Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.401.201
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
A znam i jednog koji doma slusa na akomulatore i jos neki kujac...😅
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Ne ide to baš tako sa HEPom, kako si ti zamislio. Misliš li da svaka trafostanica ima "pripremljene priključke" za "posebne" vodove, "ako se tko sjeti", pa ono... "Samo za vas", od glavnog transformatora do vašeg cd playera? Je li i kontrolni dežurni inženjer 0-24h za rad u stanici uključen u cijenu "Samo za vas"? Ljudi, o čemu pričate?

 

Btw, znaš li koliko se struje može pustiti dehacet kabelom, kabel od 3 glavna tavanska osigurača do brojila (do njih je HEPovo, a tako se zvalo u doba kad sam gradio kuću), koji je 5 x 10mm kvadratnih presjeka? Puno! Jako puno!

 

 

Hej kolega, znaš li što je 5 vodiča po 10mm kvadratnih bakra? Jesi li svjestan koliko tu struje može proći? OK, pušta se kroz 3 + 0 + zemlja.

 

I onda će HEP popušiti priču o podstanarima? Eh, daj popij još jednu kavu pa se razbudi :-)  Ovo prerasta u goru varijantu nego "Ivica i Marica kupili Bentley i pregazili Snjeguljicu na pješačkom prijelazu)" :-)))

 

Da bi imao 2 dehacet kabela - moraš ili vući drugi iz postojećih 3 osigurača (do brojila) - dakle OPET ti dolazi sa istih krovnih žica, ili... ili će od trafostanice do tebe sve kuće imato po 2 štendera i 10 žica preko krovova, na krovovima, radi tog nekog na kraju sela što treba za pojačalo?!?!

 

OK, znam da su poklade blizu ili su već počele, ali ovo mi je malo too much! Zbilja :-)))

 

Nemam ja pojma o HEPu, pričam napamet i dajem mišljena i imaginarne solucije.

 

OK, ne može dodatni vod. Šta kad netko izgradi kuću, kako mu onda dovedu struju? Ja mislio da se platiu HEPu dovod novog voda, pa ako može za novu kuću/stan, zašto ne bi moglo i za postojeći, uz istu nadoplatu. Mislim da se ne treba HEPu pravdat o podstanarima ili razlozima zašto netko želi vod, nego se plati i dobije, ako postoji tehnička mogućnost. Evo, prijatelj planira kupit montažnu kuću, ima svoju zemlju u Splitu i htio bi se spojit na struju. Kontaktira HEP i sad čeka odgovor koliko bi ga došlo to spajanje i da li je moguće.

 

A da mu se kabel koji vodi do njegove kuće osštetio, bager slučajno za vrijeme nekih XY radova prekine kabel. Opet treba novi.

 

I mi ne znamo da li je čovjek u zgradi, velikoj, maloj, privatnoj kući na 3 kata, maloj jednokatnici... Ako je u zgradi, pretpostavljam da zgrada ima svoj dovod, pa neće moč to izvest, ali ako je u privatnoj kući i kao trafostanica ima mogućnost priključivanja... Mislim da se može sredit, ali ovisi o tome gdje je, kakav je i svašta nešto. 

 

Ne znamo mi puno detalja, ali možemo ovako malo trkeljat. Slobodno ti mene nastavi ispravljat, možda nešto i naučim.  

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Tajo
Ne brini sve se moze napravit i bez podstanara,Nova privatna kuc,trafostsnica u blizini..nije to neka komplikacija..treba znat ljude,platit uslugu i gotovo..bez nula,uzemljenja i kvadrata..😉

 Eto, preduhitrio me...

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
kad kolega tajo i ja govorimo isto onda vam moze bit jasno koliko lud je ovaj s kabelima do trafo stanice xD

a taj na akumulatorima ima bolje uvjete nego ovaj s kabelima do trafo stanice, zato sta su akumulatori plus inverter niza impedanca od 50 metara naj kvalitetnijeg kabela do trafo stanice.. tome sluze i power conditioneri samo umjesto aku koriste low esr kondenzatore...

treba samo imat inverter koji ima pravi sinus na izlazu i nizak thd plus filteri.

filoks ostavi mi suside bracane na miru.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
kad kolega tajo i ja govorimo isto onda vam moze bit jasno koliko lud je ovaj s kabelima do trafo stanice xD

a taj na akumulatorima ima bolje uvjete nego ovaj s kabelima do trafo stanice, zato sta su akumulatori plus inverter niza impedanca od 50 metara naj kvalitetnijeg kabela do trafo stanice.. tome sluze i power conditioneri samo umjesto aku koriste low esr kondenzatore...

treba samo imat inverter koji ima pravi sinus na izlazu i nizak thd plus filteri.

filoks ostavi mi suside bracane na miru.

 Ja sam bračanin, imam pravo to govorit.

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
A znam i jednog koji doma slusa na akomulatore i jos neki kujac...😅

 To akumulatori shema, možda i nije najbolja, ako ima jako pojačalo. Pitanje je može li baterija podnit visoke peakovei to tako brzo, kao što to radi mreža. Može li?

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ima 2 x 500W 8Ohm 😅
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže... 

 

Hej kolega, znaš li što je 5 vodiča po 10mm kvadratnih bakra? Jesi li svjestan koliko tu struje može proći? OK, pušta se kroz 3 + 0 + zemlja.

 

 

Mislim da je laž ta cijela priča, eventualno ako je od razvodne kutije stavljao u svoj zid neke svoje spešl kablove, no nije ih od trafostanice sigurno vukao. Niti od stupa. No fucking way da su to dopustili, jer bi u slučaju bilo kakvih problema najebali strašno svi po vertikali.
10 kvadrata, mislim da je to oko 40 ampera, onako, po sjećanju. To je pun K struje :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
tajo1960 kaže... 

 

Hej kolega, znaš li što je 5 vodiča po 10mm kvadratnih bakra? Jesi li svjestan koliko tu struje može proći? OK, pušta se kroz 3 + 0 + zemlja.

 

 

Mislim da je laž ta cijela priča, eventualno ako je od razvodne kutije stavljao u svoj zid neke svoje spešl kablove, no nije ih od trafostanice sigurno vukao. Niti od stupa. No fucking way da su to dopustili, jer bi u slučaju bilo kakvih problema najebali strašno svi po vertikali.
10 kvadrata, mislim da je to oko 40 ampera, onako, po sjećanju. To je pun K struje :)

 Zašto?

 

Kad netko izgradi novu kuću, postavljaju mu kabele. Znači, opcija novih korisnika i spajanja postoji. U slučaju oštećenja, ista stvar. Znači, postoji i mogućnost zamjene kabela. To su usluge koje se naplaćuju. Ono što bi HEP normalno radio je postavio kabele koje već imaju, koji su atestirani i odobreni od strane nekoga. Ako osoba traži, donese i plati svoje kabele, sa svim potrebnim atestima i odobrenjima, onda je HEPu ista stvar i ne može bit nikakvih pravnim problema. Isto ti je i razvodnim kutijama, možeš kupit koju god hoćeš, dok god ima ateste i na popisu je HEPovih dopuštenih. Ne možeš sam izradit kutiju, jer nemaš atest, iako tvoja DIY može bit 10 puta bolja i kvalitetnija od svih dostupnih na tržištu. Atest diktira što se smije koristit.

 

Uredno ispunjen zahtjev, uredno plaćen zahtjev, podmazano gdje treba da ide brže i glatko, nađen način i razlog da se kabel promijeni, ispunjeni svi papiri za početak radova, potvrđen atest kabela koji će se koristi, sve upisano po paprinama i na kraju izvedeno, račun ispostavljen, svi sretni i zadovoljni. Svi potrebni papiri ispunjeni, pravno sve zaštićeno.

 

Ovakve osobe će sigurno uvijek stavit predimenzioniran kabel, puno jači od onih koje bi HEP koristio, tako da su i puno manje šanse da dođe do nekih problema, kao na primjer da izgori kabel. S razlogom je mijenjao HEPov kabel.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Hahaha,bas ste smijesni..a za nulu i uzemljenje sam se zezao,kao da pricate totalno nebitne stvari...covik je provukao Oyaide Tunami GPX 15 metara u svoju urbanu vilu i sto se sad pjenite,a kuca sama ima isto posebne instalacije i utikace...sve je napravljeno po struci budite bez brige!Vjerovatno ima jos more tehnickih detalja ali u globalu covik se zelio rijesit zabluda o zadnjem metru i pol 😁
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Ljudi, pa HEP ima svou elaboriranu mrežu distribucije struje. Po kućama, po zgradama, po javnoj rasvjeti i javnim potrošačima.

 

Ne ide to baš tako kako mislite da se može samo tako provuči još 1 "čisti" vod, a pogotovo ne bez zemlje i nule, kako kaže kolega volegradele. Ni izdaleka!

 

 

A ono što sluša sa akumulatora, pa, Technics je imao svojedobro (sjećam se dobro) neka pojačala koja su radila na "akumulatore", to je ništa novo. Imali neke velike akumulacije a'la baterija i peri-deri, dok ima struje u njima. Ne da mi se tražiti linkove, ali znam da je bilo.

 

 

Ne budi lijen, sad sam pričao sa službenikom tehničarem u HEPu... smije se čovjek... mislio je da ga zayebavam. Kad je počeo od priče kako i što treba, od elaborata, plaćanja elaborata, komisija, mora se navesti i imati JAKO važan razlog da se tako nešto napravi (uz postojeću mrežu), pa bi takav eventualni kabel, uz postojeću infrastrukturu, morao ići PODZEMNO, dakle, UKAPANJE voda na propisnu i propisanu dubinu do kuće tražitelja, pa plaćanje istoga, pa... ali, kad mi je rekao da je to sve samo teoretska priča i da HEP to NE radi... nikome... onda je sve jasno!

 Ali ipak postoji mogućnost.

 

Ako znaš prave ljude, znate kako to već ide u nas, onda se svašta može. Pa malo potplatiš te ljude, razlog se nađe, ovo ono... Naravno da se može tehnički izvest, naravno da se nikome u državnim firmama to ne radi, ali uz dobro podmazivanje i veze se sve radi. I na kraju se napravi legalno, sve se poprati s papirima.

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Filox, o čemu ti sada pričaš? O kabelima koje ugradiš u zid IZA brojila ili o posebnom vodu iz trafostanice? Jesi li svjestan što znači poseban vod iz trafostanice?

Hajde, ponašate se kao gomila djece kojima je mama rekla kupiti lizalo, pa ste uzgrajali oko toga...

 

Od brojila do razvodne kutije možeš staviti i stavljaš svoj kabel, da, nije problem. Hoćeš li odande vuči poseban vod/fazu samo za hifi - tvoj problem, samo... DO brojila je tema, čak OD trafostanice DO kuće - i to posebno, a da NEMA ni jednog potrošača više priključeno na taj vod... to je tema, to je taj fantomski ČISTI, posebni vod (i opet mora biti sa 5 žica). Pusti sada razvlačenaj po zidovima, to je sekundarno sada, nebitno!

 Znam to, samo sam spomenuo kutiju vezano za ateste. Kutija je dio HEPove mreže, njihovo vlasništvo, kao i sve dalje od toga, prema trafostanici. Ali ako se kutija može ipak birat bolja, te ugraditi neku koju nije HEP postavio, povukao sam paralelu i na drugu HEP opremu. Bitno je da ima atest, pa onda HEP može odobrit promjenu standarde opreme. Jasno, vod je puno kompliciraniji od kutije.

 

Evo, privatna kuća, 15 metara od trafostanice. Puno, puno jednostavnija shema nego da je neka zgrada, gusto naselje...

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ma nije to moj amp. 

Moj ipak ima malo više snage i puno veći trafo.

 

A 25 W , ako se imaju zvučnici osjetljivosti cca 90 dB (ili više) bi bilo dosta za večinu naših soba.

Ionako (osim kratkih pikova) rijetko kad amp radi sa više od 5 W u praksi.

 sad sam tek ovo sinja, slusalice sam proda pa koristim za pc zvucnike pojacalo koje je napravljeno za slusalice bazirano na chipovima koji se koriste u gaincard pojacalu za zvucnike ali custom low noise implementacija s smd komponentama(da chipamp za zvucnike moze bit low noise na slušalicama :D, a high current drive zvuci brutalno, da ovo su engineering sample primjerci, fala chipoteki na tome, zvuce bolje nego klasicni!), na 8 oma daje prije clipinga nekih 5W po kanalu i u kombinaciji s odlicnim minijaturnim fullrange zvucnicima koji su izvađeni iz jbl bluetooth zvucnika otprilike te snage slušam često ispod pola snage, i to navedeni zvucnici nisu nešto pretjerano visoke iskoristivosti, a implementacija kutije je nešto šta sliči na linkwitz pluto, samo minijaturno a zapravo je U frame open baffle link . jedino mi fali sub bas ali slow rollof je nizbrdo pa zvuci cak ok.


Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 11:14 (dabar_solta_V2).
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Nastavak putovanja izrade svog audio kutka, upravo ispunio reklamaciju na muzikeru...

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Filox kaže...
tajo1960 kaže...

Filox, o čemu ti sada pričaš? O kabelima koje ugradiš u zid IZA brojila ili o posebnom vodu iz trafostanice? Jesi li svjestan što znači poseban vod iz trafostanice?

Hajde, ponašate se kao gomila djece kojima je mama rekla kupiti lizalo, pa ste uzgrajali oko toga...

 

Od brojila do razvodne kutije možeš staviti i stavljaš svoj kabel, da, nije problem. Hoćeš li odande vuči poseban vod/fazu samo za hifi - tvoj problem, samo... DO brojila je tema, čak OD trafostanice DO kuće - i to posebno, a da NEMA ni jednog potrošača više priključeno na taj vod... to je tema, to je taj fantomski ČISTI, posebni vod (i opet mora biti sa 5 žica). Pusti sada razvlačenaj po zidovima, to je sekundarno sada, nebitno!

 Znam to, samo sam spomenuo kutiju vezano za ateste. Kutija je dio HEPove mreže, njihovo vlasništvo, kao i sve dalje od toga, prema trafostanici. Ali ako se kutija može ipak birat bolja, te ugraditi neku koju nije HEP postavio, povukao sam paralelu i na drugu HEP opremu. Bitno je da ima atest, pa onda HEP može odobrit promjenu standarde opreme. Jasno, vod je puno kompliciraniji od kutije.

 

Evo, privatna kuća, 15 metara od trafostanice. Puno, puno jednostavnija shema nego da je neka zgrada, gusto naselje...

Kutija je nebitna u cijeloj ovoj priči oko posebnog voda.

 

A 15 metara od trafostanice - "on provukao"... može li kratko, barem kratko objašnjenej pričice "On je provukao"... što to, krade struju iz trafostanice kroz odškrinuti prozorčić iste? He he... a proveo Oyaide Tunami GPX do tamo? Pa mislim, zbilja...   gori ste od djece sa lizalom 

 Zašto, pa samo slijepo vjerujemo nekome tko je na internetu napisao da je netko drugi negdi nešto napravio, bez ikakvih slika, dokaza ili ičega. Neš ti 15 metara Oyaide Tunami GPX... Oko 3000 Eura samo u kabelu. Nije nedostižno.

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
berzerker kaže...

Nastavak putovanja izrade svog audio kutka, upravo ispunio reklamaciju na muzikeru...

 Prekrasno, prekrasno...

 

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, zar za to oštećenje nije kriva dostava ?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Cek sta tebi Tajo nije jasno,ne razumin!U dogovoru sa ljudima iz Elektre i uz financijsku podlogu strucni ljudi iz Elektre su mu stavili kvalitetniji kabel koji zadovoljava sve ateste i standarde,tako jednostavno,sta kompliciras bezveze?!
Pa radile su se puno ozbiljnije i cudnije stvari u dosta drugih sfera,pa koda ste sa kruske pali pa se cudite!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 11:24 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Bratko naporan si sa detaljima,reka sam sve cak i previse a ti sad mozgaj di sta i kako!😒
AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Mislim da ako hoćeš platiti cifru koju navedu, mogu ti i trafostanicu staviti u dvorište, sve se vrti oko love jebiga.

 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Mislim da ako hoćeš platiti cifru koju navedu, mogu ti i trafostanicu staviti u dvorište, sve se vrti oko love jebiga.

 Pa ako želiš dat nekome na primjer milijun eura, mislim da bi ti mogli nać način kako da opravdaju gradnju trafostanice u tvom dvorištu.

 

Ako im postoji ta usluga koja se plaća, onda se može i izvest. Negdi će bit jednostavnije, negdi kompliciranije, negdi će se odobrit usluga, negdi neće, ovisi o komplikacijama i tehničkoj izvedivosti. Ja ne vidim zašto bi to bio toliki problem, ako je tehnički izvedivo, nije previše komplicirano i sve se financijski pokrije. Vole šefovi u HEPu prikazat neku dodatnu zaradu, tako se mogu hvalit da su extra zaradili firmi i uzet sebi bonus.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Vaš audio kutak

https://www.index.hr/magazin/clanak/nakon-35-godina-rijesen-misterij-bajagine-ploce-programeri-desifrirali-zapis/2157217.aspx

 

Kako to da ovo nitko nije komentirao, a savršena tema za Bug Audio forum.

 

Super shema, ne mogu vjerovat da je to još onda Bajagi palo na pamet i da nitko do sad to nije skužio.

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Pa, zar za to oštećenje nije kriva dostava ?

 Jer ali na stranici od muzikera piše da se kontaktira njih pa sam tako i napravio

 

 

Pad nije baš mogao bit s niskog kad je oštetilo zvučnik kroz 2 kartonske kutije i 2 cm stiropora, zvučnik svira normalno kao i ovaj neoštećeni pa da nije tako na ćošak udario vjerojatno ne bi nikad znao da je pao...  Čudi me da se unutar zvučnika nije nešto oštetilo 

16 godina
online
Re: Vaš audio kutak
...aj podsjeti o kojim zvucnicima se radilo (JBL 305?)?
Sta si odlucio za stalke?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
...aj podsjeti o kojim zvucnicima se radilo (JBL 305?)?
Sta si odlucio za stalke?

 Tako je JBL 305 MK2 a za stalke Zaor Stand Croce 36 Black koji su bili B stock na muzikeru u pola cijene međutim jedan od panela je strgan tako da se ne može složit, napisao sam reklamaciju pa ću vidjet što će odgovorit... Oko zvučnika mislim da neće biti problema oko reklamacije ali za stalke pošto su b-stock možda hoće iako mislim da imam svako pravo na žalbu jer se ne radi o manjoj kozmetičkoj šteti nego dosta velikom puknuću iverice. Sve je zapakirano nazad i sad ću vidjet kako će se odvit situacija. 

 

Audiophonics sam isto pitao za stanje Toppinga tj kad očekivat pa isto nema sreće, tek će oko 20-og dobit odgovor iz kine.... Taman kad sve složim će me najmanje bit doma 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
berzerker kaže...
djigibao kaže...
...aj podsjeti o kojim zvucnicima se radilo (JBL 305?)?
Sta si odlucio za stalke?

 Tako je JBL 305 MK2 a za stalke Zaor Stand Croce 36 Black koji su bili B stock na muzikeru u pola cijene međutim jedan od panela je strgan tako da se ne može složit, napisao sam reklamaciju pa ću vidjet što će odgovorit... Oko zvučnika mislim da neće biti problema oko reklamacije ali za stalke pošto su b-stock možda hoće iako mislim da imam svako pravo na žalbu jer se ne radi o manjoj kozmetičkoj šteti nego dosta velikom puknuću iverice. Sve je zapakirano nazad i sad ću vidjet kako će se odvit situacija. 

 

Audiophonics sam isto pitao za stanje Toppinga tj kad očekivat pa isto nema sreće, tek će oko 20-og dobit odgovor iz kine.... Taman kad sve složim će me najmanje bit doma 

 A ti stvarno nemaš sreće ili šta? Jel ti išta prošlo dobro?

 

Sretno za dalje.

 

Live long and prosper.
16 godina
online
Re: Vaš audio kutak

Sta ti nije bilo bolje da si kontaktirao Zokija i uzeo od njega za 500kn (ili manje) stalke nego ic na te neke b-stock... 

 

EDIT:
Mislim da se radi o ovim stalcima - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 12:42 (djigibao).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Gledao sam cijelo njuškalo, 60 cm mi je nisko a ovo mi se činila dobrom ponudom jer je u istom shopu kao i zvučnici pa eto...

Baš bez sreće, kako je krenulo danas još sam čekam da me auto pokupi vani haha
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Sta ti nije bilo bolje da si kontaktirao Zokija i uzeo od njega za 500kn (ili manje) stalke nego ic na te neke b-stock... 

 

EDIT:
Mislim da se radi o ovim stalcima - KLIK

 A članu foruma bi dao i za 400 samo da ne stoje bezze :)

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Pa ako želiš dat nekome na primjer milijun eura, mislim da bi ti mogli nać način kako da opravdaju gradnju trafostanice u tvom dvorištu

 

Ha za te pare ti ju postave i na audiofilske šiljke u dvorište, i ukrase onim "audio" vudu kamenčićima 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice