A1 kabelski internet

poruka: 550
|
čitano: 294.964
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
A1 kabelski internet

Koja je razlika a1 kabelski internet ili optika A1, ima i dvije teme pa valjda ima razlike..

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
boatenga kaže...

Koja je razlika a1 kabelski internet ili optika A1, ima i dvije teme pa valjda ima razlike..

 

 U tehnologiji.

 

Prva djelomično koristi stariju infrastrukturu kabelskog interneta, unaprijeđenu novih načinima prijenosa podataka, pa su time postignute i veće brzine prijenosa. U jednom prijenosnom dijelu bi se trebala koristiti optika, a u nastavku koaksijalni kabel.

 

Druga koristi optiku.

 

O brzinama i cijenama piše sve na stranicama A1.

 

U mom slučaju izbor se svodi na onu tehnologiju koja je dostupna, a to je koaksijalni kabel. Optike nema.

13 godina
offline
A1 kabelski internet

Zdravo, podstanar sam u stanu i plaćam uslugu turbo brzi 150mbits 124kn, vlasnik valjda ima nekakav popust... Selim se u drugi stan, i tamo bi htio istu uslugu, na stranici od a1 pise usluga turbo brzi 100mbits 200kn... Jel mogu kakav popust dobiti? Tipa bio sam u ovom drugom stanu podstanar tri godine ali sam i plaćao račune, ili nekako drugačije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Strm kaže...

Zdravo, podstanar sam u stanu i plaćam uslugu turbo brzi 150mbits 124kn, vlasnik valjda ima nekakav popust... Selim se u drugi stan, i tamo bi htio istu uslugu, na stranici od a1 pise usluga turbo brzi 100mbits 200kn... Jel mogu kakav popust dobiti? Tipa bio sam u ovom drugom stanu podstanar tri godine ali sam i plaćao račune, ili nekako drugačije?

 -možeš li? ovisi o tebi, cjenkanju.. prvo moraš nešto pitati-tražiti, cjenkati se.. tad možda dobiješ.

-koliko netko drugi-treći plaća s tobom nema baš veze, tj ima samo toliko da i ti tražiš takvu cijenu no to ne znači da ćeš i dobiti, npr korisnici koji su prije 1-2 god u promjeni cjenika imali dobro cjenkanje dobili su neke popuste izvan cjenika, recimo 20-50kn.. kao kompenzaciju, no već za mjesec možda će i taj gazda stana plaćati više 150-200 ako mu ističe ta pogodnost koju je dobio recimo cjenkanjem..

-svi mogu računati na cjene iz aktualnog-važećeg cjenika, ispod samo ako tako ugovoriš i to opet nije vječno.. nego se odnosi na klasičnu ugovornu od 24 mj..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
A1 kabelski internet

Napokon se i ja riješio bakra i prešao na kabelski internet. Pošto se vi ovdje puno bolje razumijete što kažete na sljedeće podatke.

Ping mi se čini veći nego u drugih na forumu (17ms, ali daleko bolji nego na bakru gdje mi je bio 40ms).

Ostalo mi se čini u redu.

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Jure123321 kaže...

Napokon se i ja riješio bakra i prešao na kabelski internet. Pošto se vi ovdje puno bolje razumijete što kažete na sljedeće podatke.

Ping mi se čini veći nego u drugih na forumu (17ms, ali daleko bolji nego na bakru gdje mi je bio 40ms).

Ostalo mi se čini u redu.

 

 Imam u zgradi instalacije, planirao sam preći na kabelski, Dubrava ZG. Koliko im je trebalo vremena od zahtjeva do instalacije u stanu? Je li i tu onaj rok od 45 dana?

 

15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

-ne postoji rok od 45 dana..

-nazoveš, pitaš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
ihush kaže...

-ne postoji rok od 45 dana..

-nazoveš, pitaš..

 Misliš da one studentice/studenti u supportu to znaju? :) Sve što dobijem jest da će se javiti nakon što obrade zahtjev. Imam neke planove oko putovanja i izbivanja sa adrese stanovanja.

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
gorjanzg kaže...
Jure123321 kaže...

Napokon se i ja riješio bakra i prešao na kabelski internet. Pošto se vi ovdje puno bolje razumijete što kažete na sljedeće podatke.

Ping mi se čini veći nego u drugih na forumu (17ms, ali daleko bolji nego na bakru gdje mi je bio 40ms).

Ostalo mi se čini u redu.

 

 Imam u zgradi instalacije, planirao sam preći na kabelski, Dubrava ZG. Koliko im je trebalo vremena od zahtjeva do instalacije u stanu? Je li i tu onaj rok od 45 dana?

 

uglavnom oko tjedan dana bude, ali prilikom ugovaranja biraš termin koji ti odgovara

7 godina
offline
A1 kabelski internet

Jučer su instalirali opremu.

Zanima me sljedeće: ugovor navodi 140-200/14-20 Mbit (D/U).

Ovo su moji rezultati.

Hoće li se ovo popraviti ili trebam odmah uputiti reklamaciju?

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 kabelski internet

jesi mjerio sa 5 ghz wifi?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Modem-UTP kabel-Laptop-Edge-Speedtest

+

HAKOM aplikacija

 

 

7 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
gorjanzg kaže...

Modem-UTP kabel-Laptop-Edge-Speedtest

+

HAKOM aplikacija

 

 

 Nije brzina ni preko mobitela ništa bolja kada mjerim preko apliakcije.

15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
gorjanzg kaže...

Jučer su instalirali opremu.

Zanima me sljedeće: ugovor navodi 140-200/14-20 Mbit (D/U).

Ovo su moji rezultati.

Hoće li se ovo popraviti ili trebam odmah uputiti reklamaciju?

 

 

- ovisi kako si spojen, koja oprema (npr mrežna kartica fast-100 tad ne možeš preko te brzine, čak i mrežni kabel mora biti 'pravi' za gbe-1000 brzine, iznad 100..).

- relevantna brzina je samo preko žice, ne wlan jer previše ovisi o signalu-smetnjama a to nema veze s operaterom-linijom.

- ako se službeno žališ tad je relevantan hakomov test, dok u pravilu svaki operater ima svoj i trebao bi biti relevantan.. tj prijavi-reklamiraj i vidiš što ti odgovore, možda nije puštena brzina profil.. i tad je riješeno čim to prosljede ili je do tvoje opreme.

- po izmjerenom, tvoja oprema je problem, možda mrežna ili kabel.. tj down ti je limitiran do 100 (realno oko 90mbps) dok up ide do nazivne brzine paketa 20 a tad su oni odradili sve što treba.. tvoj prolem.

 

edit.. za jednostavnu provjeru brzine treba koristiti 'normalan' speedtest npr okla na ht serveru (jer je to glavni operater u hr..) tj rezultati svakog testa moraju biti isti-slični, nema potrebe petljati s hakom-appsom i sl. osim kad se krene u dokazivanje, tjedan dana u vršnom opterećenju (klasično 18-22h) mora biti unutar nominalne granice koju propisuje zakon, prije 70% nisam siguran no plan je podići na 80%.. možda već na snazi, no zato reklamiraju od-do brzinu koja je po starom 60% pravilu...

-imaš neobičan paket, tj od-do je previše rastezljiv, jer naravno ti gledaš 200 dok jednako možeš tumačiti 140 i 70% je tad unutar granice. Normalne lokacije-usluge nemaju takav problem-odstupanja.. pa ovisi, ili si neki mobilni ili neka centrala koja mixa bakar i sl. jer optika i coax to rade bez problema.. pitanje što je na tvojoj lokaciji dostupno, centrala itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 12:49 (ihush).
7 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Riješeno. Na mobitelu otišlo do 130. Na laptopu neće više od 92-3 jer adapter ne podržava veće brzine.

 

9 godina
offline
A1 kabelski internet

Ako je 200 mbita profil mora biti 200 na mjerenju ili mrvicu više ili manje a ne 130.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Tascam kaže...

Ako je 200 mbita profil mora biti 200 na mjerenju ili mrvicu više ili manje a ne 130.

 

Ma ne mora, pogotovo ako se spaja s mobitelom na 2.4 GHz Wifi.

Plus zidovi, jačina signala, kvaliteta prijamnika u mobitelu itd.

 

Najtočnije mjerenje je da spoji žicom kompjuter direkt u ruter A1, a mrežna kartica da podržava gigabitne veze.

13 godina
offline
A1 kabelski internet

Pozdrav a ajncovci.

 

nekad ranije, ne znam dal u ovoj ili nekoj drugoj temi je bilo priče o 2.5gbit profilima za koaksijalni internet.

Zna li itko išta više o tome?
Tnx

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Kod mene je bio problem(wifi) s Bandwithom koji sam na ruteru namjestavao. Trenutno mi na 40MHz i Control Channel 40. Preko lana je bilo sve dobro 

15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
sudy_freak kaže...

Pozdrav a ajncovci.

 

nekad ranije, ne znam dal u ovoj ili nekoj drugoj temi je bilo priče o 2.5gbit profilima za koaksijalni internet.

Zna li itko išta više o tome?
Tnx

 -za više od 1gbe trebaš i ostatak mreže, računalo-mrežna kartica.. konzumerska klasa je 1gbit, mbo server-workstation ima 2,5-10gbit, poneki skuplji router kao fritz! .. no dok to sve pribave, zamjene korisnicima pri čemu i korisnik mora imati odgovarajuću mrežnu.. nema smisla, nije realno za sad osim reklama i sporadično (kao izuzetak, više reklama..).

-npr pokušaj pronaći po običnim trgovinama switch ili mrežnu za 10gbit... + cijena... a svaki ozbiljniji rourer operater cijeni barem 1000kn.. da samo to zamjene na tisuću korisnika ode milja a bez ostatka je beskorisno tj usko grlo je tad ostatak mreže..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
ihush kaže...
sudy_freak kaže...

Pozdrav a ajncovci.

 

nekad ranije, ne znam dal u ovoj ili nekoj drugoj temi je bilo priče o 2.5gbit profilima za koaksijalni internet.

Zna li itko išta više o tome?
Tnx

 -za više od 1gbe trebaš i ostatak mreže, računalo-mrežna kartica.. konzumerska klasa je 1gbit, mbo server-workstation ima 2,5-10gbit, poneki skuplji router kao fritz! .. no dok to sve pribave, zamjene korisnicima pri čemu i korisnik mora imati odgovarajuću mrežnu.. nema smisla, nije realno za sad osim reklama i sporadično (kao izuzetak, više reklama..).

-npr pokušaj pronaći po običnim trgovinama switch ili mrežnu za 10gbit... + cijena... a svaki ozbiljniji rourer operater cijeni barem 1000kn.. da samo to zamjene na tisuću korisnika ode milja a bez ostatka je beskorisno tj usko grlo je tad ostatak mreže..

Radim s mrežama pa znam, hvala na objašnjenju.


Iz tog razloga i pitam da se znam pripremiti za ubuduće.

+ budući da ili ne znaš ili si tu činjenicu nekako previdio, A1 je investirao u fritz modeme koji su 2.5gpbs capable. Moj 6600 ima jedan 2.5gbps port.

Valjda za sve koje sam čuo da su na A1 kabelskom gigabitnom netu (u zadnjih godinu dana), dobili su fritz. Barem je takav slučaj u Zagrebu. Za ostatak ne mogu govoriti.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

znam da imaju i fritza.. (zato ga i spomenem u postu), ali a1 je 'frankanštejn' složen od raznih mreža, optika, coax, tel-bakar.. i mobilna time ima 4 različite mreže-opremu dok je sve 'isto' tj nema razlike za korisnika dok ne dobije konkretan priključak ovisno o tome što je na lokaciji dostupno dok je coax (stari bnet) samo u kvartovima-zgradama, manji dio korisnika..

-ovisi koju opremu juzer ima od prije, kvar ili traži povećanje.. tako postupno mijenjaju, poneki dobije fritza.. mogu li svi? -teško.. itd. recimo da je preduvijet (logičan) da je na nekoj gbit mreži-usluzi.. oni ispod tog nema smisla.

-naravno sve se mijenja, tehnologija ide dalje i za koju godinu će i te brzine biti dostupne-obične pa i oprema.. za sad je više reklama nego stvarna ponuda.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
sudy_freak kaže...

Pozdrav a ajncovci.

 

nekad ranije, ne znam dal u ovoj ili nekoj drugoj temi je bilo priče o 2.5gbit profilima za koaksijalni internet.

Zna li itko išta više o tome?
Tnx

 Je je, pisalo se ima 2 godine da izlazi prosle godine. Naravno, ako se razumije sto je potrebno za tako nesto zna se da ako bude i za 10 bit ce dobro. Ja sam tada prognozirao da ce bit za 10. Za sad smo 2-8.

5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Kod A1 i Telemacha se 1 gbs može dobiti za cca 150-160 kn za ugovor na dvije god.T-com je još uvijek najnepovoljniji za tu brzinu, kad uvedu sličnu cijenu za 1gbs bit će konkurentni, a za 2,5 gb još to nije na vidiku, iako tehemach je najbliži na tom polju, ne zato jer su najbolji nego idu s najnovijom tehnologijom....

Zanima me samo kad će doći i zbog čega da bi recimo u nekoj bližoj budućnosti 1 gbs biti preslab za home user...ali možda postajem prestar za takvo razmišljanje....jedino što bi moglo ugroziti sadašnje brzine je 8k ili više tv slika koja bi doslovno gutala net pogotovo na više devicea...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 21:18 (Blackcastle).
14 godina
offline
A1 kabelski internet

Info koji možda nekom bude koristan..

 

Ako vam je na router (Technicolor CGA4236) kabelom spojen SmartTV i Kaon STB,može se dogoditi da STB se ne može spojiti na internet i preostaje vam sam gledanje u izvanmrežnom načinu.

Kako mi je objasnio tehničar nakon prijave tog kvara,problem je da router dodijeli IP adresu televizoru,a iz nekog razloga STB je ne može dobiti.

Koliko mi je rekao to se već mnogima dogodilo,problem je prijavljen i čeka se update koji bi to riješio.

Privremeno riješenje je spojiti TV na internet preko Wifi,tj.ištekati njegov kabel iz routera

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 kabelski internet

Imam interesantan problem s Technicolor CGA4236 pa me zanima ima li netko iskustva ili ideje za rijesiti. Naime, pokusavam postaviti port forward, upisem sve podatke, kliknem save, naizgled sve izgleda OK, medutim nakon iduceg logiranja u web UI, port forward tablica je opet prazna (i naravno port nije otvoren u ni jednom trenutku). 99% nije problem u mojoj konfiguraciji, probao sam sa svim smislenim kombinacijama portova i protokola.  Pratim network requeste, na POST s novim podacima dobijem odgovor 200, 'all values saved', medutim ocito se ne spremaju. Napravio sam i factory reset, nije pomoglo. Od korisnicke sluzbe sam dobio samo odgovor da su upit prosljedili tehnickom odjelu. pa jos trazim varijante dok se tehnicar ne pojavi. 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
A1 kabelski internet

.brisanje

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2023 19:47 (torrente).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
torrente kaže...

Imam neriješni misterij... navest ću sve detalje.

 

 

- imam već 10g stabilan koaksijalni A1 priključak... trenutni router Ubee

 

- rijetko bi se znalo dogoditi u random intervalima da ne učitava baš određene čudne detalje. Recimo par dana Deezer vrti glazbu,ali na niti jednom uređaju ne učitava sličice tj omote albuma. Twitter ne želi zavrtiti video isječke. Ostalo sve uredno radi. Ako restartaš Ubee, sve proradi.  Ili samo od sebe prođe i ne ponavlja se problem duže vrijeme. I baš ta dva slučaja...kao da Deezer i Twitter zapnu u mreži, djelimično..jedan sa sličicama albuma, drugi sa video isječcima.

 

- i sada otkrijem novi servis koji me razveselio...ali i on blokiran.  iptv televio.hr

 

- idemo kronološki:

Servis isproban na svim browserima, te na android aplikaciji.

Eliminiran bilo kakav problem tog servisa. Servis isproban na mobilnoj mreži i na jednom Optima priključku van moje fiksne A1 mreže.

Svugdje radi bezprijekorno.

 

- Na mom desktopu spojenom mrežnim kabelom radi nekih pola sata čim se restarta router. Radi i na mobilnoj aplikaciji dok je mobitel na wifi-u. Svih 120 programa se odmah pokreće čim kliknem.

Nakon kratkog vremena, teško se učitavaju..treba po nekoliko sekundi da krene program...da bi uskoro svaki bio mrtav..na laptopu, desktopu i mobitelu. I tako će ostati mrtvo danima, osim ako ne restartate router. Proces se ponavlja...sve radi cca pola sata ili sat i nakon toga krepa. 

 

- Ugasim li wifi na mobitelu i pokrenem na A1 4g konekciji, sve proradi na mobitelu. Vratim se na wifi, mrtvo.

Sljedeće..na desktopu pokrenem plaćeni vpn i spojim se na nizozemsku. Uživam satima jer svi programi rade...čim isključim vpn, ništa ne radi. Sve to uredno snimim i pošaljem na A1 podršku.

 

- Pitam 7 puta..imam li kakav filter na mreži..jesam li skroz slobodan. Tvrde da sam apsolutno free na netu bez ikakve blokade. Pinganje prema televio.hr uredno radi.

Nešto proučavaju, restartaju...i ne nalaze problem.

 

Nalog je ostao otvoren...inzistiram da se otkrije problem. Televio servis je također bio zainteresiran da im napravim video snimak u kojem je browser f12 u developer modu i žele tu očitati jeli netko nešto blokira. Snimio sam im. Još nisu odgovorili.

A1 podrška traži da se strpim i da će istražit.

 

Ima li itko volje da isporba televio uslugu, koja je btw sada po jako povoljnim cijenama.

Ima li itko slično iskustvo na A1 da im bilo kakav web servis ima čudno ponašanje?

Ima li itko pojma, što bi A1 trebao provjerit u svojoj mreži?

 

Zar je moguće da ne mogu otkrit zašto pristup jednoj domeni radi 1-2 sata i nema dalje. I tako u nedogled ako restartaš router.

 

Pokreni VPN, spoji se na HR server pa vidi dal radi. Ako da, onda je do A1. Ako ni tada ne radi, onda je lokalno do tvoje mreže/uređaja (Ubee).

16 godina
neaktivan
offline
A1 kabelski internet

ah..kakve sam sreće, ovaj Airvpn mi nema Cro

Ali televio mi radi na svim EU serverima.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 kabelski internet

A1 blokira sve živo i mrtvo.

Meni 20 dana mjesečno ne radi prokleti Facebook i njegove produžene ruke, na wifi mreži n i na kablu doma.

Nazovem A1 , oni nekaj kao resetiraju i onda radi.

Dan ili dva, nekada pol sata ....

A ako se prebacim samo na mobilne podatke, od A1 mreža, sve radi.

Sam bog da sam produžio A1 u 12/2022 , a sada sam ga lijepo otkazao sa 15.tim pa ću na T com ili Telemach jer mi je dojadilo.

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice