Zvucnici do 1500kn

poruka: 51
|
čitano: 8.053
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
Vido kaže...
 Nek me netko ispravi ako griješim ali to je obićan cinch kabel sa muškim cicnhevima sa obje strane. Imaš ih raznih dužina i kvaliteta pa samim tim i cijena. Najbolje ih potraži u dučanima tipa Chipoteca, ali ima ih svugdje di se prodaje nekakva elektronika (Mercator npr.)
 S/PDIF je naziv samo za standard interfacea.
Kabel može biti koaksijalni (s činčevima) i optički (TOSLINK ili nešto slično).
16 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
ShadoW kaže...

A da li mi je dovoljna onboard zvucna kartica kad ima SPDIF ili da svejedno kupujem?

 E sad je to već pitanje za audiofile, po meni možda čak i ne ali nisam nikad čuo tako da neznam. Nebi bilo loše kad bi mogao posuditi zvučnu pa vidjeti sa njom i sa integriranom preko SPDIF-a.
15 godina
offline
Zvucnici do 1500kn

BELKIN Pro Series digitalni optički audio kabel Toslink ODT M/ODT M 5m /F8V3155Aea5M 169kn

BELKIN Gold Series univerzalni optički audio kabel 2x3.5mm M/ODT PIVO 1.5m /F8V3145Aea1.5MG 169kn

BELKIN digitalni optički kabel sa mini adapterom 1.8m bijeli /AV20001qp06-WHT 179kn

BELKIN Blue Series PureAV digitalni optički kabel s Mini adapterom bijeli 1.8m /AV20001ea06-WHT 189kn

 

razlike i zasto je skuplji onaj po 1.8 od ovog po 5m? I jel su bolji yamaha? Koji vi predlazete?

Dovoljno mi je i 1.5 m

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
ShadoW kaže...
  Slazem se sa ovim u vezi geniusa.I ne bi volio nista geniusovo.Imao sam jednu njihovu najbolju tast i obozavao sam ju dok nisam kupio G15.Vise ne mogu ni rijec na njoj napisat zato sto su slova premekana i ne znam kada sam stisnio a kada nisam.
U linksu necu kupovat zato sto kupujem van hrvatske.Zvucnici su tamo 1600kn (z-5500) i zvucna oko 550kn (x-fi gamer ne fataliti).Zapravo imam manje novaca.(1500kn)E sad imam jedno pitanje u vezi platinum (ne fataliti) http://images.europe.creative.com/iss/images/artwork/A5_RGB/X-Fi_Platinum_c.jpg            zasto koriste samsungov chip ne znam za sta sluze ali na slici se moze vidit samsungov chip. U sredini se nalazi.

http://geizhals.at/?cat=sndpci&sort=p evo vam jedan link iz at da mozete pogledat cijene van hrvatske Namigiva
 

to je vjerovatno neka njegova integ. DRAM memorija 
15 godina
offline
Zvucnici do 1500kn

ali zasto onda to nemaju i one skuplje zvucne

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvucnici do 1500kn

Ako imaš onaj koaksijalni (cinch) SPDIF na matičnoj možda je bolje da koristiš njega jer su kabeli čini mi se puno jeftiniji.

 

Ako baš moraš optički, razlika u cijeni za koju pitaš je u "kvaliteti" kabela. Pod navodncima jer je po meni upitno koliko je neki takav kabel kvalitetniji i bolji od jeftinijeg pogotovo jer su to ipak digitalni podatci i jer su male udaljenosti. Eventalno je stvar u čvrstoči i izdržljivosti kabela ali ako mu nećeš ko zna šta raditi svaki bi ti trebao poslužiti. Upamti i to da je optički kabel prilično krut te ako ga misliš puno savijati, neće se lako pokoriti i možeš ga uništiti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zvucnici do 1500kn

 

Jel ima tko vistu i da je probao ukuljucit room corection.Jel to pomogne?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.6.2008 18:45 (ShadoW).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zvucnici do 1500kn

umjesto da trošiš pare na neke zvučnike kupiš kućno kino za iste pare od 1000w i spojiš preko aux kabela na komp(još imaš dvd)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn

Ne postoje kućna kina od 1000 pravih W za 1500kn. To su takve gluposti da to nema nigdje. Pogledaj si malo cijene pojačala koja daju 1000W, tome pribroji cijenu zvučnika koji to mogu trpiti i vidjet ćeš da je cijena višestruko veća, a likovi koji proizvode kućna kina sigurno nisu toliko dobrostivi da nam tako nešto daju za 1500kn. Pogledaj npr Z-5500, sustav ima navodno 505W RMS, ima digitalno pojačalo koje koliko ja znam može stvarno dati puno snage u malom pakiranju ali to košta 2600kn, a tebi je nešto što je još "jače" jeftinije za 1000kn i još dvd player dobiješ... Razmisli malo.

 

Uglavnom ne vjerujte tim 1000W 5000W i slićnim natpisima na nečemu što je tako malo jer te snage su rezervirane za jake in car zvučničke sustave i prave razglasne zvučnike.

 

Ne kažem da to neće glasno i kvalitetno svirati nego samo da nemože imati 1000W. I sigurno nije glasnije od Z-5500 sa 505W koji ide i preko 115db što je za po doma je***o glasno.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
Vido kaže...

Ne postoje kućna kina od 1000 pravih W za 1500kn. To su takve gluposti da to nema nigdje. Pogledaj si malo cijene pojačala koja daju 1000W, tome pribroji cijenu zvučnika koji to mogu trpiti i vidjet ćeš da je cijena višestruko veća, a likovi koji proizvode kućna kina sigurno nisu toliko dobrostivi da nam tako nešto daju za 1500kn. Pogledaj npr Z-5500, sustav ima navodno 505W RMS, ima digitalno pojačalo koje koliko ja znam može stvarno dati puno snage u malom pakiranju ali to košta 2600kn, a tebi je nešto što je još "jače" jeftinije za 1000kn i još dvd player dobiješ... Razmisli malo.

 

Uglavnom ne vjerujte tim 1000W 5000W i slićnim natpisima na nečemu što je tako malo jer te snage su rezervirane za jake in car zvučničke sustave i prave razglasne zvučnike.

 

Ne kažem da to neće glasno i kvalitetno svirati nego samo da nemože imati 1000W. I sigurno nije glasnije od Z-5500 sa 505W koji ide i preko 115db što je za po doma je***o glasno.

 Sigurno da to ima 1000 W, ali pitanje je u kojim uvjetima (vjerojatno na -273,15 stupnja) i koja je to snaga izražena (radna ili ne znam...jalova Smijeh ).

16 godina
neaktivan
offline
Zvucnici do 1500kn

Takvu kombinaciju imam u sobi sa snagom od 850w, starci su dali masne pare sve profesionalnu opremu i imaju klasične zvučnike po 100w gdje je snaga sigurno točno izražena jer su koštali ko 3 moja kućna kina i opet ja imam jači zvuk sa zvučnicima po 150w Vido po tvojoj logici ta pro oprema bi trebala biti jača(pojačalo je sigurno jače) ali objasni logiku o LAŽIMA ŠTO PROIZVOĐAČI PIŠU NA ZVUČNIKE

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2008 21:36 (BORN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
BORN kaže...

Takvu kombinaciju imam u sobi sa snagom od 850w, starci su dali masne pare sve profesionalnu opremu i imaju klasične zvučnike po 100w gdje je snaga sigurno točno izražena jer su koštali ko 3 moja kućna kina i opet ja imam jači zvuk sa zvučnicima po 150w Vido po tvojoj logici ta pro oprema bi trebala biti jača(pojačalo je sigurno jače) ali objasni logiku o LAŽIMA ŠTO PROIZVOĐAČI PIŠU NA ZVUČNIKE

 

Snaga i glasnoća nisu isto, jer tu u igru dolazi i osjetljvost zvučnika, ulazni signal, pojačalo...itd.

Nego, da ne duljim...sve o RMS, DIN, magičnoj visokobrojčanoj PMPO snazi imaš na:

http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_power

 

Nakon ovoga će ti puno toga biti jasnije.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
motom2772 kaže...
BORN kaže...

Takvu kombinaciju imam u sobi sa snagom od 850w, starci su dali masne pare sve profesionalnu opremu i imaju klasične zvučnike po 100w gdje je snaga sigurno točno izražena jer su koštali ko 3 moja kućna kina i opet ja imam jači zvuk sa zvučnicima po 150w Vido po tvojoj logici ta pro oprema bi trebala biti jača(pojačalo je sigurno jače) ali objasni logiku o LAŽIMA ŠTO PROIZVOĐAČI PIŠU NA ZVUČNIKE

 

Snaga i glasnoća nisu isto, jer tu u igru dolazi i osjetljvost zvučnika, ulazni signal, pojačalo...itd.

Nego, da ne duljim...sve o RMS, DIN, magičnoj visokobrojčanoj PMPO snazi imaš na:

http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_power

 

Nakon ovoga će ti puno toga biti jasnije.

 Jesam li ja gdje spomenuo glasnoću???!!!
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvucnici do 1500kn

Ne treba odmah biti bezobrazan, dobronamjerno sam ti predložio link koji bi ti sigurno razjasnio dosta stvari, ako ne želiš ili ne možeš - ne čitaj.

 

Spomenuo si glasnoću ("jači zvuk sa zvučnicima po 150w"), ali ako ti ja moram ukazivati na to što si sam napisao, onda je to žalosno.

16 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
BORN kaže...

Takvu kombinaciju imam u sobi sa snagom od 850w, starci su dali masne pare sve profesionalnu opremu i imaju klasične zvučnike po 100w gdje je snaga sigurno točno izražena jer su koštali ko 3 moja kućna kina i opet ja imam jači zvuk sa zvučnicima po 150w Vido po tvojoj logici ta pro oprema bi trebala biti jača(pojačalo je sigurno jače) ali objasni logiku o LAŽIMA ŠTO PROIZVOĐAČI PIŠU NA ZVUČNIKE

 
Ajde baš me zanima ta pro oprema od 850W koja je slabija od kućnog kina od 1500kn. Navedi model tvog kućnog kina i modele tih pro zvučnika i njihovih pojačala.
I reci, koliki je promjer membrane tih pro zvučnika i zvučnika tvoje linije i koliko je drivera u kutiji? Jer gle, postoji jedna stvar koja ograničava snagu, a to je debljina žice u zavojnici koja mora biti prilično velika da podnese 100-150W što sigurno neide u prilično male zvučnike koji se stavljaju u kućna od 1500kn kina koja sam ja vidio.
Ali vidio sam ovo, 5 zvučnika od 20W u jednoj kutiju (znači pet drivera u jednoj kutiji --> jedan zvučnik) što bi zajedno dalo 100W koje taj zvučnik može da proguta. Ali, opet su to slabiji driver niže osjetljivosti od pro zvučnika koji se nemogu mjeriti po izlaznom SPL-u sa pro zvučnikom, a pošto su malog promjera i tanke žice nemogu da sviraju niske frekvencije koje pro sisitemi sa 8", 10", 12", 15", 18" jedinicama odsviravaju bez velikih problema i na većim snagama ako treba (Tu mislim na frekvencije ispod 150Hz, pogotovo ispod 80Hz).

Zar nije zanimljivo da se u diskoima ne stave 3-4 kućna kina da lupaju nego se kupuje pro razglas? Ali zašto ako po tvome kućno kino može da nadglasa pro sistem, a puno je jeftinije?


I u postu dolje si napisao da nitko ne spominje glasnoću? Spominješ jačinu koliko ja vidim, a to se može interpletirati kao snaga ili glasnoća u ovom slučaju. Možda si htio reći da ti je zvuk ugodniji, da ima bolji kick, to je već drugo i nema veze sa snagom. Karakteristika pro zvučnika veće osjetljivosti je da rade manje kicka i to je ono što ti možda misliš ali opet, pro zvučnici bi nadglasali svako kućno kino za barem 15ak db. Ako nije u tome stvar čitaj oslomak ispod, ako je preskoči ga.

Btw, kladim se da ti taj pro sistem ili nije pro sistem nego Hi-Fi sistem (koji su isto glasni ali nije ima namjena da lupaju nego da kvalitetno sviraju pa postoji šansa da je kućno kino veće osjetljivosti pa svira jače i glasnije) ili ti nešto ne valja sa samim sustavom ako je stvaro pro.


E sad, logika o lažima što proizvođači pišu na zvučnike. Ukratko: marketing.
Zamisli da nemaš pojma o zvučnicima i uđeš u dućan i vidiš dva modela zvučnika, neki Logitech/CL od 50W RMS/100W max od 500kn i neke zvučnike sa 1000W PMPO za 100kn. Šta izgleda primamljivije?
Dio proizvođača deklarira RMS i max snagu što bi u teoriji trebalo biti ovo: RMS - največa snaga koja se kontinuirano može "ubacivati" u zvučnik bez da on izgori (veoma ovisno o tipu kutije u kojoj je zvučnik i o pojačalu);   max - snaga koju bi zvučnik mogao preživjeti na kratke periode (oviso o proizvođaću ovo može biti čak i istina ali nemora)
To su ajmo reći ozbiljne mjere (max snaga nikad nije ozbiljna jer postoji hrpa voodoo načina na koje se mjeri i većina ih nema veze s mozgom). Ali kad vidiš na zvučniku PMPO snagu (ustvari isto kao i max ali obićno je kod loših zvučnika neusporedivo veća u odnosu na RMS snagu što je još nerealnije) bježi od toga što brže možeš jer je totalna glupost.

Tu bih sada mogao pisati cijelu knjigu o "pravim" vatima, o clipping, pojačalima i ostalome ali mi se iskreno neda objašnjavati više. Savjetujem ti da otvoriš pojačalo od tog kućnog kina i vidiš trafo. Na trafou bi trebalo da piše na koji napon pretvara i koliko ampera može maksimalno da izdrži, pomnoži izlaznu voltažu sa izlaznom amperažom po formuli P=I*U i dobit ćeš izlaznu snagu trafoa. Sad oduzmi 20% od toga jer se to gubi na toplinu i sl i dobit ćeš maksimalnu potrošnju struje tog sistema. Pojačalo nemože dati više vata od max snage trafoa tako da ti to može pokazati koliko otprilie ima vati to pojačalo.

Ajd bok, idem spavati :)
16 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
t3chno b0y kaže...

Z2300 i creative x-fi xtreme gamer...taman te izade oko 1500kn...

za te pare i tu kombinaciju nemozes nigdje dobit ni priblizno jednak zvuk...

osim mozda sa Megaworksima 250D..

 Potpisujem
WWE
15 godina
neaktivan
offline
Zvucnici do 1500kn

Z 2300, odlični su..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvucnici do 1500kn

Jedno pitanje za vlasnika logitech x 530 zvucnika radi li ti centralni zvucnik, i koju zvucnu karticu si upario sa njima?

16 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn

Da ne otvaram novu temu, što mislite o ovome 5.1 sustavu?

 

 

 

 

 

 

Nemojte se zamarati oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
16 godina
neaktivan
offline
Zvucnici do 1500kn

Rađe unzmi 2.1 sustav za te pare jer s ovim teško da ćeš imati željeni zvuk

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvucnici do 1500kn

Ako već hoćeš 5.1, najbolje da uzmeš GENIUS SW-HF 5.1 5000, na forumima ih mnogo ljudi hvali i kažu da su super za 700kn, nisam ih čuo tako da stvarno neznam kakvi su u stvarnosti.

ili neki Logi/Creative u tom rangu ili bolji.

Ne puno jeftinije za 5.1, vjerojatno nećeš biti zadovoljan.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice