T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.313.896
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
volegradele kaže...
Napokon

 jesi zadovoljan kvalitetom?

Meni bi to trebalo isto..... reci mi po kojoj si cijeni dobio

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
djigibao kaže...
Da li se bas osjeti razlika u brzini izmedju 200/100 vs 500/250?
...pogoto za nekog tko je do neki dan imao 30/6

 osjeti se razlika između 200/100 i 500/250 ovo što kolega kaže, download "dere kod lud"... heeheheh

 

Jasno mi je to kod downloada ali me interesira kod obicnog surfanja/gledanje youtube?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

i kod mene je takva oscilacija, cak i na 5Ghz na Asusovom ruteru. Što se tiće osječanja razlike, ako si spojen kablom i imas komp ili lap barem osrednjih komponenti, osjetit ces da prije pocne otvarati teske stranice i finije youtube premotava i skace po timelineu. 4k60 na YT nekad potegne i preko 115Mbps sudeci po statistici za strebere (bazirano na preko god dana 500/250). 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 14:58 (Bass).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nema nikakve razlike..samo je down/up veci,ping i kavliteta/brzina servera sa kojeg gledas je najbitnija!


A sto se tice MESH rutera u dnevnoj WIFI brzina je 200+/100+ a u sobama je nesto ispod 200..i imas samo jednu mrezu sto mi je super,nema prebacivanja s jedne na drugu,ostajanje na slabijoj..javim jos kroz par dana kako je sve u praksi!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
T-Com Internet

Dobio neki dan hibridbox, ruter je Huawei pa35-11. Ima tko?

Primjećujem da je wlan dosta slab već koju prostoriju dalje i imam gubitke brzine po 10 mbita. Da li ima smisla tražiti bolji signal u kući za 4g ili je down zaključan na 30mbitps? 

Isto tako ne updatea mi se baš redovno ona potrošnja na moj telekom? Stoji tipa na 93 gige već dva dana možda. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
volegradele kaže...
Napokon

 Da li si isprobao, kakav je sw ,ako nije problem napiši nam par info iz prve ruke ,hvala :))

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 14:44 (deephouse).
7 godina
offline
T-Com Internet

da li netko zna, da li će Speedport Smart 3 (v2020), kupljen u DE, normalno (plug&play, zamjena za Speedport Plus) radit u HR na bakru+MaxTv? (telefon nebitan)

 

 

Pitam, jer kod FritzBoxa to (navodno) nije moguće obzirom na razliku u softwareu između Internacionalne i HT verzije...

 

 

P.S. da, najam preko HT je isplativiji, ali radi se o specijalnom slučaju...

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 15:08 (Carrero).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Gale92 kaže...
djigibao kaže...
Da li se bas osjeti razlika u brzini izmedju 200/100 vs 500/250?
...pogoto za nekog tko je do neki dan imao 30/6

 osjeti se razlika između 200/100 i 500/250 ovo što kolega kaže, download "dere kod lud"... heeheheh

 

Jasno mi je to kod downloada ali me interesira kod obicnog surfanja/gledanje youtube?

 

4k sadržaj će ti se prije bufferat, al da ćeš osjetit nešto posebno nećeš :D

bit će ti isto kao na 30/6

 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
14 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav...ako jos  postoje prodajni predstavnici u T comu..zamolio bi ako se moze  javiti porukom...istjece nam  za par dana ugovor pa da nesto iskonbiniramo... :) Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Također, selim u ZG (Trešnja) i trebat će mi net :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ćoby kaže...

Također, selim u ZG (Trešnja) i trebat će mi net :)

 Gdje tocno Tresnkevka?

Sjever ili Jug.... ima tu optike. A1, HT, Terrakom, mozda i ISKON. starih ADSL-a VDSL-a

Ako si student. onda uzmes u obzir Carnet. Bnet vecinom u zgradama. ako su kuce uuuuffff.. koje varijable imas.... pitas susjeda.novog susjeda. Ima svega...

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
protest431 kaže...

Dobio neki dan hibridbox, ruter je Huawei pa35-11. Ima tko?

Primjećujem da je wlan dosta slab već koju prostoriju dalje i imam gubitke brzine po 10 mbita. Da li ima smisla tražiti bolji signal u kući za 4g ili je down zaključan na 30mbitps? 

Isto tako ne updatea mi se baš redovno ona potrošnja na moj telekom? Stoji tipa na 93 gige već dva dana možda. 

 Na mojhrvatskitelekom imaš  prikaz mobilne potrošnje hibridboxa  odvojenu od potrošnje adsl/vdsl preko žice. Odi na "internet" opciju i tamo ćeš vidjeti potrošnju žičane veze. 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
Ćoby kaže...

Također, selim u ZG (Trešnja) i trebat će mi net :)

 Gdje tocno Tresnkevka?

Sjever ili Jug.... ima tu optike. A1, HT, Terrakom, mozda i ISKON. starih ADSL-a VDSL-a

Ako si student. onda uzmes u obzir Carnet. Bnet vecinom u zgradama. ako su kuce uuuuffff.. koje varijable imas.... pitas susjeda.novog susjeda. Ima svega...

 Sjever...kuća višekatnica. Morat ću pitati vlasnika, znam da on koristi homebox pa je optika vjerojatno isključena.

12 godina
offline
T-Com Internet

Sve se može riješiti :)

Ekspert u telekomunikacijama. Pruzam usluge ISKON,HT, A1. Kontakt PM
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: T-Com Internet

Vidim to sve ,ali se baš ne ažurira redovno.

Imaš ti taj Huawei PA35-11? Kakav ti je wifi?

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Brzina na 4g+ , na bakru imam trećinu od toga.... Ako 5g bude samo i upola od onoga što najavljuju.....
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Brzina na 4g+ , na bakru imam trećinu od toga.... Ako 5g bude samo i upola od onoga što najavljuju.....

 5G je sada isti ili gotovo isti kao 4G. Nakon što se odvoji na više frekvencije, bit će i većih brzina.

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Mislim da ovo kaj su jučer pustili nije pravi 5g nego neki kupus.

Za 4g+ je teoretska maximala 600 Mbps, ja imam 1/6 toga, i ako bude tako i 1/6 od teoretske maximale za 5g ja zadovoljan jer je to već i sada daleko brže nego kaj mogu dobiti na bakru.

Testiram u razna doba dana, noći, vikendima, i uvjek je to 80-120 Mbps na 4g+.
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Mislim da ovo kaj su jučer pustili nije pravi 5g nego neki kupus.

Za 4g+ je teoretska maximala 600 Mbps, ja imam 1/6 toga, i ako bude tako i 1/6 od teoretske maximale za 5g ja zadovoljan jer je to već i sada daleko brže nego kaj mogu dobiti na bakru.

Testiram u razna doba dana, noći, vikendima, i uvjek je to 80-120 Mbps na 4g+.

Meni je na HT-u/Bonbonu brzina 70-80 Mbps na 4G. Ništa spektakularno ali polako raste svake godine.

 

5G neće biti 5G dok ne krenu više frekvencije, a to neće biti tako skoro jer su tek za proljeće 2021. predviđeni natječaji za koncesije za frekvencije. A do tada...

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
volegradele kaže...
Nema nikakve razlike..samo je down/up veci,ping i kavliteta/brzina servera sa kojeg gledas je najbitnija!


A sto se tice MESH rutera u dnevnoj WIFI brzina je 200+/100+ a u sobama je nesto ispod 200..i imas samo jednu mrezu sto mi je super,nema prebacivanja s jedne na drugu,ostajanje na slabijoj..javim jos kroz par dana kako je sve u praksi!

 

Ja imam taj Premium Smart Mesh već jedno mjesec dana i poprilično sam zadovoljan mogućnostima rutera u odnosu na onaj Speedport koji sam ranije imao. Ima neke čudne mušice u interfaceu, ali generalno ima puno više opcija.

 

No, imam i dva problema koja prije nisam uopće imao:

1. Ne mogu se spojiti na niti jedan PPTP VPN server (što mi treba za posao - neki klijenti imaju još uvijek taj stari VPN server). Svi ostali VPNovi rade (i SSTP, i IPSec/L2TP i CheckPoint i Cisco). Negdje sam čitao da je to možda zbog 4G dongle podrške na ruteru, ali ne znam jel stvarno do toga. To mi je malo nezgodno jer ako će opet biti neki rad od kuće onda ću imati probleme.

2. Klinac mi na svom laptopu svakih par dana javi da se ne može spojiti na Fortnite ili Rocket League servere (zanimljivo je da su oba na Epic serverima), niti preko Wifi-a niti preko kabela. Ako mu spojim laptop preko mobile hotspota na mom mobitelu sve radi kako treba. Pomaže jedino restart rutera i onda sve proradi. A u isto vrijeme sa mog računala, playke, nintendo switcha sve radi bez problema. Probao sam se igrati i sa firewallovima, i sa DNSovima i ništa ne pomaže, jedino restart rutera riješi problem. To mi se baš ne sviđa jer stari ruter nisam nikad morao resetirati zbog takvih stvari.

 

Uglavnom, riješio sam si problem WiFi signala po stanu, stvarno odlično radi Mesh, ali sam dobio 2 nova koja me puno više nerviraju.

Kontaktirao sam tehničare pa ćemo vidjeti jel imaju kakva iskustva, no nisam baš optimističan.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 20:24 (Bitanga).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
Clarkec kaže...

 Meni je na pola tek MAX 3 ugovor po 209 kuna mjesecno. Moram li sklapati novi ugovor sad kad budem isao sa bakra na optiku ili mogu samo 25 kuna na ovaj stari ugovor? Sad imam 50/10 na bakru..i imam Magentu1

 Meni ugovor ovaj postojeći traje do 09/2021. Nisam trebao produživati ništa, već su me samo "prebacili" na Optiku a u Max3 Premium (Paket koji imam) uključena je brzina od 200/100 i to mi je bila početna brzina kada su me ukopčali.

 

Ali sam ja uzeo 500/250 i to me ispadne na računu dodatno 25kn (A ugovor mi i dalje vrijedi do 09/2021) i uključili su mi HD kanale, odnosno pustili jer je i to uključeno u Max3 Premium

 Ja sam ih zvao i kažu da ako hoću optiku ne mogu više plaćati 209 kuna nego moram 249 i još 10 kuna ako želim 200 Mbit. Pa sam im odmah rekao da me obrišu s liste za optiku. Čekam ju već 15 godina,, mogu još 5 dok mi ne daju neki razuman ugovor. Nisam idiot da plaćam 259 kuna max 3 u Magenti. Kolega na A1 ima samo fiksne ugovore, optiku 200 Mbit i plaća 179 kuna trio paket. Da ima MOZAIK (kao magenta) plaćao bi i manje. Kud imamo najskuplji internet u EU, tud još čekaju priliku da ti poskupe sve ubrzo nakon što sklopiš neki razuman ugovor. Blaženi bakar...

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja uzimam 500/200

14 godina
offline
T-Com Internet

nakon koliko otprilike su vam došli tehničari iz ht-a i donijeli ruter i bas prikljucili internet nakon što su ovi radnici sa stupa proveli kabel u kucu?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
maxy0 kaže...

nakon koliko otprilike su vam došli tehničari iz ht-a i donijeli ruter i bas prikljucili internet nakon što su ovi radnici sa stupa proveli kabel u kucu?

 cirka ide 2 tjedna.... ali u mene je bilo (njihovom greškom) mjesec i pol

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Molio bi pomoc i preporuku za koji tocno MAX paket odabrati. Brzina je od 14-20 mb/s. Prednost: internet+TV, ukoliko je povoljnije max3 moze onda i +telefon. Jedan roditelj ima preko 60 god ako jos važe opcije za umirovljenike. Hvala puno!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Pozz ekipa kako stalno putujem a ljeti radim sezonu. U potrazi sam za internetom..... Pa me zanima ovaj gigabox od tcoma Kako ste vi zadovoljni te dal se isplati uzet to?

Te jel to radi na principu da ga ustekas u struju i to je to!? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Ja uzimam 500/200

 500 / 250 hoces reci? I ja sam to htio, naravno. Ali, ne dam pare gamadi. Ako su mi dali po 209 kuna (što je ionako preskupo), iskoristit ću tih 209 kuna do kraja ugovora. Nema te optike za koju ću ja davati 274 kune.. Kad tebi uvedu javi mi dal si zadovoljan :) 

Još jedno 25 dana?

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kraj 11mj je rok da spoje optiku...valjda😅
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...
Kraj 11mj je rok da spoje optiku...valjda😅

 ja 14.09. zatrazio i jos nisu 

http://trakt.tv/user/MjezZza
12 godina
offline
T-Com Internet

Pozz. Unlimited tarifa na pretplatu, jel to stvarno flat pravi? Bez usproravanja neta

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice