A1 kućni internet - optika

poruka: 863
|
čitano: 480.198
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...
zagarac_ kaže...

Hmm za moju adresu nudi samo 200 mbit/s, dakle moram se raspitati malo po tim posebnim kanalima

Nema nikakvih posebnih kanala. Što je u cjeniku, nudi se.

 

https://ssc.a1.hr/documents/10307706/1429581442/637_Cjenik+A1-Hrvatska_04.01.2022.pdf

 

140. stranica.

Uvijek ima posebnih kanala ali je veći problem tehnička dostupnost ili nedostupnost usluge. Tako da u cjeniku može pisati sve i svašta, ali je situacija na terenu druga priča.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 16:56 (zelenapaprika).
14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

da i ja sam nazva 0800 091 091, i pitao jel imaju tu Turbo opciju za HFC na mojoj lokaciji i onda su ponudili...

 

jučer mi je trebao tehničare doći da vidimo brzinu, ali sam zapelcal "krunicu" pa sam 10 dana u samoizolaciji, pa ću pričekati za 2 tjedna službeno mjerenje....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 23:17 (Stric_Jura).
4 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Stric_Jura kaže...

da i ja sam nazva 0800 091 091, i pitao jel imaju tu Turbo opciju za HFC na mojoj lokaciji i onda su ponudili...

 

jučer mi je trebao tehničare doći da vidimo brzinu, ali sam zapelcal "krunicu" pa sam 10 dana u samoizolaciji, pa ću pričekati za 2 tjedna službeno mjerenje....

 Želim ti da tih 10 dana prođe bez problema i što brže. Kada tehničar dođe, javi što je bilo.

5 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Presao sam sa Optime na A1, optika 140 do 200 Mbps. Za sada sve ok, brzina nikad ispod 200Mbps i solidni popusti posto imam i mobilnu pretplatu kod njih.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Za t-com 3u1 znam koja se najbolja ponuda može izvući za 3u1 paket, ali što je napovoljnije kod A1 na optici? Dakle za koliko bi najniže išao internet, tv i telefon za produženje ugovora. Jel npr puno 229kn za 1GB brzi internet, filmski i sportski paket i telefon + tablet za 149 kn jednokratno?

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2022 13:18 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 kućni internet - optika
Pozdrav, eto malo se otelilo sa svime, ali mi je u ponedjeljak došao A1 tehničar u vezi male brzine Turbo + nadoplaćenog Interneta (1 Gb teorija, praksa cca 200 Mb)...
zamijenio mi je Fritza s istim (6660) snimio si postavke i vratio ih na novi, stari je bio malo vruć po njegovim riječima, može biti da je zato zezalo...
dao sam mu 2-3 dana da se "smiri" i eto sad je brzina OK (nakon što odaberem ZG A1 server): https://www.speedtest.net/result/12908247461
jedino mi na IPTVu zna u nekom intervalu cca sat - sat:15 na sekundu-dvije se zamrznuti slika, pa nastavi dalje normalno, sve odlično...
ne znam, mijenjati STB ?
Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Uzeo sam A1 Turbo Internet Optički (1GB), sljedeći tjedan dolazi tehničar to postaviti tj. vjerojatno zamijeniti stari router s novim.

 

Znade li tko, da li uvijek uz 1GB Turbo Optički Internet A1 daje router Fritz 6660 ili kako me dopadne pa se moram boriti za Fritz 6660? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

koliko ja znam, samo Fritz 6660 je konfan da drži gigabit vezu

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Ja imam HG8145V5 (optika do stana) za 1GB net. Nakon dosta zezanja sa A1 i podesavanjima, radi stabilno vec nekoliko mjeseci na 1000/500.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Stric_Jura kaže...
....Fritza s istim (6660) snimio si postavke i vratio ih na novi, stari je bio malo vruć po njegovim riječima, može biti da je zato zezalo...
dao sam mu 2-3 dana da se "smiri" i eto sad je brzina OK (nakon što odaberem ZG A1 server): https://www.speedtest.net/result/12908247461
....

 

Did12 kaže...

Uzeo sam A1 Turbo Internet Optički (1GB), sljedeći tjedan dolazi tehničar to postaviti tj. vjerojatno zamijeniti stari router s novim.

 

Znade li tko, da li uvijek uz 1GB Turbo Optički Internet A1 daje router Fritz 6660 ili kako me dopadne pa se moram boriti za Fritz 6660? 

 

Stric_Jura kaže...

koliko ja znam, samo Fritz 6660 je konfan da drži gigabit vezu

 

Po vasim komentarima, ali i pingu sa screenshota prilicno sam uvjeren da ste u obojica u krivoj temi. A1 daje Fritzbox 6660 za internet od 1Gbits preko koaksijalnog (antentskog) kabla kojeg i sam imam. Neki njihovi telefonski prodavaci to predstavljaju kao hibridnu optiku, ali to je samo jeftini i podli marketinski trik pa zbunjuju ljude i ljudi misle da imaju opticki internet.
I kad vec tipkam da napisem da A1 daje samo i jedino Fritzbox 6660 za tu 1 Gbits opciju tako da cete dobiti taj router ako ste ugovorili kabelsku 1 Gbits opciju, dok kod pravog optickog interneta daju ovaj neki Huawei HG8145V5 router koji je forumski kolega spomenuo.


Ovo je prava tema za vas dvojicu: A1 kabelski internet

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Did12 kaže...

Uzeo sam A1 Turbo Internet Optički (1GB), sljedeći tjedan dolazi tehničar to postaviti tj. vjerojatno zamijeniti stari router s novim.

 

Znade li tko, da li uvijek uz 1GB Turbo Optički Internet A1 daje router Fritz 6660 ili kako me dopadne pa se moram boriti za Fritz 6660? 

FRITZ!Box routere daju samo za kabelski internet, dok za optički ide isključivo Huawei HG8145V5. Lošiji od Fritza, ali funkcionira.

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Ističe mi ugovor za optiku ovaj mjesec, plaćao sam 179kn, a za novo produženje mi nude 189kn pa, ako ima neki predstavnik na forumu, koji bi bio voljan ponuditi nešto povoljnije, nek se slobodno javi preko privatne poruke. Hvala! :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Kod mene je baš optika, samo sam stekao dojam da je Fritz u igri. No, čini se da je Huawei. Hvala ekipa!
7 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Za produljenja postojećih fiksnih paketa/homeboxa, pozovite se na OVO pa vidite što će vam reci..

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

 Jel netko u skorije vrijeme produžavao 3u1 ugovor na optici? Koliki je popust iskamčio?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Brisati

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2022 15:35 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Da li ima netko u kući (ne stanu) A1 optički internet?

Prošli tjedan su kroz kvart postavili optiku po stupovima, i sad ispred kuće na stupu imam njihovu kutiju.

Da li netko zna koliko vremena prođe od postavljanja optike po stupovima do početka usluge? I kakva su iskustva s uvođenjem optičkog kabela u kuću?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Sasoon kaže...

Da li ima netko u kući (ne stanu) A1 optički internet?

Prošli tjedan su kroz kvart postavili optiku po stupovima, i sad ispred kuće na stupu imam njihovu kutiju.

Da li netko zna koliko vremena prođe od postavljanja optike po stupovima do početka usluge? I kakva su iskustva s uvođenjem optičkog kabela u kuću?

 

Meni je bilo par tjedana i dobio sam u poštanski njihov letak sa ponudom i brojem covjeka kojeg nazoves i on dode pa se dogovorite.. Iako bi preporučio da pogledas na njihovim stranicama cijeli cjenik i vidiš ima li štogod zanimljivo za nove korisnike (sad će brzo Uskrs pa ce mozda biti neka ponuda..).

 

Kada se sve dogovorite onda opet za nekih tjedan dana dođe ekipa i sa te kutije na stupu povuku kabel na tvoju kuću. Meni su probušili rupu kroz fasadu na mojoj sobi jer mi je tu i komp, ubace to unutra i namjeste sve za sat vremena otprilike, stave ti kanalice od rupe do te kutijice na zidu gdje se taj kabel crni pretvara u optički žuti kabel koji dalje ide u router. Sve skupa izgleda dosta zgodno, to gdje se pretvara kabel izgleda kao veća crna utičnica. Tog žutog kabela su meni ostavili još 10ak metara ako trebam maknuti router u drugu sobu i sl..

 

Budem uslikao nekad pa ti objavim.

 

A optika ko optika, jednom kad probas neces vise nikad htjeti nista drugo. Ja sam čak izvadio sve telefonske kabele iz cijele kuće i kroz te bužire provukao utp kabel do switcha da pokrijem dalji dio kuće sa žicom isto.

12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
I ne pristaj na prvu ponudu. Cjenkaj se. Ja sam svojevremeno bio u poziciji kao i ti. Za 199kn/mjesec uzeo sam 3u1 paket s tada maximalnom brzinom od 500/120, dobio karticu sa 500kn za potrošiti bilo gdje i tablet za nekih 280kn (koji u trgovini košta preko 1000kn).
2 godine
offline
A1 kućni internet - optika

Je li se nekom desilo da se ruter postavke odjednom resetirale. Doslovce nisam mogao ući unutra, kad ono upišem ponovno istu šifru u ulazak i prođem kroz proces naštimavanja (nitko nije prije toga prčkao fizički po njemu)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 0:18 (Dajsikeks).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
A1 kućni internet - optika

O da naravno :)

Izmedju ostalog, povlacenje million updetova, prestanak rada wifi5, pad brzine, nestabilna brzina, blokiranje, zapaljenje rutera, zamjena cca 10ak rutera...nastavi niz :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Sasoon kaže...

Da li ima netko u kući (ne stanu) A1 optički internet?

Prošli tjedan su kroz kvart postavili optiku po stupovima, i sad ispred kuće na stupu imam njihovu kutiju.

Da li netko zna koliko vremena prođe od postavljanja optike po stupovima do početka usluge? I kakva su iskustva s uvođenjem optičkog kabela u kuću?

 

ja sam imao točno takvu situaciju. Zadnji tjedan 8. mjeseca 2021. su u ulici počeli provlačiti optiku. Samo su kuće u ulici. Sredinom 10 mjeseca mi je bila tehnička ekipa u kući i provukli su sve i pustili u pogon. Odmah sam imao optiku, i to 1000/500. Pravi preporod nakon pokućnog usranog interneta. 

12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Ako netko zna molim za kontakt agenta iz A1 za produljenje ugovorne obveze 3u1 (u inbox).

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
tomislav10 kaže...

Ako netko zna molim za kontakt agenta iz A1 za produljenje ugovorne obveze 3u1 (u inbox).

 Itko?

12 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Danas mjerim brzinu na kompu i kaze 12 mbps hahaha a upload 120 mbps,trebalo bi bit 500+download.Prvo sam mislio da je do utp kabela ziher,odem kupim novi-isto..resetirao router,palio,gasio-isto..mjerim na laptopu kaze 100 mbps,opet deset puta jace neg na kompu a pet puta manje neg sta bi trebalo bit..Lik iz tehnicke dolazi u cetvrtak,ima li ko kakav savjet sta bi to moglo bit..jel do mene mozda nesto?Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
fixxer_zg kaže...

Danas mjerim brzinu na kompu i kaze 12 mbps hahaha a upload 120 mbps,trebalo bi bit 500+download.Prvo sam mislio da je do utp kabela ziher,odem kupim novi-isto..resetirao router,palio,gasio-isto..mjerim na laptopu kaze 100 mbps,opet deset puta jace neg na kompu a pet puta manje neg sta bi trebalo bit..Lik iz tehnicke dolazi u cetvrtak,ima li ko kakav savjet sta bi to moglo bit..jel do mene mozda nesto?Hvala

 da i ja imam spefican problem samo 1 gig brzina mjeri mi 120 mbps a na mob unfiy ac lite 200 i nes nez jel ima razlike samo je poslovne korsnike 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2022 22:29 (Ice45).
5 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
fixxer_zg kaže...

Danas mjerim brzinu na kompu i kaze 12 mbps hahaha a upload 120 mbps,trebalo bi bit 500+download.Prvo sam mislio da je do utp kabela ziher,odem kupim novi-isto..resetirao router,palio,gasio-isto..mjerim na laptopu kaze 100 mbps,opet deset puta jace neg na kompu a pet puta manje neg sta bi trebalo bit..Lik iz tehnicke dolazi u cetvrtak,ima li ko kakav savjet sta bi to moglo bit..jel do mene mozda nesto?Hvala

 Imali su dosta sw problema a ponekad zeza i router. Njihova klasicna prica, jeste li provjerili kabel, resetirajte router, pogledajo ovo ono...a 99% je problem s njihove strane.

 

Ovo je trenutno kod mene nakon dosta sw nadogradnji (mjereno preko kabela, spojen comp i na wifi 5 uredjaja). Brzina ide i preko 1000 bez problema :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2022 18:55 (john142).
14 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Pozdrav, da li A1 provlači optiku po drvenim banderama?

Izgleda da ću pojest go*no jer je optika došla do susjedne ulice sa betonskim stupovima iako piše da smo i mi u planu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Cansee kaže...
Sasoon kaže...

Da li ima netko u kući (ne stanu) A1 optički internet?

Prošli tjedan su kroz kvart postavili optiku po stupovima, i sad ispred kuće na stupu imam njihovu kutiju.

Da li netko zna koliko vremena prođe od postavljanja optike po stupovima do početka usluge? I kakva su iskustva s uvođenjem optičkog kabela u kuću?

 

ja sam imao točno takvu situaciju. Zadnji tjedan 8. mjeseca 2021. su u ulici počeli provlačiti optiku. Samo su kuće u ulici. Sredinom 10 mjeseca mi je bila tehnička ekipa u kući i provukli su sve i pustili u pogon. Odmah sam imao optiku, i to 1000/500. Pravi preporod nakon pokućnog usranog interneta. 

U petak (6.5.2022) je došao čovjek iz A1 sa ponudom optike, znači mjesec dana nakon što su počeli postavljati, i da će instalacija biti u slijedećih 10 dana.

 

Ponuda je bila:

- 169kn za 500mbita

- 199kn za gigabit

- mislim da je nekih 70kn dodatno za TV i 5kn za telefon

- prvih 6 mjeseci besplatno za osnovnu brzinu i TV ili 30kn mjesečno ako uzimaš gigabit gigabit (24 mjeseca ugovor, s tim da TV nije pod ugovorom i možeš ga ukinuti nakon prvih 6 besplatnih mjeseci)

- plaćaju do 1000kn penala ako si pod ugovorom na trenutnom provideru. (Plaćaju preko Konzum kartice korisniku, jer da ne mogu direktno trenutnom operateru)

- sve rješavaju za prekid usluge na starom operateru.

 

15 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Istu ponudu sam ja dobio osim što je jeftinija, 139kn za 200/100 i 169kn za 1000/500. Tako da možeš proći jeftinije. Ako želiš dam ti broj agenta koji mi je to ponudio.
Uz to prvih 6mj. max brzina od 1000/500, tv osnovni paket plus jedan po izboru i telefon za 1kn, a poslije kako odaberem.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2022 21:52 (Alfredo nr.2).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice