T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.637
|
čitano: 6.626.013
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Danas me zove žena iz T-coma...

Nudi mi onaj najjači Max paket za 229kn. 

Pošto je jako loša prodavačica nisam je pola toga skužio.

 

Spomenula mi je novi Samsung router...nove brzine...itd....sve nikako loše upakirano da prvih 5min nisam znao jer me zovu iz Optime ili T-com-a.

 

Kad sam je pitao za optiku...rekla je da ima T-com optiku. Ja joj kažem : Ne živim u zgradi nego u kući i nema teroije da je do mene došla optika, Kaže onda : Čula sam ja da ima optika. WTF.

Priča žena nepovezano.

Kad sam je pitao : Da li T-com(Arena Sport) ima prava za prijenos LP 2018/2019. god nije znala odgovor, nego mi je počela čitat koje sve sportske programe ima u sportski paketima.

 

Znaći predstavljanje ponude izgleda kao špageti. 

 

Ako je tko od Vas čuo za te nove brzine i Samsung router i sl...???

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ma ništa to. Prije bih rekao da je neka prevara.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
Ma ništa to. Prije bih rekao da je neka prevara.

 Prevara ne prevara, našli su krivog varat.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Vjerojatno nije baš prijevara nego se neka agencija predstavlja kao T-Com, a oni u pravilu nemaju pojma, cilj im je naravno samo prodati nešto.

Jednostavno mrzim kad zovu iz neke agencije i predstavljaju se kao T-Com, Vip ili netko treći 

7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Da. Ht ima outsorcanu djelatnost, pa totalno neadekvatni djelatnici tih tvrtki pozivaju gradjane i pocinju razgovor rijecima: Dobar dan, ovdje febo, zovem vas iz pozivnog centra hrv telekoma, i imam za vas vrlo povoljnu ponudu....
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Kako doci do prodajnog predstavnika preko kojeg se moze dobit  MAX2 paket od 119,20 kn bez PDV-a odnosno 149,00 kn s PDV-om na bakrenoj infrastrukturi, kako je navedeno u  cjeniku posebnih ponuda https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=3129&rType=2 ? (stranica 9)

Trenutno nisam na HT, nego druga mreza.

Sigurna trazilica: https://www.ixquick.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
texas.bug kaže...

Kako doci do prodajnog predstavnika preko kojeg se moze dobit  MAX2 paket od 119,20 kn bez PDV-a odnosno 149,00 kn s PDV-om na bakrenoj infrastrukturi, kako je navedeno u  cjeniku posebnih ponuda https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=3129&rType=2 ? (stranica 9)

Trenutno nisam na HT, nego druga mreza.

https://www.hrvatskitelekom.hr/predstavnici

 

Nazvat će te, kažeš im što želiš pa ćeš vidjeti.

7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
zstef kaže...

Vjerojatno nije baš prijevara nego se neka agencija predstavlja kao T-Com, a oni u pravilu nemaju pojma, cilj im je naravno samo prodati nešto.

Jednostavno mrzim kad zovu iz neke agencije i predstavljaju se kao T-Com, Vip ili netko treći 

 Imao sam jedan takav poziv, kao iz HTa, a kad je ponuda došla na mail ono neka firma. Žena mutava u PM, nezna ni šta prodaje.

11 godina
offline
T-Com Internet

Na optici sam od tcoma pa me zanima posto mi uskoro istice ugovor koji je najbolji ruter sada za optiku? 

 

Sad ima ovaj u privitku...

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Paolo Maldini kaže...
zstef kaže...

Vjerojatno nije baš prijevara nego se neka agencija predstavlja kao T-Com, a oni u pravilu nemaju pojma, cilj im je naravno samo prodati nešto.

Jednostavno mrzim kad zovu iz neke agencije i predstavljaju se kao T-Com, Vip ili netko treći 

 Imao sam jedan takav poziv, kao iz HTa, a kad je ponuda došla na mail ono neka firma. Žena mutava u PM, nezna ni šta prodaje.

 U hrpi tih firmi koje zovu u ime HT-a nemaju pojma o ničemu osim onoga što su dobili u promo materijalima tarifa koje prodaju. Tako da s njima dalje ne razgovaram čim ustanovim o kome je riječ.

15 godina
offline
T-Com Internet

Zna netko brojeve od novih tcomovih DNS servera?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: T-Com Internet
9.9.9.9
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
offline
T-Com Internet

Sanse da tcom ima taj ip su ravne nuli.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, pošto živim na lokaciji gdje preko trenutnog ISP (Iskon) imam < 5Mbps. Kolega mi je skernio pažnju na HT-ovu turbo mix ponudu 199 KN/mj - net (30 Mbps do 100 GB nakon toga do kraja mjeseca 5 Mbps) + tel (bez uspostave poziva, flat prema fixnim unutar HR, 1000 min prema mobitelima, 500 min prema EU fixna, 50 Min Svijet fixna). Zanima me da li je ovo OK ponuda odnosno može li bolje/jeftinije kad bilo kojeg ISP-a. Na lokaciji sam gdje mi nije dostupna optika niti vsdl (3 km od centrale). Isključivi 4g (pokućni npr) mi nije zanimljiv jer mi treba tel

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Moze to i jeftinije, 159 kn, flat net, brzine do 50, flat telefonija, nema naknade za uspostavu poziva, 1000 min prema mobilnima...
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Moze to i jeftinije, 159 kn, flat net, brzine do 50, flat telefonija, nema naknade za uspostavu poziva, 1000 min prema mobilnima...

 Ovo je ona turbo mix, znači 189 (standardna cijena duo paketa) i + 10 KN za turbo mix. Kako bi mogao dobit 159 (+10)? I da, kod mene na mojoj lokaciji ne mogu imat više od 5 Mbps po parici

 

EDIT: ovo je moj post u temi 'Kvaliteta DSL parice' sa slikom iz modema

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 12:48 (nani).
16 godina
online
T-Com Internet

Ima netko iskustva sa prigovorima za učinjenu štetu prilikom instalacije ? (uvođenje optike u stan, stambena zgrada).

Nakon par dana dopisivanja sa SZK i puno neispunjenih obećanja, poslao sam i službeni prigovor pa me zanima što mogu očekivati ? (osim 15-tak dana čekanja :)).

Uz prigovor sam odmah predložio i kompenzaciju u obliku smanjenje cijene paketa da sve skupa što prije zaključimo dok to ne eskalira prema Društvu za zaštitu potrošača i Hakomu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Sumnjam da ces dobiti smanjenu cijenu paketa na 2 godine ako si to mislio. Mozda samo nekakav jednokratni popust.
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Kakvu štetu su ti prouzročili?

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: T-Com Internet

Ne bih još izlazio sa detaljima, mislim da je fer dati im još vremena da riješe probleme i ponude neko rješenje na obostrano zadovoljstvo.

Pitao sam načelno kako se ponašaju kod takvih prigovora da pokušam procijeniti koliko će me još vremena i živaca koštati cijela priča.

Za sada mogu pohvaliti opciju web-chata za spremanje transkripta kako bi se izbjegli dodatni nesporazumi i kronološki dokumentirao cijeli proces.

 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mladen kaže...

Ne bih još izlazio sa detaljima, mislim da je fer dati im još vremena da riješe probleme i ponude neko rješenje na obostrano zadovoljstvo.

 Lol what? :))) Ko da na sudu odgovaras.

 

Sto nisi ti bio u kuci kad su ti ugradjivali optiku? Netko mora biti kuci. Valjda vidite sto radi i objasni vam sto ce radit? Barem su meni tako.

16 godina
online
Re: T-Com Internet

Misliš da zvuči previše diplomatski ? :)

Jednostavno ne želim odmah krenuti sa drvljem i kamenjem, bit će vremena i za to ako ne budem zadovoljan konačnim rješenjem, kao što ću ih i rado pohvaliti ako sve ispadne ok.

Greške i problemi se dešavaju (bar na IT forumu to ne treba objašnjavati) pa treba imati i malo razumijevanja ali tu se onda vidi kvaliteta korisničke podrške i na koncu, ukupnog odnosa prema nama kao kupcima njihove usluge.

 

Ovo što pitaš, da, bio sam doma i odmah upozorio na probleme (a jedan sam saznao i kasnije od susjeda) ali tehničari su jednostavno napustili teren :)

 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mladen kaže...

Misliš da zvuči previše diplomatski ? :)

Ni najmanje. Iako, vidio sam te kako drzis ruku na bibliji i polazes zakletvu :)

Mladen kaže...

Ovo što pitaš, da, bio sam doma i odmah upozorio na probleme (a jedan sam saznao i kasnije od susjeda) ali tehničari su jednostavno napustili teren :)

 Pa mogao si opisati problem barem.

Nekako sam skeptican da ce ti odobrit popust ikakav. Pretpostavljam da ce samo jednokratno nesto odbit i to je to, ako i toliko.

7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

Kakvu štetu su ti prouzročili?

 Vjerojatno su mu napravili krater na mjestu bušenja ulaska kabela u stan ili su mu čak zabušili borer u struju ili nešto slično.

 

Eventualno će mu doći ekipa zapuniti rupu u zidu i to je sve.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 10:27 (ridealong).
7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Mladen kaže...

Ne bih još izlazio sa detaljima

 

Nisi jedini kojima su napravili štetu, pa ne vidim zašto ne napišeš detalje. Ovako tražiš savjet ("Pitao sam načelno kako se ponašaju kod takvih prigovora da pokušam procijeniti koliko će me još vremena i živaca koštati cijela priča."), a ne daješ detalje. Kako da ti netko da savjet?

16 godina
online
Re: T-Com Internet

Zato sam i napisao načelno, htio sam za početak poštediti tu ekipu neugodnosti da se prepoznaju jer često nisu ni oni krivi već netko iznad tko ih tako (ne)organizira, kao što ni studenti na SZK ne mogu napraviti ništa osim kanalizirati prigovore i biti vreća za boks :)

Ukratko, pokvarili su zajedničku antenu u zgradi (pokidali ili samo odspojili, ne znam još), susjed na Bnetu je ostao bez svega pa je morao zvati njihove tehničare a ja sam već 10. dan bez antene. Ne znam koliko se računaju sati i živci provedeni u natezanju sa SZK a u transkriptima se isto već nakupilo puno zavlačenja i krivih informacija. Npr. da li je tebi ok da oni jednostrano proglase jedan od prigovora rješenim bez obavijesti i mog pristanka ?

 

 

 

 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mladen kaže...

Zato sam i napisao načelno, htio sam za početak poštediti tu ekipu neugodnosti da se prepoznaju

 Hm, ne prate ti oni bas forum :)

Mladen kaže...

Ukratko, pokvarili su zajedničku antenu u zgradi (pokidali ili samo odspojili, ne znam još),

 Doci ce, popraviti i to je to vjerojatno :) Od ostalog, nisam bas siguran da ces uspjet isposlovat ista, a tuzit se s htom je onak, good luck.

16 godina
online
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 Doci ce, popraviti i to je to vjerojatno :) Od ostalog, nisam bas siguran da ces uspjet isposlovat ista, a tuzit se s htom je onak, good luck.

Ni nakon nekoliko obećanja SZK nitko se nije ni javio a kamoli došao i popravio pa ću to vjerojatno morati o svom trošku.

Ne kužim samo čemu to laganje ako već znaju da neće ništa napraviti. Jasno mi je da od bivšeg monopolista ne mogu puno očekivati i da nismo ni blizu civiliziranom tržištu i odnosu prema kupcima, ali bar ću pokušati. Za nešto što košta 4-5.000 Kn valjda smijemo očekivati bar malo pristojnosti i poštovanja.

 

Da li je netko podnio zahtjev sa raskidom i kako se tumači onaj rok od 14 dana ? Od dana spajanja ili sklapanja ugovora (ovo drugo mi je suludo jer do priključenja uvijek prođe više).

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Moje iskustvo sa prigovorima, zvao ih telefonski, slao preporucene dopise, mjesecima nista. Kazu mi smo zaprimili i u proceduri je.
Nitko me nikad nije nazvao, nego sam ja njih i to na onaj opceniti broj gdje studenti samo zele uvalit neku uslugu, a ostalo im je preko neke stvari. Odjednom su poceli odgovarati da im je vidljivo u sustavu da je moj problem rjesen, i da vise ne mogu zaprimati prigovore. Nit je sto rjeseno nit me tko cijelo vrijeme nazvao ili bilo kako kontaktirao.

Onda sam napokon kontaktirao hakom. Sve im objasnio, poslao pismeno e-mailom. Ljubazni bili u hakomu.
I nakon samo par dana zove me neki sa vise razine iz telekoma, prvi put da me itko zvao iz telekoma, i jos nije student. Tip je zapravo neki inzinjer sef nekog odjela.Kaze pa znate gospodine malo smo bili prezaposleni, ali rjesili bi to svakako, niste trebali kontaktirati hakom, nije potrebe za tim, zbilja nije bilo potrebe, poslat cemo ljude da to rjese.. ja????

Uglavnom sve bilo rjeseno u iducih par dana, jos su me naknadno nakon mozda tjedan dana zvali iz hakoma i poslali e-mail sa pitanjem da li je rjeseno, jesam li zadovoljan i u kom roku su rjesili.
Zahvalio se hakomovcima...
Sigurna trazilica: https://www.ixquick.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Imas cjenik posebnih ponuda, prvo se prave blesavi, ali kad vide da znas o cemu pricas onda se sjete da ipak znaju za taj cjenik



max2 bakar- 149 kn,
max3 bakar- 209 kn
max2 optika- 139 kn,
max3 optika- 189 kn

Nece ti dati odmah moras biti uporan
Sigurna trazilica: https://www.ixquick.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice