Amis - da ili ne?

poruka: 346
|
čitano: 216.752
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

ak nis drugo zna da imas dobru podrsku..

 

evo ja sam ih prekjucer zvao jer me zezo maxtv uredaj i odmah slijedeci dan dosli zamjenit naravno nazvali me kad mi pase .. i tak do.. brza i efikasna usluga (vise manje) nekad se i njima zna zalomit los dan pa ti sve rade prek qrcza

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...

Max mi je na t-comu bilo 16. Da nije bilo tako nebi se ja bunio. Zbilja, nisam ja neki razmaženko.

Ali kad znam da sam kod t-com imao više i onda mi ovi govore da ne mogu više poslat a da je u meni problem onda poludim.
Kako nije u meni problem kada šalje t-com a kada šalje Amis onda je.

E da, i onih 14,5 kaj su rekli da su složili zapravo i nije 14,5 nego 9. I to je maximum, evo ti trenutni test, sa televizijom isključenom.

 

 

Zapamti, to je paket do 24.

Bilo kako bilo, t-com ugovor je ponovno sklopljen i kroz tjedan dana natrag sam na svojim starim uslugama.

Ne znam kako ti je ping tako los...zapravo ping ti je katastrofa...

 

evo moje stanje na londonskom serveru koji je udaljen 850 mil

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/973876247.png[/IMG][/URL]

 

a maribor je

 

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/973880027.png[/IMG][/URL]

 

 

16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Eh, ko da se ja ne čudim.

 

Al dobro, ping je samo danas tako loš. Obično je oko 35 na ovom serveru. Međutim brzine su uvijek tu negdje.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Amis - da ili ne?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Koji ti paket imaš na Amisu?
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?

- ako ti je na T-comu bilo isporučeno 16Mbps onda su te prilikom prebacivanja parica 'slučajno' postavili na nekvalitetniju. Same linije od centrale do tebe su i dalje Tcom ili DTK (opet tcom?).

- nazivnih 24, uz formulaciju koliko linija dopušta. Realno između 10-16 u idealnom slučaju. Amisovi korisnici ugl imaju paket-trio, što treba uzeti u obzir. Recimo da su brzine na AMISu za većinu 4-8Mbps.

- Imaš pravo na raskid, jer se ne isporučuje ugovorena usluga. Ako imaš sreće bit ćeš na tcomovoj optici...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Dobio sam raskid jučer i dogovorio sve s T-Comom ponovno.
Kroz tjedan dana sam nazad na starim uslugama.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
protjeran
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...
Koji ti paket imaš na Amisu?

4mgbita, al je sad neka akcija pa su mi dali 8 do kraja godine

14 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?

Danny i ostali...hvala vam na ovome sto ste podjelili sa nama. Osobno mi je ovo jako vazno posto sam se i sam mislio prvi puta u zivotu jos od 56k maknit sa t-coma no sve vise sam skeptican prema "alternativama".

T-com je skup i to je to, ali bar meni je uvijek isporuceno ono sto sam platio tj. isporucuju mi i vise nego placam. Je da nemam ok upload te da radi toga svaki mjesec placam dodatne novce za box ili neki dedi. server no opet imam uvijek stabilnu vezu, nikada nikakve smetnje ni bilo sta sl. Cak mi je cudno kako da u dva stana gdje imam t-com nikada nemam neke smetnje na netu, telefonu ili MaxTV-u....u oba stana nikada nije bilo greske, a koristim sve te njihove usluge od prvoga dana kako su bile dostupne na lokacijama gdje su stanovi (jedan u Zg, jedan u Vt). U tih ne znam ni sam koliko godina, otisao mi je jedan router (ponavljam, mojom greskom) no zamjenili su mi ga doslovce isti dan.

Budem jos malo sve "pronjuskao" te se informirao  o svemu no ako ne nadem neku kvalitetnu alternativu, ostajem opet na t-comu. Uvjet mi je stabilna veza, IPTV te telefon....te da sve radi bez greske tj. kao sto radi i sada.

Zalosno je jedino sto sam prije cca mjesec-dva slao okolo providerima mailove da bih se informirao o paketima te o dostupnosti no sve govori o njihovoj ozbiljnosti kada neki ni na mail ne mogu odgovorit.

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
A eto, vidiš iz teme da sam istu situaciju ja imao i na kraju požalio što sam prešao.

Ne velim da će svima tako bit, al eto.

P.S. Ni dan danas mi nisu ovi iz amisa uključili snimalicu i time shift iako sam 3 put zvao. lol
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...
A eto, vidiš iz teme da sam istu situaciju ja imao i na kraju požalio što sam prešao.

Ne velim da će svima tako bit, al eto.

P.S. Ni dan danas mi nisu ovi iz amisa uključili snimalicu i time shift iako sam 3 put zvao. lol

heh HVALA TI!!!!!!!!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2010 12:34 (toxic).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...

Max mi je na t-comu bilo 16. Da nije bilo tako nebi se ja bunio. Zbilja, nisam ja neki razmaženko.

Ali kad znam da sam kod t-com imao više i onda mi ovi govore da ne mogu više poslat a da je u meni problem onda poludim.
Kako nije u meni problem kada šalje t-com a kada šalje Amis onda je.

E da, i onih 14,5 kaj su rekli da su složili zapravo i nije 14,5 nego 9. I to je maximum, evo ti trenutni test, sa televizijom isključenom.

 

 

Zapamti, to je paket do 24.

Bilo kako bilo, t-com ugovor je ponovno sklopljen i kroz tjedan dana natrag sam na svojim starim uslugama.

Drugo je sto ti t-com može ponudit u teoriji, a drugo u praksi?

 

Razlika između AMISovog i T-Comovog signala je što AMIS odašilje 0.5V, a T-Com 50V napon pa je za AMIS potrebna bolja infrastruktura (kabeli, telefonski kabel i sl.)

16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Iskreno, boli me labud za osjetljivost i ine gluposti. Meni je samo bitno koliko Mbps u praksi dolazi kod mene.

Kod Amisa dolazi ispod 10Mbps, kod T-Com dolazi oko 16Mbps. Mislim da je to dovoljno.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
win32 kaže...

Danny i ostali...hvala vam na ovome sto ste podjelili sa nama. Osobno mi je ovo jako vazno posto sam se i sam mislio prvi puta u zivotu jos od 56k maknit sa t-coma no sve vise sam skeptican prema "alternativama".

T-com je skup i to je to, ali bar meni je uvijek isporuceno ono sto sam platio tj. isporucuju mi i vise nego placam. Je da nemam ok upload te da radi toga svaki mjesec placam dodatne novce za box ili neki dedi. server no opet imam uvijek stabilnu vezu, nikada nikakve smetnje ni bilo sta sl. Cak mi je cudno kako da u dva stana gdje imam t-com nikada nemam neke smetnje na netu, telefonu ili MaxTV-u....u oba stana nikada nije bilo greske, a koristim sve te njihove usluge od prvoga dana kako su bile dostupne na lokacijama gdje su stanovi (jedan u Zg, jedan u Vt). U tih ne znam ni sam koliko godina, otisao mi je jedan router (ponavljam, mojom greskom) no zamjenili su mi ga doslovce isti dan.

Budem jos malo sve "pronjuskao" te se informirao  o svemu no ako ne nadem neku kvalitetnu alternativu, ostajem opet na t-comu. Uvjet mi je stabilna veza, IPTV te telefon....te da sve radi bez greske tj. kao sto radi i sada.

Zalosno je jedino sto sam prije cca mjesec-dva slao okolo providerima mailove da bih se informirao o paketima te o dostupnosti no sve govori o njihovoj ozbiljnosti kada neki ni na mail ne mogu odgovorit.

 

 

Ja ti osobno preporučam AMIS. Iskustvo Danny_HR nemoj gledati kao releveantno jer je očito da je greška do operatora ili do njega.

 

I ja sam osobno bio skeptičan prema alternativnim operatorima, ali za cijenu koju plaćam usluga je savršena.

16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Teško baš da je do mene, budući da mi za istu stvar T-com isporučuje kvalitetniju uslugu. Prije do Amisa.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...

Naime, iako najviše "vjerujem" t-comu, 430 kn koje plaćam mjesečno za flat, 10 Mbit, Maxtv sa snimalicom i super 150 telefon mi postaje previše.

 

Sve isto uz 24 Mbit brzinu nudi mi Amis za 299 kn.

 

Kakva su vaša iskustva sa Amisom?

Jako mi je bitna stabilnost veze i funkcionalnost njihove IPTV usluge.

ajme sto se tice cijena super..ja sam prije oko 2 godine uzeo telefon i internet..internet je bio 4 mbps to nije nis posebno..a  telefon mi je jos dan danas besplatan..0.7 kn..a za mobitele malo skuplje nezz oko 79 lipa nisam siguran..evo sutra uzimam full paket..350 kn mjesecno 16 mbps flat rate, telefon isto, i televizija 700 programa, time shift..samo neznam jel ta telka digitalna..ocu morat kupovati prijemnik ili je dobar onaj njihov???

nothing is true, everything is permitted
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Telka je digitalna i to je jedino sa čime nisam imao problema. Jako dobra IPTV usluga.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
offline
Amis - da ili ne?

eto vam kad idete na Amiše, firma je banana, kao i sve ostalo vezano uz nju. bnet je bolji

 
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Meni je btnet jos bolji :)
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
protjeran
offline
RE: Amis - da ili ne?
danijel0000 kaže...

eto vam kad idete na Amiše, firma je banana, kao i sve ostalo vezano uz nju. bnet je bolji

eh,a di ste bili dok jos nije bio uzeo...lako sad rec da nevalja 

┐(-。ー;)┌ | (  ゚,_ゝ゚)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Iskreno ja kog god znam s amisom ima brzine i do 18 mbps (eto moji rodjaci u Voltinom imaju 17.84 mbps bez ukljucenog TV-a)...

To sto je on imao loše iskustvo ne znaci da su loši...

Meni jedino smeta sto si asinkroni...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
EnlightenedPhoenix kaže...
Iskreno ja kog god znam s amisom ima brzine i do 18 mbps (eto moji rodjaci u Voltinom imaju 17.84 mbps bez ukljucenog TV-a)...

To sto je on imao loše iskustvo ne znaci da su loši...

Meni jedino smeta sto si asinkroni...

Eh da je bilo tako i kod mene, kud sreće veće.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
offline
Amis - da ili ne?

Malo ste se zeznuli sa tim napuhavanjem oko 24 mbita.

Za tu brzinu trebate imati VDSL, a pošto amis tog nema naše parice vjerovatno neće pustiti više od 10 mbita (ako je zgrada starija od 10 godina)

Umjesto Thumbup-a klikčite mi HVALA ! :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Poanta je da je meni na T-com išlo 16 Mbit, zgrada je stara 35 godina.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...
Poanta je da je meni na T-com išlo 16 Mbit, zgrada je stara 35 godina.

Amis nema VDSL, tek su ga dobili u Sloveniji ali tek u Ljubljani.

 

Kad amis dobije VDSL, onda će bit i HD, i 24 mbita, pa će tek tad bit najbolja usluga (ako se cijene nepromijene)

dotad je najbolje sve uzeti preko B.neta ili BtNeta

Umjesto Thumbup-a klikčite mi HVALA ! :)
15 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Evo čitam sve ovo u nevjerici.

 

Imam amis od početka(znači cca 3 godine)

 

NIKADA nisam imao većih problema koji nisu bili riješeni u roku 2-3sata.Zadnji problem koji sam imao je bio kada su nadograđivali mrežu i ruter mi nije prihvatio nadogradnju i crkno je..Odma isti dan dobio sam novi ruter i sve što ide uz njega uz njihovu ispriku.

 

Imam paket od 4Mbps i sada u promotivnoj akciji imam 8..

 

Brzina koju imam isporučena je u cijelosti..Čak nekad i više daju ;)  nije da se žalim :D :D

 

U svakom slučaju ostajem na Amisu i niti ne razmišljam o  mogućem raskidu ugovora

 

Stvarno NIKADA NIKADA nisam imao razloga niti razmišljati o prelasku na nekog drugog

 

Sada planiram i uteti Amis 3u1 za 299kn..pa ćemo vidjeti :D :D

 

Uglavnom ja svoj glas dajem AMISU ;)

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Amiš ----  DA!

Odlična usluga

Niska cijena za dobiveno

Stabilna veza

Uljudna i pristojna korisnička služba ( k tome ZNA )

 

Preporučujem..

 

mutikaša i probisvijet
Moj PC  
2 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?

i ja sam ubacio original (nekoliko njih), ali mi se voice ne registrira i ne radi nikako (iako sam napravio user.ini restore)

upomoc :(

15 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

moja situacija:Trenutno sam na t-comu i planiram se prebacit na amis.U zadnjih par mjeseci sam imao konstantna pucanja veze,mjenjali su mi ruter,ali nista nije pomagalo.Iako evo ovaj tijedan nije bilo nikakvog pucanja.Uglavnom brzina mi je 4 mb,a racun je 300,ponekad i vise kuna.Potpuno ne isplativo.Amis nudi brzinu 12 mb za 150 kuna na dvije godine.Pa da i da nije brzina 12 mb,nego da padne na 4 opet mi je isplativije.Naravno opet,ako vec sam uzeo 12 mb i to placam,bilo bi red da se to ispostuje.Sad zanimljiva stvar je,koju sam procitao u ugovoru,da oni nisu odgovorni ako ne mogu isporuciti dogovorenu brzinu?Zna netko nesto o tome?

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Amis - da ili ne?
cale kaže...

Sad zanimljiva stvar je,koju sam procitao u ugovoru,da oni nisu odgovorni ako ne mogu isporuciti dogovorenu brzinu?Zna netko nesto o tome?

Kao i svaki drugi ISP, kako ispoštovati to ako tehnički nije moguće?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice