A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 565.264
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gigabyte091 kaže...

Upravo sam zvao SZK od A1 i reko sam im kaj sam napravio i čovjek je rekao da se samo gubi garancija na uređaj ako se izvadi kartica iz uređaja. Po meni je to jedini minus A1, a to rade jer imaju fiksnu liniju, dajte Flatbox UNO i gotovo, dajte nam kartice i pustite nas da delamo kaj oćemo.

I da, ne zna čemu služi USB port na poleđini uređaja.

 A meni je jedan agent iz SZK rekao da mogu i suspendirati uslugu ako primjete da je sim kartica prebacena iz A1 ruter u neki drugi ruter osim sta se gubi i garancija. Meni je stvarno glupa ta A1 politika da moras imati njihov ruter, a dok HT i Tele 2 dozvoljavaju da mozes staviti sim karticu u neki drugi ruter, tablet....., tj. da ne moras imati njihov ruter

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 11:15 (MysteryEnds).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
mogu, moraju se zaštiti ali nece, jer nema smisla.... u mnogim tarifama stoji da ti mogu suspendirati uslugu, kao sto je i t-com na bakru suspendirao usluge kad su ljudi koristili svoje routere jer kao dijele virus, to znam jer sam tad radio u tcomu, ali to je bilo 0.05% od svih korisnika
battletag:MasnaKrvavic#2275
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...
mogu, moraju se zaštiti ali nece, jer nema smisla.... u mnogim tarifama stoji da ti mogu suspendirati uslugu, kao sto je i t-com na bakru suspendirao usluge kad su ljudi koristili svoje routere jer kao dijele virus, to znam jer sam tad radio u tcomu, ali to je bilo 0.05% od svih korisnika

 Postoji li neki nacin da ne skuze da je sim kartica stavljena npr. u neki drugi ruter

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Nema problema, suspendirajte uslugu. Napravim novi ugovor, dal bum 400 kn za ruter opet, al onda svaki dan zvanje i vraćanje uređaja kolko god treba dok brzina ne bude kakva treba biti. Jer imam od 3 do 9 Mbps sa njihovim ruterom, pa onda rađe ostanem u tele 2 di barem 200GB mogu koristit po normalnoj brzini...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 11:25 (Gigabyte091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Neznam šta se brinete, pa nece vam suspendirat usluge :)
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Nema nervoze, problem je rješiv relativno lako :D jedino, moram primjetiti, ovaj njihov ZTE je odlična noćna lampica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da li je pametno povezati A1 ruter sa nekim drugim ruterom koji je daleko bolji od A1 ruter, tj. da se dobije veca brzina

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 11:56 (MysteryEnds).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
MysteryEnds kaže...

Da li je pametno povezati A1 ruter sa nekim drugim ruterom koji je daleko bolji od A1 ruter, tj. da se dobije veca brzina

 Na koji način si to zamislio?

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne, možeš jedino glupost napraviti s time, jedino rješenje ti je da ju izvadiš iz A1 rutera i staviš u novi ruter. Jer drugi ruter ne uspostavlja vezu sa A1 mrežom, tako da ti je opet ista stvar. I da ga staviš u bridge mode i iza staviš drugi ruter mislim da bi opet bilo isto.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
funny games kaže...
MysteryEnds kaže...

Da li je pametno povezati A1 ruter sa nekim drugim ruterom koji je daleko bolji od A1 ruter, tj. da se dobije veca brzina

 Na koji način si to zamislio?

 Pomocu ethernet kabel

3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Na isto ti dođe... Od a1 ruter je točka 1 i ne možes postič veće brzine ako stavis i drugi ruter, mozes samo da stavis od a1 sim karticu u drugi ruter..mislim ja ti se ne kužim baš u to...
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
D30102 kaže...
Na isto ti dođe... Od a1 ruter je točka 1 i ne možes postič veće brzine ako stavis i drugi ruter, mozes samo da stavis od a1 sim karticu u drugi ruter..mislim ja ti se ne kužim baš u to...

 Tocno...ako prvi router ima brzinu 50 i drugi ce imat 50, drugi router zapravo sluzi samo kao extender za wifi ili jos lan portova....sad jedino ako zamjenis taj prvi router sa drugim a pod uvjetom da drugi tehnicki moze primat vise agregacija itd onda bi bila veca brzina a taj drugi bi onda imao brzinu koliko i prvi...ev pokusao sam sto jednostavnije napisati haha

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 17:49 (dado16).
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Cansee kaže...
MysteryEnds kaže...
D30102 kaže...
Znači neću se zeznut ako prebacim sim u b525 ili u mobitel? Mislim meni ta garancija ništa ne znači kad ruter ne mislim koristit,nego stavit ili u b525 ili u mobitel ako se može kako kažete

 Meni su iz A1 rekli da mogu suspendirati internet ako primjete da je sim kartica premjestena u neki drugi ruter, mobitel, tablet, usb modem

 to bi bilo vrlo šupački, pa valjda imam pravo staviti u svoj ruter umjesto u njihovo smeće. Gle preko 90% ljudi neće to raditi, šta bi im koji kurac smetalo što nas manjina ima nešto kvalitetniju vezu jer ne koristimo njihov ruter?

 

U svakom slučaju hvala na info

 Zato je podršku daju za svoj router i svoju uslugu, a ne neki drugi router. Daj shvatite neka pravila igre. Da ti nudiš istu uslugu, vraga bi ti bilo milo da te netko nazove i pita o DIY varijantama spajanja na njihovu mrežu.


EDIT: Čekam da potroše zalihu ZTE-a, pa možda nabave nešto drugo i bolje. Sad će hrpa ljudi to pokupovat. :-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 19:59 (zelenapaprika).
3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Sve to stoji,al mene baš zanima dal je netko imao problema i sl jer je stavio karticu u drugi uređaj i to, ako je neko imao nek napiše
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Žalosno da smo prisiljeni na DIY varijantu... Ja nisam mislio uopće vaditi karticu i mislio sam koristiti ZTE ali kako kada je sa njim usluga neupotrebljiva...
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Uzeo sam danas A1 Flatbox brzine su na slici izmjerene oko 21:30h. Ping u igrama je stabilan isto kao kad sam se spajao preko USBa na mobitel. 

Imam D-LINK DIR-842 router koji koristim na HT-u u Bridgeu ali mislim da mi neće pomoći ništa ako stavim ova A1 defaultni u bridge.

Ušao sam u router config na kompu ali nikako nemogu naći koliko potrošenih podataka sam iskoristio pa ako mi netko može pomoći kako to pronaći bilo bi super.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
U moj a1 aplikaciji možes pratiti potrošnju itd
8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Može li mi netko preporučiti solidnu indoors antenu za A1 router?

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

kolega D30102

 

 

Pozdrav,

ja sam prije cca. 3 godine počeo koristiti tadašnji HomeBox Duo sa ZTE283  i  nakon svega mjesec dana prebacio karticu u novi ZTE286 .  Isto sam se bojao mogućih problema i komplikacija(drugi IMEI broj uređaja) od strane vipa ali do dan danas nema nikakve reakcije sa njihove strane.

Mislim da je njima bitno samo da smo njihovi korisnici i redoviti platiše.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 14:10 (freerock0).
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB
Ja sam neki dan tražio da me maknu sa onog CGNAT-a ili što već jer se ženin VPN nije spajao na posao, lijepo se vidi da koristim Huawei B535, umjesto njihovog ZTE i nitko nije ništa prigovarao od tehničke službe.
U moj A1 imate potrošnju, račune i ispod router koji koristite, što znači da ga i oni jako dobro vide.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Koliko ste čekali na dostavu routera? I jel za njih dostavlja pošta ili neka od dostavnih službi? 

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Nije mi bilo loše ni na tele2 ali od kad sam prešao na a1 wow brzina na 800 mhz na 1800 mhz zajedno 800+1800

Tim redosljedom sam postavio i slike ltewatcha, sve mjereno sad dok bi trebala biti špica ,pregrmio sam i onih 399 kn za ruter - apsolutno zadovoljan bilo je i ovakvih očitanja brzine.

Vanjsaka antena je panelka sa 2x10m kabla, udaljenost 1700 metara od odašiljača još nije ni 100% usmjerena prema a1 tornju (ostala usmjerena prema tele2 koji nije na istoj poziciji).

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 20:00 (lord22).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Čisto kurioziteta radi, je li netko tko ima pokrivenost 5G signalom probao testirati karticu Flatbox DUO-a na 5G mreži? Pristupa li joj uopće i, ako pristupa, na kojoj brzini?

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
A vjerojatno radi ako imaš uređaj koji podržava 5g i naravno da imas pokrivenost 5g siginalom,a brzina je vj 1gbps pa na dalje dok se ljudi ne nakrpaju na 5g haha, btw dal se može dobit 1gbps na flatbox duo,dal postoji neka opcija ili šta?
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 21:08 (D30102).
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Jedno krajnje glupo pitanje
Pošto koristim a1 pretplatu na mobitelu, koju brzinu mogu otprilike očekivati na ruteru? (Slika mjerenja u prilogu) :)
Znam da nemogu dobit ovakvu ali kada bi polovica bila od ove ja zadovoljan
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Postovanje. Imam pitanjce, kako saznati poziciju (udaljenost) bazne stanice na koju sam spojen ? A1 flatbox duo je u pitanju.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 21:57 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
To i mene zanima,gle možeš vidjet na koju baznu stanicu si spojen pomoću cellmaper app koju skines sa trgovine play,al ne znam kolko je točna...
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Cellmapper je jako točna karta svi oni zelenu kružići su tornjevi na pravim lokacijama, a crveni znači da postoje ali nisu stavljeni na prave lokacije. Sami korisnici uređuju kartu od mapiranja svog područja do stavljanja tornjeva na točnu lokaciju. Zato instalirajte cellmapper na mob i šetnja ili vožnja gradom ,mjestom,selom upload podataka na cellmapper server i na karti se pojave novi tornjevi ako ih ima i nove frekvencije na postojećim tornjevima. Regaš se na cellmapper nekim mailom, nick name i to je to. Evo upute za one koji se odluče mapirati svoje područje.  Za micanje i stavljanje tornjeva treba vam 50000 bodova i 50 novootkrivenih ćelija. A to kad počinjete nemate ali ja mogu staviti toranj na pravo mjesto. Ako nemate A1 sim karticu uzmete promo sim preko weba besplatno i ne trebaju kune na računu 4G radi i dovoljan je za mapiranje. Može i Tomato

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 9:55 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
mladen-p kaže...
Ja sam neki dan tražio da me maknu sa onog CGNAT-a ili što već jer se ženin VPN nije spajao na posao, lijepo se vidi da koristim Huawei B535, umjesto njihovog ZTE i nitko nije ništa prigovarao od tehničke službe.

 Koj je procedura za to, i kako provjeriti jesam li u tom CGNATu? Otkada sam prešao na HT hibridbox, žena se isto ne može spojiti na VPN u firmi, pretpostavljam da A1 flatbox i HT hibridbox rade isto?

11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nazovi 0800 091 091 (1,1,2,2 ako se dobro sjećam) biraj put do tehničke službe prijava kvara, objasni problem i to je to. Kad ih dobiješ u radno vrijeme brzo rješe.

EDIT: Ono kad rano ujutro pročitaš sa umjesto na :) Pretpostavljam da je za T-Com ista procedura samo drugi broj :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 9:15 (mladen-p).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice