USB adapter - visoki ping

poruka: 10
|
čitano: 2.338
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
USB adapter - visoki ping

Pozdrav.

Privremeno sam premjestio PC u drugu prostoriju, i nije mi se dalo voditi UTP kabel od routera do PCa, pa sam kupio USB Wi-Fi adapter TP-LINK TL-WN725N (TL-WN725N, TL-WN725N - Links).

Uglavnom, kada se koristi samo browser, adapter funkcionira dobro i ne primijete se nikakvi ping spikeovi, ali problem nastaje kada igram neku igru.

Npr. u PUBGu ping svakih pola minute-minutu skoči sa normalnih 30-50ms na 1500-2500ms i tako bude par sekundi, dok u CS:GO toga nema - odnosno ping je konstantno 20-40ms. Također u browseru neki stream 1080p60 zna svakih par minuta zaštekati. PC je udaljen otprilike 6 metara od routera. Znam da je najbolje spojiti UTP kabel, ali ovo je samo privremeno rješenje.

Adapter sam uključio u sve USB portove i stvar je ista te sam instalirao najnovije drivere s TP-LINK stranice.

Zanima me je li normalno da ping tako bez razloga skače i može li se to ikako riješiti? Hvala.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: USB adapter - visoki ping
Snoozly kaže...

Pozdrav.

Privremeno sam premjestio PC u drugu prostoriju, i nije mi se dalo voditi UTP kabel od routera do PCa, pa sam kupio USB Wi-Fi adapter TP-LINK TL-WN725N (TL-WN725N, TL-WN725N - Links).

Uglavnom, kada se koristi samo browser, adapter funkcionira dobro i ne primijete se nikakvi ping spikeovi, ali problem nastaje kada igram neku igru.

Npr. u PUBGu ping svakih pola minute-minutu skoči sa normalnih 30-50ms na 1500-2500ms i tako bude par sekundi, dok u CS:GO toga nema - odnosno ping je konstantno 20-40ms. Također u browseru neki stream 1080p60 zna svakih par minuta zaštekati. PC je udaljen otprilike 6 metara od routera. Znam da je najbolje spojiti UTP kabel, ali ovo je samo privremeno rješenje.

Adapter sam uključio u sve USB portove i stvar je ista te sam instalirao najnovije drivere s TP-LINK stranice.

Zanima me je li normalno da ping tako bez razloga skače i može li se to ikako riješiti? Hvala.

 WIFI generalno nije za igranje pogotovo ako koristis te jeftikanere.... Ja imam unifi ap i ping je ispod 50 konstantno.....

7 godina
offline
Re: USB adapter - visoki ping

Znači do adaptera je.. Da, meni je sa kablom također ping vrlo dobar, ne prelazi 40ms.

Hvala na odgovoru 

12 godina
offline
Re: USB adapter - visoki ping
Snoozly kaže...

Znači do adaptera je.. Da, meni je sa kablom također ping vrlo dobar, ne prelazi 40ms.

Hvala na odgovoru 

 Ne mora biti. Ja sam kupio kvalitetan adapter i bila mi je ista situacija kao tebi - na kraju je problem bio u routeru, ako imas standardni ruter od ISP-a (Tehnicolor, Thomson, Ubee) taj WiFi jednostavno nije za igranje ikakvo. Kupio sam kineski best buy ruter Tenda AC1200 za 20ak dolara i s njim WiFi radi savrseno, bez prekida, i sa pingom 6-7.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
10 godina
offline
Re: USB adapter - visoki ping

Da je bar "to" wifi adapter ,  možda može nekako i raditi ako je sam u istoj prostoriji sa ruterom.

Osnovna stvar za wifi (bežičnu) vezu jest ANTENA jer ona emitira i prima elektromagnetno polje a taj adapter kao da je i nema (premalena).

Za 2,4GHz valna duina je ~12cm , dipol je 1/2 (6cm) a 1/4 (3cm) je najmanja antena...sve mjere ispod 3cm meni nisu antene ..možda "glume" antenu .

16 godina
offline
USB adapter - visoki ping

Ovo bi trebalo da je najjeftinija varijanta koja "vrši posao". Dobija se i extender kablić sa malim postoljem u koji možeš zabosti karticu i postaviti gde ti odgovara (umesto u zadnju stranu PC-ja). Nije ne znam šta, ali iz iskustva radi korektno gde ona mala bez spoljašnje antenice ne može ni da uhvati signal rutera kako treba. 

 

Sledeća nazivno malo bolja varijanta je ovo i to trenutno koristim (a ona prošla je ostala mami).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: USB adapter - visoki ping
Ivan(4) kaže...

Ovo bi trebalo da je najjeftinija varijanta koja "vrši posao". Dobija se i extender kablić sa malim postoljem u koji možeš zabosti karticu i postaviti gde ti odgovara (umesto u zadnju stranu PC-ja). Nije ne znam šta, ali iz iskustva radi korektno gde ona mala bez spoljašnje antenice ne može ni da uhvati signal rutera kako treba. 

 

Sledeća nazivno malo bolja varijanta je ovo i to trenutno koristim (a ona prošla je ostala mami).

 Tl-wn722n i vise nego dobro "vrsi posao" . Samo ne znam gdje si je ti kupio. Ja sam ih barem 10ak kupio/ugradio i niti sa jednom nisam dobio nikakvo postolje

16 godina
offline
USB adapter - visoki ping

Sad sam i ja zbunjen, pošto ne mogu da nađem odgovarajući model. Ima par godina da je kupljena i izgleda identično kao 722N, a došao je ovakav "cradle" uz nju (slika sa ebaya, neko prodaje odvojeno cradle):

 

 

Moraću da proverim tačnu oznaku sledeći put kad budem svraćao, baš sam zbunjen. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: USB adapter - visoki ping
Ivan(4) kaže...

Sad sam i ja zbunjen, pošto ne mogu da nađem odgovarajući model. Ima par godina da je kupljena i izgleda identično kao 722N, a došao je ovakav "cradle" uz nju (slika sa ebaya, neko prodaje odvojeno cradle):

 


 

Moraću da proverim tačnu oznaku sledeći put kad budem svraćao, baš sam zbunjen. 

Moguce da i je 722N. Poizbacivali su nekoliko verzija pod tim modelom/imenom. Mozda je sa nekim modelom i postolje dolazilo.

10 godina
offline
Re: USB adapter - visoki ping

Sa postoljem se prodavao WN722NC i to "C" je jedina razlika zbog postolja naprema WN722N.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice