T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.362
|
čitano: 6.301.226
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
šifra za mail je ujedno i šifra od pppoe pa ako ste mijenjali za mail automatski moras i za router ako router sam nije povukao....
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
šifra za mail je ujedno i šifra od pppoe pa ako ste mijenjali za mail automatski moras i za router ako router sam nije povukao....

 Nismo mijenjali. :S

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
15 godina
offline
T-Com Internet

ugl više ne radi onaj stari portal, sad sve ide preko servisi.tportal.hr

 

kad se ulogiras u webmail na servisi.tportal.hr potrebno je otici na postavke te identiteti, klikne se gore plusic di piše stvori i upišeš email i skroz dolje, posluzitelj, korisnicko ime i lozinku to su ujedno i pppoe podatci, spremis i nakon toga ides na tipku pošta sa lijeve strane ce ti se izbaciti ime tvog maila ali tu je kvaka sto je to malo cudno napravljeno...moras kliknut na njega stisnut osvjezi i ispod njega bi se trebala stvoriti mapa inbox, i onda odes u inbox i opet osvježiš i onda tek dobijes mailove, naravno pod uslovom da imas tocne podatke korisnickog imena i lozinke

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...

ugl više ne radi onaj stari portal, sad sve ide preko servisi.tportal.hr

 

kad se ulogiras u webmail na servisi.tportal.hr potrebno je otici na postavke te identiteti, klikne se gore plusic di piše stvori i upišeš email i skroz dolje, posluzitelj, korisnicko ime i lozinku to su ujedno i pppoe podatci, spremis i nakon toga ides na tipku pošta sa lijeve strane ce ti se izbaciti ime tvog maila ali tu je kvaka sto je to malo cudno napravljeno...moras kliknut na njega stisnut osvjezi i ispod njega bi se trebala stvoriti mapa inbox, i onda odes u inbox i opet osvježiš i onda tek dobijes mailove, naravno pod uslovom da imas tocne podatke korisnickog imena i lozinke

 I naravno ćaći ne radi, sad sam probao i s mojim nekim prastarim (još od HT dial-upa što imam) i isto ne pokazuje mailove.

Ali mi radi forward na outlook što sam negdje nekad davno složio. (lol) I ćaći radi u Thunderbirdu od jučer. Samo što ima rupu mailova od 10.2020. do 12.2022.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Jučer nazovem t-com radi mail postavki, da ćaći sredim mail koji mu ne radi već koju godinu, treba mu jer ga je davno prijavio kao kontakt za OPG...

I danas, točnije jutros, ne radi Internet. Asus kaže krivi PPPoE password. Ne znam kako su to uspjeli, ali vratili su stari adsl password koji je promijenjen prije koju godinu! <i to se apliciralo kada se router u 5 restartao.

I da, agentica se javila. Naravno da nije osposobljen webmail na tportalu, nije mu povlačilo mailove niti ih i dalje povlači, ali mi je barem navela ispravne podatke mail servera.

 

 

Odlazni server: mail.ht.hr

port: 25

 

dolazni: pop.ht.hr

port: 110

port za SSL: 995 (ne radi u Thunderbirdu i većini mail klijenata)

 

mobilni odlazni: smtp.ht.hr

port: 25

 

Traži autentifikaciju passwordom ALI U NESIGURNOM (NEKRIPTIRANOM) OBLIKU.

 

Odlazni je taj - smtp.ht.hr

port 465

Zaštita SSL/TLS

 

Probaj, meni radi i ovdje negdje se pisalo o tome (stranica 618 u ovoj temi i u tim porukama si i ti sudjelovao).

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 20:10 (NetkoNegdje).
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...

ugl više ne radi onaj stari portal, sad sve ide preko servisi.tportal.hr

 

 

 Stari portal webmail.htnet.hr radi tj. živ je ali koristi prapovijesni TLS 1.0 i zato ga moderni browseri ne žele otvoriti. Rješenje je ići na rizik i u browseru dopustiti korištenje starog TLS-a (EDIT: ili ići na ovaj novi Roundcube koji spominješ u sljedećoj poruci).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 20:37 (NetkoNegdje).
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 20:08 (NetkoNegdje).
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...

ugl više ne radi onaj stari portal, sad sve ide preko servisi.tportal.hr

 

kad se ulogiras u webmail na servisi.tportal.hr potrebno je otici na postavke te identiteti, klikne se gore plusic di piše stvori i upišeš email i skroz dolje, posluzitelj, korisnicko ime i lozinku to su ujedno i pppoe podatci, spremis i nakon toga ides na tipku pošta sa lijeve strane ce ti se izbaciti ime tvog maila ali tu je kvaka sto je to malo cudno napravljeno...moras kliknut na njega stisnut osvjezi i ispod njega bi se trebala stvoriti mapa inbox, i onda odes u inbox i opet osvježiš i onda tek dobijes mailove, naravno pod uslovom da imas tocne podatke korisnickog imena i lozinke

 To je Roundcube 1.4.x. Super da su ga instalirali.

9 godina
offline
T-Com Internet

Pozdra ekipa,moze pomoc!

Dakle tata jenkorianit max3 usluge vec puste godine al evo zadnje 3-4gosine jos uvijek imamo isti roter socijalni ZTE Speedport Entry 2i

 

Dal se ikako mogu zalit i trazit novi ili mislite da bih opet dobio istog???

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
T-Com Internet

U Umagu i Novigradu HT pušta 5G SA mrežu na N78?

 

Mapirano je na Cellmapperu, strše dva SA tornja

 

Ima koga od forumaša tamo da to provjeri i testira? :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zee_15 kaže...

Pozdra ekipa,moze pomoc!

Dakle tata jenkorianit max3 usluge vec puste godine al evo zadnje 3-4gosine jos uvijek imamo isti roter socijalni ZTE Speedport Entry 2i

 

Dal se ikako mogu zalit i trazit novi ili mislite da bih opet dobio istog???

 Malo se poigraj s instalacijom, napravi kratki spoj, prijavi smetnju, zatraži dolazak tehničara i dat će ti novi modem, uopće nema problema. Ti dobiš novi modem, a on odjavi zicer smetnju. 

LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2023 15:35 (zabbax21).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

pozdrav,imam pitanje u vezi t com optike,naime u Zgu uzimam internet od t coma i sad me zanima ruter koji se dobije za optiku ,ima li taj ruter opciju wifi 6e?  brzina ide 500mbit

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz - u Puli ima prema cellmaperu 10 tornjeva sa n78. Pitanje je koliko je njih u pogonu, ako ima neko iz Pu da provjeri?
Neki su rekli da korištenje istih nije moguće.
(radi se o n78 od Ht tj 5G frekvenciji na 3500 mhz).
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.7.2023 18:29 (Rocki).
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Rocki kaže...
Tirkiz - u Puli ima prema cellmaperu 10 tornjeva sa n78. Pitanje je koliko je njih u pogonu, ako ima neko iz Pu da provjeri?
Neki su rekli da korištenje istih nije moguće.
(radi se o n78 od Ht tj 5G frekvenciji na 3500 mhz).

 

Ti tornjevi su upaljeni, forsiranjem moba na 5G SA se možeš spojiti na njih ali ne radi data i voice.

Očito HT to još uvijek interno testira.

Tako da još moramo čekati dok HT odradi svoje...

 

U Puli mapira dennocro, on je napisao da ne radi data preko tih SA tornjeva :)

11 godina
offline
Re: T-Com Internet

otkrio sam jos dva, i u rijeci dva al ista stvar. ne radi nista. valjda je to trenutno jos za pokucni 5G di oni registriraju broj da bi ti radio preko toga.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

-

LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2023 14:29 (zabbax21).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Nismo čuli nikog iz Novigrada i Umaga, radi li n78 SA ?
Gledam koliko toga n78 ima u gornjem djelu Italije (Trieste, Udine i Venezia) prepuno sve. Uglavnom imaju n78 SA (NR) na isp Wind.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.7.2023 12:52 (Rocki).
11 godina
offline
Re: T-Com Internet

ako ne radi u Puli toliko tornjeva, ne radi sigurno ni gore.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Može raditi Ng i Umag, neki talijan izjavio da je uhvatio i da dobro radi.
14 godina
offline
T-Com Internet

Dali je uobičajeno da već 6 dana nemam internet i telefon i nitko nije mrdnuo? 

Kontaktiranja korisnička služba u nekoliko navrata, odgovor je rješavanje u tijeku, zadnje su napravili požurnicu no nitko nije došao niti kontaktirao

U susjedstvu svima sve radi osim meni  

Imam optiku od prije par tjedana

Što mogu učiniti jer ovo nije normalno? 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Atomic-7 kaže...

Dali je uobičajeno da već 6 dana nemam internet i telefon i nitko nije mrdnuo? 

Kontaktiranja korisnička služba u nekoliko navrata, odgovor je rješavanje u tijeku, zadnje su napravili požurnicu no nitko nije došao niti kontaktirao

U susjedstvu svima sve radi osim meni  

Imam optiku od prije par tjedana

Što mogu učiniti jer ovo nije normalno? 

 

Vjerojatno su svi tehničari u gužvi zbog nevremena i sl.

12 godina
offline
T-Com Internet

Kolege kod mene tcom u naselju trenutno kopa i provlaci opticke kabele pa me zanima koliko je neki vremenski okvir od kopanja do mogucnosti da mi tcom da ponudu za optiku i da me spoje? Da li se ceka cca 3mj,6mj ako postoji neki vremenski okvir? Drugo pitanje je da li se moze odmah imat mogucnosti brzine 500mbita i 1000mbita ili je to kao i na bakru pa je na nekim adresama mogucama manja brzina a na nekim veca brzina?

 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Shevshi kaže...

Kolege kod mene tcom u naselju trenutno kopa i provlaci opticke kabele

 Baš je super da smo svi saznali koje je to naselje.

3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Shevshi kaže...

Kolege kod mene tcom u naselju trenutno kopa i provlaci opticke kabele pa me zanima koliko je neki vremenski okvir od kopanja do mogucnosti da mi tcom da ponudu za optiku i da me spoje? Da li se ceka cca 3mj,6mj ako postoji neki vremenski okvir? Drugo pitanje je da li se moze odmah imat mogucnosti brzine 500mbita i 1000mbita ili je to kao i na bakru pa je na nekim adresama mogucama manja brzina a na nekim veca brzina?

 

https://www.t.ht.hr/objave-gradnje-opticke-mreze

Tu nađi svoje naselje i saznat ćeš vremenski okvir. Obično je dvije godine do puštanja u puni pogon.

 

 

U pravilu su obično dostupne odmah gigabitne brzine svima :)

Reći će ti to prodajni predstavnik kada počne obilaziti sve u ulici nakon ili pri kraju gradnje optike.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 17:27 (Tirkiz).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

isprike,u gradu Poreču i okolici

3 godine
online
T-Com Internet

dogovorio sam a1 optiku 1gbit za 30eur mj ali prije potpisivanja ugovora gledam ima li sta bolje, 

 

gledam sta hrvatski telekom nudi i nalazim jedino ovo 5.96eur mj također 1gbit, jel to-to, krajnja cijena?

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/opticki-internet

 

nije valjda takva razlika u cijeni, ili nesto krivo gledam, samo internet mi treba

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: T-Com Internet

Nadoplata na bazni paket optike 200/100 koji počinje od 22,41 €, ovisno što si imao prije, u kom trenutku si pregovarao i sklopio ugovor, udružio u Magentu itd.

 

 

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Shevshi kaže...

isprike,u gradu Poreču i okolici

 Hvala. Ja sam u Zagrebu, u dijelu koji još nije ni u planu.

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Petar hw kaže...

dogovorio sam a1 optiku 1gbit za 30eur mj ali prije potpisivanja ugovora gledam ima li sta bolje, 

 

gledam sta hrvatski telekom nudi i nalazim jedino ovo 5.96eur mj također 1gbit, jel to-to, krajnja cijena?

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/opticki-internet

 

nije valjda takva razlika u cijeni, ili nesto krivo gledam, samo internet mi treba

 To je najam opreme.

 

"Zajedno s većom brzinom dobit ćete i novu Premium Smart Wi-Fi opremu koja uključuje dva uređaja: premium smart modem i mesh repeater."

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...
Shevshi kaže...

Kolege kod mene tcom u naselju trenutno kopa i provlaci opticke kabele pa me zanima koliko je neki vremenski okvir od kopanja do mogucnosti da mi tcom da ponudu za optiku i da me spoje? Da li se ceka cca 3mj,6mj ako postoji neki vremenski okvir? Drugo pitanje je da li se moze odmah imat mogucnosti brzine 500mbita i 1000mbita ili je to kao i na bakru pa je na nekim adresama mogucama manja brzina a na nekim veca brzina?

 

https://www.t.ht.hr/objave-gradnje-opticke-mreze

Tu nađi svoje naselje i saznat ćeš vremenski okvir. Obično je dvije godine do puštanja u puni pogon.

 

Ma i te datume treba uzeti sa rezervom. Primjerice, evo danas su dečki postavljali optiku u zgradu na Trešnjevci, a po planu sa te stranice postavljanje je trebalo početi tek 1.10., znači uranili su malo više od 2 mjeseca..

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.7.2023 19:42 (Conan_Zg).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice