Preporuka rutera!

poruka: 16
|
čitano: 5.645
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka rutera!
Pozdrav,
Trebam preporuku za ruter pošto ne želim iskonov..
Problem koji sam uočio je taj da nema mnogo rutera da imaju phone port i npr wireless AC/N brzinu i još ako je moguće gigabit lan port..
Postoji ih mnogo al velika većina nema phone port!
Može neka preporuka?
Lp
"99% igra nije optimizirano da iskoriste više od dvije jezgre procesora... ( to ti je kao da imas 4 radnika koji tovare ugljen, a od njih 2 rade, a druga dvojca ih gledaju)" (mtopol)
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka rutera!

Teško da će ga ovaj srednji/niži rang imati, jer ta ATA (analog telephone adapter) nije baš jeftin. Osim toga, moraš se natjerivati sa skidanjem konfe za VOIP (jer ti ga gamad neće dati, treba ti npr sx763 sa kojim se nakačiš na njihov ACS da skupi VOIP podatke i onda dekripitiraš njegov config). Jednostavnije je staviti tu njihovu kantu (vjerojatno onaj priglupi zyxel) u bridge i pustiti ga da se bavi telefonijom i modemom a nekog od ovih mikrotika (ili nešto deseto) da se bavi routanjem i switchanjem.

 

A što se tiče preporuke... Ovim redom.

 

http://www.mikrotik-hrvatska.com/hap-ac-p-820.html

http://www.mikrotik-hrvatska.com/hap-ac-lite-p-812.html

http://www.mikrotik-hrvatska.com/komplet-routerboard-hap-lite-rb9412ndtc-p-809.html

 

Ovaj bi bio br. 2

http://www.mikrotik-hrvatska.com/routerboard-951g2hnd-routeros-l4-p-522.html

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2016 22:29 (Sum_of_all_fears).
13 godina
offline
Re: Preporuka rutera!

Imao ili ne phone port, ništa ti ne znači ako nemaš VoIP postavke od svog providera (iskona).

U opciji bez VoIP postavki možeš spojiti bilo koji router, a primarni iskonov bi služio samo kao modem.

 

Kolega Sum_of_all_fears je bio malo bržiji...

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2016 22:20 (sisko93).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka rutera!

Lako za VoIP postavke, treba ti samo sx763 i malo volje

 

Ali po meni, nepotrebna komplikacija. Bolje to ostaviti iskonovom routeru a razliku između routera sa ATAom ili bez nje utrošiti na bolji router.

 

Ovo je jedna vrlo zanimljiva naprava koji bi si rado uzeo da bacim sva ona T-comova smeća (tplink ont i speedport). SFP nije problem nabaviti ali je problem dogovoriti se sa panjevima da me puste tako u mrežu...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
odjavljen
offline
Preporuka rutera!

Ja odnedavno posjedujem Googleov OnHub router koji radi u bridge modu sa mojim Telus modemom. Otprilike oko 200-ak $ , no zakon stvar.Podešavanje samog routera traje otprilike oko 2 minute preko android aplikacije.

Bez problema se da na dva uređaja steamat preko Chromecasta i na laptopu bez ikakvog laga mogu gameat+2 mobitela, router podržava i 5ghz.

Plus ,izgleda zakon za dnevni boravak,evo slikica Google OnHub

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2016 22:42 (Mr.Pavlovich).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka rutera!

200$ za tužni AP sa jednim jedinim LAN portom... Sramota.

 

Za 20$ dobiješ od mikrotika mašinu koja pojede ovo prkno bez da podrigne....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka rutera!
Sum_of_all_fears kaže...

200$ za tužni AP sa jednim jedinim LAN portom... Sramota.

 

Za 20$ dobiješ od mikrotika mašinu koja pojede ovo prkno bez da podrigne....

 Router ima mogućnost 5ghz veze tako da je kabel totalno nepotreban,sem ako nisi poweruser.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka rutera!

I ako hoćeš spojiti dva uređaja koji nemaju WiFi, možeš se slikati.

 

Ne razumijem kako možeš preporučiti nešto što košta skoro 10 puta više nego doslovce prosječan router na osnovu čega, da lijepo izgleda? Ajde malo pročitaj što čovjeku treba. Između ostalog, navodi i gigabitnu mrežu. To vazduhom još ne ide a za mrežu ti treba malo više od jednog porta.

 

Đizs fak

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka rutera!
Hvala na odgovorima, radim si novi stan pa sada vučem žice po stanu i posebno sam stavio ruter do kompa (utičnicu za telefon) tako da komp spojim lanom a ne wifijem to više radi gaminga.. Također sam provuko lan kabel od kompa da ide iza TVa tako da i TV bude spojen za stream preko kompa/media centra posebno ako budem 4K media streamo..
Sve to skupa i je razlog zašto želim bolji ruter!

Sad pitanje ako i ostavim taj njihov ruter da bude samo za telefon i adsl modem spojen koliko ima smisla stavljati još jedan za ostalo?
Čisto radi brzine cijelog sklopa networka?

I kada bih ga stavio u bridge mode onda on samo pušta kompletan traffic drugom ruteru bez usporvanja ičega jeli tako?


"99% igra nije optimizirano da iskoriste više od dvije jezgre procesora... ( to ti je kao da imas 4 radnika koji tovare ugljen, a od njih 2 rade, a druga dvojca ih gledaju)" (mtopol)
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka rutera!

Ima smisla, jer iskonov router (zapravo, svi od bilo kojeg ISPa - osim Fritzeva od H1) je teško smeće. Ako si imalo napredan korisnik i želiš da je mreža pod tvojom kontrolom, onda staviš svoj router. Kada ti je upaljen bridge, onda tvoj router ostvaruje konekciju i radi NATiranje (i ostale mrežne stvari) dok ISPov radi kao obični modem.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka rutera!
Hvala a samo da jos pitam..
Meni ide kabel cat5e i stavljam uticnice umjesto da kabel izlazo na rj45 tako da radim zidne jackove umjesto da kabel izlazi iz zida to radi estetskih razloga...
Dali postoji i klasifikacija uticnica? Npr dali postoje cat5 i cat5e zidne uticnice??
"99% igra nije optimizirano da iskoriste više od dvije jezgre procesora... ( to ti je kao da imas 4 radnika koji tovare ugljen, a od njih 2 rade, a druga dvojca ih gledaju)" (mtopol)
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka rutera!

Ako malo pročitaššto znači to magično "e" u cat5e tj. razliku između cat5 i cat5e, bit će ti jasno.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
offline
Re: Preporuka rutera!
Sum_of_all_fears kaže...

Ima smisla, jer iskonov router (zapravo, svi od bilo kojeg ISPa - osim Fritzeva od H1) je teško smeće. Ako si imalo napredan korisnik i želiš da je mreža pod tvojom kontrolom, onda staviš svoj router. Kada ti je upaljen bridge, onda tvoj router ostvaruje konekciju i radi NATiranje (i ostale mrežne stvari) dok ISPov radi kao obični modem.

 

eh upravo sam ovo ja napravio - imam bnet technicolor tc7200 router koji je smece (crkava prilikom torrentanja na full brzini) i rekao sam bnetu da ga prebace u bridge mod (sto su rekli da su napravili)

zatim taj technicolor planiram spojiti na asus ac56u 

 

znas li mozda koje bih postavke trebao koristiti na technicoloru a koje na asusu (NAT, DHCP, gatewayi, itd) da to sve fercera? ili je dovoljno samo ustekati kabel u lan port na technicoloru i u wan port na asusu i sve bi trebalo raditi isprve?

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka rutera!

Asus bi trebao manje-više sam skupiti osim PPPoE podataka, koje ćeš morati sam upisati.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
offline
Re: Preporuka rutera!
Sum_of_all_fears kaže...

Asus bi trebao manje-više sam skupiti osim PPPoE podataka, koje ćeš morati sam upisati.

 

sto se sve podrazumijeva pod tim PPPoE podacima i mogu li ih iscitati iz technicolor admin pagea ili?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka rutera!

Te podatke moraš dobiti od bneta, oni će ti služiti za uspostavljanje te konekcije preko bridgea. To su tvoj username i password za Radius ili štoveć koriste tamo za autorizaciju pretplatnika na mrežu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 15:50 (Sum_of_all_fears).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice