Promjena Windowsa na laptopu i garancija

poruka: 17
|
čitano: 5.549
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Jedno pitanje vezano za garanciju

Kupio sam laptop prije 10 mjeseci sa instaliranim Windows 7. Sad imam nekih problemčića sa grafičkom i driverima, pa sam mislio reinstall windows. Međutim, zanima me hoće li oni priznati meni garanciju u servisu ako imam svoj windows (ukoliko se problem ne rješi) s time da sam imao Windows 7 64-bit, a instaliro bi isti 32-bit???????

TNX

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju

garanciju na SW ionako nemaš...

 

možeš predati i prijenosnik bez software, ako je kvar hardwareske prirode,

to ti spada pod jamstvo...

 

SW nema jamstva...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
neaktivan
offline
Jedno pitanje vezano za garanciju

Pa zar ne postoji neki backup tool instaliran na tim Windowsima ili nešto slično? Bilo bi šteta izgubiti orginalne Windowse...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jedno pitanje vezano za garanciju

Ja sam na laptopu imao oriđiđi Vistu, al' posto je Vista *ranje instalirao sam Windows 7. Laptop se pokvario i nije bilo problema sto se garancije tice.

Low life ! Alat ne cini majstora!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju
pele90 kaže...

Kupio sam laptop prije 10 mjeseci sa instaliranim Windows 7. Sad imam nekih problemčića sa grafičkom i driverima, pa sam mislio reinstall windows. Međutim, zanima me hoće li oni priznati meni garanciju u servisu ako imam svoj windows (ukoliko se problem ne rješi) s time da sam imao Windows 7 64-bit, a instaliro bi isti 32-bit???????

TNX

Garancija pokriva trošak hardwerske greške ako nije nastala ljudskom nepažnjom.Neovisno o tome koji OS je na njem.

A sad mi objasni na koju foru si mislio staviti 32 bitni windows na platformu od 64 bita.Ako je tako kako si napisao....

(doduše vidio sam neke kako i to rade ali nevidim svrhu....)

Dont bug me!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 1:23 (pbandov).
14 godina
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju
1domagoj1 kaže...

Pa zar ne postoji neki backup tool instaliran na tim Windowsima ili nešto slično? Bilo bi šteta izgubiti orginalne Windowse...

 

Gman kaže...

Ja sam na laptopu imao oriđiđi Vistu, al' posto je Vista *ranje instalirao sam Windows 7. Laptop se pokvario i nije bilo problema sto se garancije tice.

 

pbandov kaže...
pele90 kaže...

Kupio sam laptop prije 10 mjeseci sa instaliranim Windows 7. Sad imam nekih problemčića sa grafičkom i driverima, pa sam mislio reinstall windows. Međutim, zanima me hoće li oni priznati meni garanciju u servisu ako imam svoj windows (ukoliko se problem ne rješi) s time da sam imao Windows 7 64-bit, a instaliro bi isti 32-bit???????

TNX

Garancija pokriva trošak hardwerske greške ako nije nastala ljudskom nepažnjom.Neovisno o tome koji OS je na njem.

A sad mi objasni na koju foru si mislio staviti 32 bitni windows na platformu od 64 bita.Ako je tako kako si napisao....

(doduše vidio sam neke kako i to rade ali nevidim svrhu....)

1. Nemozes izgubiti original windowse ako je laptop kupio sa njima na njemu pise cd-key ispod!

 

2. Koji su tvoji argumenti da je Vista sranje? Pogotovo nakon zadnje SP-a!? Ako mislis na ranije verzije onda ok bilo je dosta problema sa njom.

 

3. Kako nebi mogao stavit 32bitni windows!? to mi nije nikako jasno nemozes 64bitni na 32bitnu arhitekturu procesora ali obrnuto radi! svrha je u tome da nekome netreba 64bitni sustav! i da neke stvari rade na 32bitno a na 64bitnom nerade! recimo moja jedna tv kartica koju sam prodao!

My Life Is A Very Serious Game...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju

1. Nemozes izgubiti original windowse ako je laptop kupio sa njima na njemu pise cd-key ispod!

 

2. Koji su tvoji argumenti da je Vista sranje? Pogotovo nakon zadnje SP-a!? Ako mislis na ranije verzije onda ok bilo je dosta problema sa njom.

 

3. Kako nebi mogao stavit 32bitni windows!? to mi nije nikako jasno nemozes 64bitni na 32bitnu arhitekturu procesora ali obrnuto radi! svrha je u tome da nekome netreba 64bitni sustav! i da neke stvari rade na 32bitno a na 64bitnom nerade! recimo moja jedna tv kartica koju sam prodao!

jel možeš staviti 64 bitni na 32 bitni ?

Dont bug me!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju

Pa da imam Windows 7 64-bit, naravno da bi tu instalirao....Ali imam samo oriđiđi 32-bit....:D

14 godina
neaktivan
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju
pele90 kaže...

Pa da imam Windows 7 64-bit, naravno da bi tu instalirao....Ali imam samo oriđiđi 32-bit....:D

ma zafrkavam ovog malo....nisam u životu čuo da netko stavlja različite Bit windowse.Ako je proc 64 onda možeš samo 64.Kakve su to sad fore ....

Dont bug me!
14 godina
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju
Nisu to fore to ljudi rade normalno...mislim da key vrijedi za obje verzije! Recimo imas laptop za koji nema 64bitni driver za wifi a proc je dual core naravno da ces staviti windowse da ti sve radi! I da 64bitni windowsi imaju malo vece hardwerske zahtjeve!
My Life Is A Very Serious Game...
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 1:54 (CroVandal).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju
CroVandal kaže...
Nisu to fore to ljudi rade normalno...mislim da key vrijedi za obje verzije! Recimo imas laptop za koji nema 64bitni driver za wifi a proc je dual core naravno da ces staviti windowse da ti sve radi!

sad sam skonto da sam ja fulao, mislio sam da nemožeš skakati sa bitnim verzijama, jer ja sam sam' probao pa nije uspjelo.Daljnjim čitanjem otkrivam da je moguće.Isprika narode na krivom izrazu.Po logici je meni to čudno, ako je proc. recimo 32 bitni, kako onda možeš staviti OS od 64 bita ?

 

edit: Evo, da nefulamo svi, ovdje je sve objašnjeno:

http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/32-bit-and-64-bit-Windows-frequently-asked-questions

Dont bug me!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 2:01 (pbandov).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju
CroVandal kaže...
1. Nemozes izgubiti original windowse ako je laptop kupio sa njima na njemu pise cd-key ispod!

 

2. Koji su tvoji argumenti da je Vista sranje? Pogotovo nakon zadnje SP-a!? Ako mislis na ranije verzije onda ok bilo je dosta problema sa njom.

1. Pa? Kolko sam ćuo, to nije dovoljno za proći validaciju. Nemoj me držati za riječ, samo sam ćuo tak, ja ne koristim Windowse tak i tak, pa ne znam.

 

2. Vista je "sranje" zbog pirata. Njihovog krekanja i izdavanja ranih verzija koje onda nisu radile, a kad se jednom stekne nekakva slika o nekom softveru ona se kasnije teško mijenja (iako je taj softver u beti i sl.)...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
14 godina
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju
Gle nemozes staviti na 32 bitni procesor 64 bitni os ali na 64 bitni procesor ide i 32 i 64 bitni os! Jednostavno 64 bitni proc ima 32 bita dok 32 bitni proc nemoZe imati nikako 64 bita! Uffff al sam zakoplicirao valjda ces shvatiti! Imas i na forumu vise od toga ali otisli smo u off topic pa necu vise da nebi bilo kartona! Da nebude skroz off priznat ce ti garanciju i ako stavis linux na njega to nema nikakve veze!
My Life Is A Very Serious Game...
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 2:07 (CroVandal).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju
CroVandal kaže...

2. Koji su tvoji argumenti da je Vista sranje? Pogotovo nakon zadnje SP-a!? Ako mislis na ranije verzije onda ok bilo je dosta problema sa njom.

 

 

 Vistu sam imao ranu verziju, dok jos nisu izasli oni Service Packovi i bila je *ranje. Kada sam presao na Windows 7-icu preporodio sam se.

Low life ! Alat ne cini majstora!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju
1domagoj1 kaže...
CroVandal kaže...
1. Nemozes izgubiti original windowse ako je laptop kupio sa njima na njemu pise cd-key ispod!

 

2. Koji su tvoji argumenti da je Vista sranje? Pogotovo nakon zadnje SP-a!? Ako mislis na ranije verzije onda ok bilo je dosta problema sa njom.

1. Pa? Kolko sam ćuo, to nije dovoljno za proći validaciju. Nemoj me držati za riječ, samo sam ćuo tak, ja ne koristim Windowse tak i tak, pa ne znam.

 

2. Vista je "sranje" zbog pirata. Njihovog krekanja i izdavanja ranih verzija koje onda nisu radile, a kad se jednom stekne nekakva slika o nekom softveru ona se kasnije teško mijenja (iako je taj softver u beti i sl.)...

1. Ako si nesto cuo ne moras siriti dezinformacije ako nisi siguran. To je OEM Wins i bez problema se aktivira i prođe validacija sa tim OEM keyem. To da pokusa tim keyem na Desktop nonOEM komp to je druga stvar. TO znam iz prve ruke jer sam na OEM laptopu s OEM keyem bar 3 puta radio reinstall winsa

 

2. Tu se slazem s tobom. Imao sam Vistu original, na jakom kompu, nikakvih vecih problema sa njom, osim onih koje sam ja izazvao nekim mjenjanjima registrya. Imao sam je od samih pocetaka preko SP1 do SP2, u pocetku malo sporija al sve ok, kasnije kao i Nokia FW sve bolje i bolje, a onda sam otisao malo na bete Win7 kad su pocele izlaziti, a to je ubiti Vista SP3 sa malko boljim dizajnom. To da je Vista sranje su prosirili klinci po forumu koji su Vistu instalirali na 2-3 generacije slabije kompove pa su im igre štekale. Sam Microsoft je po tom pitanju napravio odlican potez, nasumice izabrao ljude i doveo ih kao da pročačkaju po 'novom' winsu, ubiti je to bila Vista, a prije toga su pitali kakva im je vista. Veliki broj njih je rekao da je smeće, a kad su probali tu govore ovo je odlicno, savrseno, software nove gen.... Kad su im rekli to je Vista, odmah se počinju izvlacit kako su to samo culi, da je smece i tako to.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 9:51 (Mitsuoka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju
CroVandal kaže...
Gle nemozes staviti na 32 bitni procesor 64 bitni os ali na 64 bitni procesor ide i 32 i 64 bitni os! Jednostavno 64 bitni proc ima 32 bita dok 32 bitni proc nemoZe imati nikako 64 bita! Uffff al sam zakoplicirao valjda ces shvatiti! Imas i na forumu vise od toga ali otisli smo u off topic pa necu vise da nebi bilo kartona! Da nebude skroz off priznat ce ti garanciju i ako stavis linux na njega to nema nikakve veze!

ma sve je u redu, moj problem što idem ljudima probleme rješavati u 2 sata ujutro, pa nemislim glavom već rukama.

Dont bug me!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jedno pitanje vezano za garanciju
Mitsuoka kaže...

1. Ako si nesto cuo ne moras siriti dezinformacije ako nisi siguran. To je OEM Wins i bez problema se aktivira i prođe validacija sa tim OEM keyem. To da pokusa tim keyem na Desktop nonOEM komp to je druga stvar. TO znam iz prve ruke jer sam na OEM laptopu s OEM keyem bar 3 puta radio reinstall winsa

To je u nekoj temi netko tu na forumu rekao pa sam zapamtio. Recimo, moj laptop je došao sa orginalnim WinXP. CD key je ispod, nisam dobio nikakvi CD. Stvar je bila u tome kaj je postojala neka hidden particija na disku od nekih 3 GB na kojoj je bila instalacija Windowsa i svih popratnih programa. Igrom slučaja taj disk je otišao u vječna lovišta (jednostavno se fizički počeo raspadat, previše bad sectora itd.) pa sam morao kupiti novi. Sad ja nemam te Windowse i ne znam dali bi mi da skinem neku HE verziju s neta taj key bio prihvaćen i dali bi to prošlo validaciju. Nisam probao, jer imam samo PE verziju (a i taj sam zagubio CD), čekam frenda da mi skine HE pa da probam.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice