Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.524.605
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?

A vidim i ja po ovom svom koji bi max za up/down mogao biti samo sta se jos od parametara gleda nisam siguran tocno,pa ako kolega sandokan111  mogne prokomentirati kada vidi ovo bas me zanima.

Downstream Attenuation je 9.5,ako se moze pouzdat u ovaj "SG DSL Speed Calculator" onda je to to,e sad dali jos o necem ovisi ne znam ili oni kod sebe mogu neki prarametar promjenit da mi se poboljsa.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2023 14:29 (hrka11).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
hrka11 kaže...

A vidim i ja po ovom svom koji bi max za up/down mogao biti samo sta se jos od parametara gleda nisam siguran tocno,pa ako kolega sandokan111  mogne prokomentirati kada vidi ovo bas me zanima.

Downstream Attenuation je 9.5,ako se moze pouzdat u ovaj "SG DSL Speed Calculator" onda je to to,e sad dali jos o necem ovisi ne znam ili oni kod sebe mogu neki prarametar promjenit da mi se poboljsa.

Ma moze i kod tebe i onog prije. Pise ti max tu, nema previse filozofije, u praksi prikaz u statsima je dosta tocan. Postoje neke razlike kad mogu prikazivat gluposti, ali onda se neke stvari ne podudaraju. Ne mozes upisat vdsl downstream attenuation u taj kalkulator jer je to radjeno s adsl atenuacijom, a te 2 stvari nisu iste. Nisam siguran dal negdje ima vdsl2 kalkulator, al trebao bi uzet u obzir i profil vdsla, tako da zato vjerojatno nema (nisam trazio jer mi nije trebalo godinama).

 

Stvar je da imas vec dosta i ne da im se za*bavat s tobom. I kao i uvijek prije kad je bilo s greskama, uvijek postoji sansa da kazu da "ne moze" (iako moze) i ogranice te na neku brzniu i prave se glupavi. Ali svakako moras moc imat profil sto pise pod max attainable, a onda ces na liniji dobit ovisno koliko tovova imas, koliko hd kanala itd itd. Trenutno ti nije pusteno koliko bi moglo. Pogotovo u uploadu.

8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Isto pala brzina, svaki put kad ih nazovem dobim drugi odgovor. Jedni vele ograničeno je, drugi da nije. Pa dođe tehničar i digne brzinu, da bi opet palo za par dana. Neznam koji k, otkad je VDSL-a nije bilo problema, a u zadnjih pol godine stalno neki problem s brzinom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Ma moze i kod tebe i onog prije. Pise ti max tu, nema previse filozofije, u praksi prikaz u statsima je dosta tocan. Postoje neke razlike kad mogu prikazivat gluposti, ali onda se neke stvari ne podudaraju. Ne mozes upisat vdsl downstream attenuation u taj kalkulator jer je to radjeno s adsl atenuacijom, a te 2 stvari nisu iste. Nisam siguran dal negdje ima vdsl2 kalkulator, al trebao bi uzet u obzir i profil vdsla, tako da zato vjerojatno nema (nisam trazio jer mi nije trebalo godinama).

 

Stvar je da imas vec dosta i ne da im se za*bavat s tobom. I kao i uvijek prije kad je bilo s greskama, uvijek postoji sansa da kazu da "ne moze" (iako moze) i ogranice te na neku brzniu i prave se glupavi. Ali svakako moras moc imat profil sto pise pod max attainable, a onda ces na liniji dobit ovisno koliko tovova imas, koliko hd kanala itd itd. Trenutno ti nije pusteno koliko bi moglo. Pogotovo u uploadu.

 Ma jedu govna,isto uvik kazu "ogranicen si udaljenosti" a ono oko 400m...vrhunac je kad prijavis kvar,nazovu i pitaju "jeste li istekali kablo nazat i ustekali ponovo" ili dodju i modem promjene.Zadnji put sam rekao da nema smisla da sam imao jednu brzinu u pocetku,sada skoro 20mbps manju i nakon toga su digli nazat na 63 i to je max za sada.Iskreno meni je to ok,ali mi idje na k... kad se sitim koliko su mi naplacivali dodatno povecanje brzine od nekih 5-10mbps prije koju godinu i sada da zakidaju za 30% a racun je isti.

Origin_Steam: hrka11
8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

100% je da im se neda zajebavat.

Ja sam od centrale 50m. Ali kabel ide gore-dolje okolo naokolo, i modem mjeri 215m, ali svejedno imam Max Atteinable preko 90. Linija bez ijedne CRC greške, sa par FEC dnevno.

Ograničili su mi brzinu na 70 Mbit i to je to.

Ono na selu si, jebi se imaš i previše, što bi htio.

O optici mogu samo sanjat, 5G ni na pomolu.

4G čak ide dosta dobro, blizu 200 Mbit, ali što vrijedi kad Max2 5G daju samo gdje ima 5G signala.

U konačnici: jebi se.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2023 13:25 (jbc0smith).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
hrka11 kaže...

Ekipa moze pomoc...uglavnom paket bi mi trebao biti 100/20,jedno vrijeme sam imao oko 70-75/15,pa sam primjetio zadnjih dana da mi je spalo na 40/7-8.

Tada sam se zalio i rekao da nema smisla jer sam imao skoro duplo vise prije mozda 2-3mj,pa su mi pricali kao tehnicki nije moguce jer sma udaljen 350-400m od baze,tek nakon drugog puta kad sam zvao su kao poboljsali nesto pa sada ide do 60-65/12 ovisi.

U prilogu slika,ako mi netko moze reci dali to moze jace ici.Imam i IPTV od operatera ali ga ne koristim tako da sumnjam da mu to spusta brzinu.

 

Ovo je profil ograničen na 60/10 sigurno, tu nije pušten otvoreni profil uopće.

Ako nakon poziva/dolaska tehničara se problem riješi i onda se vrati nedugo nakon, to je zbog toga što 90% njih je lijeno radit zahtjev za promjenom brzine u sistemu (u HT-u se taj sistem zove DIS), pa automatika pregazi tu odrađenu ručnu promjenu profila koju su oni napravili u pozivu/dolasku tehničara i opet se vraćaš na staro jer te automatika tako prebaci.

 

Promjene u DIS-u se rade ručno i za to postoje specifični ljudi, a rade jedino preko zahtjeva ostalih kolega.

Tako da kada prijavljuješ pad brzine, prvo provjeri ako ti je otvoren profil uopće pušten, te inzistiraj na provjeri u DIS-u da je i tamo stavljen otvoren profil, a ne limit na 60/10.

 

 

Edit: Zaboravio sam napomenuti, za promjene u DIS-u je potrebna prijava smetnje nažalost. Postoji rizik da ekipa u call centru možda neće ni znati što je DIS, ali kada ti prijave smetnju - koga god dobiješ nakon prijave smetnje će znati točno što je DIS.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2023 10:33 (Tremmert).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
hrka11 kaže...

Ma jedu govna,isto uvik kazu "ogranicen si udaljenosti" a ono oko 400m...vrhunac je kad prijavis kvar,nazovu i pitaju "jeste li istekali kablo nazat i ustekali ponovo"

 Ma ne smijes prijavit kvar (ako se to odnosilo na ovo s brzinom) vec bit uporan i dosadan da ti puste max (jel, "otvoren profil"). Al evo Tremmert ti je objasnio sto tocno da trazis, mozda im tako bude jasnije.

jbc0smith kaže...

100% je da im se neda zajebavat.

Ja sam od centrale 50m. Ali kabel ide gore-dolje okolo naokolo, i modem mjeri 215m,

 Ma i na tih 200m ti mozes puno vise nego imas. Pokusajte s savjetom od Tremmerta, znaci tocno specificne rijeci navedite pa mozda bude bolje srece. Takodjer, po mojem iskustvu s HT podrskom, ekipa koja radi nocu je puno strucnija od ekipe koja radi danju (odnosno danju mozes svakog dobit :P ).

10 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Tremmert kaže...

 

Ovo je profil ograničen na 60/10 sigurno, tu nije pušten otvoreni profil uopće.

Ako nakon poziva/dolaska tehničara se problem riješi i onda se vrati nedugo nakon, to je zbog toga što 90% njih je lijeno radit zahtjev za promjenom brzine u sistemu (u HT-u se taj sistem zove DIS), pa automatika pregazi tu odrađenu ručnu promjenu profila koju su oni napravili u pozivu/dolasku tehničara i opet se vraćaš na staro jer te automatika tako prebaci.

 

Promjene u DIS-u se rade ručno i za to postoje specifični ljudi, a rade jedino preko zahtjeva ostalih kolega.

Tako da kada prijavljuješ pad brzine, prvo provjeri ako ti je otvoren profil uopće pušten, te inzistiraj na provjeri u DIS-u da je i tamo stavljen otvoren profil, a ne limit na 60/10.

 

 

Edit: Zaboravio sam napomenuti, za promjene u DIS-u je potrebna prijava smetnje nažalost. Postoji rizik da ekipa u call centru možda neće ni znati što je DIS, ali kada ti prijave smetnju - koga god dobiješ nakon prijave smetnje će znati točno što je DIS.

 Naravno dobio sam odgovor koji sam i ocekivao nakon sto sam im se javio.

 

"Poštovani,

sukladno odgovoru nadležne služba nakon provjere po korisničkom broju xxxxxxxxx mjerenja su u redu, zadovoljavaju paket te je modem sinkroniziran na ugovorenu brzinu.

 

Ukoliko smatrate da ste na bilo koji način oštećeni putem našeg mail-a možete uložiti prigovor ili na prodajno mjesto."

 

 

Paket koji placam je 100/20.

Origin_Steam: hrka11
2 godine
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Znači plaćaš 100/20, a trenutna ti je 60/10?

To ti je ispod 70% ugovorene brzine (https://www.hakom.hr/hr/hakom-donio-nova-pravila-za-operatore-i-prava-za-korisnike/4950), znači:

1. Prigovor HTu

2. Nakon odgovora HT šalješ HAKOMu ako ti ni nakon prvog prigovora HT ne riješi problem (https://www.hakom.hr/hr/kako-se-zaliti/2116)

 

Onda sjediš u miru i HAKOM krene ganjat HT, vjeruj mi da se budu tada aktivirali jer im nitko ne loži vatru pod nogama kao HAKOM. Nisam doživio da je itko trebao ići na treću fazu žalbe do sada, ali možda netko ovdje ima iskustva i sa time.

10 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?

A to se bar u hrv rijesi,ja sam u bih,sumnjam da ima nesto takvo ovde.

Tako je,sada je 60/10-12,a placam 100/20.

Origin_Steam: hrka11
2 godine
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ah da, nisam upućen za BiH tako da tu nažalost ne mogu puno pomoći 

13 godina
online
Kvaliteta DSL parice?

Pa kaj nisu te ugovorene brzine uvijek od-do? 

Kod mene je iskon od 70-100dl i mogu im šiknut soli na rep kad na mjerenju meni taman prelazi 70mbps ali je vidno da je brzina tako namještena jer upload na mjerenju krene na 13-14 pa ga nakon sekundu-dvije vrati na 10mpbs i tam ga drži. 

Namjeste takav profil i prave se grbavi. Dakle, iskon, fizički jedno 30m od novonapravljenog dslam-a, kabelom oko 120-150 metara. 

Dsl podaci u routeru su sljedeći:

Attainable 142/60

Dsl current data rate 127/60

Stvarna 70/10-12

 

Kako moje mjerenje ne dolazi ni blizu tome, javim se ja njima u nadi da mi zamjene prastari zyxel 30b. Čak sam u glavi složio ideju da je on glavni limit ovih brzina.

Donjeli novi (ne refirb) Innbox V80. Isto smeće, ista brzina. Zovem opet. Ne, otvoren je profili i pustili su maks kolko ide.

Ok, u istom trenutku parne moj modul na dslamu i dođu ht-ovci da zamjene i obave mjerenja. Kažu, nevezano za puštenu brzinu, da bi meni na ovoj blizini od ormara attainable trebal biti oko 250-300DL. Reko, baš krasno.

Može biti, opet, nevezano za moju iskon brzinu, da mi se dešavaju glupa račvanja na tavanu jer je prije 10-ak godina bilo komplet preuređenje pa su mi vukli telefone (da, telefone...ne lan) s dolaza na 6-7 utičnica u zidu koje su na nepoznatom mjestu iza knaufa.

Htio bi isključiti prvo sve svoje probleme u instalaciji prije neko im krenem gurati oklagiju u rupice, pa da mi puste puni profil. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2023 16:09 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nije do tebe :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Tremmert kaže...

Ah da, nisam upućen za BiH tako da tu nažalost ne mogu puno pomoći 

 Upravo dobio poziv,izvinjavaju se i kazu da su ucinili sve sto mogu da dignu brzinu...sad je 85/22 pusteno  

Origin_Steam: hrka11
13 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
dax-lax kaže...

Pa kaj nisu te ugovorene brzine uvijek od-do? 

Kod mene je iskon od 70-100dl i mogu im šiknut soli na rep kad na mjerenju meni taman prelazi 70mbps ali je vidno da je brzina tako namještena jer upload na mjerenju krene na 13-14 pa ga nakon sekundu-dvije vrati na 10mpbs i tam ga drži. 

Namjeste takav profil i prave se grbavi. Dakle, iskon, fizički jedno 30m od novonapravljenog dslam-a, kabelom oko 120-150 metara. 

Dsl podaci u routeru su sljedeći:

Attainable 142/60

Dsl current data rate 127/60

Stvarna 70/10-12

 

Kako moje mjerenje ne dolazi ni blizu tome, javim se ja njima u nadi da mi zamjene prastari zyxel 30b. Čak sam u glavi složio ideju da je on glavni limit ovih brzina.

Donjeli novi (ne refirb) Innbox V80. Isto smeće, ista brzina. Zovem opet. Ne, otvoren je profili i pustili su maks kolko ide.

Ok, u istom trenutku parne moj modul na dslamu i dođu ht-ovci da zamjene i obave mjerenja. Kažu, nevezano za puštenu brzinu, da bi meni na ovoj blizini od ormara attainable trebal biti oko 250-300DL. Reko, baš krasno.

Može biti, opet, nevezano za moju iskon brzinu, da mi se dešavaju glupa račvanja na tavanu jer je prije 10-ak godina bilo komplet preuređenje pa su mi vukli telefone (da, telefone...ne lan) s dolaza na 6-7 utičnica u zidu koje su na nepoznatom mjestu iza knaufa.

Htio bi isključiti prvo sve svoje probleme u instalaciji prije neko im krenem gurati oklagiju u rupice, pa da mi puste puni profil. 

 Danas se iz dosade još malo bavio iskonom. 

Na stranici za dostupnu brzinu na mojoj lokaciji stoji paket 70-100down i 35-50up. Ok, dl mi dođe taman 70,60Mbit/s na mjerenjima, i tak svaki put, ali kaže meni tehnička szk da je moj upload 52 na mjerenjima, a ja nikada vidio više od 12. Reko, dajte vi to provjerite malo bolje.

Ne, kažu, profil je pušten maks kaj ide. Reko dobro, di je onda greška? Dsl telemetrija pokazuje dosta višu propusnost.

Gledam opet malo po routeru. Kaj su mu fec errori na upstreamu? Evo i slike.

 

Zaboravio dopisat da su mi kao rješenje ponudili resetiranje routera lol.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2023 15:18 (dax-lax).
2 godine
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

FEC greške su paketi koji su imali greške tokom prijenosa ali su ispravljeni. Njih ćeš uvijek imati, ali u manjim količinama.

Tvoje količine definitivno nisu malene, to ukazuje na greške na liniji između DSLAMa i tebe - i jedino ti ISP to može ispravit.

 

I oni ti to vide isto, ali se prave glupi. Moraš im izričito napomenut da imaš ogromne količine FEC grešaka i da se to treba ispravit na terenu.

13 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Tremmert kaže...

FEC greške su paketi koji su imali greške tokom prijenosa ali su ispravljeni. Njih ćeš uvijek imati, ali u manjim količinama.

Tvoje količine definitivno nisu malene, to ukazuje na greške na liniji između DSLAMa i tebe - i jedino ti ISP to može ispravit.

 

I oni ti to vide isto, ali se prave glupi. Moraš im izričito napomenut da imaš ogromne količine FEC grešaka i da se to treba ispravit na terenu.

 Znači, pitam ih fino par puta pa ak se i dalje prave grbavi, puknem malo višu strujicu po parici do mog modula na dslamu?

Ako treba i više puta dok mi novi vod ne spoje na kuću jer ovaj ide od dslama na kojeg pljunem pa pored moje kuće do trećeg suseda na tavan i nazad do mene. 

Tj. koji mi je redoslijed ako tražim da mi premjeste/skrate vod na prvi stup? To moram direkt na ht, kaj ne?

 

EDIT: HT EKI odjel se bavi izmještanjima tak da njima šaljem molbu/zahtjev pa ćemo vidjeti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2023 10:10 (dax-lax).
13 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Novosti. Počeli se javljati problemi zadnja 2-3 dana. 2 puta na dan ne može uhvatiti dsl liniju, pa nakon reseta na tvornicu uspije, pa se onda svako malo razjebe dhcp server u routeru i nema neta.
Dalje se odvijalo ovak:
Jučer ujutro u 11:40 zovem iskon szk i prijavljujem kvar. U 12:40 tehničar već na lokaciji.
Pitam ga kak najbolje da tražim premještanje linije?
Kaže, ja ću zadati nalog, ti mi samo reci od kojeg stupa i gdje na kući želiš.
Danas u podne već novi vod spojen na kuću.
Preostaje mi samo u ponedjeljak nabavit neki bolji utp da provučem 5m od routera do vanjske kutije, pa da mi tehničari dođu to spojit i prebacit u centrali.
Napravio bi to već ali jednostavno sam očekivao borbu s vjetrenjačama.
Ovo je iznenađenje i za pohvalu.

Btw, taj koji je bio jučer je složio dsl lajnu da radi pa je svejedno htio riješit daljnje probleme oko linije.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2023 16:47 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dax-lax kaže...

Preostaje mi samo u ponedjeljak nabavit neki bolji utp da provučem 5m od routera do vanjske kutije, pa da mi tehničari dođu to spojit i prebacit u centrali.

 Ja bi svakako uzeo tel. kabal 0,6 do 0,8mm , a ne UTP 5, 6, 7 ili 8 za tu DSL paricu ...nije neka razlika na 5m ali je ipak bolje.

13 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
AF139 kaže...
dax-lax kaže...

Preostaje mi samo u ponedjeljak nabavit neki bolji utp da provučem 5m od routera do vanjske kutije, pa da mi tehničari dođu to spojit i prebacit u centrali.

 Ja bi svakako uzeo tel. kabal 0,6 do 0,8mm , a ne UTP 5, 6, 7 ili 8 za tu DSL paricu ...nije neka razlika na 5m ali je ipak bolje.

 Imaš neki link na kakav misliš jer nisam ziher kaj je najbolje da bude po ps-u? Uopće nisam razmišljao o tome.

 

EDIT: da li bi bilo dobro odmah provući optički ak se odluče u skorije vrijeme i optikom opskrbit kraj? Ono, da ostane u zidu, a ne da se poslje s konektorom mučim

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2023 21:55 (dax-lax).
13 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav svima! Nedavno sam sa Optime prešao na Tcom i brzina interneta je sa 16Mbps što mi je pružala Optima došla do nekih 200 kod Tcoma. Brzine su mjerene preko speedtesta na računalima i preko mobitela, međutim prilikom mjerenja na mobitelu brzina ide do 200, a na računalu do 50. Isprobao sam i D-Linkov bežični adapter na kojem piše da podržava brzinu do 150 ali svejedno brzina na računalu ide max do 50. Sad me zanima može li se na računalu dobiti tih 200 i kako. Hvala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Lan kablom iz rutera direktno u kompjuter najbolje ,a mozes i nabavit wifi adapter koji podrzava 5ghz wifi pozz.

-
13 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Pod dlink adapter misliš vjerojatno na extender? Zbog načina rada oni ne mogu isporučiti ni pola teoretske brzine u stvarnosti, a ako ga i staviš u ap mod, odnosno, da ga spojiš lan kabelom u router, često su na osnovnijim ugrađeni samo 10/100 lan kontroleri.
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Računalo je spojeno direktno na ruter sa lan kabelom.

13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
horihoro kaže...

Lan kablom iz rutera direktno u kompjuter najbolje ,a mozes i nabavit wifi adapter koji podrzava 5ghz wifi pozz.

 Jel igra ulogu usb 2.0 ili 3.0? Isto tako da li šta znače te brzine koje zapravo pišu na uređajima kad kupiš. Na ovom je pisalo kako sam rekao 150

13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dax-lax kaže...
Pod dlink adapter misliš vjerojatno na extender? Zbog načina rada oni ne mogu isporučiti ni pola teoretske brzine u stvarnosti, a ako ga i staviš u ap mod, odnosno, da ga spojiš lan kabelom u router, često su na osnovnijim ugrađeni samo 10/100 lan kontroleri.

 DWA‑121 Wireless N 150 Pico USB Adapter

13 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Solidsnake kaže...

Računalo je spojeno direktno na ruter sa lan kabelom.

 Daj ti vidi prvo u mrežnim postavkama na kompu koji ti je trenutno podržan link speed. 

Desna tipka na mrežu dolje i u postavke, pa u aktivnoj mreži stisni properties. Na dnu je link speed.

 

Imam doma stari TP T440 s kojim konfiguriram i testiram mrežu ako idem na teren. Ima intel 1GbE mrežnu ali je odjednom odlučilo da više nema gigabitni port nego 10/100. Reko, možda je zbog instaliranog mint-a neka greška u driveru. 

Dignem win, isti vrag. Upucavam driver i flesham bios i ništa. Kad isključim auto negotiation i manualno postavim 1Gbps brzinu kontrolera, izgubi odmah mrežu. 

 

Na kraju, tak testirana mreža na 100mbps kontroleru isto mi nejde preko 50-60 prijenos. Da i tebe nešto s mrežnom na ploči ne zaebava

13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dax-lax kaže...
Solidsnake kaže...

Računalo je spojeno direktno na ruter sa lan kabelom.

 Daj ti vidi prvo u mrežnim postavkama na kompu koji ti je trenutno podržan link speed. 

Desna tipka na mrežu dolje i u postavke, pa u aktivnoj mreži stisni properties. Na dnu je link speed.

 

Imam doma stari TP T440 s kojim konfiguriram i testiram mrežu ako idem na teren. Ima intel 1GbE mrežnu ali je odjednom odlučilo da više nema gigabitni port nego 10/100. Reko, možda je zbog instaliranog mint-a neka greška u driveru. 

Dignem win, isti vrag. Upucavam driver i flesham bios i ništa. Kad isključim auto negotiation i manualno postavim 1Gbps brzinu kontrolera, izgubi odmah mrežu. 

 

Na kraju, tak testirana mreža na 100mbps kontroleru isto mi nejde preko 50-60 prijenos. Da i tebe nešto s mrežnom na ploči ne zaebava

 Link speed (receive/transmit) 1000/1000 Mbps

13 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Solidsnake kaže...
dax-lax kaže...
Solidsnake kaže...

Računalo je spojeno direktno na ruter sa lan kabelom.

 Daj ti vidi prvo u mrežnim postavkama na kompu koji ti je trenutno podržan link speed. 

Desna tipka na mrežu dolje i u postavke, pa u aktivnoj mreži stisni properties. Na dnu je link speed.

 

Imam doma stari TP T440 s kojim konfiguriram i testiram mrežu ako idem na teren. Ima intel 1GbE mrežnu ali je odjednom odlučilo da više nema gigabitni port nego 10/100. Reko, možda je zbog instaliranog mint-a neka greška u driveru. 

Dignem win, isti vrag. Upucavam driver i flesham bios i ništa. Kad isključim auto negotiation i manualno postavim 1Gbps brzinu kontrolera, izgubi odmah mrežu. 

 

Na kraju, tak testirana mreža na 100mbps kontroleru isto mi nejde preko 50-60 prijenos. Da i tebe nešto s mrežnom na ploči ne zaebava

 Link speed (receive/transmit) 1000/1000 Mbps

 Onda moraš kopat dalje. Nema valjda router uključen neki tip limitera

 

13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dax-lax kaže...
Solidsnake kaže...
dax-lax kaže...
Solidsnake kaže...

Računalo je spojeno direktno na ruter sa lan kabelom.

 Daj ti vidi prvo u mrežnim postavkama na kompu koji ti je trenutno podržan link speed. 

Desna tipka na mrežu dolje i u postavke, pa u aktivnoj mreži stisni properties. Na dnu je link speed.

 

Imam doma stari TP T440 s kojim konfiguriram i testiram mrežu ako idem na teren. Ima intel 1GbE mrežnu ali je odjednom odlučilo da više nema gigabitni port nego 10/100. Reko, možda je zbog instaliranog mint-a neka greška u driveru. 

Dignem win, isti vrag. Upucavam driver i flesham bios i ništa. Kad isključim auto negotiation i manualno postavim 1Gbps brzinu kontrolera, izgubi odmah mrežu. 

 

Na kraju, tak testirana mreža na 100mbps kontroleru isto mi nejde preko 50-60 prijenos. Da i tebe nešto s mrežnom na ploči ne zaebava

 Link speed (receive/transmit) 1000/1000 Mbps

 Onda moraš kopat dalje. Nema valjda router uključen neki tip limitera

 

 Stvarno ne znam, zvat ću tehničara koji je instalirao uslugu pa s njim popričati. Ugl hvala.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice