A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.093
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Može li A1 kartica u Tele 2 Huawei B315s-22 ruter?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenbrojač - malo si krivo prenio situaciju za Pulu, u A1 u Puli city mol kažu da već 8 dana nemaju rutera za flatbox, inače samo kartica imaju. Tako i
tako onaj ruter je nepoželjan koji daju. Nitko nije napisao da ne prodaju zbog toga što je došlo puno teleta u A1.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 16:14 (Rocki).
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Hvala Zdravac i hvala svima ostalima! Od nekih 16,00 sati, kako sam se vratio kući s posla pa sve do sada normalno funcionira. Mogu pristupiti svakoj stranici i pokrenuti svaki video sadržaj koji recimo jučer nisam mogao. Aposlutno ništa mi više nije jasno :D Budem vidio što će biti kasnije!  

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 17:44 (IdejniNemiri).
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
da li vama na ps4 zajebava a1? situacija pes21 svako malo izbaci iz matcha, inace brzine 20mbps, nat type 2, u cemu je problem?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Hajder  Naravno da može, ja tako trenutno koristim. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja sam prenio ono sto sam procitao. Doticni forumas nije rekao tu informaciju da je ponestalo routera nego samo kao da nije uspio kupit flatbox. A sad jbg, kak ce infrastruktura A1 podnjeti toliki broj novih korisnika treba vidjet al brojke su sigurno sa  6 decimala i iznad 300 vec sada. Pa me bas zanima kojeg trenutka ce krenut problemi kad navale torrentaši, gejmaši, streameri.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 8:29 (Kurvenrojber).
3 godine
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav. Prije par dana uzeo sam ovaj A1 flatbox i naravno njihov ruter. Nakon toga više mi se ne spaja na iptv kao prije, dosta programa ne radi uopće. Probao sam s VPN-om, ali ni to ne ide jer ne mogu spojiti VPN na LGTV osim ako ne promijenim postavke neke u ruteru, onda sam kontaktirao korisničku podršku većine ovih boljih vpn stranica (nord,express...) i kažu da je nemoguće na ruteru od provajdera to jest u ovom slučaju A1 ruteru mijenjat te postavke, točnije DDNS postavke.

 

Pa pitanje, postoji li nešto što mogu učiniti da mi iptv usluga opet normalno radi na lgtv-u? Je li možda do ovog CGNAT-a? Ako mi to isključe hoću li moći mijenjati te postavke?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

I ja sam presao sa tele2 pokucnoga na a1 flatboxduo. Imam ga 3 dana i za sad radi super. 

IPTV mi radi super i liste mi se puno brze ucitaju. Netflix mi takoder radi dobro. Jucer smo gledali od 20h pa sve do ponoci i nikakvog problema. Ps4 takoder radi dobro. Odigrao sam malo battlefield V online i radilo je bez problema.

Tele2 mi je takoder radio solidno ali me je zezao cesto gaming. I ovdje za sada dobivam  odlicne brzine na speedtest. Bas me zanim kako dugo ce sreca trajati.

Gdje provjeravate koliko prometa ste potrosili?

 

Evo jedan SS. Ovo je sa upaljenim netflixom,par mobitela,laptopom i tabletom.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 13:27 (omomomomoomm).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ista stvar i kod mene
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Mene danas opet "zeza" ruter ... nemože se spojit na mrežu (bilo da se radi o tabletu, laptopu ili prijenosniku). Ako se nastavi morati ću staviti karticu u HUAWEI B525....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Potpisujem sve napisano od kolege rosi..ista situacija, Iptv (RD lista) se koristi cca 2 godine i nikad problema, sad odkad je A1 ne otvara mnoge stranice..ruter spojen žicoma na LG tv

Pratim ovdje i dalje..
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 13:47 (nansale).
3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

nansale evo upravo sam nazvao vip korisničku službu za tehničke poteškoće, javio mi se momak jedan rekao sam mu da mi isključi CGNAT, on odmah to napravio, rekao mi da isključim uključim ruter dva tri puta u sljedećih deset minuta i eto napravio sam to i sad hvata sve programe. Tako da je meni očito bilo do tog CGNAT-a. Ae probaj i ti tako pa javi je li uspjelo

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 14:05 (rosi123).
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo dva dana koristim Flatbox.

 

Nažalost, problem je brzina i lag spikeovi kao kod svih.

 

Dok je kartica u ruteru, brzina mi je oko 20 mbit a dok je stavim u mobitel bude oko 160 mbit što znači da je problem do samog rutera.

 

Zvao sam ih i rekli su mi poslati neke free antene pa se nadam da će biti bolje ali ovako je to dosta loše.

 

Mislim da ću ipak ići na Gigabox od HTa i nadati se da će mi 400 gb biti dosta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
isti sam imao problem sa a1 kao i ti, no vjeruj mi i ht ima isti problem....jedino na bandu 1 kod hta je ping 90, ali je stabilan pa se jos i moze koristit..
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Jesi mu navodio razlog zašto da ti isključi CGNAT?
3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
nansale kaže...
Jesi mu navodio razlog zašto da ti isključi CGNAT?

 rekao sam da bi mi trebalo to isključiti radi posla, jer ne mogu pristupiti određenim sadržajima

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Posudio sam od kolege Huawei ruter od Tele2 i sada je to druga prica.

70-80 mbita download i 20-30 upload i nema vise spikeova. Ping sa 50 pao na 19.

Preporod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 0:41 (siljo90).
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo ovdje imate TEST ZTE 286R od A1 vs B535-232

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja sam uzeo Flatbox s nadom da ću surfati brzinom koju imam na mobu kad se spojim mobilnom mrežom, a to je od 100-180 mbit/s u mojoj kući, mreža je 4G+ piše na mobu. Kad sam imao trodnevni flat na A1 i brzinu od 17-20 megabajta u sekundi bilo je baš supač skidati Flight Simulatora od 95 GB in no time .

 

E sad na istoj lokaciji gdje mobitelom dobijem najvišu brzinu, kad stavim iz ponude ovaj ZTE-ov ruter imam od 30-60 mbita.

 

Idem proučavat ruter pa vidim da je to neki vjerojatno starijii LTE+, jest neki oblik 4G, pa si mislim da bi možda trebalo isprobati staviti karticu u neki 4G+ ruter koji košta od 1000kuna naviše, je li netko to probao?

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 10:41 (Dupein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Dupein kaže...

Ja sam uzeo Flatbox s nadom da ću surfati brzinom koju imam na mobu kad se spojim mobilnom mrežom, a to je od 100-180 mbit/s u mojoj kući, mreža je 4G+ piše na mobu. Na istoj lokaciji gdje mobitelom dobijem najvišu brzinu, kad stavim iz ponude ovaj ZTE-ov ruter imam od 30-60 mbita.

 

Idem proučavat ruter pa vidim da je to neki vjerojatno starijii LTE+, jest neki oblik 4G, pa si mislim da bi možda trebalo isprobati staviti karticu u neki 4G+ ruter koji koštaju 1000kuna naviše, je li netko to probao?

Teorija zavjere kaže; A1 namjerno u ponudi ima loš router koji će davati manje brzine interneta od dostupnih, kako nitko ne bi imao maksimalnu brzinu (i zagušio mrežu). Zato se i vađenjem kartice iz rutera i gubi garancija. Tom garancijom su pokušali spriječiti korisnike da promijene ruter.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 10:42 (Marko :D).
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Marko :D kaže...
Dupein kaže...

Ja sam uzeo Flatbox s nadom da ću surfati brzinom koju imam na mobu kad se spojim mobilnom mrežom, a to je od 100-180 mbit/s u mojoj kući, mreža je 4G+ piše na mobu. Na istoj lokaciji gdje mobitelom dobijem najvišu brzinu, kad stavim iz ponude ovaj ZTE-ov ruter imam od 30-60 mbita.

 

Idem proučavat ruter pa vidim da je to neki vjerojatno starijii LTE+, jest neki oblik 4G, pa si mislim da bi možda trebalo isprobati staviti karticu u neki 4G+ ruter koji koštaju 1000kuna naviše, je li netko to probao?

Teorija zavjere kaže; A1 namjerno u ponudi ima loš router koji će davati manje brzine interneta od dostupnih, kako nitko ne bi imao maksimalnu brzinu (i zagušio mrežu). Zato se i vađenjem kartice iz rutera i gubi garancija. Tom garancijom su pokušali spriječiti korisnike da promijene ruter.

Čekaj, gubi se garancija na ruter, a ne na uslugu? Neće biti nikakav 'špot' iz A1?

 

Pa ako ne mislim koristiti ruter što će mu biti tamo negdje pospremljenom u ladici, dok bu njegovu ulogu zamijenio recimo ovaj:

Huawei B818-263 4G+ LTE-A Category 19

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne koristim A1 Flatbox pa ne znam, ali čak su i na vlastitom forumu spomenuli kako se vađenjem SIM kartice krše uvjeti korištenja terminalne opreme. Pretpostavljam da gubiš garanciju na uređaj, ali i da ti mogu odbiti pomoći u slučaju problema jer koristiš neki drugi router (kao što je to slučaj s fiksnim uslugama).

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 11:34 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Obavio tel.razgovor s teh.podrskom..istekavanje iz struje te ponovno spajanje nakon 10 minuta, IpTV (app SIPTV s placenom RD listom) radi bolje ali ne glatko dok drugi IpTV (app Duplex s free listom) radi normalno.

RD kaze da je kod njih naravno sve ok.. Savjet?
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Po mom mišeljenju, Flatbox je najbolje uzeti bez UO i ako stvarno imaš viška 400 kuna koje ćeš bacit u vjetar jel po meni se stvarno trenutno ne isplati koristit taj ZTE šta je obavezan kupit. 

 

Čim prije se stavi kartica u drugi modem to bolje. A ZTE-a il probat prodat ispod cijene nekome ili ga iskorititi za nešto 10-o.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ekipo kolko ste cekali da vam stigne router na probu od 14 dana ako ste narucili preoko weba, i jel se moze direktno uzet taj flatbox bez UO u A1 centru pa ako ne sljaka kak spada da se vrati unutar 14 dana?

Hvala unaprijed.

Battlenet - TheProdigy#2234
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Zemljanin kaže...

Ekipo kolko ste cekali da vam stigne router na probu od 14 dana ako ste narucili preoko weba, i jel se moze direktno uzet taj flatbox bez UO u A1 centru pa ako ne sljaka kak spada da se vrati unutar 14 dana?

Hvala unaprijed.

 Ja sam ga uzeo u A1 poslovnici bez UO jel mi se nije dalo čekati da mi dođe na adresu. Kada su me zvali da uzmem online rekli su mi da se dostava čeka cca. 4-5 dana. 

13 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da li to znači da nema načina da uzmemo samo tarifu bez routera?

Kakva je to glupost da te operater forsira (bez navodnika) da potrošiš dodatnih 400 kn a lažu te da je samo 179 kn mjesečno.

 

Pitam za savjet jer ne želim router..nabavio sam si huawei b535 i ne planiram sada još iskeširati ekstra novaca..

 

Mislim stvarno...to im i planiram reči uživo no prije da vas tu pitam jer imao tko istu situaciju. Em Tele2 i T-com nude opciju samo tarife!!

 

Hvala na savjetu

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zabbax21 kaže...
Zemljanin kaže...

Ekipo kolko ste cekali da vam stigne router na probu od 14 dana ako ste narucili preoko weba, i jel se moze direktno uzet taj flatbox bez UO u A1 centru pa ako ne sljaka kak spada da se vrati unutar 14 dana?

Hvala unaprijed.

 Ja sam ga uzeo u A1 poslovnici bez UO jel mi se nije dalo čekati da mi dođe na adresu. Kada su me zvali da uzmem online rekli su mi da se dostava čeka cca. 4-5 dana. 

 Aha, znaci dodem u poslovnicu, platim ZTE router (ici ce na njuskalo odmah jer cu uzet B818) i uzmem bez UO i finito.Jel uvijek imaju na zalihi taj ZTE jer bih isao svakako na verziju bez UO?

 

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 13:30 (Zemljanin).
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Zemljanin kaže...
zabbax21 kaže...
Zemljanin kaže...

Ekipo kolko ste cekali da vam stigne router na probu od 14 dana ako ste narucili preoko weba, i jel se moze direktno uzet taj flatbox bez UO u A1 centru pa ako ne sljaka kak spada da se vrati unutar 14 dana?

Hvala unaprijed.

 Ja sam ga uzeo u A1 poslovnici bez UO jel mi se nije dalo čekati da mi dođe na adresu. Kada su me zvali da uzmem online rekli su mi da se dostava čeka cca. 4-5 dana. 

 Aha, znaci dodem u poslovnicu, platim ZTE router (ici ce na njuskalo odmah jer cu uzet B818) i uzmem bez UO i finito.Jel uvijek imaju na zalihi taj ZTE jer bih isao svakako na verziju bez UO?

 

Tako je.

Ja kad sam išao u poslovnicu ovaj ponedeljak imali su ''pre order'' jel su dobivali malo rutera pa su se ljudi morali predbilježiti unaprijed pa kad ih kontaktiraju doć preuzeti i platiti. Ja sam uspio nekak na lijepe oći dobiti ruter bez čekanja.

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zabbax21 kaže...
Zemljanin kaže...
zabbax21 kaže...
Zemljanin kaže...

Ekipo kolko ste cekali da vam stigne router na probu od 14 dana ako ste narucili preoko weba, i jel se moze direktno uzet taj flatbox bez UO u A1 centru pa ako ne sljaka kak spada da se vrati unutar 14 dana?

Hvala unaprijed.

 Ja sam ga uzeo u A1 poslovnici bez UO jel mi se nije dalo čekati da mi dođe na adresu. Kada su me zvali da uzmem online rekli su mi da se dostava čeka cca. 4-5 dana. 

 Aha, znaci dodem u poslovnicu, platim ZTE router (ici ce na njuskalo odmah jer cu uzet B818) i uzmem bez UO i finito.Jel uvijek imaju na zalihi taj ZTE jer bih isao svakako na verziju bez UO?

 

Tako je.

Ja kad sam išao u poslovnicu ovaj ponedeljak imali su ''pre order'' jel su dobivali malo rutera pa su se ljudi morali predbilježiti unaprijed pa kad ih kontaktiraju doć preuzeti i platiti. Ja sam uspio nekak na lijepe oći dobiti ruter bez čekanja.

 Evo razgovarao sam s agenticom i dogovorio da me router ceka u subotu na posti jer nema garancije da ce bit u poslovnici taj dan, pa je ovako sigurnije.

Jedino nazalost ipak necu na vrijeme isprobat flatbox s B818 routerom jer ga necu na vrijeme nabavit, a u HR sam samo ovaj vikend :-(.

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 14:19 (Zemljanin).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice