Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 627
|
čitano: 321.211
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Promster kaže...
fer-de-lance kaže...
Promster kaže...

Stigao mi Lapbook Pro iz Mall.hr i ide odmah nazad.

 

Omot je vec bio potrgan, a kutija "načeta". A ekran je prošaran mrtvim/zaštekalim pixelima.

 

Dalje, služenje internetom je katastrofa, vuče se u 3pm. Ostalo nemam zamjerke...

 

Zanima me dal je fakat tolko loš po pitanju signala? Jer ako je onda nemamo o čemu pročati, ne može se koristiti na 3m od rutera. 

To čak nisu ni mrtvi pikseli, to je oštećen ekran.

A zato ti vjerovatno ni wifi ne hvata dobro, jer je antena u ekranu, vjerovatno i ona najebala.

 

Ima smisla..0.89Mbps LOL. Ništa morat ću im poslat jedan fini mail. 

Netko sjeo na kutiju, reklamiraj to odmah, trebao si tražiti da se napravi zapisnik odmah kod preuzimanja, valjda te neće sad gnjaviti iz malla.

Domet wifia nije nešto turbo, ali može se normalno koristiti, bez prepreka mi radi na 15m od routera i to onog bez vanjskih antena, normalno padne brzina ali opet imam oko 20mbit/s, nisam probao dalje, a sa preprekama mogu u susjednu prostoriju i radi ok, dvije prostorije dalje već puca veza.

14 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

a i backlight bleed je strašan. 😀

vraćaj to.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Vanjska DPDova kutija je savršena, netaknuta. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Mail poslan, dobio sam automatski odgovor da dobivaju puno milova tralala...

 

Nije došlo do oštećenja kod transporta, gledao sam kutiju kod preuzimanja, nego su oni poslali otvaran uređaj/ambalažu, ima i manja oštećenja uz ovakav ekran i očajne mrežne performanse. 

 

Znači kutija je došla točno ovako kao na slici. 

 

Nadam se samo da neće trajati navlačenje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Promster kaže...

Mail poslan, dobio sam automatski odgovor da dobivaju puno milova tralala...

 

Nije došlo do oštećenja kod transporta, gledao sam kutiju kod preuzimanja, nego su oni poslali otvaran uređaj/ambalažu, ima i manja oštećenja uz ovakav ekran i očajne mrežne performanse. 

 

Znači kutija je došla točno ovako kao na slici. 

 

Nadam se samo da neće trajati navlačenje. 

Kakvi likovi, to im je netko vratio s*eban laptop, a oni su ga samo proslijedili dalje sljedećem kupcu.

Dobro da si odmah reagirao i sve poslikao, nadam se da će se ovo brzo riješiti i da ćeš dobiti ispravan model bez gluposti da ovaj sad prvo ide na servis i slično. Inzistiraj na tome da su ti poslali oštećen proizvod i da želiš zamjenu za novi.

15 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

-zato nije samo cijena kriterij.. tj problemi koji su mogući kao ova oštećenja .. i moguć je recimo happyend da u najkraćem mogućem roku od recimo desetak dana kupac dobije novo-zamijenu.. a moguće je i sve ostalo. Tad razmisliti o kriteriju kao cijeni i gdje se što kupuje, izvor-trgovac..

-realnije, priođe par tjedana do mjesec ako nema komplikacija.. dok kupac nema ništa, no to je još uvijek happyend.

-što je nešto jeftinije to je manje razlike-razloga za takvo kemijanje kupnjom .. a što je stvar skuplja to će u tom slučaju problem biti veći, tj ako je porez glavni razlog tog rizika recimo 20% cijene to treba svaki kupac prije kupnje prihvatiti kao moguće tj gubljenje živaca pa i samo kašnjenje od recimo mjesec.. ako treba računalo i tad recimo mora kupiti drugo, dok će za mjesec možda imati dva-višak itd.. tad ušteda ode u višestruko veći trošak, čak s happyendom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ma nikakvi servisi, nema boga...

 

Napisao sam da želim zamjenu, i da mi ne šalju otvarane ambalaže.

 

Nije mi ovo prva reklamacija, bez brige. 

13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Mali update na reklamaciju kod Mall.hr

 

Dogovaram se s njima i kažem sa ne želim da uređaj ide na servis, pošto je došao otvorene ambalaže, da nisam kupio rabljeni uređaj i da ga neću ni prihvatiti. Na to mi kažu da ga ne mogu zamijeniti, te da u slučaju povrata zbog nedostatka ili materijalne štete uređaj mora na servis, te da mi onda preporučaju povrat unutar 14 dana. Što je jako zanimljivo pošto da bi vratili uređaj unutar tih 14 dana kod kupnje na daljinu, taj uređaj morate vratiti oneštećen/ispravan, što moj nije, a nije zato jer je došao otvoren u tom stanju. Sad sam ih pitao kako oni misle utvrditi da je uređaj neoštećen kad sam im prijavio i poslikao probleme? Dal možda misle odbiti povrat zbog toga???

 

Eto čekam odgovor, ali već miriši na ružnu priču s reklamcijom u Mall.hr...Već do sad je bilo previše natezanja za moj ukus. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Moj još nije došao, trebao bi sutra. Svakako javim dojmove. 
Samo da provjerim, ja imam pravo ispred DPDa odmah otvoriti paket i odbiti ako je oštećen? Odabrao sam plaćanje poduzećem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 14:48 (user2206).
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
user2206 kaže...

Moj još nije došao, trebao bi sutra. Svakako javim dojmove. 
Samo da provjerim, ja imam pravo ispred DPDa odmah otvoriti paket i odbiti ako je oštećen? Odabrao sam plaćanje poduzećem.

Možeš odbiti ali bez otvaranja, ako vidiš da je kutija izudarana, bacana itd...Ili preuzeti pa napraviti "zapisnik", detaljnije u slici niže.

 

Ali opet meni je DPD-ova kutija bila savršena, a unutra otvorena kutija laptopa, tako da to nema veze.

 

Sad mi i tih 2400kn dijeluje sumnjivo s obzirom na to kakav sam uređaj dobio i s obzirom na njihovo ponašanje. Do sad je gospon s malla uredno odgovarao na mailove unutar 10 minuta, sad kad sam ga pitao dal mi ne misle valjda odbiti povrat zbog štete, koju sam prijavio i otvorenu ambalažu itd...Sad ništa, nema odgovora.

 

Jel se uopće to servisira, tj. dal se popravlja ili se rade zamijene, ja sam svjestan da laptop mora do servisa, ali ne želim popravak već novi nekorišten laptop. 

Iskustva? 

 

15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

-ne možeš koristiti različite zakonske opcije, ili-ili..

- pravo povarta kupnje na daljinu 14 dana u eu je pravo, vratiš. (točka) ..

- ostalo su reklamacije, samo pitanje po osnovi jamstva ili mat.nedostatka (eu zakon 2god).. a novi prijedlog je da će sve to ići korz servis (zakonski) za sad servis nije uopće dio zakona, tj nema tumačenja..

- za povrat postoji provjera, npr da je vraćeno sve, ispravno.. tj kako si zaprimio. .. a to je već problem tumačenja, tj ako vratiš zaprimljeno tad je to to.. nevažno što je neispravno. No ti ni ne vraćaš iz tog razloga što ne želiš robu, nego je primarni razlog oštećenje-neispravno i zato zaboravi na običan povrat, jer nije.. jer nisi želio vratiti npr jer ti se ne sviđa.. što bi imao pravo po zakonu 14dana.

- sve ostalo je klasična reklamacija.

- tumačenje.. zakon, trgovac mora zaprimiti reklamaciju-robu, a ti možeš birati, želiš li u ovlaštenom servisu ili trgovini kupnje. To je ono što sad žele ugurati .. da izgubiš to pravo izbora.

- preporuka, pošalji trgovcu, on mora riješiti.. dok servis s tim realno nema ništa, niti izdaje drugo-zamjenu niti vraća novac tj to radi trgovina i zato je zakonom upravo trgovina-trgovac vezan za riješavanje tog problema. Mada to sve radi servis..

no ti kao kupac nemaš ugovor (račun) sa servisom nego s trgovcem i samo njega zakon vidi tj on je taj koji to mora riješiti.

 

.. tj trgovac ako nema interno riješenu logistiku-servis.. ne bi trebao poslovati.

-sva roba, npr kad nešto kupiš-naručiš.. ide s nekog skladišta, lančano, zna se recimo datum kad će narudžba stići.. jednako se zna koliko im interno treba za povrat jer isti kamioni iste firme voze u oba smjera, od skladišta do trgovine ili dostave kupcu kao i obrnuto kad u skladište vrate takvu robu.. a servis je obično na tom centralnom mjestu-skladištu ili imaju mrežu servisa kao auti, vešmašine itd. .. no većina robe nema uopće ovlašteni servis tj nije takva roba, kao što nisu ni računala tj imaju samo veliki-jaki brendovi, ne pc-komponente i praktički je svaka trgovina istovremeno 'servis' koji to radi.

 

-posotji i kriterij stručnosti za procjenu kvara, stručno-osposobljena osoba u ovlaštenom servisu ili ono što može svaka (nekvalificirana osoba, laik, trgovac) vidjeti-procijeniti, znati.. npr slomljen ekran ili ogrebotina nije nešto što mora potvrditi specijalizirana osoba.. može bilo tko samo da ima ovlasti to potpisati.. recimo poštar. :)

-tad trgovac ne može inzistirati na ovlaštenom servisu kao kriteriju odnosno mora imati i odgovarajuću mrežu servisa.. a to nema.

 

-tj zakon regulira sve robe-usluge, npr aute.. za njih imamo distributere, servise, na njih se tad takvo pravilo može primijeniti.. ali ne na robu za koju ne postoji ovlašteni servis ili nije raširena mreža servisa. Tad neovisno što trgovac to ne želi, za sad, zakon, on mora zaprimiti reklamaciju i prosljediti je svojom logistikom do servisa ako postoji.. a to je samo pitanje razumnog roka, tj koliko se dana gubi na tome, dok servis zaprimi i da odgovor, npr pozitivan ili negativan i tad ide zamjena, povrat novca ili popravak.. u svakom slučaju tad kupac dobije ili ispravno ili novac i to od trgovca, ne od servisa tj lančano to pada na proizvođača-uvoznika/distributera za tržište čija je zakonska obveza osigurati to sve pa i servis-logistiku.. 

 

-trgovac to ne želi, zato traže takvu izmjenu, no vjerojatno neće proći.. ili ako prođe možda će netko to primijetiti i izmijeniti uskoro.. za sad trgovac to mora, zakon.  Zakon je to tako i sredio jer drugog-boljeg načina nema i tad nema ni logike da prihvate izmjenu koju traže trgvci.. mada je sve moguće u birokraciji i interesima ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 15:32 (ihush).
13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pa to i je stvar, oni mogu reći odabrali ste povrat unutar 14 dana, ali vratili ste neispravan uređaj, ne može. Oni mogu reći da sam ja oštetio uređaj (teoretski), no mail za reklamaciju poslan je već 2h nakon primanja paketa. 

 

Mene više živcira kako mogu poslat uređaj kojem je ambalaža otvarana, tj. korišten uređaj i onda se prave blesavi.

 

I kaj sad, ja bi trebao dati da uređaj ide na popravak i da na kraju dobijem rabljeni i popravljani uređaj, a platio sam novog? I sve to da čekam ne znam koliko dugo. 

 

Sad čekam da mi odgovore na pitanje o šteti i povratu od 14 dana, baš me zanima. Valjda će se udostojiti odgovoriti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 15:45 (Promster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

trgovci su trgovci. 

kupujem dosta u linksu, svaki tjedan nešto, poznaju me, i opet malo-malo dobijem otvaranu, korištenu ili neispravnu stvar. vraćeno, samo isprobano ili doa mora se nekom uvaliti.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

pa gle, zoveš-pitaš .. i možda središ.

-ne možeš vratiti kad i sam vidiš neispravnost, tj tad je to problem, tj teoretski je roba morala biti ispravna.. i tad bi takva bila vraćena pod tim pravom-povratom.

-zašto nije ispravno, zašto je otvarano, oštećeno.. tko je odgovoran.. ne možeš ništa, ni znati ni riješiti, samo se ljutiti... tj idući put ako ne riješiš zaobiđeš trgovca-trgovinu. To je jedino 'pravo' koje ti tad ostaje, nije sve u cijeni i zakon ne štiti od svih slučajeva tj zakon je samo zakon a da bi to pravno iskoristio moraš pokrenuti odgovarajući pravni postupak, npr prijava-tužba, poželjno imati odvjetnika koji je u toj struci itd.. kraće, većinom kupac stisne zube i ide dalje. Malo se pojada u temi i to je to.. -nije utjeha, realno ni ne možeš u temi dobiti bolje riješenje problema .. tj to može samo trgovac, dok je zakon samo nužno zlo koje tek moraš izgurati ako u to kreneš.

 

+ čak imaš prednost, tj zakon kreće od legitimne predpostavke da kao kupac nemaš razloga izmišljati, lagati, varati .. i da oštećenje postoji i da si upravo tako kao što je opisano dobio robu (ne da si ti kriv, što trgovac može reći ... ne ići u tom smjeru tj time prihvatiti da ti moraš nešto dokazizvati, naprotiv, trgovac ako osporava tvoje pravo mora to nekako dokazati, do tad zakon daje prednost tebi.. 'vjeruje ti'). .. no to je tek u fazi kad se zakon pita a do tog još nisi došao :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
ihush kaže...

pa gle, zoveš-pitaš .. i možda središ.

-ne možeš vratiti kad i sam vidiš neispravnost, tj tad je to problem, tj teoretski je roba morala biti ispravna.. i tad bi takva bila vraćena pod tim pravom-povratom.

-zašto nije ispravno, zašto je otvarano, oštećeno.. tko je odgovoran.. ne možeš ništa, ni znati ni riješiti, samo se ljutiti... tj idući put ako ne riješiš zaobiđeš trgovca-trgovinu. To je jedino 'pravo' koje ti tad ostaje, nije sve u cijeni i zakon ne štiti od svih slučajeva tj zakon je samo zakon a da bi to pravno iskoristio moraš pokrenuti odgovarajući pravni postupak, npr prijava-tužba, poželjno imati odvjetnika koji je u toj struci itd.. kraće, većinom kupac stisne zube i ide dalje. Malo se pojada u temi i to je to.. -nije utjeha, realno ni ne možeš u temi dobiti bolje riješenje problema .. tj to može samo trgovac, dok je zakon samo nužno zlo koje tek moraš izgurati ako u to kreneš.

 

+ čak imaš prednost, tj zakon kreće od legitimne predpostavke da kao kupac nemaš razloga izmišljati, lagati, varati .. i da oštećenje postoji i da si upravo tako kao što je opisano dobio robu (ne da si ti kriv, što trgovac može reći ... ne ići u tom smjeru tj time prihvatiti da ti moraš nešto dokazizvati, naprotiv, trgovac ako osporava tvoje pravo mora to nekako dokazati, do tad zakon daje prednost tebi.. 'vjeruje ti'). .. no to je tek u fazi kad se zakon pita a do tog još nisi došao :)

 da, ali on je već napravio grešku u koracima prijavom mailom da je dobio oštećen laptop. sad trgovac ima otvorenu opciju da odbije povrat uz priču da ga je sam oštetio i bojim se da će to iskoristiti, ako je pizda.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
user2206 kaže...

Moj još nije došao, trebao bi sutra. Svakako javim dojmove. 
Samo da provjerim, ja imam pravo ispred DPDa odmah otvoriti paket i odbiti ako je oštećen? Odabrao sam plaćanje poduzećem.

 Kameru u ruke i snimaj raspakiravanje i prvo paljenje, pa ako bude kao kod kolege odmah im pošalješ video snimku. U protivnom ajde ti dokaži da nisi oštetio laptop.

 

Promster kaže...

Pa to i je stvar, oni mogu reći odabrali ste povrat unutar 14 dana, ali vratili ste neispravan uređaj, ne može. Oni mogu reći da sam ja oštetio uređaj (teoretski), no mail za reklamaciju poslan je već 2h nakon primanja paketa. 

 

Mene više živcira kako mogu poslat uređaj kojem je ambalaža otvarana, tj. korišten uređaj i onda se prave blesavi.

 

I kaj sad, ja bi trebao dati da uređaj ide na popravak i da na kraju dobijem rabljeni i popravljani uređaj, a platio sam novog? I sve to da čekam ne znam koliko dugo. 

 

Sad čekam da mi odgovore na pitanje o šteti i povratu od 14 dana, baš me zanima. Valjda će se udostojiti odgovoriti.

Jako zeznuta situacija, odmah sam to predosjetio, nažalost. Da je barem DPD kutija bila oštećena, bilo bi puno lakše.

 

Za pretpostaviti je sljedeće, netko od kupaca je vratio neispravan laptop i pravio se blesav, a njihov djelatnik nije odradio posao i provjerio vraćeno već je lijepo sve tako kako je primio poslao sljedećem kupcu.

Ovo sam vidio puno puta recimo u Linksu, vratiš nešto unutar 14 dana jer nisi zadovoljan ili si kupio krivi proizvod, oni otvore kutiju i vizualno povire je li sve ok i nakon toga vrate na policu, sljedeći kupac dobije rabljeni proizvod za punu cijenu. I sam sam puno puta dobio stvari za koje se vidilo da su korištene, npr. nema zaštitnu foliju i slično.

 

Druga opcija je da je djelatnik sredio laptop, možda mu je tresnuo prilikom pregledavanja pa se fino napravio blesav i vratio ga u paket i tebi poslao, da bi sebe poštedio nekakve kazne.

 

Treća bi bila da su te namjerno pokušali zeznuti, ali to mi je teško povjerovati, da će se ozbiljna firma sramotiti na račun 2500kn.

 

E sad ako su u pitanju prva ili druga opcija, stavi se na njihovo mjesto, što se njih tiče oni su ti poslali ispravan uređaj, barem žive u takvom uvjerenju i ne bi bilo prvi put da je netko nešto razbio od kupaca i pokušao to prebaciti na trgovca ili dostavu, znači oni trenutno tebi vjeruju koliko i ti njima. Osobno bi ih kontaktirao i lijepo im objasnio cijelu situaciju i tražio da provjere djelatnika koji je pakirao i poslao uređaj, pa neka njega malo stisnu. Pitati imaju li video nadzor pa neka provjere kako je djelatnik to zapakirao. U svakom slučaju sve na fin način, prijetnje i ljutnju ostaviti kao zadnju opciju. Puno puta bi slične situacije riješio upravo zahvaljujući strpljenju i normalnoj komunikaciji.

 

Bilo kako bilo nadam se da ćeš ovo brzo riješiti i dobiti novi uređaj, a ne servisirani.

 

Ili jednostavno zapakirati sve nazad, ispuniti raskid ugovora (14 dana) i poslati im sve kako si primio. Uz uređaj priložiti dopis u kojem navodiš da im vraćaš proizvod upravo u stanju u kakvom je stigao do tebe.

 

all_or_nothing kaže...

 da, ali on je već napravio grešku u koracima prijavom mailom da je dobio oštećen laptop. sad trgovac ima otvorenu opciju da odbije povrat uz priču da ga je sam oštetio i bojim se da će to iskoristiti, ako je pizda.

Pa ne vidim što je drugo mogao napraviti? Jedino što bi donekle pomoglo je snimka raspakiravanja i prvog paljenja, ali lako se to sjetiti nakon svega, malo tko to od nas radi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 19:46 (mzopg).
13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Vidjet ću što će mi sutra odgovoriti (nadam se sa hoće), planiram još zvati tamo da pokušam 'bližom' komunikacijom razriješiti stvar. Iako sumnjam to je ipak samo tehnička podrška. 

 

No sve do sad oni su ignorirali dio o već otvaranoj ambalaži, oko toga ni riječi, to izbjegavaju.

 

Uz dokumentaciju nutra će ići i jedno moje pisamce gdje je detaljno naveden tijek događaja, u minutu. Prema mailovima i potvrdama vidim da sam primio paket u 12:08, a mail za reklamaciju poslao već u 13:44.

 

Još jedina nedoumica mi je razlog vraćanja, "14 dana" ili reklamacija...Ako kroz reklamaciju dobijem zamijenu uređaja, to je OK. Samo ne znam dal se takve stvari popravaljaju ili izdaje novi uređaj. Dok kroz "14 dana" oni mogu tvrditi da sam to ja napravio. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 21:51 (Promster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Promster kaže...

Vidjet ću što će mi sutra odgovoriti (nadam se sa hoće), planiram još zvati tamo da pokušam 'bližom' komunikacijom razriješiti stvar. Iako sumnjam to je ipak samo tehnička podrška. 

 

No sve do sad oni su ignorirali dio o već otvaranoj ambalaži, oko toga ni riječi, to izbjegavaju.

 

Uz dokumentaciju nutra će ići i jedno moje pisamce gdje je detaljno naveden tijek događaja, u minutu. Prema mailovima i potvrdama vidim da sam primio paket u 12:08, a mail za reklamaciju poslao već u 13:44.

 

Još jedina nedoumica mi je razlog vraćanja, "14 dana" ili reklamacija...Ako kroz reklamaciju dobijem zamijenu uređaja, to je OK. Samo ne znam dal se takve stvari popravaljaju ili izdaje novi uređaj. Dok kroz "14 dana" oni mogu tvrditi da sam to ja napravio. 

14 dana = povrat novca ili zamjena

 

reklamacija = servis, pa onda nakon pregleda ovisno o kvaru popravak ili zamjena za novi, u svakom slučaju proces koji će potrajati i koji nisi zaslužio jer nije u pitanju tvoja krivica

 

Nije loše i malo proći zakon, čisto da znaš koja su ti prava na koja se možeš pozvati u razgovoru:

https://www.zakon.hr/z/193/Zakon-o-zaštiti-potrošača

15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
..

14 dana = povrat novca ili zamjena

 

reklamacija = servis, pa onda nakon pregleda ovisno o kvaru popravak ili zamjena za novi, u svakom slučaju proces koji će potrajati i koji nisi zaslužio jer nije u pitanju tvoja krivica

 

Nije loše i malo proći zakon, čisto da znaš koja su ti prava na koja se možeš pozvati u razgovoru:

https://www.zakon.hr/z/193/Zakon-o-zaštiti-potrošača

- nema 'ili' kod povrata. Ti novcem možeš kupiti bilo što dok trgovac možda nudi zamijenu i sl. no zakon je jasan.. po toj osnovi, nema ili.

- reklamacija po dvije odvojene-različite osnove, jamstvu (proizvođača ili uvoznika ..) ili materijalni nedostatak za koji odgovara trgovac. Trgovci sad guraju prema 'servisu' no kao jamstvo, ne mora ni postojati tj zakon regulira sve robe-usluge, dok za neke to jednostanvo ne postoji tj postoje razlike a tad ni zakon ne može jednostavno-jednoznačno nešto propisati i odnositi se na sve jednako, pa zato ni nije tako definirano (dok za svaku nejasnoću tumačenje ne daje kupac-trgovac nego država-zakon-nadležna institucija ovisno o robi-usluzi, npr hakom, inspektorat itd..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
ihush kaže...

- nema 'ili' kod povrata. Ti novcem možeš kupiti bilo što dok trgovac možda nudi zamijenu i sl. no zakon je jasan.. po toj osnovi, nema ili.

- reklamacija po dvije odvojene-različite osnove, jamstvu (proizvođača ili uvoznika ..) ili materijalni nedostatak za koji odgovara trgovac. Trgovci sad guraju prema 'servisu' no kao jamstvo, ne mora ni postojati tj zakon regulira sve robe-usluge, dok za neke to jednostanvo ne postoji tj postoje razlike a tad ni zakon ne može jednostavno-jednoznačno nešto propisati i odnositi se na sve jednako, pa zato ni nije tako definirano (dok za svaku nejasnoću tumačenje ne daje kupac-trgovac nego država-zakon-nadležna institucija ovisno o robi-usluzi, npr hakom, inspektorat itd..)

 zakonski gledano nema, slažem se, ali sam više pisao prema praksi, a ona je da se često može napraviti "zamjena", naravno ako to kupcu odgovara.

13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Lik s kojim sam jučer razgovarao se ne javlja i dalje, nakon što sam mu postavio pitanje dal mi misle odbiti povrat unutar 14 dana, zbog stanja uređaja u kakvom su ga poslali. Mislim da to govori o njihovim namjerama.

 

Odlučio sam ići njihovom opcijom "materijalnog nedostatka", jer se tu kao jedno od riješenja nudi i 'zamjena za jednak artikl', što sam i zaokružio.

 

Uz aposlutno 'išaran' /popunjen do kraja obrazac koji su poslali, šaljem im i svoj 'sastavak' (fino popunjen A4 list papira, font 16) sa svim detaljima.

 

Neću jest govna, nema šanse, ne puštam ovo.

 

EDIT: Upravo odgovorio.

 

slobodno vratite pod 14 danas sve što Vam je isporučeno. Kolege iz reklamacijskog odjela poslali su nam potvrdu da će izvršiti povrat sredstava.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 10:20 (Promster).
Moj PC  
3 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

UPDATE MOJE SITUACIJE

Laptop je stigao, nije nigdje oštećen ali neće da se upali. Izgleda kao DOA 

Znači svijetli kod utora za punjenje crveno ali tipka za paljenje ne reagira, laptop se ne pali...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 12:46 (user2206).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
user2206 kaže...

UPDATE MOJE SITUACIJE

Laptop je stigao, nije nigdje oštećen ali neće da se upali. Izgleda kao DOA 

Znači svijetli kod utora za punjenje crveno ali tipka za paljenje ne reagira, laptop se ne pali...

Punjač? 

3 godine
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Promster kaže...
user2206 kaže...

UPDATE MOJE SITUACIJE

Laptop je stigao, nije nigdje oštećen ali neće da se upali. Izgleda kao DOA 

Znači svijetli kod utora za punjenje crveno ali tipka za paljenje ne reagira, laptop se ne pali...

Punjač? 

 Uštekan, na njemu svijetli zeleno. Kako kod tebe svijetli kod USB-C utora na laptopu?

Radi, trebalo je prvo malo napuni bateriju, pa onda držati tipku za paljenje, ne je samo stisnuti

Evo pokrećem Windowse...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 12:47 (user2206).
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
user2206 kaže...
Promster kaže...
user2206 kaže...

UPDATE MOJE SITUACIJE

Laptop je stigao, nije nigdje oštećen ali neće da se upali. Izgleda kao DOA 

Znači svijetli kod utora za punjenje crveno ali tipka za paljenje ne reagira, laptop se ne pali...

Punjač? 

 Uštekan, na njemu svijetli zeleno. Kako kod tebe svijetli kod USB-C utora na laptopu?

Radi, trebalo je prvo malo napuni bateriju, pa onda držati tipku za paljenje, ne je samo stisnuti

Evo pokrećem Windowse...

Pojima nemam, upravo me zvao DPD da dolazi po paket. Nisam ni vadio punjač iz kutije.

 

Bitno da ti sve radi. Javi dal je ostatak ispravan. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 12:50 (Promster).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Promster kaže...

 

EDIT: Upravo odgovorio.

 

slobodno vratite pod 14 danas sve što Vam je isporučeno. Kolege iz reklamacijskog odjela poslali su nam potvrdu da će izvršiti povrat sredstava.

 

 Ajde odlično da će ti se to brzo riješiti. Uzimaš isti novi ili? 

 

user2206 kaže...

 Uštekan, na njemu svijetli zeleno. Kako kod tebe svijetli kod USB-C utora na laptopu?

Radi, trebalo je prvo malo napuni bateriju, pa onda držati tipku za paljenje, ne je samo stisnuti

Evo pokrećem Windowse...

 Kod svih njihovih novijih modela moraš za paljenje i gašenje (manualno) tipku držati par sekundi, to je normalno i zaštita u slučaju da slučajno stisneš tipku za gašenje što se može desiti s obzirom na njenu poziciju.

 

Kod prve instalacije windowsa odnosno početnog podešavanja će se vjerojatno i malo više zagrijati, to je isto normalno, ne brini.

13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Promster kaže...

 

EDIT: Upravo odgovorio.

 

slobodno vratite pod 14 danas sve što Vam je isporučeno. Kolege iz reklamacijskog odjela poslali su nam potvrdu da će izvršiti povrat sredstava.

 

 Ajde odlično da će ti se to brzo riješiti. Uzimaš isti novi ili? 

Ne znam, fakat imaju dobru cijenu, 700 kn jeftinije od drugih. Zvao sam tamo i kaže ženska "ovo se prvi put desilo, jednom u nikad, ja još nisam vidjela da bi netko dobio otvaran uređaj". A sad kolko je to od istine, znamo svi...

 

Zvao sam jer sam htio pitati dal se može uz narudžbu ostaviti neka napomena ili poruka, ona kaže da nema ništa takvo, ali da će sigurno ako ponovo naručim sve biti OK, naravno jel.

 

Do 25. traje ta cijena, ne znam dal da ponovo naručim i dam im još 2400kn dok čekam da mi vrate prvih 2400kn...

 

Slušam pametne savjete. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 14:11 (Promster).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Promster kaže...

Ne znam, fakat imaju dobru cijenu, 700 kn jeftinije od drugih. Zvao sam tamo i kaže ženska "ovo se prvi put desilo, jednom u nikad, ja još nisam vidjela da bi netko dobio otvaran uređaj". A sad kolko je to od istine, znamo svi...

 

Zvao sam jer sam htio pitati dal se može uz narudžbu ostaviti neka napomena ili poruka, ona kaže da nema ništa takvo, ali da će sigurno ako ponovo naručim sve biti OK, naravno jel.

 

Do 25. traje ta cijena, ne znam dal da ponovo naručim i dam im još 2400kn dok čekam da mi vrate prvih 2400kn...

 

Slušam pametne savijete. 

 Taman dok im vratiš ovaj i naručiš novi pa ti opet pošalju isti nazad. 

 

Cijena je stvarno dobra, ako si riješio s njima situaciju da su ti poslali neispravan laptop i da tu neće praviti problema ne vidim zašto ne bi naručio ponovno isti model, ali ako postoji opasnost da će mudrovati tipa zašto im vraćaš uređaj unutar 14 dana, a opet naručuješ isti onda bi pričekao povrat. Ili da ovaj put naručiš na drugo ime, na nekog od ukućana. A možda pretjerujem, nemam pojma.

3 godine
protjeran
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Kratki dojmovi - sve radi srećom, laptop je bio odlično zapakiran, nema nikakvih oštećenja kao kod kolege. Kutija nije bila otvarana. Ekran, tipkovnica, dizajn, sve brutalno za ovako malo novaca. Prejak magnet prilikom otvaranja jest mali nedostatak, al o tom je sve već rečeno. E sad procesor, sasvim je ok za lagano surfanje bez 40 tabova istovremeno otvorenih ali brate mili pola dana je instalirao novu verziju Windowsa. Rado bih dao par stotina kuna za neki jači. Za 2400kn ovo je 10/10 za mene.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
user2206 kaže...

Kratki dojmovi - sve radi srećom, laptop je bio odlično zapakiran, nema nikakvih oštećenja kao kod kolege. Kutija nije bila otvarana. Ekran, tipkovnica, dizajn, sve brutalno za ovako malo novaca. Prejak magnet prilikom otvaranja jest mali nedostatak, al o tom je sve već rečeno. E sad procesor, sasvim je ok za lagano surfanje bez 40 tabova istovremeno otvorenih ali brate mili pola dana je instalirao novu verziju Windowsa. Rado bih dao par stotina kuna za neki jači. Za 2400kn ovo je 10/10 za mene.

E vidiš ovo za Windows update mi je uopće promaklo. 

 

Moj laptop je došao full updatean, Windows full ažuriran. Znači koristio se sigurno. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice