Dell Inspiron N7110

poruka: 110
|
čitano: 56.387
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Bok svima,

 

dakle kupujem novi laptop. I zanimaju me iskustva sa Dell-om opcenito, a i sto kazete na ovu konfiguraciju. Znaci za internet prvenstveno, a tu i tamo neku igru no ne nesto prezahtjevno.

 

Procesor
• Intel Core i5-2410M
Monitor
• 17.3" WLED TrueLife HD+ (1600 x 900)
Memorija
• 4 GB DDR3
Hard disk
• 500 GB S-ATA
Optički uređaj
• DVD±RW DL
Grafika
• nVidia GeForce GT 525M (1 GB)

 

Ima HDMI, 2 usb 2.0 i 2 usb 3.0 utora, webcam i etc.

 

Hvala na pomoci svima.

 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Dell Inspiron N7110

Valja {#} .

Dell odlicna kvaliteta .

Ma moci ces i vecinu (ako ne isve igre) bez ikakvih problema igrati {#} .

Intel Core i7 2600K @ 3.4GHz | Gigabyte GA-Z68X-UD7-B3 | ASUS nVIDIA GeForce GTX580 | WD Caviar Black 2TB 7k SATA600 | 6GB DDR3 2000MHz "Kingston HyperX" | S
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2011 22:36 (BR1cK).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Dell Inspiron N7110
jako dobar laptop, ja imam istu konfiguraciju samo n5110 znači 15,6 ekran. Ne grije se puno, potpuno je nečujan i kad se igra na njemu. Igre idu dobro samo moj ima manju rezoluciju. Kvaliteta je standardna za dell, kad se sve pogleda odličan lap.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
Ja mislim da je to odlican laptop, ja kupujem n5110 ali je slican n7110. Dosta sam se raspitivao i dosta ljudi mi ga je preporucilo, a i za te novce se tesko moze nac bolji laptop
12 godina
protjeran
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Jel mi može netko od vas koji imate N7110 reći nešto o touchpadu? Vidim da nema onaj klasični scroll dio na desnoj strani kao na nekim touchpadima, ali sam pročitao da ima neka fora da se može scrolati kad si na netu. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
Touchpad odlican. Nije klasicni scrool, ali se instalira mali utility koji omogucava upotrebu gesti, nesto kao na mac-u i stvarno jako dobro funkcionira. Zoom +-, scrool, page up/down..
14 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Ja kupio navedeni laptop negdje u 7 mjesecu. Prezadovoljan sam. Laptop je odlican. Ekran je dobar jako u zatvorenom prostoru, a sada na jako jakom suncu se slabije vidi ali je to isto kao na svim laptopima sa ovakvim sjajnim ekranom. Imam na njemu Windows 7-icu. Stvarno sam prezadovoljan. Preporucujem svima. Dilema kod kupnje mi je bila izmedu ovog Della i HP (neki neznam koji) i zbog iskustva sa HPom sam odlucio Dell. Znam osobu koja ima 10 godina stari dell koji radi kao prvi dan. Touchpad je super, geste rade savseno, a i tipkovnica je dobra. Na ovom 17'' se dobije i numericka tipkovnica i radi super. Ako nekog zanima jos nesto u vezi sa ovim laptopom neka pita slobodno. Pozdrav

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
Fantasticus kaže...

Ja kupio navedeni laptop negdje u 7 mjesecu. Prezadovoljan sam. Laptop je odlican. Ekran je dobar jako u zatvorenom prostoru, a sada na jako jakom suncu se slabije vidi ali je to isto kao na svim laptopima sa ovakvim sjajnim ekranom. Imam na njemu Windows 7-icu. Stvarno sam prezadovoljan. Preporucujem svima. Dilema kod kupnje mi je bila izmedu ovog Della i HP (neki neznam koji) i zbog iskustva sa HPom sam odlucio Dell. Znam osobu koja ima 10 godina stari dell koji radi kao prvi dan. Touchpad je super, geste rade savseno, a i tipkovnica je dobra. Na ovom 17'' se dobije i numericka tipkovnica i radi super. Ako nekog zanima jos nesto u vezi sa ovim laptopom neka pita slobodno. Pozdrav

Koji procesor imaš?

Jeli se grije prilikom zahtjevnijih igara?

Imaš li problema s prebacivanjem Nvidia-Intel grafičkim karticam?

14 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Imam Intel Core i5 (Sandy Bridge). 

 

Nemam problema s prebacivanjem grafickih jer imas neki programcic gdje mozes da ti automatski komp prebacuje po zahtjevnosti a mozes i ti sam zadat koji programi ce koju graficku koristiti.

 

Kod zahtjevnijih igrasa sa Nvidinom grafickom se pali ventilator. Nije bucan ali je bucniji u odnosu kad Nvidia ne radi no nista jako. Ne grije se tako jako jer hladi dobro. Jedino jedan dan na moru bilo je uzasno vruce i malo je bio topliniji no ne jako kao sto mi se HP i toshiba ugrije po takvnom vremenu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Začudilo me je kad je rekla cura da je spor laptop (u njemačkoj kupljen, ja ga nisam još vidio), pa me baš zanima o čemu se radi, dali je pretrpan tvornički glupostima koje treba uninstalirati ili nešto slično.. Kako vaši stoje?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
Pa moj je dosao kao free dos pa sam ja trebao instalirati windosw ali radi savrseno.

A sad tko zna sta je njoj na kompu. Mozda ima virusa i bugova. Ali sve u svemu radi savseno. Ja sam installirao sve drivere i sve radi super.
12 godina
protjeran
offline
Re: Dell Inspiron N7110
Fantasticus kaže...
Pa moj je dosao kao free dos pa sam ja trebao instalirati windosw ali radi savrseno.

A sad tko zna sta je njoj na kompu. Mozda ima virusa i bugova. Ali sve u svemu radi savseno. Ja sam installirao sve drivere i sve radi super.

A čuj, teško da ima virusa jer je laptop nov, tek iz kutije izvađen, jedino može biti to što samnegdje čitao da znaju natrpati hrpu nepotrebnog softvera koji usporava sve.

12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

moglo bi biti da je pretrpan. kad sam svog hp-a prvo put upalio, bilo je 105 procesa u task manageru. ali  i7 to dobro vrti pa nisam napraivio format

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Pozdrav svima, molim SAVJET!

Ima li neko laptop sa ovim karakteristikama?

 

DELL Inspiron N7110 (DI7110271898245 )

   

• PROCESOR: Intel® Core™ i3-2310M (2.10 GHz, 3 MB L3 cache)

 

• EKRAN:  17,3" HD WLED 1600 x 900

 

•GRAFIKA: Intel® HD Graphics 3000

 

•RAM:  3GB DDR3 1333Hz

 

• HDD:  320GB SATA 5400rpm

 

• OSTALO:  WLAN, BT, VGA,HDMI,  3 USB 2.0 , WCAM,  DVD RW

 

• OS:  Free Dos

 

Nije mi jasno kod grafičke kartice, koliko ima RAM-a. Dobio sam ove karakteristike.

 Kupujem laptop, ovaj mi je zapeo za oko. Imao sam dilemu izmedju HP-a i DELL-a.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Nema svoj RAM nego dijeli zajednički.

Ta intelova kartica je ustvari integrirana u nove Intelove procesore Sandy Bridge

12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Prvo moram da pohvalim laptop... prezadovoljan sam s njime, kupio sam ga prije malo više od mjesec dana..

Ali me jedna stvar zanima.. gdje mogu naći driver za web kameru, na dell-ovoj stranici ga nisam našao...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Ne treba ti driver. Instaliran je sa windowsima. Normalno mozes koristiti sa skypeom, windows live messengerom i slicnim uslugama.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Pomagajte,

"ko biva" skinuo sam neke drivere za n7110, ali mi ne funkcionisu.

u Device Manageru imaju  trokutice slijedece opcije (sto znaci da nisu instalirani ili nesto ne stima)

 

* Generic Bluetooth Adapter

 

* Ethernet Controller

 

* Network Controller

 

*PCI Simple Communications Controller

 

*SM Bus Controller

 

*Universal Serial  Bus  (USB) Controler

 

Gdje bih mogao naci drivere koji odgovaraju, ako neko ima link. Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 0:49 (nedd).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Nedavno sam kupila ovaj model DELL-ovog laptopa sa i7 procesorom, 17" i nVIDIA graf karticom.

 

U startu sam imala problem sa radom u autoCAD-u jer se pri koristenju opcije "hatch" iskljucivao display i reportovao error (cini mi se sa display driverom)

Odnijela sam ga prodavacu, odmah su mi zamijenili za novi (malo cudno jer je bilo bez mnogo prigovora) i kad sam dosla kuci novi problem. Svaki put kada gasim laptop, on se sam ponovno ukljuci i onda

ga ponovno moram ugasiti. Isprva se to nije dogadjalo, poslije samo kada duze radim na laptopu (2-3 sata), a potom stalno. Ponovo sam odnijela laptop, zamijnili su ga ponovno (bez pogovora) iako sam ustanovila,

kada sam dosla kuci da je to u stvari onaj isti laptop kojeg sam prvi put kupila samo su sada valjda instalirali te drivere kako treba) i onda dodjem kuci i opet isti problem.

Kada ugasim racunar on se sam upali i ponovno ga morram ugasiti.

 

Posto sam vec dva puta mijenjala interesira me da li netko zna u cemu bi mogao biti problem? Da li u proizvodjacu (neki tehnicke prirode koji se desava na svim laptopima ove serije) ili

je mozda rijec o nesposobnim uposlenicima (jer sam saznala da se display gasio jer driveri nisu bili dobro downloadovani i konfigurirani) koji su prilikom instalacije windowsa

i drivera opet nesto zeznuli. Naime, priznali su mi da nisu dovoljno iskusni sa instaliranjem drivera na ovako "zahtijevan" racunar. Iako sam se iznenadila, kada su rekli

zahtijevan jer mozda ima i7 procesor druge generacije i malo bolju graficku karticu ali nije profesionalni laptop koji bi zadovoljio moje potrebe tj. postoje mnogo jace masine.

Pitam se samo kako bi se sa njima nosili?!

Moze li mi netko odgovoriti prije nego po treci put vratim laptop prodavacu!

Hvala unaprijd!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Molio bi vlasnike laptopa da malo napišu kakva su njihova iskustva s grijanjem u igrama.

Na nekim drugim forumima pročito sam da se dosta griju s ljeve strane da se nemože ruka držat na tipkovnici čak da se i gase nakon pola sata???!!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Kad se igras ukljucis si neku jeftinu tipkovnicu i nemas problema.Ja sam se igrao na tipkovnici od laptopa(isti ovaj dell samo 5110)i nakon dva dana mi vise nisu radile tipke W i S.Inace tipkovnica je jedino šta mi je loše kod ovog kompa.Jako se uvija i full je osjetljiva...ali velim,uključiš drugu i nemaš beda

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Pomagajte,

skinuo sam neke drivere za n7110, ali ne mogu pronaci pojedine.

U Device Manageru imaju  trokutice slijedece opcije (sto znaci da nisu instalirani ili nesto ne stima)

 

* Generic Bluetooth Adapter

 

*PCI Simple Communications Controller

 

*SM Bus Controller

 

 

Gdje bih mogao naci drivere koji odgovaraju, ako neko ima link.

Svi koji imaju model Dell Inspirion N7110, mogu mi pomoci, da pojasne kako su instalirali driver-e.

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110
Imam pitanje za poznavaoce laptopa: Može li ovaj ( DELL Vostro 3550 / Core i3 2310M, DVDRW, 3GB, 320GB, GMA HD 3000, 15.6'' LED, LAN, BT, kamera, HDMI, eSATA, USB 3.0, Windows7 Professional, crveni) vrtiti CS5 paket, Photoshop i sl.
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Ja si mislim kupiti ovaj model (link)

 

Sad kad sam pročitao slučaj ove djevojke što ga je 2 puta mjenjala nije mi više baš simpa.

Brinu me ove 4 jezgre na tom i7 procesoru (tj. to da neke igre neće moći pokrenuti) imam li se zaista zbog toga razloga brinuti?

Ima li još netko baš ovaj model sa i7 procesorom? Najme, zanima me događa li se još kome takav slučaj kao što je kod ove djevojke?

Kakvo je stanje sa izdržljivosti baterije na N7110?

 

Stvarno mi se sviđa ovaj laptop ali ovaj problem sa paljenjem i gašenjem i ekranom mi navlaći sumnju u taj laptop

 

Hvala svima na odgovorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
i3 2310M vs i5 2410M

 Pozdrav svima!

 

Razmisljam o kupovini ovog racunara, ali me zanima kolika je, i da li je bitna, razlika u performansama modela sa i3 2310M i modela sa i5 2410M procesorom. Ostatak konfiguracije je identican:


Memorija
• 4 GB DDR3
Hard disk
• 500 GB S-ATA
Grafika
• nVidia GeForce GT 525M (1 GB)

 

Kolika je, po vasem misljenju, razlika u performansama u igrama, i nekim drugim zahtjevnijim operacijama, posto znam da bi performanse kod standardnog, laganog rada na racunaru, bile gotovo iste.

 

Hvala na odgovorima unaprijed!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Moze li itko pomoci?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Ja sam si kupio takav laptop sa i3 procesorom ostale konfiguracije su iste... mogu samo najbolje reći prezadovoljan sami kaj se tiče igra i ostalo...{#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Imam sličan problem no kod mene je razlika kaj se radi o modelu sa i5 procom.

Sam sam instalirao OS win7 pro 64bit sa zadnjim driverima.

Kod mene je problem da kad ga ugasim da se nakon nekoliko sekundi sam upali.

No nisu u pitanju driveri ili nešto soft prirode jer sam na drugu particiju instalirao ubuntu i problem je isti.

Trenutno sam to riješio da sam postavio power postavke tako da se lap gasi kada ga zaklopim.

Obzirom da je garancija 36 mj. ne nosim ga za sad na servis a možda se pojavi i neka nadogradnja BIOS-a.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
pcroach kaže...

Imam sličan problem no kod mene je razlika kaj se radi o modelu sa i5 procom.

Sam sam instalirao OS win7 pro 64bit sa zadnjim driverima.

Kod mene je problem da kad ga ugasim da se nakon nekoliko sekundi sam upali.

No nisu u pitanju driveri ili nešto soft prirode jer sam na drugu particiju instalirao ubuntu i problem je isti.

Trenutno sam to riješio da sam postavio power postavke tako da se lap gasi kada ga zaklopim.

Obzirom da je garancija 36 mj. ne nosim ga za sad na servis a možda se pojavi i neka nadogradnja BIOS-a.

 

Normalno je ako je instalirana driver jer večina idu na restart jer tako mora kad počinje pokretat servisi nakon restarta. Ako se sporo diže moguče da su pretrpani programi pa usporava jer od svaki njih redom pale servisi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Ako idem gasiti normalno procedurom start>shutdown, računalo se normalno ugasi no nakon par sekundi mirovanja sam se od sebe upali bez da ga taknem.
No ako u power opcijama stavim da se gasi kad ga poklopim, tada ga samo zaklopim i on se normalno ugasi.
Postavke BIOSA su stavljane na standardne čak sam i probao isključiti wake on lan no isto se događa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice