih iskreno predlozio samo v3-772g kao neki ziheraski odabir.

 

Evo reviewova Della sa i5, i7 stedljivim procesorima na amazonu:

http://www.amazon.com/Dell-Inspiron-i5748-5000sLV-17-3-Inch-Laptop/dp/B00K4PATR0/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1407695884&sr=1-1&keywords=dell+5748#customerReviews

 

Prema youtube-u meni se sva 3 ekrana 17.3" della, lenova i probooka cine dost dobrima i ne vidim neke razlike medju njima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 21:04 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

decki, sto s tim sto svi daju 1 god garancije? negdje sam vidio da je za fizicke osobe dvije dok je za pravne 1 god (u jednom ducanu). jel to tako svugdje? vidim da dell daje 3 god. treba li i to uzeti u obzir?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Idealist kaže...

decki, sto s tim sto svi daju 1 god garancije? negdje sam vidio da je za fizicke osobe dvije dok je za pravne 1 god (u jednom ducanu). jel to tako svugdje? vidim da dell daje 3 god. treba li i to uzeti u obzir?

To za 2 god fizicke osobe, a 1 god pravne je samo za acere. To kaj dell daje 3 god je dodatni plus. Lenovo gotovo sve serije i HP Probook imaju cesto kvalitetnije izrade u odnosu na konkurenciju, mislim kvalitetne kolko i acer u nekim serijama, toshiba je isto tu negdje, al HP i Lenovo to znaju naplatit kao i Asus. Za Dell bi rekao da je kvaliteta izrade isto na razini HP Probooka i Lenova, ali Dell ima manje pristupacne komponente ispod poklopca. Evo odgovor roby-a po tom pitanju:

" Ispod poklopca se ne moze doci do venta samo tako, mora se ici u komplet rastavljanje laptopa da bi se doslo do venta
za dell 17" se moze doci do hdd, wifi i samo jedan ram modul ispod poklopca, baterija je s vanjske strane. "

Kaze da je ista situacija sto se tice ventilatora i kod Probooka, sto se vidi na sliki sa notebookchecka.

Znaci s obzirom na samostalni pristup hardveru lenovo g710 je pobjednik i ako te ne smetaju 2 jezgre bez hyperthreadanja mislim da je najbolji odabir, a mozes ici i na i3 proc s tim Lenovom: klik, klik2 (po meni je neisplativo dati cca. 1200kn vise samo radi hyperthreadanja za surfanje i sl.), imas opcije i sa i5, al neznam sta ce ti: klik3 (provjerit jos info ako ces ic na ovog jer je netocno ime procesora u opisu, al bi se trebalo raditi o i5).

Ovdje je review g710, ovdje probook 470 g1, za dell kao sto rekoh nema jos postenog reviewa i naravno 2 linkana reviewa se netrebaju poklopit drito s onim sto ces kupit, ali daju neku sliku o tim laptopima makar se ne radilo o drito tocnim modelima koji se nude kod nas za cijenu koju trazis.

 

Inace produljenje HP jamstva na 3g kosta 600kn, na 2g 300kn, Lenovo G serija na 2g 165kn, na 3g 500kn, kod Della nemas sta produljit.

Produljenje jamstva mozes rjesit dok got ne krene zadnji mjesec redovnog jamstva i ne mora biti u istom ducanu u kojem si kupio laptop.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 22:44 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Svaka cast hvala ti na ovome trebala bi mi neka gravficka i i7 nije nuzan.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pogledaj malo v5-573g posto mislim da bi ti dobro dosla dodatna kolicina rama isto za te stvari. Dalje od toga imas asus n550jk sa klasu ili dvije jacom super grafickom te Dell 5547 sa klasu slabijom grafom od 750m te je to radeon grafa unutra (radi se o rebrand 8750m), al dobis IPS ekran kao i kod n550jk i jos 16gb rama i 3 god jamstva. Imas tu i lenovo y50 blize 7000kn (koji trenutno nije nigdje dostupan), ali kako te ne zanimaju max. performanse mislim da nema smisla ici na njega posto ne dobis IPS ekran..

 

Znaci sve opcije koje sam predlozio su prakticki sa IPS ekranom. Ako te nezanima superb ekran moze se nac nesto jeftinije, iako sigurno ne sa vise od 8gb rama i tako, npr. mislim na ovog Lenovo z50 (ovaj od 6gb rama sigurno dolazi sa FHD rezolucijom,kod modela ispod njega FHD rezolucija je jako upitna i vjerojatno se radi o greski od dobavljaca). 840m grafa unutra je jako blizu performansama 750m, pogotovo sto se tice racunanja. Ak te zanima visak rama, pogotovo npr. 12gb rama ovo je neisplativa opcija pored acera v5-573g jer 6gb rama kosta 600kn, u aceru dobis IPS ekran te produljenje garancije lenova z serije kosta 550kn, a acera 300kn. Isplativa je ak te briga za IPS ekran i ak oces malo manje grijanje prilikom koristenja zasebne graficke.

 

Malo se izjasni jos koji ti je budzet, pretrazi koliko ti jaka grafa treba. 840m i 750m su sasvim solidne medium grafe, a 850m vec pripada visoj klasi, radeonku m265 nebih preporucio ako program ima koristi od CUDA jezgri nvidije. Izjasni se je li ti uopce bitan IPS ekran, FHD reza? itd.

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Review by Linus

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice