Brzina veze; koliko mi je dovoljno?

poruka: 16
|
čitano: 16.426
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Brzina veze; koliko mi je dovoljno?

Dakle, ja sam prosječni korisnik interneta. Idem na forume, koristim stranice fakulteta, imam facebook i igram jednu igricu često, te volim skidati serije i filmove. Ne volim da to predugo traje, ali mogu se strpiti par sati za jednu sezonu omiljene serije Big Bang theory.

Imam oca koji je rođen prije izuma televizije. Teško je starijeg čovjeka nagovoriti da troši "previše" novca na nove tehnologije.

Ovih dana on gleda da uzme internet doma, dok sam ja zasad na svom mobilnom sticku.

Kaže da mu nude flat rate sa brzinom 2048/512 za 25km mjesečno (to je oko 100 kuna i ne uključuje telefon već televiziju i internet, vjerujem).

Čačkala sam nešto po starim temama ovog foruma i ne čini mi se baš to kao nekakva brzina s kojom bi skidanje jedne sezone Teorije velikog praska trajalo manje od 3 sata :((((

Kolika je brzina optimalna za moje potrebe? Pokušat ću ga nagovoriti nekako. :(

 

Ponavljanje je majka znanja. Ili ja sebe tako tješim
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Brzina veze; koliko mi je dovoljno?

Ovo su paketi u ponudi sad vidim:

ADSL FLAT tarife

Surfanje s neograničenim prometom.

  BRZINA do, kbit/s
(primanje/slanje) FLAT plus 1024/128 FLAT super 2048/192 FLAT extra 4096/320 FLAT elite 6144/384 FLAT pro 8192/512
Ponavljanje je majka znanja. Ili ja sebe tako tješim
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Brzina veze; koliko mi je dovoljno?

Jeli toliko napeto da se paket serije skine za 3 sata umjesto 6 sati?  Nelogičan razlog,ako je bitniji faktor cijena interneta. Dovoljna su ti ta 2 Mbita.

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina veze; koliko mi je dovoljno?

razlika između paketa je 60 kuna. nije toliki faktor. a 3 sata vremena je ipak nešto dragocjeno, naživciram se kad to dugo traje.

Ponavljanje je majka znanja. Ili ja sebe tako tješim
11 godina
neaktivan
offline
Brzina veze; koliko mi je dovoljno?

Ovo su cijene:

Mjesečna pretplata za FLAT pakete

Za FLAT pakete uključeni promet je neograničen na fer osnovi.

 Brzina do
[kbit/s]Cijena [KM]
(ugovor na
neodređeno) Cijena [KM]
(ugovor na
12 mjeseci) Cijena [KM]*
(ugovor na
24 mjeseca) FLAT plus 1024/128 21,00 21,00 21,00 FLAT super 2048/192 29,00 29,00 29,00 FLAT extra 4096/320 35,00 35,00 35,00 FLAT elite 6144/384 69,00 69,00 49,00 FLAT pro 8192/512 99,00 99,00 69,00


*Za korisnike koji potpišu ugovor na 24 mjeseca mjesečna pretplata za mjesec korištenja usluge je 1 KM (za nove korisnike i za mjesec uključenja).

Ponavljanje je majka znanja. Ili ja sebe tako tješim
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Brzina veze; koliko mi je dovoljno?

ovako je možda preglednije.

Ponavljanje je majka znanja. Ili ja sebe tako tješim
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Brzina veze; koliko mi je dovoljno?

:)

Tvoj novac i tvoj izbor. Ja sam T-comu 10 mjeseci plaćao ekstra 100kn za 10Mbita.  To je nešto fenomenalno kada ti na torrentu speed iznosi 1,2MB/s.  Kasnije isključio jer je to nepotrebno bacanje novaca.  Tih 60kn nije puno (2kn dnevno više).  Onda uzmi 4Mbita.  Matematika i brojke su čudna stvar.  Na kraju opet netko može reći da si uštedila 720kn unutar godine dana sa 2 Mbita :)

Ili gledajuć sa drugog gledišta, 720kn si platila živce i gubitak strpljenja. 

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina veze; koliko mi je dovoljno?

pošto nisam fan xanaxa, preferiram svoje duševno zdravlje :D nadam se da ću i starog nagovoriti da slično razmišlja.

inače, rado bih uzela ovaj od 8, ali doma sam samo dio godine, pa sumnjam da će mi baš to poći za rukom.

kompromis. 4 :) za dobrobit svih doma.

 

inače, tema koju sam gledala s ovog foruma, o sličnom pitanju je ova.

Ponavljanje je majka znanja. Ili ja sebe tako tješim
13 godina
neaktivan
offline
Brzina veze; koliko mi je dovoljno?

uzmi 4. to je po meni neki minimum. 2 je stvarno premalo, ako skidas neke stvari tu i tamo. 2 je ok za normalno surfanje/mail/youtube, al kad ides nes skidat moras planirat cijeli dan/noc kak ce to ic. sve preko 5 je "luksuz" koji, ako si mozes priustit, je stvarno super.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Brzina veze; koliko mi je dovoljno?

4Mbita je brzina 90% kućanstava u RH i to traje već dugi niz godina. Korisnik može zadovoljiti sve svoje potrebe.  8Mbita je nepotrebno i upitna je iskoristivost. Osim toga, neznaš i ispunjaš li tehničke uvjete u kojima bi ti operater uspio propustiti 8Bita od centrale do domaćinstva.  Uvijek se ograde i kažu: Isporučit će ti DO 8, ako tehnički uspiju 6, to se smatra urednim ,a ti plaćaš cijenu za 8.

Nema potrebe da otac snosi te troškove. Posebno ako ti to nije stalno boravište.

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina veze; koliko mi je dovoljno?
sHOCKRE kaže...

uzmi 4. to je po meni neki minimum. 2 je stvarno premalo, ako skidas neke stvari tu i tamo. 2 je ok za normalno surfanje/mail/youtube, al kad ides nes skidat moras planirat cijeli dan/noc kak ce to ic. sve preko 5 je "luksuz" koji, ako si mozes priustit, je stvarno super.

 

Sa 2 Mbps prosječan film se skine za 45 minuta a epizoda serije za 22 minute. Ne pari mi se da je to tako strašno i da "moraš planirati cijeli dan / noć".

Al ne može se to generalizirati, neko će reć da mu je 1 Mbps dovoljno a neko da je 100 Mbps premalo. Sve ovisi o zahtjevima pojedinca.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina veze; koliko mi je dovoljno?
Screensaver kaže...
Kolika je brzina optimalna za moje potrebe?

 

Samo ti znaš kolike su tvoje financijske mogućnosti i koliko je tvoje strpljenje...

15 godina
offline
Cijene FTTH/B usluga !

sry...

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2012 20:14 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Brzina veze; koliko mi je dovoljno?
Siskin kaže...

Jeli toliko napeto da se paket serije skine za 3 sata umjesto 6 sati?  Nelogičan razlog,ako je bitniji faktor cijena interneta. Dovoljna su ti ta 2 Mbita.

Zato sam ja gazda, imam 4Mbita za 20,50KM (oko 100-tinjak kn), meni je to odlicno, samo nisam zadovoljan brzinom uploada jer puno seedam torrente ali i to je odlicna cijena s obzirom da je 4Mbita :D

http://www.speedtest.net/result/1987106167.png
16 godina
offline
Re: Brzina veze; koliko mi je dovoljno?
Screensaver kaže...
Kolika je brzina optimalna za moje potrebe? Pokušat ću ga nagovoriti nekako. :(

 

Plati razliku i imat ćeš.

Posebno ako nisi doma cijelu godinu, ne vidim razlog zašto bi čovjek plaćao i ova 2 Mbit ako mu ne trebaju.

14 godina
offline
Brzina veze; koliko mi je dovoljno?

Iskoristivost 8 u odnosu na 4Mb/s je iskoristiva u tome što imaš  širu pipu ako skidaš više stvari istovremeno....

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice