T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.370
|
čitano: 6.306.813
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Problem i je u vodu od stupa do kuće.

 

EDIT: Zvao još par puta i samo vele da je zahtjev HT-u ponovljen. Ponovljen je već bio 5 puta valjda u zadnja 3 tjedna...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2022 13:10 (kroacija).
8 godina
offline
T-Com Internet

Jeste koristili internet posvuda izvan RH ?

Bio sam neki dan u Brežicama i signal nikakav. Dok sam imao tomato spojilo me na njihkv A1 i radilo je super

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Santana kaže...

Jeste koristili internet posvuda izvan RH ?

Bio sam neki dan u Brežicama i signal nikakav. Dok sam imao tomato spojilo me na njihkv A1 i radilo je super

 Jesi siguran da ta usluga uopće radi u roamingu?

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nisam siguran
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav.

Na računalu sam počeo koristiti Outlook kao e-mail klijent.

I kod svakog skidanja pošte, za HT-ov account mi javi da ne može provjeriti certifikat.

Koristim možda pogrešan server ili neke postavke? Ili je ovako svima?

Internet provider mi nije HT i na netu sam pronašao da su ovo najbolje postavke u tom slučaju (ako želim i slati preko HT-a a ne svog providera)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 13:05 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Santana kaže...

Jeste koristili internet posvuda izvan RH ?

Bio sam neki dan u Brežicama i signal nikakav. Dok sam imao tomato spojilo me na njihkv A1 i radilo je super

 8. Podatkovni promet uključen u mjesečnu naknadu Opcije Internet posvuda odnosi se na nacionalni podatkovni
promet. Opcija Internet posvuda se ne može koristiti u roamingu

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=10549&rType=2

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav.

Na računalu sam počeo koristiti Outlook kao e-mail klijent.

I kod svakog skidanja pošte, za HT-ov account mi javi da ne može provjeriti certifikat.

Koristim možda pogrešan server ili neke postavke? Ili je ovako svima?

Internet provider mi nije HT i na netu sam pronašao da su ovo najbolje postavke u tom slučaju (ako želim i slati preko HT-a a ne svog providera)

 Tako je svima već duuuuuuuuuugi niz godina. Pokušaj koristiti internetske domene u postavkama za SMTP / POP3 servere usklađene s domenom u certifikatu.


Meni to pije krv već godina. Kontaktirao sam HT više puta u vezi toga i nisam ništa postigao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 20:02 (zelenapaprika).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Santana kaže...

Jeste koristili internet posvuda izvan RH ?

Bio sam neki dan u Brežicama i signal nikakav. Dok sam imao tomato spojilo me na njihkv A1 i radilo je super

 8. Podatkovni promet uključen u mjesečnu naknadu Opcije Internet posvuda odnosi se na nacionalni podatkovni
promet. Opcija Internet posvuda se ne može koristiti u roamingu

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=10549&rType=2

 Znaci ipak nije internet posvuda :D
Hvala !

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

Ja sam jos uvijek na bakru i meni su do sada nudili optiku ali uz povecanje mjesecnog racuna za 50kn, kad sam ih pitao ako ima za jeftinije rekli su da nema.

Zato mi je malo cudna ta opcija ili je to nesto novo?

 Ja sam prešao s bakra na t com optiku. Rekli su mi da mi se račun povećava za nekih 50 kn mjesečno, no da bih bolje prošao da sam novi korisnik jer onda dobijam popust. S obzirom da fiksnu liniju za ništa ne koristim rekao sam da ću uzeti novi broj kao novi korisnik a staru liniju odjaviti. I tako sam dobio novi broj i popust. Sada mi je mjesečni račun manji nego što je to bio na bakru.

11 godina
offline
T-Com Internet

presao sam sa t-com optike (200mbit - doduse imao sam i 500mbita neko vrijeme) na telemach optiku

 

telemach, na ugovor od 2g, nudi 1gbps/500mbit za 169kn/mj s tim da je prvih 6mj samo 1kn - izaslo me jeftinije (za period od 2g) nego t-com optika koju sam placao 149kn/mj za osnovni paket (200/100mbit)

 

bio sam 5g na t-com optici (ZG) i stvarno nikakvih problema u tom periodu nisam imao (otpocetka sam koristio vlastiti ASUS router umjesto t-com srota) - imao sam mozda 10min ispada u tih 5g..

 

javim dojmove kakav je telemach u usporedbi

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2022 15:05 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: T-Com Internet

Sa konja na magarca....

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Sa konja na magarca....

prvih mjesec dana mogu odustati od ugovora bez ikakvog razloga - tako da me nista ne kosta

u najgorem slucaju se vracam na t-com, u najboljem imam 5x vecu brzinu za manje novce nego u t-coma

 

 

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Teoretski optika je optika, jedino neznam kakav peering telemach ima u odnosu na ht sa drugim isp-ovima pa da tu ne dođe do problema
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

ako moze malo potvrde ......

 

koliko znam, telemach ima tri paketa

300/150 - bez promo

1000 / 500 - 3 mj po 1 kunu Promo

2000 / 2000 - 6 mjeseci po 1 kunu Promo

 

Dobili ste 6 mjeseci za 1Gb palet- Pitam, jel li to tipfeler ili sad imaju nove Promo ili si eto nesto poseban, pa posebnom bolje promo...

Ne rugam, i ja razmisljam prijeci... Financjski razlozi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Sa konja na magarca....

 Optika je optika..

 

Ides kod onih koji te pljackaju manje.

8 godina
online
Re: T-Com Internet

Kao što je kolega gore napisao, prvo peering a onda stabilnost same core mreže, podrška, vrijeme potrebno za popravak kvara... Prosječnom korisniku možda nebitno tj. manje bitno od cijene a nekome možda 50kn ne igra ulogu jer želi veću pouzdanost.

11 godina
offline
T-Com Internet

Nakon tjedan dana sa stabilnosti problema nema

Pukao mi je bio opticki kabel pa sam zvao SZK u subotu, u ponedjeljak je dosao tehnicar i popravio

 

jedino negativno zasad sto mogu reci jest da je nokia router smece sto se tice WiFia - signal je ocajan (i 2.4 i 5GHz) osim ako nisi u neposrednoj blizini routera (dobivam jedva 100mbps u sobi 5m dalje na obje mreze)

 

srecom sa kablom nikakvih problema kao sto se vidi iz prilozenog

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 12:46 (Fanu).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

ako moze malo potvrde ......

 

koliko znam, telemach ima tri paketa

300/150 - bez promo

1000 / 500 - 3 mj po 1 kunu Promo

2000 / 2000 - 6 mjeseci po 1 kunu Promo

 

Dobili ste 6 mjeseci za 1Gb palet- Pitam, jel li to tipfeler ili sad imaju nove Promo ili si eto nesto poseban, pa posebnom bolje promo...

Ne rugam, i ja razmisljam prijeci... Financjski razlozi...

 u sanducicu sam imao telemach letak sa imenom i brojem mobitela njihovog prodajnog predstavnika

nazvao sam ga, i ponudio mi je 1gbps optiku za prvih 6mj po 1kn (iako na njihovom sajtu pise da je samo prva 3mj za 1kn)

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Da te driveri za Wifi ne zezaju? Neki dan provjerim brzinu na laptopu, kad ono 50/30. Stavim ispravni driver i onda dobijem 200/100.

Mada, za te brzine ti treba ax, tj. WiFi 6
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 12:51 (silvio3105).
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
silvio3105 kaže...
Da te driveri za Wifi ne zezaju? Neki dan provjerim brzinu na laptopu, kad ono 50/30. Stavim ispravni driver i onda dobijem 200/100.

Mada, za te brzine ti treba ax, tj. WiFi 6

 

ista brzina je na pcu, laptopu, mobitelu i tabletu

 

za brzine iznad 100mbps ne treba wifi6

802.11ac bi trebao bez problema pogurati preko 500mbps

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ima li netko info koja je trenutno najpovoljnija cijena za koju se može dobiti net (i telefon ako ne može samo net) na optičkoj infrastrukturi?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...
Ima li netko info koja je trenutno najpovoljnija cijena za koju se može dobiti net (i telefon ako ne može samo net) na optičkoj infrastrukturi?

 

meni je istekao ugovor (5g sam bio na t-com optici u komadu) i 2mj sam se natezao s njima (govorio da cu prijeci konkurenciji, na sta su mi posprdno rekli da t-com ima najbolju infrastrukturu i da cu losije proci LOL) pokusavajuci dobiti neki dobar deal - nema sanse, ni uz produzenje ugovora nisu mi htjeli dati nista osim standardnih cijena paketa navedenih na njihovoj stranici (169kn ako se ne varam samo za najsporiju optiku+tel)

 

eventualno da pokusas doci do nekog prodajnog predstavnika pa vidjeti s njim jel ti on moze dati kakav bolji deal

 

ja sam na kraju presao kod telemacha gdje placam 127kn/mj 1gbps optiku (jer mi je prvih 6mj samo 1kn, ostalih 18mj je 169kn/mj)

10 godina
offline
T-Com Internet

169 kn je najjeftinije što ide Max2 paket (internet i telefon) na optici. 200/100 je osnovna brzina.

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...
izzy007 kaže...
Ima li netko info koja je trenutno najpovoljnija cijena za koju se može dobiti net (i telefon ako ne može samo net) na optičkoj infrastrukturi?

 

meni je istekao ugovor (5g sam bio na t-com optici u komadu) i 2mj sam se natezao s njima (govorio da cu prijeci konkurenciji, na sta su mi posprdno rekli da t-com ima najbolju infrastrukturu i da cu losije proci LOL) pokusavajuci dobiti neki dobar deal - nema sanse, ni uz produzenje ugovora nisu mi htjeli dati nista osim standardnih cijena paketa navedenih na njihovoj stranici (169kn ako se ne varam samo za najsporiju optiku+tel)

 

eventualno da pokusas doci do nekog prodajnog predstavnika pa vidjeti s njim jel ti on moze dati kakav bolji deal

 

ja sam na kraju presao kod telemacha gdje placam 127kn/mj 1gbps optiku (jer mi je prvih 6mj samo 1kn, ostalih 18mj je 169kn/mj)

 Hvala... sad razumijem dobru ponudu

 

Posto sam i ja,  prije neko vrijeme bio na HT optici,  sad sam na A1. Pa imam dva fizicka fiber nit HT i A1.

Da li Telemach stavlja svoj nit ili ide preko HT ?
Vremenski od potvrde s prodavacem do prvog bita interneta, koliko je proslo vremena?

I prvi dojam o ruteru Nokij, (vise me zanima o WiFi pokrivenosti)

Svakako cestitam na dobrom omjeru cijene/usluge.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
Fanu kaže...
izzy007 kaže...
Ima li netko info koja je trenutno najpovoljnija cijena za koju se može dobiti net (i telefon ako ne može samo net) na optičkoj infrastrukturi?

 

meni je istekao ugovor (5g sam bio na t-com optici u komadu) i 2mj sam se natezao s njima (govorio da cu prijeci konkurenciji, na sta su mi posprdno rekli da t-com ima najbolju infrastrukturu i da cu losije proci LOL) pokusavajuci dobiti neki dobar deal - nema sanse, ni uz produzenje ugovora nisu mi htjeli dati nista osim standardnih cijena paketa navedenih na njihovoj stranici (169kn ako se ne varam samo za najsporiju optiku+tel)

 

eventualno da pokusas doci do nekog prodajnog predstavnika pa vidjeti s njim jel ti on moze dati kakav bolji deal

 

ja sam na kraju presao kod telemacha gdje placam 127kn/mj 1gbps optiku (jer mi je prvih 6mj samo 1kn, ostalih 18mj je 169kn/mj)

 Hvala... sad razumijem dobru ponudu

 

Posto sam i ja,  prije neko vrijeme bio na HT optici,  sad sam na A1. Pa imam dva fizicka fiber nit HT i A1.

Da li Telemach stavlja svoj nit ili ide preko HT ?
Vremenski od potvrde s prodavacem do prvog bita interneta, koliko je proslo vremena?

I prvi dojam o ruteru Nokij, (vise me zanima o WiFi pokrivenosti)

Svakako cestitam na dobrom omjeru cijene/usluge.

 U zgradama Telemach radi vlasite vertikale dok na FTTH znaju koristiti HT-ovu infrastukturu 

LP
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
Fanu kaže...
izzy007 kaže...
Ima li netko info koja je trenutno najpovoljnija cijena za koju se može dobiti net (i telefon ako ne može samo net) na optičkoj infrastrukturi?

 

meni je istekao ugovor (5g sam bio na t-com optici u komadu) i 2mj sam se natezao s njima (govorio da cu prijeci konkurenciji, na sta su mi posprdno rekli da t-com ima najbolju infrastrukturu i da cu losije proci LOL) pokusavajuci dobiti neki dobar deal - nema sanse, ni uz produzenje ugovora nisu mi htjeli dati nista osim standardnih cijena paketa navedenih na njihovoj stranici (169kn ako se ne varam samo za najsporiju optiku+tel)

 

eventualno da pokusas doci do nekog prodajnog predstavnika pa vidjeti s njim jel ti on moze dati kakav bolji deal

 

ja sam na kraju presao kod telemacha gdje placam 127kn/mj 1gbps optiku (jer mi je prvih 6mj samo 1kn, ostalih 18mj je 169kn/mj)

 Hvala... sad razumijem dobru ponudu

 

Posto sam i ja,  prije neko vrijeme bio na HT optici,  sad sam na A1. Pa imam dva fizicka fiber nit HT i A1.

Da li Telemach stavlja svoj nit ili ide preko HT ?
Vremenski od potvrde s prodavacem do prvog bita interneta, koliko je proslo vremena?

I prvi dojam o ruteru Nokij, (vise me zanima o WiFi pokrivenosti)

Svakako cestitam na dobrom omjeru cijene/usluge.

 

tu sam napisao kratki osvrt na telemach optiku i njihov router:

https://forum.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/t-com-internet/6529240.aspx

 

ako ti je bitan dobar wifi, morat ces uzeti access point i spojiti ga na tu nokiu, jer nokia je sama po sebi smece sto se tice jacine wifi signala

11 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, provedena mi je optika u ulici i sutra će doći firma koje je posrednik i spojiti mi na ormarić na kući. Koja je daljna procedura? Da li se mora provlačiti novi kabel do rutera ili ide preko trenutnog kabla? Ako se mora provlačiti, da li to radi HT ili to moramo mi o svojem trošku? I ako sam prošle godine potpisao ugovor na 2 godine max 3 paket ali na bakru, da li se može taj ugovor raskinuti i odmah uzeti optika, ili da ne raskidam taj ugovor? Koja je uopće cijena prema posebnom cjeniku za max 3 paket ali za optiku? Sada plaćamo 209 kn mjesečno na bakru. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: T-Com Internet

To ti je sve trebao prodavac pojasniti...

 

HT radi kucnu instalaciju, ide opticka nit od fasade do terminala (ONT, mala kutijica ili router sa ugrađenim ONTom). Ako dobijes ONT, ide LAN kabel između ONTa i routera. Od routera na dalje se koriste postojeći kablovi (do maxtv...) ako postoje.

 

Ugovor se nastavlja (bar su ga meni tako napravili, ne ide novi na 2 god niti se raskida stari).

 

Cijena ovisi o brzini i max paketu, a valjda ti je i na mail/moj telekom aplikaciju dosao neki k...

19 mjeseci
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav, prije 3 dan sam sklopio UO s HT-om za max3 paket na bakru te me zanima koji bi modem bio najbolji? I da nije ona premium oprema za 15kn/mj.
Pitam zato da kažem tehničaru kada dođe da mi ga da ako ga ima na raspolaganju
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ako hoćeš dobar modem, kupi svoj
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice