A1 kućni internet - optika

poruka: 863
|
čitano: 479.533
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...

Da ne moraš duplo otvarati portove. Ako je DMZ isključen za tvoj router, onda prvo na njemu moraš otvoriti, pa onda na routeru od operatera (u ovom slučaju Huawei). I tu upada DMZ host koji će prema lokalnoj IP adresi tvog routera otvoriti sve portove, tako da će tvoj router preuzeti ulogu vatrozida.

 Aha, znači "DMZ host" da natira, a ne DMZ subnet.

8 godina
online
A1 kućni internet - optika

Optika A1 usluga (bitstream) na HT infrastrukturi... Ali nisam vam ja rekao ;)

 

HT do ONTa, A1 dalje. A1 postavlja kućnu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 13:02 (Nuclear_Phoenix).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Nuclear_Phoenix kaže...

Optika A1 usluga (bitstream) na HT infrastrukturi... Ali nisam vam ja rekao ;)

 

HT do ONTa, A1 dalje. A1 postavlja kućnu.

 Ovisi kako gdje, u Velikoj Gorici je ta činjenica točna, dok npr u nekim djelovima ZGa A1 imaš baš svoj komplet optiku 

LP
8 godina
online
Re: A1 kućni internet - optika

Od nedavno može bilo gdje (gdje je i HT).

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Nuclear_Phoenix kaže...

Optika A1 usluga (bitstream) na HT infrastrukturi... Ali nisam vam ja rekao ;)

 

HT do ONTa, A1 dalje. A1 postavlja kućnu.

 Sjećam se da su tamo negdje 2010-e odustali od "Fiberland" projekta zato što im je HAKOM rekao da će morat dijeliti optiku sa ostalim operaterima.

Onda je početkom 2018-e A1 počeo masovno postavljati optiku pa su se morali predomisliti :)

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
10 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Nuclear_Phoenix kaže...

Od nedavno može bilo gdje (gdje je i HT).

 

Možda to nude "ispod pulta", jer provjerom na njihovom webu dobijem info da mogu uzeti samo kabel. Trenutno je na toj adresi HT optika u pogonu.

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Provjera dostupnosti im je smeće koje uopće ne treba uzimati u obzir. Imam optiku od 2011. otkad ju je Amis proveo, dan danas na njihovoj stranici piše da mi je dostupan samo kabel.

11 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

To je zato što ne žele nove korisnike spajati na Amisovu infrastrukturu. Amisova je aktivna, a A1 pasivna optika i oprema nije kompatibilna. 

 

Ja sam se prebacio na Telemach jer mi nisu htjeli promijeniti paket iz 3u1 u samo internet na Amisovoj optici (iako sam vec imao 3u1 na istoj toj optici). Prisilili bi me da se vratim na kabel, srećom Telemach je već provukao optiku do mene. 

It is hard being a person!
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
bed-boy11 kaže...

To je zato što ne žele nove korisnike spajati na Amisovu infrastrukturu. Amisova je aktivna, a A1 pasivna optika i oprema nije kompatibilna. 

 

Ja sam se prebacio na Telemach jer mi nisu htjeli promijeniti paket iz 3u1 u samo internet na Amisovoj optici (iako sam vec imao 3u1 na istoj toj optici). Prisilili bi me da se vratim na kabel, srećom Telemach je već provukao optiku do mene. 

Iako Amis više ne nude, nakon produženja ugovora doma ti dolazi tehničar, spaja Huawei router i prespajaju te u centrali na A1 opremu. Amisovu opremu polako izbacuju iz uporabe.

bed-boy11 kaže...

Ja sam se prebacio na Telemach jer mi nisu htjeli promijeniti paket iz 3u1 u samo internet na Amisovoj optici (iako sam vec imao 3u1 na istoj toj optici). Prisilili bi me da se vratim na kabel, srećom Telemach je već provukao optiku do mene. 

I mi ćemo u skorije vrijeme napravit prijelaz na Telemach. Imamo neke papire za riješit, pa bi tek onda mogli napravit prijelaz, ali nikako da uhvatimo vremena...

8 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...
I mi ćemo u skorije vrijeme napravit prijelaz na Telemach. Imamo neke papire za riješit, pa bi tek onda mogli napravit prijelaz, ali nikako da uhvatimo vremena...

 Ajde više odi u taj telemah, njega stalno reklamiraš, kaj uopće radiš na A1???? 

 

A da, Telemach je uber operater koji gleda samo korist svojih korisnika, a sebe zakidaju ... 

 

Ok, sad za ozbiljno, sva 3 operatera su mustre, svak na svoj način i niti jedan nije bolji od drugog. Osobno se uvjerio, za ove manje lokalne ne znam jer nisam imao priliku koristit njihove usluge ...

 

 

lp

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Taraba kaže...

Ajde više odi u taj telemah, njega stalno reklamiraš, kaj uopće radiš na A1???? 

Pa budem, polako. Rekao sam da imamo neku papirologiju riješit najprije i kad uhvatimo vremena, i to će se riješit. Nije da mi se i nekud žuri, ali da, vidim da ih je hrpa bar u mojoj zgradi prešla. Kad uključim Wi-Fi doma, nekih 10 Wi-Fi mreža je od Nokia routera, tri A1, jedna Iskon. 

Taraba kaže...

A da, Telemach je uber operater koji gleda samo korist svojih korisnika, a sebe zakidaju ... 

 

Ok, sad za ozbiljno, sva 3 operatera su mustre, svak na svoj način i niti jedan nije bolji od drugog. Osobno se uvjerio, za ove manje lokalne ne znam jer nisam imao priliku koristit njihove usluge ...

 

 

lp

Hvalim ono što je najisplativije; 60 kn jeftinije mjesečno nije za bacit. Ili 4 kn skuplje, pa dodam televizijsku uslugu na apsolutno svakom uređaju u stanu.

 

Tele2 kad je stigao u Hrvatsku, rušio je cijene poziva i poruka koje su T-Mobile i Vip definirali. Onda su prvi uveli neograničen internet i tako natjerali konkurenciju da i oni ponude neograničen internet (i sad ga imamo kod svakog operatera). Sad je Telemach ušao u fiksni segment, opet ruše cijenu nečega što konkurencija naplaćuje skupo. Ako to nije za pohvalu, nije ništa... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2022 21:20 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
A znamo i kako je završila njihova avantura s uvođenjem neograničenog interneta...
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Neograničen internet još je u ponudi i nikad nije bio ukinut. Doduše, postavljeno je ograničenje po maksimalnoj brzini.

 

I to je napravljeno taktički, odnosno, namjerno su potjerani korisnici kako bi se popravila brzina mreže. Onda je dio korisnika otišao na A1 jer su počeli nudit Flatbox, ali nakon što im je pala brzina interneta (kao i kod Tele2) i taj Flatbox je ukinut.

 

Kad se mreža oporavila, podigli su paket

interneta s 200 GB, na 250, pa su dodali mogućnost dodatne kupovine prometa i na kraju uveli paket od 500 GB.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2022 23:19 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

... i dobili instant odjeb od "namjerno potjeranih korisnika".

 

 

7 godina
offline
A1 kućni internet - optika

čisto info:

U petak su me zvali iz HT-a samo da pitaju (jer vide da imam A1 optiku doma) koliko je plaćam i koju brzinu imam.

Optika nema veze sa HT-om kako od prvog dana tako do sada a info da sam nedavno spojen su mogli dobiti samo ako im je netko iz A1 prenio info, jer HT na mom području nudi samo aDSL, te bakar neide preko 12Mbps.

Nisam od njih ni tražio ništa, niti vršio provjere po adresi.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Punti kaže...

... i dobili instant odjeb od "namjerno potjeranih korisnika".

Vjeruj mi, sve je to bilo lijepo unaprijed isplanirano. Čak su i dali rok za raskid ugovora bez penala od 3 mjeseca (inače, A1 daje najviše mjesec dana).

 

Nije slučajnost ni to da je istog trenutka kada je Telemach uveo 200 GB po maksimalnoj brzini, A1 je uveo Flatbox do 1 TB. Iz aviona je vidljivo da se radi o razmjeni korisnika.

11 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Ekipo pitanje jedno...

 

A1 najavio gradnju optičke infrastrukture u mojoj ulici.

 

Zanima me dali oni iznajmljuju tu optiku i drugim operaterima?

 

 

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Nisam siguran, ali npr. kod mene ne iznajmljuju

BF3:fluffy_inside
10 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Jel vama na Moj A1 stranici prikazan potrošen promet? Meni uvijek stoji 0,00 MB

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Isto i kod mene....

16 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
keki kaže...

Ekipo pitanje jedno...

 

A1 najavio gradnju optičke infrastrukture u mojoj ulici.

 

Zanima me dali oni iznajmljuju tu optiku i drugim operaterima?

 

 

 Kod mene u ulici ne iznajmljuju (postavili su optiku preko stupova od struje prije par mjeseci)

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Sasoon kaže...
keki kaže...

Ekipo pitanje jedno...

 

A1 najavio gradnju optičke infrastrukture u mojoj ulici.

 

Zanima me dali oni iznajmljuju tu optiku i drugim operaterima?

 

 

 Kod mene u ulici ne iznajmljuju (postavili su optiku preko stupova od struje prije par mjeseci)

 Svi operateri su po zakonu dužni iznajmljivati infrasturkturu svake vrste, do drugih je operatera da odluče da li će je zakupiti.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
11 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Ma pitam zato jer kod HT-a ima popust koji mi A1 ne moze dati (dijelatnik HT-a).

Sad bi se baš trebao raspitati dali će oni iznajmljivati infrastrukturu tj dali će HT zakupiti. Budem vidio unutar kompanije. A budem i jedan upit poslao HAKOM-u možda će mi oni moći detaljno definirati proceduru.
u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Ima tu koga da ima A1 optiku, ali preko HT infrastrukture?

Zanima me kako se A1 oprema konektira u tom slučaju, da li ide isto pppoe kao što je kod HTa ili kao što je na A1 vlastitoj optici?

Nude mi tu kombinaciju pa gledam kako da izbacim njihov router, ali izgleda da neće ići ako je all-in-one.

Na HT se uredno spoji vlastiti router na ONT, podesi VLAN i pppoe klijent i sve radi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2022 16:01 (cshadow).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Dakle, spojen prije nekoliko dan T-com optika A1 internet+tv+telefon:

 

Sve do onta ostaje od T-com, nakon onta A1 oprema, ruter Innbox U92 Universal Home Gateways - Iskratel

( dakle kako što se da zaključiti optika ne ide "direktno" u ruter )

Prije prelaska imao sam 200/100 na T-comm sada sam na A1 1Gb/500 od drugog dana nakon intervencije 

vrlo stabilnih/konstantnih 920/510 u bilo koje doba dana.

Modem Innbox U92 je Wifi6, moja mjerenja brzina na wifi su 620/430 u prostoru gdje se nalazi ruter,

prostorija udaljena "kroz dva zida" cca 15m 210/85

 

Pri tome na ruter je priključen 1 Laptop, A1 set top box, LG TV wifi veza

 

Koliko znam dosada ruter "ne ide" u bridge mode.

 

12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Neba kaže...

D

Modem Innbox U92 je Wifi6, moja mjerenja brzina na wifi su 620/430 u prostoru gdje se nalazi ruter,

prostorija udaljena "kroz dva zida" cca 15m 210/85

 

Pri tome na ruter je priključen 1 Laptop, A1 set top box, LG TV wifi veza

 

Koliko znam dosada ruter "ne ide" u bridge mode.

 

 Ja imam brzinu 1/500 na A1 ali na mobitel nikako da dobijem više od 380/200 ??

Jel to do mobitela (xiaomi note 9 pro) ili do postavki rutera ili do nečeg trećag?

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2022 10:17 (tomislav10).
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Neba kaže...

Dakle, spojen prije nekoliko dan T-com optika A1 internet+tv+telefon:

 

Sve do onta ostaje od T-com, nakon onta A1 oprema, ruter Innbox U92 Universal Home Gateways - Iskratel

( dakle kako što se da zaključiti optika ne ide "direktno" u ruter )

Prije prelaska imao sam 200/100 na T-comm sada sam na A1 1Gb/500 od drugog dana nakon intervencije 

vrlo stabilnih/konstantnih 920/510 u bilo koje doba dana.

Modem Innbox U92 je Wifi6, moja mjerenja brzina na wifi su 620/430 u prostoru gdje se nalazi ruter,

prostorija udaljena "kroz dva zida" cca 15m 210/85

 

Pri tome na ruter je priključen 1 Laptop, A1 set top box, LG TV wifi veza

 

Koliko znam dosada ruter "ne ide" u bridge mode.

 

Jesu i tebi ponudili iz A1 prvih 6 mj. za 1 kn?

Koji si ONT imao prije od HTa?

Navodno da kod HTa ne ide na svima brzina na Gbit. Kod mene je neki mali bijeli Raisecom, brzinu nisam dizao iznad 500.

12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
tomislav10 kaže...
Neba kaže...

D

Modem Innbox U92 je Wifi6, moja mjerenja brzina na wifi su 620/430 u prostoru gdje se nalazi ruter,

prostorija udaljena "kroz dva zida" cca 15m 210/85

 

Pri tome na ruter je priključen 1 Laptop, A1 set top box, LG TV wifi veza

 

Koliko znam dosada ruter "ne ide" u bridge mode.

 

 Ja imam brzinu 1/500 na A1 ali na mobitel nikako da dobijem više od 380/200 ??

Jel to do mobitela (xiaomi note 9 pro) ili do postavki rutera ili do nečeg trećag?

 .

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2022 13:40 (Cryogenic).
15 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Da

isti model onta Raisecom

10 godina
offline
A1 kućni internet - optika

zanima me jel ima itko probleme a download sa stemom imam 1 gb internet umjesto full brzine 90 vise immam 3mb po sec skida neznam stvarno sta se desava sa netom zvao sam ih recikli su da je to do steam al da nije

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice