Iskon internet na drugi ruter?

poruka: 7
|
čitano: 2.255
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Iskon na drugi ruter za bolji wifi signal?

Pozdrav ljudi, nisam neki laik ali nisam dugo pratio "protokole" pa nisam baš ziher da li bi ono što mislim kupit bilo ok. Naime imam iskon ruter koji ima kriminalno loš wifi signal. Znači kamere za nadzor su mu udaljene max 4 metra i on toliko slabo odašilje signal da su mi česšće offline nego online a nisu neke žblj marka. Mislio sam kupiti neki d link ruter koji bi onda lan kabelom spojio sa iskon ruterom i podesio na njemu da glumi repetitor signala jer vjerijem da ruteri sa antenama na sebi vjerojatno jače odašilju signal nego ovi šrotovi od iskona. Ako je to u naturi moguće koji ruteri to podržavaju odnosno koju oznaku moram gledati da znam da je taj model sposoban to obaviti? Probao sam sam repetitorom ali ni to nije previše uspješno, 

 

Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon na drugi ruter za bolji wifi signal?

Ne tražiš repeater nego access point. Pazi samo da podržava i 2.4 i 5 GHz jer kamere 99% ne podržavaju 5. Noviji uređaji (mobiteli, laptopi) bi se spajali na 5 GHz.

 

Prije nego što ista kupiš, pogledaj sa nekim WiFi analyzer aplikacijom da tvoja kućna mreža nije na nekom kanalu koji je jako zakrcan pa ti susjedi sa svojom WiFi kolju tvoj. Vidi koji je kanal prazan, sa malo WiFi mreža i preseli svoju mrežu tamo - to radiš kroz postavke iskon modema. Malo googlaj o tome da pohvatas osnove.

 

Ako nije problem susjedi i njihove mreže onda je tvoj WiFi jednostavno preslab tj predaleko od kamera i treba ti access point. Koji kupiti? Neki dlink ili tplink sa eksternim antenama. Ima tu par tema po forumu sa preporukama. Konfiguracija je u pravilu dosta jednostavna, plug and play. 

 

14 godina
offline
Re: Iskon na drugi ruter za bolji wifi signal?

thanks na brzom odgovoru. Da, kamere su na 2.4 to je ziher. probat ću promijenit kanale jer vjerujem da su po defaultu podeseni pa cu se malo sa tim igrat. 

14 godina
offline
Re: Iskon na drugi ruter za bolji wifi signal?
Nuclear_Phoenix kaže...

Ne tražiš repeater nego access point. Pazi samo da podržava i 2.4 i 5 GHz jer kamere 99% ne podržavaju 5. Noviji uređaji (mobiteli, laptopi) bi se spajali na 5 GHz.

 

Prije nego što ista kupiš, pogledaj sa nekim WiFi analyzer aplikacijom da tvoja kućna mreža nije na nekom kanalu koji je jako zakrcan pa ti susjedi sa svojom WiFi kolju tvoj. Vidi koji je kanal prazan, sa malo WiFi mreža i preseli svoju mrežu tamo - to radiš kroz postavke iskon modema. Malo googlaj o tome da pohvatas osnove.

 

Ako nije problem susjedi i njihove mreže onda je tvoj WiFi jednostavno preslab tj predaleko od kamera i treba ti access point. Koji kupiti? Neki dlink ili tplink sa eksternim antenama. Ima tu par tema po forumu sa preporukama. Konfiguracija je u pravilu dosta jednostavna, plug and play. 

 

 

https://eu.dlink.com/hr/hr/products/r15-eagle-pro-ai-ax1500-smart-router

 

da li bi ovaj bio ok ako te mogu toliko zagnjaviti? 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Iskon internet na drugi ruter?
Jesi siguran da je do rutera? Malo je čudno da 2.4G ne može dobaciti četiri metra.
Koji točno ruter imaš?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon na drugi ruter za bolji wifi signal?

Da, tako nešto ali prvo pogledaj te kanale, ne smije to baš tako lose raditi... Da ne bi i sa novim APom imao problema.

10 godina
offline
Re: Iskon na drugi ruter za bolji wifi signal?

Dovoljno je i tih 4 wifi kamere da bude problema sa vezom jer u isto vrime su sve na istom kanalu uz ko zna koliko još uređaja koji se spajaju na taj ruter.

Ako kamere imaju LAN priključak bolje uzet mali switch npr. 1/5 i spojiti ih UTP kabelom, bar dužine za postaviti nisu problem ..cca 2 kanalice.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice