Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.177.806
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Korny1603987 kaže...
191x7 kaže... 

 G-wolves HSK plus

 

 

Predloženi miš je 89 mm dužine, 58 mm širine. Baš i ne ide u gabarite između 10 do 11 cm dužine i 6 do 8 cm širine.

 

Razer Viper Mini?

Deathadder V2 mini?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Nakon 6 godina uzeo G502 Plus Lightspeed bijeli kao zamjenu za G900 kojeg sam već više puta čisti i popravljao double-click issue. Sada je i scroll-wheel počeo zezati.

 

Javim dojmove kad stigne.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Imao sam par logitecha. Osim što su mi uvijek preveliki, lagano se kvare, a skupi.
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
volegradele kaže...
Max 400 kn..ili se vracam opet na žicu ako nema nista pametno

 https://www.links.hr/hr/mis-hyperx-pulsefire-dart-16000-dpi-hx-mc006b-bezicni-rgb-crni-101500375

 

Nije bas ergonomija kao prosli ali za cijenu top, i jos je bezicni.

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Je vidija..idem u Linksa da vidim kako lezi….hvala!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Gledam bratu uzeti miš za njegov Legion laptop pa nez što je bolje, HyperX PulseFire Dart (ako se vrati za onu cijenu) ili Legion M600 ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Meni je traženje miša čak i gore nego traženje obuće moje veličine. Zahtjevi su toliko specifični da samo jedan miš ima sve gabarite po mojoj mjeri, a isti nije wireless.

Rekao bih da većina ljudi ovdje niti ne mari na dužinu miša koja je redovno između 120-130mm i samim time daleko van onoga što tražim. S druge strane nije rješenje uzeti najmanji miš za laptope jer svi oni kada idu dolje po dužini, idu dolje po širini također jer prate onaj 2 prema 1 omjer dužine i širine koji meni nikako ne odgovara.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 21:55 (Korny1603987).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

I šta ti onda od ovih paše?

https://www.rocketjumpninja.com/top-mice

 

Svjestan si da jednostrukim i dvostrukim gripovima na stranama miša možeš dobiti na širini?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Odgovarao bi mi recimo Razer Orochi i Logitech MX Anywhere 3 - ugrubo bi mi ti odgovarali. Miševi izmeđui 10 i 11 cm dužine. Ne iznad 11. Ne ispod 10.

 

Ideal svi ideala je Coolermaster MM720 - samo da ima wireless.

 

EDIT: što se tiče predložene liste niti jedan mi ne odgovara. Ne volim njegovu listu, ne volim čuti niti mišljenje tog lika. On je uvijek pljuvao po obliku Xorneta rekavši da je ideal za miša omjer 2:1. Upravo ono što meni nimalo ne odgovara.
         Evoga recimo lik napravi "svoje" miševe, imaju 11.1 cm (što je donekle OK), ali onda stavi da je širina istih 5.5 cm i opet nije napravio ništa. Da je miš 11cm, a širine 70 cm, e onda je to bliže onome što treba
         a) imam malu ruku b) koristim claw/fingertip grip - jedini miš ikada koji mi je bio kao rukavica je Spawn-Xornet-Xornet II-MM720 (isti miš, isti gabariti).

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2022 17:52 (Korny1603987).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Korny1603987 kaže...

Odgovarao bi mi recimo Razer Orochi i Logitech MX Anywhere 3 - ugrubo bi mi ti odgovarali. Miševi izmeđui 10 i 11 cm dužine. Ne iznad 11. Ne ispod 10.

 

Ideal svi ideala je Coolermaster MM720 - samo da ima wireless.

 

EDIT: što se tiče predložene liste niti jedan mi ne odgovara. Ne volim njegovu listu, ne volim čuti niti mišljenje tog lika. On je uvijek pljuvao po obliku Xorneta rekavši da je ideal za miša omjer 2:1. Upravo ono što meni nimalo ne odgovara.
         Evoga recimo lik napravi "svoje" miševe, imaju 11.1 cm (što je donekle OK), ali onda stavi da je širina istih 5.5 cm i opet nije napravio ništa. Da je miš 11cm, a širine 70 cm, e onda je to bliže onome što treba
         a) imam malu ruku b) koristim claw/fingertip grip - jedini miš ikada koji mi je bio kao rukavica je Spawn-Xornet-Xornet II-MM720 (isti miš, isti gabariti).

Kolega, evo tvoj novi miš!!

 

asus-tuf-gaming-m3

 

spec: TUF-Gaming-M3/techspec

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
metallic kaže...
Korny1603987 kaže...

Odgovarao bi mi recimo Razer Orochi i Logitech MX Anywhere 3 - ugrubo bi mi ti odgovarali. Miševi izmeđui 10 i 11 cm dužine. Ne iznad 11. Ne ispod 10.

 

Ideal svi ideala je Coolermaster MM720 - samo da ima wireless.

 

EDIT: što se tiče predložene liste niti jedan mi ne odgovara. Ne volim njegovu listu, ne volim čuti niti mišljenje tog lika. On je uvijek pljuvao po obliku Xorneta rekavši da je ideal za miša omjer 2:1. Upravo ono što meni nimalo ne odgovara.
         Evoga recimo lik napravi "svoje" miševe, imaju 11.1 cm (što je donekle OK), ali onda stavi da je širina istih 5.5 cm i opet nije napravio ništa. Da je miš 11cm, a širine 70 cm, e onda je to bliže onome što treba
         a) imam malu ruku b) koristim claw/fingertip grip - jedini miš ikada koji mi je bio kao rukavica je Spawn-Xornet-Xornet II-MM720 (isti miš, isti gabariti).

Kolega, evo tvoj novi miš!!

 

asus-tuf-gaming-m3

 

spec: TUF-Gaming-M3/techspec

 On hoće wireless.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
hummer0 kaže...
metallic kaže...
Korny1603987 kaže...

Odgovarao bi mi recimo Razer Orochi i Logitech MX Anywhere 3 - ugrubo bi mi ti odgovarali. Miševi izmeđui 10 i 11 cm dužine. Ne iznad 11. Ne ispod 10.

 

Ideal svi ideala je Coolermaster MM720 - samo da ima wireless.

 

EDIT: što se tiče predložene liste niti jedan mi ne odgovara. Ne volim njegovu listu, ne volim čuti niti mišljenje tog lika. On je uvijek pljuvao po obliku Xorneta rekavši da je ideal za miša omjer 2:1. Upravo ono što meni nimalo ne odgovara.
         Evoga recimo lik napravi "svoje" miševe, imaju 11.1 cm (što je donekle OK), ali onda stavi da je širina istih 5.5 cm i opet nije napravio ništa. Da je miš 11cm, a širine 70 cm, e onda je to bliže onome što treba
         a) imam malu ruku b) koristim claw/fingertip grip - jedini miš ikada koji mi je bio kao rukavica je Spawn-Xornet-Xornet II-MM720 (isti miš, isti gabariti).

Kolega, evo tvoj novi miš!!

 

asus-tuf-gaming-m3

 

spec: TUF-Gaming-M3/techspec

 On hoće wireless.

I ja sam htio Megan Fox iz TRANSFORMERSA.

 

O.K. Hvala tebi na ispravku, povlačim se na net.

 

lp

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Taj miš je 118.2(L)x68(w)mm + žičani.

 

Xornet je 107 mm x 75 mm....  Kritika domaćih web stranica i shopova, zašto skrivaju gabarite miševa nego moram po internetu tražiti ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 17:54 (Korny1603987).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Aj nadji neki blizi njemu po dimenzijama.....

 

Ovaj je povoljan, uzeo bi ga za probu i rezervu, mozda bi mi poboljsao ucinak, iako nije identican.

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav!

 

Evo stigao mi je miš danas, sviđa mi se. Veličina mi je tu negdje, pa sam se odmah navikao. Lijepo leži u ruci.

 

Klikanje i skroler su posve drugačiji i osjećaj je izraženiji, jer je sve puno klikabilnije.

 

Preporučam da si skinete G Hub radi podešavanja svega.

 

Iz nekog razloga mi G502 djeluje robusnije prilikom korištenja iako je su isti po veličini.

 

Bijela boja mi je divna i lijepo se uklapa u cijeli build. Prezadovoljan.

 

1200 kn otprilike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ja sam imao G703. Bio mi je preveliki, ali je imao dobar wireless mehanizam, dobro punjenje.
Mane su mu bile kvaliteta senzora i kvaliteta izrade. Po meni Logitech miševi su precijenjeni s obzirom koliko traju i koliko ljudi imaju problema s istima.

 

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

 

ekipa dosad sam imao Logitech G302 miš deadalus prime, prezadovoljan sam bio al izgleda da ću morat mijenjati, koji možete preporučiti da bude što bliži ovome?

 

Igram svašta, a bitno mi je i za MOBE 

 

edit: nikako bežični, samo ovi sa žicom mogu

 

hvala svima

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 15:41 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Zašto ne bežični? Smeta ti nemati smetanje kabela?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...

Zašto ne bežični? Smeta ti nemati smetanje kabela?

 

ne želim razmišljati o baterijama i punjenjima istih, o bluetoothovima i takvim pizdarijama. Želim uštekat miš u komp i zaboravit na njega

6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Cansee kaže...
191x7 kaže...

Zašto ne bežični? Smeta ti nemati smetanje kabela?

 

ne želim razmišljati o baterijama i punjenjima istih, o bluetoothovima i takvim pizdarijama. Želim uštekat miš u komp i zaboravit na njega

 lega ako imas kesa, ja bi ti preporucio da si uzmes G Pro Superlight kao i G Powerplay podlogu, koristis mis bez kabla i puni se na toj podlozi, ja evo koristim tu podlogu pa otkako je izasla na trziste i nisam imao problema, a koristio sam G900, G903, G Pro i sad koristim G Pro Superlight i radi sve bez greske. Je pricey ali se debelo isplati.

 

a ako ne volis male podloge, ja sam sebi uzeo jednu XL Wide podlogu i prekrio taj Powerplay i svejedno mi puni mis tako da ono, ma neces pogrijesiti. Zivio lega

no.
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Kako je krenulo ja sam probao par wireless miševa, ali pošto sve firme rade prevelike miševe krivih proporcija ostaje mi biti na starudijama.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Kakve to proporcije wireless misa trazis, a da tebi ne odgovaraju ili ne postoje u danasnje vrijeme ?

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

ispod 11 cm dužine i iznad 65mm širine - o tome sam već pisao. (zašto: male ruke i fingertip grip)

3 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Tražim miš da je velik a da ima click kao i razer viper(mehanicki?)

 

Što se tiče bežičnih miševa, ovi što nemaju bateriju nego ide kabel da se napuni, koliko često se trebaju puniti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Kod mene se logitech morao puniti svaka 2 dana, a onda zaboravim da sam ga stavio na žicu pa se sjetim za 3 dana da ga mogu iskopčati.

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

logi pro superlight

 

kupio ga pred tjedan dana i napunio do 100%, trenutno je na 83%.

mis je super, al da vrijedi redovne cijene preko 1k kn, nema sanse. ovako polovni ili na dobroj akciji je ok kupnja.

 

onaj hyperx sta je bio na akciji pred malo baterija puno krace traje radi rgba, a na laptopu nemogu instalirat soft da ga iskopcam. puno losije kvalitete od logija, ali zato je i puno jeftiniji

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Smiješno da stavljaju rgb a nisu ni osnovne funkcije sastavili kako spada. Jel se može ugasiti rgb?

1k kn za miš ne dam, ovaj sam platio 100-200kn i super je samo da je malo veći.

 

 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

RGB na mišu je za mene komedija. To gasim prvom prilikom i smatram da ulaganje mora ići u senzor, bateriju i dobar ergo stil miša. Naravno, ne umišljam si da sam njihova ciljna kategorija. To su igračkice za kraj osnovne i srednju školu.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Korny1603987 kaže...

ispod 11 cm dužine i iznad 65mm širine - o tome sam već pisao. (zašto: male ruke i fingertip grip)

https://www.rocketjumpninja.com/top-mice

 

Imaš ovu listu po dimenzijama, ne bi se baš puno oslanjao na ranking, gledaj šta ti paše.

Say hello to my little friend
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

RocketJumpNinja je baš antiteza meni. Njegov idealni miš kao da opisuje moju noćnu moru. Već sam o tome pisao. I kada je opisivao Xornet na svom youtube kanalu lik ga je popljuvao glede ergonomije, a onda su dolje u komentarima popljuvali njega i sam sam se pridružio tome.  Lik se kune u miševe s "idealnim" 2 prema 1 omjerom dužine i širine, ali lik ima mnogo veću ruku i koristi sasvim drugi grip.

 

Razumijem da je ideala 12 cm dužine i 6 cm širine kada imaš prste kao rezance i palm grip, ali nema teorije da je to moguće kada imaš sitnu šapu i fingertip grip.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice