Laptop za gamerski nastrojenog studenta

poruka: 25
|
čitano: 4.844
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

Trebam prijenosno računalo cijene do maksimalno 8 000 kuna. Bilo bi lijepo da bez problema pokreće sve igre, odnosno da nije opremljeno samo integriranom grafičkom kojoj je najveći domet Power Point.

Na faksu ćemo ga tek povremeno morat prenosit (tu i tamo prezentacije), pa će većinu vremena provesti sa mnom u sobi, a to podrazumijeva igranje najnovijih igara Namigiva Ipak, nemojte da je baš težak, jer ipak ću ga tu i tamo morat ponijet par stotina metara.

 

Hvala, pozdrav

Doć će Zoka da vas roka
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

Iako ne po komponentama, ovo je vjerovatno najkvalitetniji laptop koji možeš dobiti.

 

Ovo je gotovo identična stvar, s malo većim diskom, s podrškom za blu-ray, za manje love, ali zato nekvalitetnijim ekranom, kučištem, baterijom i napajanjem.

 

Sad ti sam procjeni što ti je isplativije. Osobno bih izabrao tog Acera, jer ako rijetko prenosiš i netrebaš uber dobar ekran, to je savršeni model za tebe.

#smajli koji koluće očima#
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

Reci Kompotko, ako je 8600 općenito loša grafička, zašto ju stavljaju u laptope? Zar nema 8800 GT ili 8800 GTX ili nečeg jačeg?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.04 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop za gamerski nastrojenog studenta
crystal6 kaže...

Reci Kompotko, ako je 8600 općenito loša grafička, zašto ju stavljaju u laptope? Zar nema 8800 GT ili 8800 GTX ili nečeg jačeg?

 Ima i toga u laptopima, samo kaj užasno puno košta.

Na toj rezi, 8600 niti nije loša grafa... Neki mid-end...

Trenutno su GF8600/9500 i HD2600 na našem tržištu među najboljim grafama kaj se tiče laptopa. A na sreću, ti laptopi nisu niti tako skupi.
#smajli koji koluće očima#
16 godina
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

Imas toshibu Toshiba P300D-12L Turion Ultra ZM80 4GB 320GB DVD-SM 17'' CSV ATI HD 3650 WiFi BT webcam Vista H.P. u vemilu za 7999 kn

ili neki msi u svijetu medija, pogledaj na http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html?&benchmark_values=0&doom3=&fear=&month=&or=&search=&sort=3dmark06 jacinu grafickih kartica  na prijenosnicima

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

Ja bi reka da imam gamersi lap.

 

Forcebook DMD, napravljen po idividualnoj narudžbi, prije 4 mjeseca(mnostvo njih je skepticno oko compalovih kucista i svega vezano za tajvan, al ja nisam medju njima, ja sam prezadovoljan):

 

T9300 2.5Ghz Core 2 Duo

250GB HDD

GF 8600GT 512MB

1680*1050- totalno drugacije iskustvo nego na standardnoj rezoluciji 1200*800(lap rez)

4GB RAM

 

... i ostalih manje vaznih komponenti!!!

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

Impresionirao me onaj Acer, zato sad i jesam tužan što moram reći da sam zaboravio spomenuti važnu sitnicu. Iz Ljubuškog sam (Hercegovina), što je jako blizu granice sa južnom Hrvatskom, pa bi mi najviše odgovarao HGSpot (poslovnica Metković)... Ima li tamo nešto slično?

 

Razmišljam čak i da kupim Acera online u Mikronisu sa linka koji je Kompotko dao, što mislite o tome? Je li sigurno i na što da pazim?

 

Hvala, pozdrav

Doć će Zoka da vas roka
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

Ja ti imam isti taj model Acer za koji je kompotko rekao da ima loš ekran, kučište, bateriju i napajanje, na to sve ću se samo slatko nasmijati.. Neznam šta ti kompotko radiš sa laptopom dok ti je slabo kučiše, lupaš s njim u zid ili neznam ni ja šta.. pa ako već kupuješ laptop onda i paziš na njega dok ga prenosiš bar ja tako neznam za tebe pa mi ni netreba neko posebno čvrsto kučište kao što ima HP, prvi modeli acera su imala loša kučišta kad ga stisneš provija se dosta i "škripi" dok je kod ovog modela sve super, onda baterija meni je dovoljno dobra ima 8 čelija i relativno dugo traje (ovisi šta radiš dok si na bateriji), napajanje je dobro za sad nikakvih problema nisam imao, a za ekran neznam šta tu tebi nevalja jer kod mene je sve ok, nije da se u TFT ekrane za laptope kužim ali zadovoljan sam sa ovim na aceru a i od svih kolega koji imaju taj laptop još se nitko na ništa nije žalio..

kompotko bez ljutnje nisam mislio ništa loše samo negiram ono što si naveo za acera jer imam dosta iskustva sa tim laptopom..

asusdvd u naslovu si rekao da ti treba gamerski laptop pa ti je moja preporuka acer jer ima jaču grafičku i to dosta od onog della..

Ovo su samo moja iskustva sa acerom na tebi je da odlučiš!

Sretno u odabiru!

 

RoBi
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2008 1:40 (B4sic!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop za gamerski nastrojenog studenta
B4sic! kaže...

Ja ti imam isti taj model Acer za koji je kompotko rekao da ima loš ekran, kučište, bateriju i napajanje, na to sve ću se samo slatko nasmijati.. Neznam šta ti kompotko radiš sa laptopom dok ti je slabo kučiše, lupaš s njim u zid ili neznam ni ja šta.. pa ako već kupuješ laptop onda i paziš na njega dok ga prenosiš bar ja tako neznam za tebe pa mi ni netreba neko posebno čvrsto kučište kao što ima HP, prvi modeli acera su imala loša kučišta kad ga stisneš provija se dosta i "škripi" dok je kod ovog modela sve super, onda baterija meni je dovoljno dobra ima 8 čelija i relativno dugo traje (ovisi šta radiš dok si na bateriji), napajanje je dobro za sad nikakvih problema nisam imao, a za ekran neznam šta tu tebi nevalja jer kod mene je sve ok, nije da se u TFT ekrane za laptope kužim ali zadovoljan sam sa ovim na aceru a i od svih kolega koji imaju taj laptop još se nitko na ništa nije žalio..

kompotko bez ljutnje nisam mislio ništa loše samo negiram ono što si naveo za acera jer imam dosta iskustva sa tim laptopom..

asusdvd u naslovu si rekao da ti treba gamerski laptop pa ti je moja preporuka acer jer ima jaču grafičku i to dosta od onog della..

Ovo su samo moja iskustva sa acerom na tebi je da odlučiš!

Sretno u odabiru!

 

 Usporedi kučište, bateriju, ekran i napajanje sa kvalitetnijim firmama poput Della, Lenova, IBM-a, pa mi se onda javi s dojmovima. Sa laptopom ne udaram u zid, ali se kučišta na takvim stvarima vrlo jednostavno raspadnu. Napajanja na Aceru su koma, i brzo se kvare. Kao što sam rekao, ekran je puno lošiji nego na primjerice Dellu. Možda je tebi zasad dobar, ali probaj ga usporediti s Dellovim. Grafička na Aceru nije puno jača nego na Dellu.

Ne kažem ja da je Acer loša firma - naprotiv. Ali ne košta bez razloga 2000kn manje nego što bi trebao. ;).
#smajli koji koluće očima#
16 godina
neaktivan
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

E a što kažete na ovoga?

 

http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=3904241&searchlink=yes&search=A210-19K&page=1

 

...po meni se super isplati!

 

Zanima me vase misljenje jer i ja, the brucos, zelim kupiti laptop samo sto nemam 8000... :/

 

 

Je li HD 2600 bolja nego HD 3470?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2008 13:06 (Luka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

Sou, enivej Smijeh

Niste mi još uvijek odgovorili na par pitanja iz prošlog posta. Je l' možete nać nešto slično onom Aceru u HGSpotu, pa da odem do meni nedalekog Metkovića u južnoj Hrvatskoj?

Doć će Zoka da vas roka
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop za gamerski nastrojenog studenta
Luka kaže...

E a što kažete na ovoga?

 

http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=3904241&searchlink=yes&search=A210-19K&page=1

 

...po meni se super isplati!

 

Zanima me vase misljenje jer i ja, the brucos, zelim kupiti laptop samo sto nemam 8000... :/

 

 

Je li HD 2600 bolja nego HD 3470?

 Dobar je. HD2600 je bolja.
asusdvd kaže...

Sou, enivej Smijeh

Niste mi još uvijek odgovorili na par pitanja iz prošlog posta. Je l' možete nać nešto slično onom Aceru u HGSpotu, pa da odem do meni nedalekog Metkovića u južnoj Hrvatskoj?

 Mislim da ima taj Acer u HGSpotu. Malo prošvrljaj po stranici...
#smajli koji koluće očima#
16 godina
offline
RE: Laptop za gamerski nastrojenog studenta
kompotko kaže...
Mislim da ima taj Acer u HGSpotu. Malo prošvrljaj po stranici...
 Nažalost, nema. I pod hitno trebam neku alternativu koju ću moć sutra kupit u HGSpotu...
Doć će Zoka da vas roka
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop za gamerski nastrojenog studenta
asusdvd kaže...
 Nažalost, nema. I pod hitno trebam neku alternativu koju ću moć sutra kupit u HGSpotu...

Ovako nešto?
#smajli koji koluće očima#
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop za gamerski nastrojenog studenta
kompotko kaže...
asusdvd kaže...
 Nažalost, nema. I pod hitno trebam neku alternativu koju ću moć sutra kupit u HGSpotu...

Ovako nešto?
 http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=3901227

...ovo je bolje i jeftinije, ali nema ga u HG-srotu!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop za gamerski nastrojenog studenta
Luka kaže...
 http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=3901227

...ovo je bolje i jeftinije, ali nema ga u HG-srotu!
 Slažem se, ali jbg, kad treba u HGSpotu.
#smajli koji koluće očima#
15 godina
protjeran
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

Nevjerojatno. Trenutno je opet neraspoloživ.

Doć će Zoka da vas roka
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

Naručen Acer po preporuci Kompotka, doduše ne iz HGSpota. Provjerio sam više puta, naručio sam model identičan ovom sa linka, jedino što uz grafičku (Grafika: NVIDIA GeForce 8600M GT 512MB) kod modela kojeg sam danas naručio piše i TurboCache. Ono što me zbunjuje je činjenica da su to identični modeli, a HGSpot ne spominje TurboCache; te zašto ne piše 'TurboCache up to 512 MB', već TurboCache 512 MB.

 

Dakle, što konkretno to sad znači, i ima li neku vezu sa performansama u igrama? Aj da još to riješimo, pa lockamo temu Osmijeh Hvala puno!

Doć će Zoka da vas roka
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

a znači da dio memorije uzima od sistemske memorije ako se ne varam. svoj dio što ima + dio sistemske memorije. sad ne znam koliko utječe to na performanse.... mislim da malo al opet nisam siguran...

Najbrži put do čovjekova srca je pomoću šake Chucka Norrisa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Laptop za gamerski nastrojenog studenta
kompotko kaže...
 Usporedi kučište, bateriju, ekran i napajanje sa kvalitetnijim firmama poput Della, Lenova, IBM-a, pa mi se onda javi s dojmovima. Sa laptopom ne udaram u zid, ali se kučišta na takvim stvarima vrlo jednostavno raspadnu. Napajanja na Aceru su koma, i brzo se kvare. Kao što sam rekao, ekran je puno lošiji nego na primjerice Dellu. Možda je tebi zasad dobar, ali probaj ga usporediti s Dellovim. Grafička na Aceru nije puno jača nego na Dellu.

Ne kažem ja da je Acer loša firma - naprotiv. Ali ne košta bez razloga 2000kn manje nego što bi trebao. ;).
 Lenovo kvalitetan??? Napajanje i baterija na Aceru rade još od 98., da, 1998. Tom starom Aceru sam povadio sve šarafe i kućište se nije raspalo, ak kužite kaj hoću reć...
Nije Acer loša firma, al ju ja baš nevolim (iako bi se po gore navedenom moglo zabunom zaključiti da je obožavam), kad se radi o laptopima biram Toshibu ili HP (može mu se oprostit lagano škripanje kućišta) a sve više mi se sviđa MacBook...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop za gamerski nastrojenog studenta
asusdvd kaže...

Naručen Acer po preporuci Kompotka, doduše ne iz HGSpota. Provjerio sam više puta, naručio sam model identičan ovom sa linka, jedino što uz grafičku (Grafika: NVIDIA GeForce 8600M GT 512MB) kod modela kojeg sam danas naručio piše i TurboCache. Ono što me zbunjuje je činjenica da su to identični modeli, a HGSpot ne spominje TurboCache; te zašto ne piše 'TurboCache up to 512 MB', već TurboCache 512 MB.

 

Dakle, što konkretno to sad znači, i ima li neku vezu sa performansama u igrama? Aj da još to riješimo, pa lockamo temu Osmijeh Hvala puno!

 Kao što je i prije napisano, to znači da uzima memoriju kompa i koristi ju kao memoriju grafe. Velike razlike u performansama nema, ali relativno je korisno.
#smajli koji koluće očima#
16 godina
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

Hvala svima, a posebno uvijek informiranom Kompotku, na svakoj pomoći.

 

Lock, pliZ!

 

Doć će Zoka da vas roka
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Laptop za gamerski nastrojenog studenta

imas li problema sa nabaivanjem windowZa ili su vec instalirani? kako si zadovoljan?

16 godina
offline
Laptop za gamerski nastrojenog studenta

Upravo tipkam po svom Aceru 5920G, i odličan je.

Doć će Zoka da vas roka
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice