A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.162
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav, jedno pitanje. Dal ima joa itko da mu je upload bolji od downloada

Dakle nekad to bude trostruko vise. Tipa download bude oko 8-10 a upload 40-50?

Zbog cega se to događa? 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo i mene, pozdrav svima i pitanje - jel tko na ovom govnetu od A1 routera uspio otvoriti ili uopće pronaći USB port (mislim softverski). Namjeravao sam piknuti neki hard gore i dići ftp server ili kasnije možda nas, ali nigdje u opcijama routera ne mogu doći do usb porta, pa ako je netko uspio molio bi za pomoć. Ukoliko se ne može do usb porta molim preporuku za neki router koji ima otvoren usb port. Spajam se na eNB ID 1477 koji radi na B1 i B3. Gore je isto i tele 2 na istim frekvencijama tako da ukoliko jednog dana treba lako se prebacim na tele 2. Brzine su mi ok 120 dl i 30 up. 

Hvala na pomoći i prijedlozima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
croGOREatia kaže...

Pozdrav, jedno pitanje. Dal ima joa itko da mu je upload bolji od downloada

Dakle nekad to bude trostruko vise. Tipa download bude oko 8-10 a upload 40-50?

Zbog cega se to događa? 

 

Obično je to znak da ima puno korisnika koji sišu  promet ( download ) a puno manje koji ga šalju ( upl.) sa te bazne stanice .

9 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

 Jos jedno pitanje. Zadovoljan sam a brzinom ali sto se desava ato meni uzaano ide na zivac :) 

Dakle imam smart tv i cesto slusan radio. I bas ptvoreni koji mi je njdrazi nece da radi

Dakle on krene radit i cca nakon 5 sek on stane. Prespojim tv na mobilnu mrezu i pokrenem radio ok radi bez problema  ili i ako mi radi onda mi prekida stalno 

 

Ja znam da je sitnica al meni ide na zivac. Dakle probao sam ga otvorit putem interneta i otvorim ga direkt putem samsung radio aplikacije on krene radit i stane

Ima jos netko problema sa spajanjem na otvorenoi radio? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 3:57 (croGOREatia).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

CGNAT zovi da ti iskljuce il jos bolje prestani slusati otvoreni

9 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Jos kud ces bez otvorenog :) 

13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Zovu me danas iz A1 da su za uslugu flatbox DUO dobili neke nove uređaje i sada imaju mogućnost na mojoj lokaciji isporučiti 200mbita preko 4G. Nisam baš pratio previše, jel to neki novi trik da uzmem taj flatbox ili su stvarno nešto mijenjali. Inače imam 15mbita paricu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
crack kaže...

Zovu me danas iz A1 da su za uslugu flatbox DUO dobili neke nove uređaje i sada imaju mogućnost na mojoj lokaciji isporučiti 200mbita preko 4G. Nisam baš pratio previše, jel to neki novi trik da uzmem taj flatbox ili su stvarno nešto mijenjali. Inače imam 15mbita paricu.

 Pa dobro jesi bar pitao koje to "neke nove uređaje" su dobili?

 

S tom informacijom (i približnom lokacijom radi pozicioniranja tornja s kojeg ide signal), puno lakše bi ti forumaši mogli odgovoriti što to A1 kemija.

 

Možda su i dobili neki novi router u ponudu, daj bože, spasili bi se novi korisnici muka i dodatnih ulaganja, kad već nismo mi.

Možda su nadogradili repetitore, dodali nove frkvencije, svašta može biti.  :)

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ZdravacVZ kaže...

 

Možda su i dobili neki novi router u ponudu, daj bože, spasili bi se novi korisnici muka i dodatnih ulaganja, kad već nismo mi.

Možda su nadogradili repetitore, dodali nove frkvencije, svašta može biti.  :)

 Baš ću čisto inf nazvati pa javim tu

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Meni stiže drugi tjedan pa javim što se dobije. Koliko vidim na webu je i dalje taj ZTE.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Hexfire kaže...
Meni stiže drugi tjedan pa javim što se dobije. Koliko vidim na webu je i dalje taj ZTE.

 Koji je ruter....

7 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Što da radim , 18.12.20 ispunio i poslao zahtjev za raskid pretplate bez UO  u Tele2 preko weba  da bi 10.1.21 dobio račun za 12.20. u cijelom iznosu

169 čuna  a ne za 18 dana usluge , isti dan ispunim prigovor na račun i napišem da mi naprave račun za 18 dana korištenja usluge ali do dan danas nisam dobio niti novi račun niti opomenu što nisam platio nerealni račun niti bilo kakav mail od Tele2 .

Što mi je činiti jer nemam namjeru se sa njima zajebavati telefonom jer mi ih je pun ku...  a imam sve kopirano što sam im poslao tako da ne mogu muljati .

Nisu mi valjda oprostili  , jel netko imao ovako nešto sa Tele2 kad je pravio raskid.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni je ruter stigao u petak, ZTE, tako da pretpostavljam da je i dalje on u ponudi. Osim ako ima neka nestandardna ponuda.

Tu se spominjala neka naljepnica preko sim kartice i gubljenje jamstva ako se skine. Meni nema ničega preko SIM porta, jel ima tko da je dobio ruter nedavno pa da veli dali je ista situacija?

PSN Roman_991
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 12:33 (Roman007).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Roman007 kaže...

Meni je ruter stigao u petak, ZTE, tako da pretpostavljam da je i dalje on u ponudi. Osim ako ima neka nestandardna ponuda.

Tu se spominjala neka naljepnica preko sim kartice i gubljenje jamstva ako se skine. Meni nema ničega preko SIM porta, jel ima tko da je dobio ruter nedavno pa da veli dai je ista situacija?

 Koji model ZTE rutera... meni je bila naljepnica (no rekli su mi da je mogu skinut jer sam imao problema s WiFi radom) a radi se o ZTE MF286R

11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Isti taj MF286R

PSN Roman_991
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Roman007 kaže...

Isti taj MF286R

 Očito on ima jako velikih problema pri radi (a oni ga nabavljaju s obzirom na nisku nabavnu cijenu).....

11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Malo se igrao s prebacivanjem SIM-a u telefon. Signal u sobi mi je -105dBm a na terasi -85dBm, udaljenost od tornja 2100m. Kada radim speedtest bez obzira na snagu signala brzina na ZTE ruteru mi je 35-40 megabita, dok mjereno s mobitelom je (S10E) je 110-130 uz povremeni peak i do 180. Prema onome što sam čitao do sad u temi, pretpostavljam da bi boljim ruterom mogao postići brzinu bližu onoj mjerenoj mobitelom?   

Edit: toranj na koji se spajam ima B1, B3 i B20.

PSN Roman_991
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 14:28 (Roman007).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Roman007 kaže...

Malo se igrao s prebacivanjem SIM-a u telefon. Signal u sobi mi je -105dBm a na terasi -85dBm, udaljenost od tornja 2100m. Kada radim speedtest bez obzira na snagu signala brzina na ZTE ruteru mi je 35-40 megabita, dok mjereno s mobitelom je (S10E) je 110-130 uz povremeni peak i do 180. Prema onome što sam čitao do sad u temi, pretpostavljam da bi boljim ruterom mogao postići brzinu bližu onoj mjerenoj mobitelom?   

Edit: toranj na koji se spajam ima B1, B3 i B20.

 Uvijek ćeš imati bolji brzine na mobitelu nego na ruterima, mobiteli koriste drugačiju frekvenciju u odnosu na rutere.....
znači da je problem što ti prekida signal definitivno do rutera.....

7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ako ima koji prodajni predstavnik od A1, nek mi se javi u inbox, istekli su mi ugovori i fiksni i mobilni na drugoj mrezi pa da vidimo ponude hehe hvalaaa
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...

 Uvijek ćeš imati bolji brzine na mobitelu nego na ruterima, mobiteli koriste drugačiju frekvenciju u odnosu na rutere.....
znači da je problem što ti prekida signal definitivno do rutera.....

 Ajd malo pojasni to da "mobiteli koriste drugačiju frekvenciju u odnosu na rutere....." i kažeš da zbog toga na mobitelu imaju se veće brzine.

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...
Gale92 kaže...

 Uvijek ćeš imati bolji brzine na mobitelu nego na ruterima, mobiteli koriste drugačiju frekvenciju u odnosu na rutere.....
znači da je problem što ti prekida signal definitivno do rutera.....

 Ajd malo pojasni to da "mobiteli koriste drugačiju frekvenciju u odnosu na rutere....." i kažeš da zbog toga na mobitelu imaju se veće brzine.

 Vjerojatno je mislio koriste vise frekvencija,,, kod mene s10+ 4CA ide preko 300mbs ruter vrti oko150mbs

 

-
7 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

POCO F2 Pro

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo kod mene sa A1 karticom u Huawei B525 ruteru od tele2.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Moze li netko ukratko pojasniti sto se dobije iskljucivanjem CGNAT-a u odnosu na default kod A1 ? Hvala i LP

Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Vlastitu javnu IP adresu i mogućnost otvaranja portova.

3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Razmišljam izvadit SIM iz ovog ZTE smeća i stavit ga u Huawei B315s-22, ZTE je cat6 a Huawei je cat4 ali gledam cellmapper i vidim hrpu tornjeva s frekvencijom 20 a ZTE uupće ne ide na tu frekvenciju (gledam po ovom linku: https://www.4gltemall.com/blog/zte-mf286-vs-huawei-b315/ ), valja li probat stavit u Huawei ili nema nikakav benefit? Morao bi skinut ovu naljepnicu (garanciju) ali prošlo je već par mjeseci otkad sam na A1, ne vidim šta mi to više znači.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy kaže...

Razmišljam izvadit SIM iz ovog ZTE smeća i stavit ga u Huawei B315s-22, ZTE je cat6 a Huawei je cat4 ali gledam cellmapper i vidim hrpu tornjeva s frekvencijom 20 a ZTE uupće ne ide na tu frekvenciju (gledam po ovom linku: https://www.4gltemall.com/blog/zte-mf286-vs-huawei-b315/ ), valja li probat stavit u Huawei ili nema nikakav benefit? Morao bi skinut ovu naljepnicu (garanciju) ali prošlo je već par mjeseci otkad sam na A1, ne vidim šta mi to više znači.

 Koristim Huawei B315s s A1 sim karticom i radi mi 100% bolje neg šta mi je radilo u tom šrotu od zte-a. 

LP
8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav, evo bio sam stavio A1 karticu odmah u B525 od Tele2, pa me zanima što moram sve napraviti u postavkama za početak.

Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozz, imam pitanje. Dal tko jos ima problema s routerom?Naime,router mi se danas izgasio 5 puta sam od sebe.... I odma se upali. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Night-Spider kaže...

Pozdrav, evo bio sam stavio A1 karticu odmah u B525 od Tele2, pa me zanima što moram sve napraviti u postavkama za početak.

Hvala

 Ako ne radi odmah samo pod apn upisati "internet" i trebalo bi raditi

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice