Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.430.874
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Mali update s moje strane vezano u slušalice i  opremu.

Stigao je i dac  i amp prije par dana, sve se još usvirava, ali već se sad vidi koliko ova kombinacija ima potencijala.

Na žalost kad sam izvukao grado (nisam ih koristio dugo jer na glavi vecinom imam steelseries s mikrofonom radi posla) skužio da su jastucici u raspadu pa ih ne mogu koristiti trenutno (naručio sam nove, stižu za par dana).

Steelseries artic 3 ima povučen cijeli spektar od 1 kHz do  skoro 8 kHz pa u glazbi zvuce tamno i cudno, morao sam koristit  EQ da ih poravnam i to je sasvim druga prica. Nisam pobornik EQ ali ovdje je razlika ogromna.

Necu jos nista pisati o zvuku sustava osim da se cuje da je cista A klasa u pozitivnom smislu. 

Krajnji zaključak je  da ova kombinacija nema smisla bez dobrih slušalica (ni Grado SR60 tu nije na nivo ali bit će odličan za usporedbu) tako da za dan dva stižu i nove slušalice koje bi trebale biti na nivou. 

Kad stignu i malo se usviraju napišem detaljan review  u stilu analognog :) 

 

Ali od zamornog zvuka zvucne s kompa (iako slovi kao dobar chipset za zvuk) gdje sam cesto skidao sluske jer me vise smetalo nego sto sam uzivao u glazbi, sad vise ne skidam, zapravo jedva cekam da zavrse sastanci da mogu nastavit is glazbom. 

 

 
9 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Mislim da bilo koja zasebna zvucna od 20€ mete najbolju integriranu na maticnoj
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Mislim da bilo koja zasebna zvucna od 20€ mete najbolju integriranu na maticnoj

 A pitanje je, sve to ima kompromise dok je unutar računala analogni dio.

Specke moje matične (MSI MAG  Tomahawk WIFI Z790)vezane uz audio:

- ALC 4080 audio procesor

7.1-Channel USB High Performance Audio

Supports up to 32-Bit/384 kHz playback

- HQ audio capacitors

- HQ audio jacks

- isolated audio signals

- de-pop protection

 

To je sve marketing naravno, ali specke su ok, čak ni zvuk nije loš, za gaming odličan, ali ne može se mjeriti s ovako zasebnim komponentama kad je glazba u pitanju 

2 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...
volegradele kaže...
Mislim da bilo koja zasebna zvucna od 20€ mete najbolju integriranu na maticnoj

 A pitanje je, sve to ima kompromise dok je unutar računala analogni dio.

Specke moje matične (MSI MAG  Tomahawk WIFI Z790)vezane uz audio:

- ALC 4080 audio procesor

7.1-Channel USB High Performance Audio

Supports up to 32-Bit/384 kHz playback

- HQ audio capacitors

- HQ audio jacks

- isolated audio signals

- de-pop protection

 

To je sve marketing naravno, ali specke su ok, čak ni zvuk nije loš, za gaming odličan, ali ne može se mjeriti s ovako zasebnim komponentama kad je glazba u pitanju 

 Mislim da je realtekov alc upotrebljiv još od alc 1220, također imam alc 4080 na ploči i 24 bitni komplete audio 2 i ne primjećujem razlike u zvuku na slušalicama s tim da je alc 4080 glasniji, da se razumijemo ka2 uopće nije pravljen za nekakvo audiofilsko slušanje već za direct monitoring i snimanje inst/mica. BTW. slušam glazbu preko ka2 jedino radi potenciometara za jačinu zvuka koje mi je gušt okretati za razliku od pimplanja po winsima kod integrirane.

Sada kad mi stigne SMSL DL200 se nadam barem vidljivom poboljšanju zvuka na slušalicama ako već ne drastičnom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 12:07 (notloB).
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Sonus Art ima rasprodaju interkonekt Chord kebela,popust 40%.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

I....koje ćeš kupiti ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Neloše.

My redemption lies in your demise
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Meni Tidal javio ovo (na slici).
Znači, plus Hires po dosadašnjoj cijeni od 10.04.2024.

 

"Od 10. travnja 2024. imat ćeš pristup našoj biblioteci glazbe sa zvukom koji je potpuno bez gubitaka, u formatu HiRes FLAC, i sa zvukom Dolby Atmos po istoj cijeni koju sad plaćaš po cijeni od 5,99 € mjesečno. "

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 16:47 (analogni).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Vaš audio kutak

opet kiša i opet d klasa neispravna s njuške :)
ovi put se radi o nx3000 behringeru.
prakticki ista šema ko nx6000 samo half bridge izlaz pa i 2 oma stabilno, dosta slabiji psu, ok mrežni filter ali ovi put bez shielda, 1 pcb za napajanje i amp, lošije hlađenje nažalost nema cijeli panel za hladnjak nego klasika na izlazima plus zalemljen komad nekog metala uz smd tranzistor na napajanju direkt na pcb, isto jrc audio/industrial opampovi, capxon elektroliti u napajanju a samo malo bolji lelon na railovima, nešto kraći amp, u globalu ok za 2x300W ali opet ih je zezni marketing s pustim vatima pa ljudi ocekuju cudo.

nažalost jedan izlaz je u kratkom spoju a mosfet je naravno specifican zbog namjene pa neman na lageru zamjenski dovoljno dobar pa cu morat cekat testiranje, jedan elektrolit se napuha, s obzirom da je ovaj amp ocito odradi dosta sati odlicno stanje.


zivili.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 19:08 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Harman Kardon Signature 1.0 i Signature 1.5 preamp/amp - kratki Osvrt

 

Nakon jedne jeftinije komponente (koju ovdje nisam predstavio), evo opet jedne malo kvalitetnije kombinacije.

 

Pretpojačalo i izlazno pojačalo iz Harman Kardon Signature serije u crnoj boji.
Dizajn jednostavan, bez nepotrebnih kerefeka.
Preamp full balansiran, sa svim potrebnim izlazima, a izlaz u komotnom, velikom kućištu sa rešetkastim poklopcem za prikladno hlađenje.
Oboje povezano Trigger upravljačkim kabelom.

 

https://hifi-wiki.com/index.php/Harman/kardon_Signature_1.0

 

https://hifi-wiki.com/index.php/Harman/kardon_Signature_1.5

 

A zvuk ?

 

Kombinacija je spojena na Elac zvučnike.
Vrlo uravnotežen i dobro sinergijski izbalansiran zvuk.
Pozornica je primjerene veličine (ipak manja od moje kombinacije, al ona je i višeg ranga), pozadina bešumna.

 

Srednjetonski spektar je najupečatljiviji dio ove kombinacije.
To je vrlo slušljivo i na duže staze, tečno, bez nekakvih ispada u rubovima spektra. Detalja dovoljno, ne previše otvoren zvuk, ali nikako i zagasit, nekako najbliže kompromisnoj sredini.
Gitara Knopflera "reži" baš tamo gdje treba.
Vokali su prirodnog timbra, kao i akstički instrumenti.

 

Visokotonski spektar je dovoljno prezentan (neki bi možda voljeli i izraženiji), ali meni osobno tako više paše.

 

Bas je dovolne dubine i udarca (opet malo manje nego kod mojeg AN/Pass komba), znači, sasviim dovoljno za uživanje u reprodukciji.

 

Zaključno, kvalitetna i izbalansirana kombinacija, koja je dovoljno živahna, a opet pogodna za slušanje na duže pruge.
Preamp je jača karika u ovoj kombinaciji i još bolje sjeda s prijašnje opisanim Hitachi izlazom.

 

SUSTAV:
Zvučnici : Elac FS 209.2

Zv. Kabel: Sumić Overture

Transport: PC Lenovo (gl. player Roon)
DAC: Musician Draco
USB kabel: Sumić  BH
Preamp: HK Signature 1.0
Amp: HK Signature 1.5

Interkonekti: Sumić  Ultra 3, AN Lexus
Strujni kabeli: Moji DIY, HK fiksni
Rack/Baze: Breza Špera by DC Filo

 

LP svima !

 

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Vaš audio kutak

kupio sam novi bug kao i uvijek do sada i pročitao recenziju rotela a 10,recenzija je teška katastrofa tip je napisao preko dvije stranice teksta a niti jednom rečenicom nije opisao kakv je zvuk pojačala,inače recenzije su mu jako ili katastrofalno loše

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
1 1 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, zar nije barem nešto napisao o basu, srednjetonskom i visokotonskom spektru, o otvorenosti/zatvorenosti zvuka, o veličini pozornice, o prirodnosti vokala, detaljima i sl. ?

 

Što je onda opisivao ?
Specifikacije i sl. ionako možeš naći na netu, a izgled vidiš na slikama.

 
0 0 hvala 0
3 mjeseca
offline
Re: Vaš audio kutak

In spet so bili med preizkusom zvočniki postavljeni drug poleg drugega kar nikakor ni dobro. Zelo amaterski pristop.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Znao sam da ćeš se "navući" na prvu sliku, kod postavljanja komponenti u sustav......

 

Evo, kako je to postavljeno za probu s Elacima.

Zapravo se radi mjesto za treći par zvučnika koji će doći.....

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 10:12 (analogni).
 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...

kupio sam novi bug kao i uvijek do sada i pročitao recenziju rotela a 10,recenzija je teška katastrofa tip je napisao preko dvije stranice teksta a niti jednom rečenicom nije opisao kakv je zvuk pojačala,inače recenzije su mu jako ili katastrofalno loše

 Mogao si napisati ovaj post u primjerenom dijelu foruma povezanom na komentiranje članka pa bi ti moguće autor recenzije i odgovorio, ovdje, ovako tvoja kritika stoji tek kritike radi odnosno pljuvanja po autorovom djelu jer čisto sumnjam da autor recenzije uopće čita ovu temu.

analogni kaže...

 ...na sliku...

 Btw. čemu ti služe ovi crveni paravani postavljeni paralelno iza zvučnika? Nešto za zvuk, iza jednog neuspješno skrivaš neku skalameriju ili moguće zbog estetskih razloga?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 10:59 (notloB).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

"Crveni paravani" imaju fukciju akustičkih absorbera.

Unutra je 10 cm debela, tvrda akustička mineralna vuna.
Obložena je debljom tapetarskom tkaninom.

 

Ništa neobično, a ima takvih i gotovih na ponudi:

https://www.btacoustics.com/studio-spectrum

 

https://gikacoustics.net/product/gik-acoustics-242-acoustic-panel/

 

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ak se ne varam, recenzije hifi opreme na bugu nikad ni nisu imale opis zvuka, samo izgled, izrada, korištenje, funkcije i to je to. 

 

I cijena u trgovini koja sponzorira članak, jel. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Hm, ako je to tako, to je onda više reklama proizvoda nego recenzija.

 

Rekoh već, za takve podatke imam stranicu proizvođača i slike s neta.

 

A ljude ipak najviše zanima zvuk.
Ali, srećm to nije jedina recenzija, pa treba potražiti i druge i shvatiti ih samo uvjetno, kao info; prije svega.

 

Svakako potražiti i neposredna mišljenja korisnika uređaja, mišljenja od svojih kolega koji to imaju ili su čuli isl.

A najbolje isprobati u svom sustavu ako je to ikako moguće.

 

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Vaš audio kutak

Ja pak mislim kako je taj subjektivni dio recenzije najmanje bitan te može biti izostavljen, naprosto radi njegovog subjektivnog karaktera koji može biti zavaravajuć i učiniti više štete nego koristi krajnjem korisniku, potencijalnom kupcu, za to imamo brojeve, mjerenja itd. koji ne lažu niti slučajno niti namjerno. Dobro protumačeni rezultati mjerenja i specifikacija su way to go po mom mišljenju.

Niti o konstantnom tupežu oko slušanja uređaja nemam dobro mišljenje jer je velikoj većini kupaca naprosto nedostupno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 12:46 (notloB).
Moj PC  
2 3 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Veliku večinu korisnika uopće ne zanimaju mjerenja.

A i ona sama po sebi ne mogu kazati puno o zvuku neke komponente..

 

Da je to tako, potvrđuju i slušaone poznatih firmi u kojima one na kraju isprobavaju komponente i zvučnike.

Slušanjem.

Mjerenja su odradili kod konstruiranja i kontrole istih.

 

Pola korisnika kupuje rabljene uređaje i možeš dogovoriti slušanje istih i kod sebe.

Rijetki dućani ( uz polog) daju doma na slušanje.

 

 

 

 
2 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...

kupio sam novi bug kao i uvijek do sada i pročitao recenziju rotela a 10,recenzija je teška katastrofa tip je napisao preko dvije stranice teksta a niti jednom rečenicom nije opisao kakv je zvuk pojačala,inače recenzije su mu jako ili katastrofalno loše

 Igrom slučaja, baš danas sam listao isti taj broj BUGa i preletio brzinski taj članak. Pogledam na kraj članka (tu obično dotični autor navede svoju impresiju zvukom, a nema ništa. WTF, gdje je opis?!). Da baš ne kudim, autor je prije svega majstor od pera, čini se dosta literarno a i tehnički potkovan. Sam opis uređaja čovjek uspije raširiti na 4 strane dosta poetičnog i pitkog teksta, svedenog dakle u glavnini na opis uređaja (do u milimetar preciznosti), pa uklopi tu povijest firme/ ili prethondika uređaja pa i njegov interni ustroj.
Ako slike iznutrice, shema ili opis nisu dostupne na netu ili od proizvođača, upotrijebit će se i kristalna kuglu, samo da se zadovolji interes i znatiželja čitatelja. Meni taj autor kvalitetom izričaja dosta iskače u pozitivnom smislu, i šteta da se više ne posveti zvučnim dometima testirane opreme, no što je tu je. Očito se to mora tražiti u nekim drugim časopisima ili samom časopisu nije u interesu da se time bavi. Šteta...
No, da skratim priču, nakon malo pažljivijeg čitanja tog članka, može se naći se cijela jedna uokvirena "polustrana" namijenjena zvučnim dosezima tog uređaja, tako da tvoja primjedba ne stoji

 

@analogni

I meni nije mi jasno što se previše inzistira na mjerenjima kod "testiranja" opreme. Mjeri se površina zemlje, gradilišta, mjeriš el. komponente na osciloskopu, odziv sobe.... Ali, kako se ono kaže, uho je najfiniji i najprecizniji mjerni instrument (naravno s druge strane može te i gadno zahebat jer ovisi i o drugim čimbenicima!). Da. Sluh je zaribana stvar, apsolutni pogotovo. Ja ga nemam, imam relativni ajmo to tako reć. Kod ocjenjivanja same opreme prvo treba steći dosta iskustva, ne samo u svom nego i drugim sustavima. Pa koliko smo mi komponenti i zvučnika izmijenili da bi uopće uvježbao uho, da skužiš što je tamna pozadina, izrazi dubina, širina, preciznost, zrak, nema toga u grafikonu...

Nego, tkoo od vas sjedi doma, ima spojeno pojačalo na monitor, gleda u sinusoide i uživa u glazbi???

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 13:43 (Qwerty).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
digitalna_kobila kaže...

In spet so bili med preizkusom zvočniki postavljeni drug poleg drugega kar nikakor ni dobro. Zelo amaterski pristop.

A i ti ga isto pilaš po 100ti puta, već si to dao do znanja
Kupi novi BUG tamo ti možda piše više o zvuku, i to vrlo profesionalno. A ovo ti je, draga moja digitalna kobilo, najobičniji forum, s članovima amaterima i svatko je dobrodošao da piše

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mislin da je postenije da se recenzija odradi objektivno, jer nazalost niti postoje dva ista zvucnika niti dvi iste prostorije a kamoli jos ic u detalje.

daj kaparu i uzmi doma tjedan dana, nema drugo.

ali kako odlucit sta uzest doma neces odnit sve iz ducana, treba neka mjerenja i specifikacije da makar ugrubo znas dali pase ili ne. pa je mozda korisnija takva recenzija.

isto mislim da bi bilo krivo npr testirat razne ampove na neke mrcine od zvucnika s dipovima u impedancama i povratnim strujama ko da su auto basevi, i testirat na svim ampovima od 30 do 300w nema tu price o zvuku to je u startu osudjeno na krivi dojam, bez obzira sta je realno.

necu nikad zaboravit neke kineske 50mm slusalice kad sam spoji na headamp sa lm3875, prosvirale nebi da su studijske, a realno nece ih niko koristit u takvim uvjetima.

uostalom neka covik radi kako oce, svak ima pravo na svoj pristup. valjda?
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Qwerty kaže...


Nego, tkoo od vas sjedi doma, ima spojeno pojačalo na monitor, gleda u sinusoide i uživa u glazbi???

 Ja volim kada znalac komentira, uspoređuje sinusoide i time omogućuje objektivan uvid u kvalitetu uređaja, primjerice Julian Krause na yubitou, vrlo kvalitetan sadržaj i njegov autor, bez prenemaganja, objektivo i top. Na žalost vrlo specifično i usko područje koje obrađuje, volio bih kada bi proširio polje zanimanja a sukladno i sadržaj.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
mislin da je postenije da se recenzija odradi objektivno, jer nazalost niti postoje dva ista zvucnika niti dvi iste prostorije a kamoli jos ic u detalje.

daj kaparu i uzmi doma tjedan dana, nema drugo.

ali kako odlucit sta uzest doma neces odnit sve iz ducana, treba neka mjerenja i specifikacije da makar ugrubo znas dali pase ili ne. pa je mozda korisnija takva recenzija.

isto mislim da bi bilo krivo npr testirat razne ampove na neke mrcine od zvucnika s dipovima u impedancama i povratnim strujama ko da su auto basevi, i testirat na svim ampovima od 30 do 300w nema tu price o zvuku to je u startu osudjeno na krivi dojam, bez obzira sta je realno.

necu nikad zaboravit neke kineske 50mm slusalice kad sam spoji na headamp sa lm3875, prosvirale nebi da su studijske, a realno nece ih niko koristit u takvim uvjetima.

uostalom neka covik radi kako oce, svak ima pravo na svoj pristup. valjda?

 U globalu se slažemo, da. Objektivno, stvarno se tekst (ne možemo to čak niti nazvati test) svodi na vrlo kvalitetan, pomalo epski detaljan opis prednjice i stražnjice uređaja a ako ima daljinac, još bolje pa se i o njemu može nešto pisati. Na kraju se tekst zaokruži zvučnom celofanskom impresijom u jednoj ili dvije rečence koja redovno glasi tako da uređaj svira bolje od drugih u klasi i vrijedi tih para. Naravno, sve je to uprošćeno rečeno, al u ispada tako. Ja bih da još malo porade na ocjeni zvuka pa bi to na nešto ličilo, inače je ... pa... beskorisno. Nadam se pomaku na bolje, Rotel je dobio cijeli okvir
Naravno, nešto kupiti na pamet, ne pada mi na pamet, osim slušalica od par desetaka EUR.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 17:55 (Qwerty).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
mislin da je postenije da se recenzija odradi objektivno, jer nazalost niti postoje dva ista zvucnika niti dvi iste prostorije a kamoli jos ic u detalje.

daj kaparu i uzmi doma tjedan dana, nema drugo.

ali kako odlucit sta uzest doma neces odnit sve iz ducana, treba neka mjerenja i specifikacije da makar ugrubo znas dali pase ili ne. pa je mozda korisnija takva recenzija.

isto mislim da bi bilo krivo npr testirat razne ampove na neke mrcine od zvucnika s dipovima u impedancama i povratnim strujama ko da su auto basevi, i testirat na svim ampovima od 30 do 300w nema tu price o zvuku to je u startu osudjeno na krivi dojam, bez obzira sta je realno.

uostalom neka covik radi kako oce, svak ima pravo na svoj pristup. valjda?

Recenzija može biti (uvjetno samo) "objektivna" jedino ako je autor bio iskren u iznošenju svojih osobnih, subjektivnih dojmova.

 

Uređaje na slušanje uz polog daju samo rijetki dućani.
U najboljem slučaju poslušaš tamo.

Kod kupnje rabljenog je sve stvar dogovora.

 

Naravno da ćeš kod odabira komponente pogledati specifikacije iste da bi to mogao uskladiti sa gabaritima svoje sobe i ostatka sutava.

 

Krajni (i validni) test kvalietete nove komponente će biti jedino slušna proba u vlastitom sustavu.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
..svaka trgovina ima pravo povrata 14 dana...
Nije neki dugi period ali bi moglo biti dovoljno da se cuje da li proizvod odgovara ili ne.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
3 mjeseca
offline
Re: Vaš audio kutak
Qwerty kaže...
digitalna_kobila kaže...

In spet so bili med preizkusom zvočniki postavljeni drug poleg drugega kar nikakor ni dobro. Zelo amaterski pristop.

A i ti ga isto pilaš po 100ti puta, već si to dao do znanja
Kupi novi BUG tamo ti možda piše više o zvuku, i to vrlo profesionalno. A ovo ti je, draga moja digitalna kobilo, najobičniji forum, s članovima amaterima i svatko je dobrodošao da piše

Očitno nekomu ni 100 ponovitev ni dovolj. V recenziji objavi fotografije kjer se jasno vidi da sta zvočnika še vedno drug poleg drugega, nato pa kasneje trdi da nista.

In se strinjam da lahko na forum piše vsak, tudi jaz, tako da ne vem zakaj reagiraš če napišem da je recenzija amaterska.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Već si naporan s tim upadicama.
Idi nazaj v Deželo zahebavat na slovenščini....

Lijepo ti je data slika gdje je samo jedan par zvučnika u sustavu.

A evo ti i druga, današnja, sa drugim preampom (Audio Note M2 Phono), pa sad komentiraj ono kaj bi trebalo, a ne postavitve zvočnikov.

 

I nema ovdje profesionalaca, svi smo tu amateti, pa su nam takve i Objave......

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Uhvatio opet nešto vremena za hobi... Iz razloga pokušaja izbacivanja kompa kao playera i ispravljača krivih Drina (Foobar2k/eq) te povratka u okrilje Wiim streamera i njegove (solidne) aplikacije, a i pošto je na Wiim spojen CD player za kojeg također hoću korekciju zvuka, nabavio sam konačno miniDSP 2x4HD. Znači razdvojio sam zvučnike od suba crossoverom na 100Hz nakon par dana mjerenja individualno zvučnika i suba te konzultacija sa samim sobom. Išao sam i na 140Hz, ali onda se definitivno već skuži od kud bass dolazi pa sam išao niže. Standardnih 80Hz mi je malo knap s obzirom da mi desni zvučnik tu već dosta kilavi. Izmjerio individualno zvučnike i sub, napravio setove od po deset peq na izlazu iz miniDSP-a za svaki zvučnik i sub, podesio input level za lijevi zvučnik na -0,8dB jer se ispostavilo da se desni čuje tiše za nekih 0,8dB od lijevog u poziciji slušanja, opalio mjerenje svega skupa i po dobivenoj krivulji opalio još jedan set ekvilajzera prema zadanom targetu. I onda taj drugi set peq aplicirao na oba ulazna kanala u miniDSP-u. Max headroom je nekih 5,3dB tako da mislim da nisam puno izgubio na ulazu. Wiim max volume ionako držim na 80% radi njegovih peq za coax izlaz do pojačala za slušalice, to je i više nego duplo dovoljno da ništa ne ode u clipping i u teoriji. Ne da mi to sad svira dobro, nego svira nenormalno dobro. Bonus je treća plava led dioda u nizu (pojačalo, sub, dsp) . Dugo sam razmišljao dal uzeti taj miniDSP 2x4HD jer se piše o njemu sve i svašta po netu. Amir je odradio i recenziju prije par godina i nije nešto baš ispao bajka, u međuvremenu su promijenili i DAC u njemu... Uglavnom našao sam nekih izmjera te novije verzije i kad se sve zbroji i oduzme izgleda mi dovoljno dobro/transparentno za to što trebam pa nisam htio ići na puno skuplje varijante (Flex). Na kraju ne da radi ok, nego radi fenomenalno. Jedino što se na Fasea opet vratio lagani ground loop efekt koji se čuje s uhom na zvučniku pošto sam sub skinuo s high level konekcije na low level preko RCA iz miniDSP-a, pisao sam već o tome. Čekam sad Audiophonics da im dođe ovo čudo na lager pa da naručim to zajedno s Toppingom PA5 II pa da konačno nestane tih šumova, ground loopova i ostalih veselja starih pojačala u leru i da Fasea (zajedno s jednim parom zvučnika/stalaka koje sad koristim za kućno kino) konačno pošaljem u zasluženu mirovinu. U igri je još i Yamaha A-S301 za praktički iste novce ko i Topping u plus varziji, ali nigdje nisam našao jasan info dal je Yamaha dead silent u leru + ima 9kg i ogromna je a sad težim minimalizmu. Ionako mi ne trebaju DAC, daljinski, sub out... Uglavnom svaka preporuka za ovo malo čudo od dsp-a svim open-minded audiofilima koji imaju volje/želje/znanja smanjiti utjecaj prostora i koji ne žele upaljen komp dok slušaju mjuzu. Fakat napravi ogromno više koristi nego štete.

 

 

Deckard
Moj PC  
5 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice