A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.121
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Napisao sam da oni bez ugovorne obveze ostaju na istoj tarifi koju su imali. Ovo smanjenje kači nove korisnike i one koji produžuju ugoovor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 20:36 (Ord Mantel).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

ja sak taman freezao homebox na 9mj pošto sam se selio i javili mi nakon tjedan da nude flatbox...

Koje su mi šanse da nrkako dobijem noviji router 535 umjesto ovog 310,još sam 6mj na ugivoru zaa homebox

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja sam godinu dana prije isteka ugovora zatražio zamjenu routera i obavili su je.

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Koji ruter si imao do sada, jel ZTE ?
Jel se može onda zamijeniti za ovaj novi Huawei što sada daju.
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
kran kaže...
Koji ruter si imao do sada, jel ZTE ?
Jel se može onda zamijeniti za ovaj novi Huawei što sada daju.

 Ja sam imao velikih problema sa ZTE ruterima pucanjem veze i onda mi je rečeno da će poslati ovaj novi Huawie a nakraju je došo iz Agram servisa onaj stari Huawei ruter

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
kran kaže...
Koji ruter si imao do sada, jel ZTE ?
Jel se može onda zamijeniti za ovaj novi Huawei što sada daju.

 Da, imao sam ZTE MF286R, koji je bio slabijih mogućnosti. Zadnji update (prije 15-ak dana) mu je malo povećao brzine (30-50%), ali sam ipak zatražio zamjenu i dobio Huawei B535-235, koji daje najmanje duplo veće brzine.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 10:52 (Ord Mantel).
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ord Mantel kaže...

 Da, imao sam ZTE MF286R, koji je bio slabijih mogućnosti. Zadnji update (prije 15-ak dana) mu je malo povećao brzine (30-50%), ali sam ipak zatražio zamjenu i dobio Huawei B535-235, koji daje najmanje duplo veće brzine.

 ja sam zatražio B535 pa mi nisu željeli dat "jer kao imam ugovor već" te mi poslali neki prastari Huawei....


13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Zanima me što se u suštini dobiva sa izmjenom Firmwarea na Huawei B525 (ostao mi je od TELE2 pretplate)....

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Mislim da nista vrijedno truda... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Dali netko ima Huawei AX3 a da koristi sa A1 karticom....

jer natezanja sa A1 oko rutera mi se više neda....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...

 ja sam zatražio B535 pa mi nisu željeli dat "jer kao imam ugovor već" te mi poslali neki prastari Huawei....


 Kako sam napisao, meni ima još godinu dana do isteka ugovora, znači da router nisam još isplatio, ali su mi ga zamijenili sa B535.

Valjda kako na koga naletiš.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 14:52 (Ord Mantel).
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ord Mantel kaže...



 Kako sam napisao, meni ima još godinu dana do isteka ugovora, znači da router nisam još isplatio, ali su mi ga zamijenili sa B535.

Valjda kako na koga naletiš.

 A pokušam još danas zvat.. ako ne nažalost ću biti primoran prekinuti UO....

kažem ja nemam problema sa brzinom, već sa "pucanjem veze"... neznam dali je stvar u ruterima ili u SIM kartici...

7 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
chuspy kaže...

Zanima me jeli neko uparivao FlatBox sa Mikrotik Chateau-om ili LHG-om?

Imam na raspolaganju oba uređaja i sad razmišljam uzet FlatBox  dok mi ne bude dostupna optika.

Cahteau je Cat 12 modem ali je indoor, a LHG je Dish sa CAt6 modemom.

 

Uopće može li uzet usluga bez uguvora i bez njihovog homebox-a pošto ih imam preko nekoliko...

 

Ja ti koristim Mikrotik Chateau CAT12 sa A1.
Na moj odašiljač se mogu spojiti sa 3CA B1@20MHz+B3@20MHz+B7@20MHz, ali sam jako udaljen pa i uz vajnske antene imam cca 100Mbps ujutro i cca 20Mbps navečer.
Imam samo 2x2MIMO makar u spec piše da s tom kombinacijom router trebalo ići 4x4MIMO ali nisam siguran da A1 to podržava.
Stabilnost, dijagnostika i mogučnosti su TOP.

LHG je ima veliki gain ali je samo CAT6 (2CA) pa ima smisla samo ako si jakoooo udaljen od odašiljača.
Ako ti je signal pristojan Chateau je bolje rješenje.

Btw. Izašao je Chateau 5G koji ima CAT20 + 5G modem sa 5CA mogučnosti ali cijena je paprena

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 16:02 (DragoL).
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Mislim da ti udaljenost ne igra veliku ulogu kao zagusenje repetitora. Ja sam spojen samo na B1 preko B525s-23a(bez ikakvih antena), i brzina mi je konstantno oko 100Mbps, repetitor je udaljen tocno 8km zracne linije.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Dali se može otplatiti ruter (ostatak rata) u cijelosti? Pošto imam na rate...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...

Dali se može otplatiti ruter (ostatak rata) u cijelosti? Pošto imam na rate...

 Vjerujem da se sve da dogovoriti, samo ih treba pitati.

LP
2 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...

Dali se može otplatiti ruter (ostatak rata) u cijelosti? Pošto imam na rate...

 Naravno da se može. Samo im kažeš da želiš platiti odjednom ruter, pa će ti na idućem računu doći iznos za preostale rate, a nakon toga ćeš plaćati samo internet.

8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

...jel ima netko problem sa provjerom potrošnje preko A1 aplikacije za flatboox ? Piše mi da je skoro potrošeno, a inače ne koristim niti 50% mjesečno...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Izgleda da je neki bug. Meni je jučer dodao gotovo 400GB, a danas je brojka nešto manja. Nešto se zbucalo u prikazu. Približno relevantno bi trebalo biti ono dolje u pojedinačnim prikazima potrošnje.

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da i kod mene nepravilnosti u brojanju prometa, upravo završio čet sa agentom koji je napravio provjeru i uočio nepravilnost, do njih je.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 13:02 (lord22).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja sam se danas šokirao kad sam vidio 880 GB potrošnje, a prije 4-5 dana je bilo manje od 400 GB. Sad se potrošnja smanjuje, kad refresham nakon par minuta bude 100 MB manje. :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja neću niti gledat jer kakve sam sreće s njima pisalo bi mi da sam sve potrošio (svih 1T)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jbte i meni, do sada niti jednom nisam bio blizu 1tb vrtim se tu oko 500-700gb max mjesecno i sada odjednom mi ostalo 80gb :/ gledao prije dva dana bilo oko 450gb potroseno ili nesto slicno...

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
toxic kaže...

Jbte i meni, do sada niti jednom nisam bio blizu 1tb vrtim se tu oko 500-700gb max mjesecno i sada odjednom mi ostalo 80gb :/ gledao prije dva dana bilo oko 450gb potroseno ili nesto slicno...

 edit isamo sam racunati pojedinacno i dosao sam do jedva 400gb... supci

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa sta nemate mjerac prometa u routeru...tam sve vidite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
R4zOR229 kaže...

Pa sta nemate mjerac prometa u routeru...tam sve vidite.

 ne tamo ti pise samo od zadnje konekcija tj restarta modema. dakle netko tko ne restarta modem svih mjesec dana moze vidjet

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
I kod mene na moj A1 aplikaciji piše da sam potrošio 830 gb, a u ruteru je stvarna potrošnja 91 gb.
U ZTE ruteru se može pratiti potrošnja, pod stavkom "statistika" i "upravljanje podacima" se vidi mjesečna potrošnja, tamo se sve podesi i resetira sa svakog prvog u mjesecu.
Bez obzira na konekciju i restart rutera.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 11:23 (kran).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Rekli su iz szk da im je sistem u kvaru i kod pojedinaca na aplikaciji moj.a1.hr ne pokazuje točnu potrošnju. Ja sam ustvari potrošio 200 gb a apl pokazuje više od 900 gb. Popraviti će se, strpiti se moramo.
8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo kod mene je sad OK. F5 i *puff* - nestalo 350 GB.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 12:15 (Buljko).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ovo je užaš. Ne radi im niti tomato. Tata je slučajno danas ostavio megabajte i pojelo mu je 500 mb bez ikakve poruke kako zna doći nakon što potrošiš 20% i sve jedinice. Zadnje ažuriranje 22.5. na aplikaciji. I ode 250 kn. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice