HP Compaq 6720s problem

poruka: 10
|
čitano: 14.229
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
HP Compaq 6720s problem

Laptop je došao sa instaliranim Free Dos-om i kad sam pokušao instalirati XP Professional nakon učitavanja drivera prije instalacije izbacio mi je plavi ekran sa greškom (nije važno kojom jer nisam mogao ništa osim resetirati). Probao sam još par puta i opet isto. Onda sam instalirao Vistu Ultimate ali nisam vidio da driveri za grafičku ne podržavaju Ultimate verziju nego samo Home i ta sranja. Sad više ne znam šta da radim. Jel netko ima neko rješenje?


I am Borg...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HP Compaq 6720s problem

mislim da znam u cemu bi mogao biti problem, obzirom da imam HP 6820s (a situacija je slicna i s nekim drugim laptopima).

 

dakle, tvoj prijenosnik ima ugrađen SATA hard disk. Windowsi u sebi ne sadrže driver za sata kontroler.

 

dva su moguća rješenja:

 

1. u BIOS-u iskljuciti opciju 'SATA native' (staviti 'disabled')

2. uz pomoc nekih programa (npr nLite) 'napraviti' vlastiti instalacijski disk, tj. integrirati driver sata kontrolera u instalacijski disk Windowsa

    - tada ce se driver ucitati na samom pocetku instalacije i prepoznati hard

 

 

uz ovo postoji i treca opcija, a odnosi se na snimanje drivera na disketu (floppy) i ucitavanje na pocetku instalacije, ali to je manje prakticno buduci da taj prijenosnik (kao i vecina drugih) nema floppy drive

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HP Compaq 6720s problem

Ok hvala, a što se tiče drivera za grafičku pod Vistom, jel postoji način da se instalira za Ultimate verziju?


I am Borg...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HP Compaq 6720s problem

e to nazalost ne bih znao. iako mi se nekako cini logicnim, obzirom da je Ultimate verzija 'najjaca', da sadrzi mozda i vise drivera nego druge, slabije verzije. ali siguran

sam da ce s vremenom, tj. vrlo brzo izdati novije drivere. mozda postoje neki alternativni, modificirani...  nisam strucnjak za Vistu, zasad se radije drzim XP-a, ali

nadam se da sam bio od neke pomoci

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HP Compaq 6720s problem

Ja isto imam HP6720s i imao sa isto takav problem, rijesio sam ga kako je naveo macak!

Sto se tice drivera za Vistu Ultimate jos nisu izašli ali vjerujem da ce brzo jer prije nekih 4 mjeseci nisu bili niti driveri za Vistu Business a sada ih ima!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HP Compaq 6720s problem

Ja sam morao updateat bios na 6720s jerbo mrezna nije radila. Xp instalacija je prosla ok kada sam iskljucio native sata podrsku u biosu, nisam morao raditi vlastiti instalacijski cd sa sata driverima (imam xp sp2)

Što se tice viste, skini drivere od viste business ili home premium, isti su kao i za ultimate.


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HP Compaq 6720s problem

Ok. Probat ću nešto od toga iako mi se ne da ponovno instalirati windowse. Mislio sam da postoji rješenje za driver od grafičke za Ultimate verziju. Stavio sam čak i SP1, ovu zadnju verziju koja je valjda cijela.


I am Borg...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HP Compaq 6720s problem

Imam jedan problem vezan uz to.

Prije sam bez problema instalirao windowse na gore navedenom laptopu, no prešao sam na linux. Trenuto koristim fedoru. I sad su mi opet zatrebali winsi, pa sam krenuo ponovo sa instalacijom. Ubacio sam SATA AHCI controller (treba li još nešto osim njega?) i kada bootam CD dođe mi do testing your hardware configuration i stane. Jel problem u tome da moram prvo maknut linux?

Radim po ovom tutorialu:

http://komku.blogspot.com/2007/11/integrate-driver-into-windows.html

EDIT:

Problem rješen! Windowsi nisu mogli prepoznat particije od linuxa pa sam morao formatirat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2008 21:37 (The Acacia Strain).
15 godina
neaktivan
offline
HP Compaq 6720s problem

Pozdrav. Imam problem sa HP 6720s??

Najprije mi je disk crko, onda mi je izbacio(kad sam dobio novi disk) Power ON Pasword u Biosu??..To nisam mogo rijesit(rijesili su u MS-anu).Kad su mi vratili laptop, podigli smo win XP i sve OK. Ja sretan nakon 6mjeseci cekanja.Naravno nisu riješili mrežnu..Sad napokon radi,ali?? ne zadugo. Sad se nakon nekog vremena ugasi sam, ali bas sam?? kad se ponovo upali opet izbaci Power On Pasword?? Nakon toga ga ugasim i ponovo upalim i radi neko vrijeme, dok se ponovo sam ne ugasi i opet sve isto. Jel ima netko takav PROBLEM, a odmah i RJEŠENJE??? Pozdrav!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HP Compaq 6720s problem

Pozdrav svima,
problem koji mi se jako cesto desava jeste zaglupljivanje masine prilikom prelaska sa Wireless konekcije na ethernet (i dolazak jako poznatih poruka Please sorry for .... Send Microsoft report ...)
Nakon toga kada pokusam da restartujem masinu jedino sto dobijem je plavi ekran - nakon cega masinu mogu da iskljucim samo preko hardware-skog reseta.
U pitanju je OS XP , service pack3.

Da li je jos neko imao slicnih problema ?

 

 

Dejan
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice