Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.524.600
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
AssanteZG kaže...

ja ne razumijem sta ovi tehnicari rade , dali njima treba sve nacrtat , znaci imam ono pucanje veze , uplod kad mjerim skoci na 1 i tako zabaguje , zovem optimu i kazem im da mi je uplod pusten na max i da mi ga smanje , a oni povecali download , po ugovoru pise uplod bi trebo biti od 0,50 do 0,75 , a oni meni pustili max kolko parica dopusta, ne razumijem kako oni to rade al ocito da nemaju blage veze o svom poslu

 Pokusaj to rjesit tako da te prebace na vdsl. Trazi da te tu prebace, tamo je manji overhead. Ovo objasnjavanje oko uploada te nigdje nece dovest, to prodje 5 gluhih telefona dok dodje do nekog tko bi to mozda mogao razumjet, a tad do njih ni nece doc prava informacija. Trazi prebacivanje na vdsl.

Cansee kaže...

ekipa kako bi mi preporučili da najpouzdanije provjerim maksimalnu propusnost parice na svojoj adresi? jedan poznanik mi je rekao da misli da je 10 mbit/s, ali ulica dalje ima 30, a 30 mi je dovoljno ako je stabilna, puno bolje nego pokućni koji sad imam. je li dovoljno da nazovem tcom il a1 i tko mi je najpouzdaniji?

u mojoj ulici je tcom nešto bio prekopavao tamo negdje 2015. godine, pa valjda onda ima neku razinu iznad 10 mbit?

 Ulogiraj se u router i nadji podatke parice (ovisno koji ti je router). I onda stavis tu, ili sam pogledas sto pise.

 

ma trenutno koristim pokućni, nisam nikad imao na ovoj adresi internet preko parice

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Cansee kaže...

ma trenutno koristim pokućni, nisam nikad imao na ovoj adresi internet preko parice

 Onda vidi kod nekog od susjeda kako je njemu :) Nek ti posalje sliku tog izvatka iz routera

9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
Cansee kaže...

ma trenutno koristim pokućni, nisam nikad imao na ovoj adresi internet preko parice

 Onda vidi kod nekog od susjeda kako je njemu :) Nek ti posalje sliku tog izvatka iz routera

 

nazvao sam tcom sad, kažu 10 mbit/s je maksimalno, živi užas, al kaže da je u planu provlačenje optike pa bi do 2022. trebalo biti provučeno, živi bili pa vidjeli

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ja bi isto pogledao sto susjedi imaju

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

pitao sam ove iz optime i rekli su mi da nije dostupan vdsl na mojoj lokaciji

AssanteZG
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

E jbg onda, morat ces pokusat s objasnjavanjem, al to ce 99% rezultirat smanjenjem brzine u downloadu "jer ti parica ne moze podnijet vecu brzinu".

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

problem je sto mi je i sa 4 downloda puanja bilo , prije sam isto imao 8down i radilo sve normalno nije pucalu i sada se desava da puca pa bilo kakvu brzinu da stave , al sve mi se cini da je to radi uploda koji mi je pusten na maximum jer kad mjerim download izmjeri normalno a kad krene mjerit uplod samo ga zakuca na 1 i onda onako baguje dok mjeri nekad stoji po 5 minuta i ne mrda , tako da cu trazit da mi uplod smanje barem na 0,50 vjerovatno to mi stvara problem ili da nije mozda i problem u modemu njihovom , kod mene susjed ima isto 8down pa mu radi sve normalno , dok sam bio H1 imao sam 10down pa nije pucalo ovako kako sad

AssanteZG
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 9:11 (AssanteZG).
3 godine
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

jutros bio tehnicar , donje novi modem i pokusao da mjeri brzinu i ping i vidio da i dalje ista stvar se desava , pa je zvao tamo centralu nesto su mjenjali nekakvu zastitu firewll  , pa opet je bilo isto , pa je rekao da je problem u tome useru znaci ja podatke primam normalno ali podatci se gube kad ih saljem , pa je smanjio uplod za 30% , i kad sam mu rekao da su mi mjenjali kabel od stuba na kucu covjek se poceo smijat , kaze da nije bio problem uopce na tome kablu 

AssanteZG
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Šta očekivati od ovoga, koliko maksimalno mbps izvući na downloadu/uploadu ? Postoji li mogućnost za VDSL? Ako može netko pojasniti, hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Hrvoje131 kaže...

Šta očekivati od ovoga, koliko maksimalno mbps izvući na downloadu/uploadu ? Postoji li mogućnost za VDSL? Ako može netko pojasniti, hvala unaprijed.

 Sa takvom vezom na VDSL imaš barem 30/5 ali vjerojatnije 40/7. Čudi me da te nisu prebacili na vdsl već. Zovi korisničku.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 1:12 (191x7).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Hrvoje131 kaže...

Šta očekivati od ovoga, koliko maksimalno mbps izvući na downloadu/uploadu ? Postoji li mogućnost za VDSL? Ako može netko pojasniti, hvala unaprijed.

 Ocekivati da ti podatci vjerojatno nisu tocni. Na 25db atenuacije dobit ces 21 na adslu nikad.

Al eto, uzmimo da ti je veza nadprosjecno dobra, da je atenuacija tocna. Ako je atenuacija tocna, dobit ces nekakvih 20 u vdslu.

 

Ako je maksimala tocna, a atenuacija kriva, dobit ces opet 20, ali ces moc i tv.

191x7 kaže...

Sa takvom vezom na VDSL imaš barem 30/5 ali vjerojatnije 40/7. Čudi me da te nisu prebacili na vdsl već. Zovi korisničku.

 Nece on primirisat tome na preko 1.5km koliko ga atenuacija stavlja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 4:17 (sandokan111).
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
191x7 kaže...

Sa takvom vezom na VDSL imaš barem 30/5 ali vjerojatnije 40/7. Čudi me da te nisu prebacili na vdsl već. Zovi korisničku.

 Nece on primirisat tome na preko 1.5km koliko ga atenuacija stavlja.

 A što ako mu kućna instalacija ne valja pa mu, kao meni prije podosta godina, pokazuje da je do njega 1.5 Km bakra a centrala mu tri kuće dalje?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
16 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?

U tom slučaju vjerojatno ne bi imao ovako visoku SNR marginu, no tko zna, mi možemo samo teoretizirati.

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...

A što ako mu kućna instalacija ne valja pa mu, kao meni prije podosta godina, pokazuje da je do njega 1.5 Km bakra a centrala mu tri kuće dalje?

 A sto ako u periodu dok ga prebace na vdsl izgrade tcom ormaric u njegovu dvoristu i moze 100mbita?

"Sto ako" rasprave su irelevantne. Podatci iz routera su jedino po cemu se mozemo vodit, a podatci pokazuju ono sto sam naveo. Vec sam i naveo da podatci nisu tocni jer da nesto krivo ispisuje jer na tu atenuaciju dobit tu maksimalu kod adsla bi znacilo da ima liniju bolju nego 99.9999999% kucanstava u svijetu (ne u HR, u svijetu), tako da i samo podatke treba uzet s zadrskom. Obzirom da se pokazalo da maksimala cesce grijesi od atenuacije (a moguce da obe stvari ne ispisuje kako spada), ja se uvijek vodim s atenuacijom. Ali ni jedno ni drugo ne pokazuje 30, a kamo li 40 u vdslu.

zstef kaže...

U tom slučaju vjerojatno ne bi imao ovako visoku SNR marginu, no tko zna, mi možemo samo teoretizirati.

 Margina je dobra i u skladu s prikazom, jer liniju pokazuje kao iznimno dobru za ovu razdaljinu, samim time je i margina moguca velika.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 12:34 (sandokan111).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Zvao sam ih i rekli su da ce doci da provjere liniju, ja bih licno bio zadovoljan i sa 20mbps na ADSL2+.

Hvala vam na odgovorima.

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Hrvoje131 kaže...

Zvao sam ih i rekli su da ce doci da provjere liniju, ja bih licno bio zadovoljan i sa 20mbps na ADSL2+.

Hvala vam na odgovorima.

 Na adslu sigurno neces jer to nikad nitko nije imao u realnim uvjetima. Na vdslu ces vidjet jos.

14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav,

 

Imam problem da mi veza puca minimalno 5 puta dnevno. Nekad se brzo "oporavi", ali nekada zna trajati i po 10ak minuta prije nego proradi. 

Da li je moguće da su mi pustili brzinu koju moja parica ne može "podnijeti"?

Da li ih moram zivkati i tražiti smanjenje brzine zbog toga?

Prilažem podatke o liniji iz routera.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 15:02 (izzy007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
izzy007 kaže...

Pozdrav,

 

Imam problem da mi veza puca minimalno 5 puta dnevno. Nekad se brzo "oporavi", ali nekada zna trajati i po 10ak minuta prije nego proradi. 

Da li je moguće da su mi pustili brzinu koju moja parica ne može "podnijeti"?

Da li ih moram zivkati i tražiti smanjenje brzine zbog toga?

Prilažem podatke o liniji iz routera.

 

 

 Nisu ti pustili "vise" nego nesto ne valja s tom tvojom linijom i moras ih zvat dok ti to ne dodju provjerit. U downloadu i uploadu imas 35, sto je nemoguce (download treba bit visestruko veci, znaci na taj upload nekih 90ak u downloadu bi bilo za ocekivat). Takodjer ti je margina u downloadu 5. Znaci nesto ne valja, router, negdje je prekid/nesto. Jedino sto ti mozes pokusat je promjenit kabel od uticnice do routera pa vidjet da nije to, ostalo moras njih zvat. Po ovom attaninable uploadu bi rekao da si jako blizu centrali, samim time ta bi veza trebala bit besprijekorna. Al lako moguce da je router otiso u vjecna lovista pa pise svasta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 15:24 (sandokan111).
13 godina
online
Kvaliteta DSL parice?

Bok svima, radi se o Iskon VDSL duo (telefon i internet) 50/10.

 

Problem je što ponekad pri javljanju na telefon na dolazni poziv puca veza i resetira se router (otprilike svaki drugi-treći dolazni poziv). Odlazni pozivi i internet rade bez problema. Također, kad dolazni poziv "prođe", uspješno se završi do kraja i nema problema.

 

S obzirom na brojke o kvaliteti linije iz routera (VMG5313-B30A), da li bih trebao tražiti smanjenje brzine interneta (bitnija mi je stabilnost nego brzina) kao rješenje problema? Prijavio sam inače kvar, ali ništa nije riješeno.

 

EDIT: Riješeno, preslabo napajanje routera je bilo problem (mora ići 12V / 1,5A)

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 15:05 (sethdot).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sethdot kaže...

Bok svima, radi se o Iskon VDSL duo (telefon i internet) 50/10.

 

Problem je što ponekad pri javljanju na telefon na dolazni poziv puca veza i resetira se router (otprilike svaki drugi-treći dolazni poziv). Odlazni pozivi i internet rade bez problema. Također, kad dolazni poziv "prođe", uspješno se završi do kraja i nema problema.

 

S obzirom na brojke o kvaliteti linije iz routera (VMG5313-B30A), da li bih trebao tražiti smanjenje brzine interneta (bitnija mi je stabilnost nego brzina) kao rješenje problema? Prijavio sam inače kvar, ali ništa nije riješeno.

 

EDIT: Riješeno, preslabo napajanje routera je bilo problem (mora ići 12V / 1,5A)

 Bas sam htio reci ili je AC adapter ili sam modem ,nema sto drugo biti ako je Voip

3 godine
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

sta znace ove greske na uplodu , ovo mi se u 10 minuta nakupilo kada sam ugasio i upalio internet

 

AssanteZG
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nista ne brini. Pogotovo ako se dogode kad palis/gasis vezu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav, imam pitanje. 
U T-Comu sam, imam internet 50/10 jer su mi rekli da ne može više (parica), ali sam nedavno gledao postavke routera i odjedom su vrijednosti više nego prije 2 godine kad su mi instalirali liniju.

Prema ovoj DSL statistici, mogu li imati stabilnu vezu sa 80-100 mbit/s downloada?

 

Kad mjerim preko speedtest, koristio kabel ili wifi, uvijek je brzina oko 50/10 sa pristojnim pingom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 16:12 (Hrky).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?

Možeš više od 50/10 ali T-Com za sada ne nudi brzine veće od toga na VDSL-u. Možda nekad uskoro.

15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
zstef kaže...

Možeš više od 50/10 ali T-Com za sada ne nudi brzine veće od toga na VDSL-u. Možda nekad uskoro.

 Nadajmo se. :)

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Vjerojatno nije ni do rutera ni do kucnog kabla. Imam isti problem otkako sam apojen na fttc. Speedport plus ne pokazuje max moguce vrijednosti dok sam bio na iskonu prije mjerilo mi je 50/32 ali veza nije cesto pucala dnevno kao sad kad sam se prebacio na HT. Tj iako mislim da ne puca veza nego kao da dslam namjerno napravi reset linka. Zvao po nekoliko puta i uvijek isto. Nikad nista ne naprave. Izgleda da mi ne gine prelazak na A1 i njihov kabelski.
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
froxie24 kaže...
Vjerojatno nije ni do rutera ni do kucnog kabla. Imam isti problem otkako sam apojen na fttc. Speedport plus ne pokazuje max moguce vrijednosti dok sam bio na iskonu prije mjerilo mi je 50/32 ali veza nije cesto pucala dnevno kao sad kad sam se prebacio na HT. Tj iako mislim da ne puca veza nego kao da dslam namjerno napravi reset linka. Zvao po nekoliko puta i uvijek isto. Nikad nista ne naprave. Izgleda da mi ne gine prelazak na A1 i njihov kabelski.

 Nikad ni ne pokazuje max na toj stranici. Moras uc na "skriveni" meni da vdis podatke o parici. Na toj se to nikad nije vidjelo. Sto znaci "iako misli da ne puca veza nego dslam namjerno napravi reset linka" :). Veza ili puca, ili imas 24h reset. Nema drugog. Ako veza puca, zna se zasto puca, odnosno zna se razlog, kako ga popravit je drugi problem.

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
froxie24 kaže...
Vjerojatno nije ni do rutera ni do kucnog kabla. Imam isti problem otkako sam apojen na fttc. Speedport plus ne pokazuje max moguce vrijednosti dok sam bio na iskonu prije mjerilo mi je 50/32 ali veza nije cesto pucala dnevno kao sad kad sam se prebacio na HT. Tj iako mislim da ne puca veza nego kao da dslam namjerno napravi reset linka. Zvao po nekoliko puta i uvijek isto. Nikad nista ne naprave. Izgleda da mi ne gine prelazak na A1 i njihov kabelski.

 Nikad ni ne pokazuje max na toj stranici. Moras uc na "skriveni" meni da vdis podatke o parici. Na toj se to nikad nije vidjelo. Sto znaci "iako misli da ne puca veza nego dslam namjerno napravi reset linka" :). Veza ili puca, ili imas 24h reset. Nema drugog. Ako veza puca, zna se zasto puca, odnosno zna se razlog, kako ga popravit je drugi problem.

 Nemoguce je uc u skriveni meni. Pokusavao sam ali uvijek odlogira se sa modema.

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
froxie24 kaže...
sandokan111 kaže...
froxie24 kaže...
Vjerojatno nije ni do rutera ni do kucnog kabla. Imam isti problem otkako sam apojen na fttc. Speedport plus ne pokazuje max moguce vrijednosti dok sam bio na iskonu prije mjerilo mi je 50/32 ali veza nije cesto pucala dnevno kao sad kad sam se prebacio na HT. Tj iako mislim da ne puca veza nego kao da dslam namjerno napravi reset linka. Zvao po nekoliko puta i uvijek isto. Nikad nista ne naprave. Izgleda da mi ne gine prelazak na A1 i njihov kabelski.

 Nikad ni ne pokazuje max na toj stranici. Moras uc na "skriveni" meni da vdis podatke o parici. Na toj se to nikad nije vidjelo. Sto znaci "iako misli da ne puca veza nego dslam namjerno napravi reset linka" :). Veza ili puca, ili imas 24h reset. Nema drugog. Ako veza puca, zna se zasto puca, odnosno zna se razlog, kako ga popravit je drugi problem.

 Nemoguce je uc u skriveni meni. Pokusavao sam ali uvijek odlogira se sa modema.

 Onda tebe ne vole posebno :)

 

J/k. Ocito su nes mjenjali. Ne koristim vise dsl pa prema tome nisam se ni zanimao posebno ali ovo izgleda da rjesava te probleme, takodjer imas integrirane potrebne programe za pracenje linije, sto ako imas pucanja, ce ti pomoc u otkrivanju zasto

https://github.com/melle/l33tport

2 godine
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav ljudi. Prešao sa Optime na Iskon koji je obećao brzinu od 42-60 Mbps (susjed ima 42 Mbps), ali nema šanse da pređe 8 Mbps. Tehničar je bio i nije mogao nikako sredit. Rekao je da će doć s kolegom pa će vidjet. Kad je Iskon u petak, i ja sve spojim i normalno net ne radi, i skužim da fiksni ne radi, a dan prije normalno radio. U čemu bi mogao bit problem da je ne mogu dobit veću brzinu a susjed ima? Da nije do instalacija?

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice