Zvucna kartica

poruka: 12
|
čitano: 8.689
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Zvucna kartica

Znam da ima dosta ovakvih tema ali svi su odgovori teoretski...

Znaci imam Gigabyte 945GZM-S2 sa onboard ALC883 i Logitech Z-3.

I sad me zanima jeli se isplati davat 200 kn za obicnu zvucnu? (Audigy SE)

Sad jeli bolji zvuk, kvaliteta i jacina sa npr. Audigy SE?

Molio bih da odgovore oni koji imaju iskustva?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Zvucna kartica

Ako ti treba bolji zvuk (muzika, filmovi...) svakako ti treba zasebna zvucna.

Svaka zvucna kart. ti je bolja od one na ploci (cisci zvuk, jaci-glasniji, dodatni ulazi-izlazi...)

Mozes za probu uzet tu od 200kn pa vidit...nijr to neka lova ; )

16 godina
offline
RE: Zvucna kartica

Nije svaka zvučna bolja od čipa na ploči. Realtekovi čipovi imaju sasvim zadovoljavajući zvuk (pogotovo HD), za razliku od jeftinih zvučnih kartica zasnovanih na c-media čipovima (zaobić u širokom luku). Nemoj ić ispod Audigyja i njegovog ranga ak hoćeš bolji zvuk (i najjeftiniji će ti bit sasvim dovoljan ak se ne misliš bavit nečim ozbiljnim). Jedino što će ti ama baš bilo koja zvučna kartica dat bolje je - rasterećenje procesora.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2008 16:40 (LittleNicky).
16 godina
neaktivan
offline
Zvucna kartica

kupi si audigy SE.ja je imam i stvarno  ima dobar i cist zvuk,jos logitech x-530 ili x-540 zvucnike i imat ces savrsen zvuk(ja imam :) ).i  mnoge  igre  ga  podrzavaju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Zvucna kartica
fran kaže...

 

Znaci imam Gigabyte 945GZM-S2 sa onboard ALC883 i Logitech Z-3.

I sad me zanima jeli se isplati davat 200 kn za obicnu zvucnu? (Audigy SE)

Sad jeli bolji zvuk, kvaliteta i jacina sa npr. Audigy SE?

Molio bih da odgovore oni koji imaju iskustva?

Hvala.

tvoji Z-3 će puno više kvalitete dati ako kupiš koju Creative karticu. osobno se bavim kućnom obradom glazbe pa imam E-MU (tebi je ne preporučam za igrice, jer zna praviti probleme)
da ne objašnjavam , za igrice prvenstveno Creative. možeš "ubosti" i stari Creative -Live 5.1 polovan, biti će bolji od integriranih "krševa". Cool

jest, ima par dobrih integriranih, no njih stavljaju na "malo skuplje matične"Smijeh

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
offline
Zvucna kartica

Preporučujem ti Audigy 2 ili SE,stvarno su odlične. Audigy 2 je skuplji i teško ga je nać,ali i SE je više nego dovoljan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvucna kartica

Za z3,z-4,x-530 i tu klasu je audigy SE pravi izbor.A za Z-2300,Z-5400 nešto tipa Audigy 2 ZS ili Audigy 4...i za teškaše tipa Z-5500 X-FI Music...naravno po mojem mišljenju :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvucna kartica

ja sam dobio dosta promjenom sa onboard realtek na creative labs live 5.1 - ali slusano preko vanjskog stereo sistema (pojacalo+stereo zvucnici). Na logitech z-4 nisam niti probao, ali prema onome kako je sviralo na stereo sistemu, razlika je sigurno cujna. Sto se tice kvalitete izlaza CL Live vs Audigy SE vs Audigy 2 vs ..., mislim da tu nema neke razlike, odnosno ima tek kod kartica iznad cca 100-150€. To su sve prejeftini (i losi) zvucnici (400kn na gore) da bi bi se cula neka razlika, imho.


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Zvucna kartica

Audigy SE, za takve "zvucnike" steta je davat vise novaca za zvucnu

 

i de ne pricajte nebuloze tipa "imam sound blaster i Logitech zvucnike, zvuk mi je SAVRSEN!"

 

ostrim zube
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2008 22:57 (pacov).
16 godina
protjeran
offline
Zvucna kartica

Creative Labs je govnarska kompanija. Prodaju isti proizvod pod raznim nazivima i raznim paketima. Pazi ovu fintu. Idem instalirati Vistu Home Basic čisto kao probu da vidim kako mi se ponaša hardware nakon nadogradnje RAM-a i da li mi se sve uredno prepoznaje. Nakon instalacije nisam morao instalirati ni jedan driver osim onaj za grafičku i SBlaster.I onda dolazi traženje drivera za SB Live! 5.1 (glupih li naziva sa iritantnim uskličnicima). Nema podrške za tu zvućnu karticu na Visti. Kada sam išao na online Vistinu instalaciju drivera. Našao je nešto. Ali nakon toga je ostao uskličnik na PCI multimedia u device manageru i par minuta kasnije memory dump BSOD i gašenje HDDa.Prije toga testiranje zvuka je prošlo sa krckanjem (nepotpuna instalacija drivera). Valjda đubrad očekuje da kupim neki njihov novi Value Audigy ZS Josh Vendel F@tal1ty shit EMU10K2. Dosta mi je što sam svojevremeno pljunuo u InfoGami 300 kn na ovu Live, bez kutije i goodiza, samo CD sa driverima. Nema ceka Lazo, ja sam svoje EAX igre odigrao davno, Thief The Dark Project, malo reverba i još par eax 1.0 supported igri. Da ne pričam kako mi u Oblivionu sa SBom Live!!!! zna zakreštati zvuk (clipping) na XPu, kao ono kod beta demo verzije Collina. Integrirani Sigmatel čip na ploči sasvim uredno obavlja svoj posao, čak mi u Visti zvuk bolje zvuči (možda subjektivan dojam) nego kod XPa. SB 5.1 kartica mi jedino dobro može poslužiti kao MIDI player (GM zvukovi su na nivou prema onima od Microsofta) i MIDI priključak za vanjski synthesizer. Isto tako imam na starom kompjuteru SB AWE 64 ISA PnPrey karticu. Kod nje mi MIDI konekcija ne radi.Viče Trebam si negdje nabaviti onog SB AWE 32 monstruma sa mogućnošču proširenja memorije. Još imam i Creative zvučnike, one male stereo.To trebam zamijeniti za neki 2.1 sistem, možda opet neki Creative? Smijeh

Zar je Creativu stvarno problem napraviti drivere za legacy karticu na Visti? Kako su samo reklamirali taj vrhunski čip EMU10K1, sva sreća da se zvućne kartice ne moraju mijenjati kao grafičke. Ali Creative je vrlo kreativan, prava Laboratorija Zvuka (i magle).

 

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2008 0:02 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvucna kartica

slazem se sa gorenapisanim postom. Sjecam se kada sam na modemu morao skidati CL drivere- to bi me znalo kostati nekoliko desetaka kuna :)

Takozder, ovo smece od x-fi-a je vrhunac gluposti: ides ripati u mp3 i onda ti kartica "pametno" poboljsa zvuk razlicitim filetira, ekvilajzerima, kojecim. Kao da ekipa u studiju prilikom mixanja i masteringa nije znala to napraviti i nisu imali CL X-FI karticu. Nedaj boze ici to slusati na "pravom" stereo sustavu. Pokusavaju od zvucne kartice napraviti ono sto se desava sa grafickim, nekakav hype za grafikom (zvukom), mistificirati cijelu njenu ulogu kroz ugradnju 100 miliona tranzistora i drivere velicine pola instalacije windowsa. Naravno, to kod graficke ima smisla.


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Zvucna kartica
hudo kaže...

slazem se sa gorenapisanim postom. Sjecam se kada sam na modemu morao skidati CL drivere- to bi me znalo kostati nekoliko desetaka kuna :)

Takozder, ovo smece od x-fi-a je vrhunac gluposti: ides ripati u mp3 i onda ti kartica "pametno" poboljsa zvuk razlicitim filetira, ekvilajzerima, kojecim. Kao da ekipa u studiju prilikom mixanja i masteringa nije znala to napraviti i nisu imali CL X-FI karticu. Nedaj boze ici to slusati na "pravom" stereo sustavu. Pokusavaju od zvucne kartice napraviti ono sto se desava sa grafickim, nekakav hype za grafikom (zvukom), mistificirati cijelu njenu ulogu kroz ugradnju 100 miliona tranzistora i drivere velicine pola instalacije windowsa. Naravno, to kod graficke ima smisla.


Stari moj na Atari 1040 STf (1MB RAM, 192KB GEM) i trackeru "Mix Machine" sam sampleovima u real timeu mijenjao frekvenciju, Yamaha YM2149 čip. Ima Creative Labs sreće što se Yamaha nije žešće ubacila u ovaj konzumni segment. Nema meni što kartica šminkati zvuk. Filteri na 0 kod kodiranja.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice