Internet radi preko wifija, ali preko kabla ne

poruka: 5
|
čitano: 2.007
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Internet radi preko wifija, ali preko kabla ne

Pozdrav. Znači komp mi je spojen inače putem kabla na modem i sve je najnormalnije radilo do jučer kad iz čista mira uopće više ne očitava modem iako je spojen kabl. Modem radi, jer sve ostalo od uređaja je spojeno na njega putem wifija i internet normalno radi, jedino PC putem kabla ne odjednom. Kupio sam novi kabl jer sam mislio da je do kabla ali nije se promjenilo ništa. Može li netko pomoći? Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Internet radi preko wifija, ali preko kabla n
Krepan LAN dio?
Jesi probao druge utore? Vidi u device manageru šta kaže za LAN kontroler.
16 godina
offline
Re: Internet radi preko wifija, ali preko kabla n
ReverseFlash kaže...

Pozdrav. Znači komp mi je spojen inače putem kabla na modem i sve je najnormalnije radilo do jučer kad iz čista mira uopće više ne očitava modem iako je spojen kabl. Modem radi, jer sve ostalo od uređaja je spojeno na njega putem wifija i internet normalno radi, jedino PC putem kabla ne odjednom. Kupio sam novi kabl jer sam mislio da je do kabla ali nije se promjenilo ništa. Može li netko pomoći? Hvala unaprijed.

Daj odvrti komandu ipconfig /all pa kopiraj output.

15 godina
offline
Re: Internet radi preko wifija, ali preko kabla n

-što vidiš na led-icama kad odspojiš-spojiš kabel (gledj na modem-router-switchu i na računalu, tj probaj s obje strane..) služe upravo tome, osnovna indikacija .. ako ne pali tad je crklo, samo pitanje s koje strane, u računalu-mrežna ili u modemu-port .. jedan ili svi, tj kad isprobabaš na modemu probaj i drugi port i ako primjetiš razliku bit će ti jasno.

-iduća moguća stvar je recimo driver, nestao i sl. iz bilo kojeg razloga.. ili nešto deseto, .. zato prvo moraš zaključiti što-gdje je kvar-uzrok, hw ili sw, modem ili računalo.. ovisno o tome idući korak..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 15:41 (ihush).
13 godina
online
Internet radi preko wifija, ali preko kabla ne

Kabal umjesto u računalo treba probat uštekat u drugo računalo ili laptop da se vidi da li je do rutera ili računala problem.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice