Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.219.113
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ali isto ju nemaju Janezi na stanju, eventualno po narudžbi 21 dan isporuke...

 

a jesam i ja gledao, da ju piknem....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Stric_Jura kaže...

ali isto ju nemaju Janezi na stanju, eventualno po narudžbi 21 dan isporuke...

 

a jesam i ja gledao, da ju piknem....

Da sad vidim da se čeka. Možda potražiti "praznu" Ultimate tastaturu pa sam doplatiti graviranje. Samo ne znam koliko bi to koštalo.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Zna li možda netko koji je layout na Cherry MX Board 1.0 backlight Silent tipkovnici? Ne mogu nigdje na web-u naći ima li HR oznake, nebitno bile ugravirane ili baš svjetleće.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
VWalentino kaže...
Zna li možda netko koji je layout na Cherry MX Board 1.0 backlight Silent tipkovnici? Ne mogu nigdje na web-u naći ima li HR oznake, nebitno bile ugravirane ili baš svjetleće.

 Sve verzije imaju ISO layout (veliki enter, malo manji lijevi shift), ali originalno HR verzija ne postoji (službene specifikacije). Možda jedino kao dotisak/naknadna gravura. Najbolje ti je nazvati shop neka jednu izvade iz kutije i pogledaju, jer možda čak i ne prodaju svi iste.

10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav, planiram za black friday kupit mehanicku tipkovnicu. Budzet je do 800-900kn. Za switcheve su mi preporuceni brown, iako nisam osobno probao nijedne. Pozeljno da ima armrest i RGB. Imate li kakve preporuke koje tipkovnice da pratim u nadolazecim popustima? Namjena je za gaming(LoL, FPS...). Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BUMP
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 15:49 (Bartaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima li tko iskustva s ovom tipkovnicom? Treba mi zamjena za staru Logitech G15 koja je na izmaku snaga. A navikao sam na G macro tipke i multimedijalne kontrole koje ova redragon ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
dejo6 kaže...

Ima li tko iskustva s ovom tipkovnicom? Treba mi zamjena za staru Logitech G15 koja je na izmaku snaga. A navikao sam na G macro tipke i multimedijalne kontrole koje ova redragon ima.

Nemam osobno, ali gledao sam prije njihove tipkovnice (K580 i K555). Koliko pamtim osjećaj tipkanja je dobar osim što je razmaknica pomalo klimava. Prekidači-tipke nisu savršene ali puno bolje od starog G15. Razlika u kvaliteti u odnosu na originalni Cherry MX postoji, ali stvarno nije velika. Ono što ćeš sigurno primijetiti u odnosu na G15 je puno veća buka. Tipkovnica nekako zvoni, vjerojatno se da srediti nekim modifikacijama pa možda i nekakvom podlogom ispod tipkovnice kako bi izolirao vibracije. Mislim da je problem ipak u jeftinoj konstrukciji. G tipke - ovisi kako ih koristiš. Ako misliš bindati nekakvu sekvencu ili kombinaciju tipki to će raditi, ali mislim da nekakve naprednije mogućnosti nisu moguće (pokretanje programa, pomicanje miša...). Ostaje ti opcija korištenja nekog 3rd party SW za takve stvari npr. Autohotkey. Za tu cijenu i 3 godine garancije teško da ima bolje ako ti ne smeta što tipkovnica nije baš najtiša (pretpostavljam da je bučna kao K555 i K580). Pitaj u Instaru ako imaju izloženu, pa da isprobaš.

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Aliexpress AnnePro 2.

Iako ne znam sta ce klincu to (tko zna mozda se bavi pisanjem nekim) al ak hoce s ovom nemos progrijesit.

Ja sam imao i prvu, a sad drugu verziju i vrhunska tipkovnica je.

 

Ak hoces tak nes kod nas kupit gledaj na 1200kn.

 Kako se snalazis bez strelica gore dole lijevo desno, te strijelice su korisne kod pisanja u wordu i slično?

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
MarioVk kaže...
AmonZero kaže...

Aliexpress AnnePro 2.

Iako ne znam sta ce klincu to (tko zna mozda se bavi pisanjem nekim) al ak hoce s ovom nemos progrijesit.

Ja sam imao i prvu, a sad drugu verziju i vrhunska tipkovnica je.

 

Ak hoces tak nes kod nas kupit gledaj na 1200kn.

 Kako se snalazis bez strelica gore dole lijevo desno, te strijelice su korisne kod pisanja u wordu i slično?

Znaci imas 2 grupe polja sa strijelicama (mozes u softwareu promijenit i dodat kolko hoces) kojima mozes pristupiti ili kombinacijom FN tipke + tipka za strijelicu, ili sto ti anne pro 2 jos super ima je kad brzo stisnes tipku za strijelice (grupa kod desnog CTRL) onda ti to registrira kao strijelicu.

S vremenom se naviknes i onda uopce ne razmisljas da zapravo koristis 2 tipke da bi koristio strijelicu.

Developer sam pa pisem brdo koda na dnevnoj bazi i u tome koristim Anne Pro vec evo sad ce bit jedno 3 godine (ak ne i vise).

 

Prije mjesec dana sam na kickstarteru uzeo Keychron K3, koja je nizeg profila i ima svoje posebne strijelice. Vidit cu kakva ce mi bit kad mi dode doma. Tak da cu si ostavit jednu od te dvije koja mi vise bude odgovarala.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 12:46 (AmonZero).
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Može savjet oko kupnje tipkovnice. Htio bih bežičnu tipkovnicu, sa ISO layoutom (veliki enter) i numpadom, cijena do nekih 400-injak kuna max. Do sad sam imao neku najjeftiniju, ni ne znam koji model.

 

 


P.S. Za miš imam isto bežični Logitech M705, već par godina, i odličan mi je.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
milinho kaže...

Može savjet oko kupnje tipkovnice. Htio bih bežičnu tipkovnicu, sa ISO layoutom (veliki enter) i numpadom, cijena do nekih 400-injak kuna max. Do sad sam imao neku najjeftiniju, ni ne znam koji model.

 

 


P.S. Za miš imam isto bežični Logitech M705, već par godina, i odličan mi je.

Ak trazis mehanicku, onda mos zaboravit na bezicnu za tu lovu i sto trazis

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 18:47 (AmonZero).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...
milinho kaže...

Može savjet oko kupnje tipkovnice. Htio bih bežičnu tipkovnicu, sa ISO layoutom (veliki enter) i numpadom, cijena do nekih 400-injak kuna max. Do sad sam imao neku najjeftiniju, ni ne znam koji model.

 

 


P.S. Za miš imam isto bežični Logitech M705, već par godina, i odličan mi je.

Ak trazis mehanicku, onda mos zaboravit na bezicnu za tu lovu i sto trazis

 Iskreno, nisam ni ciljao na mehaničku, odustao sam od njih jer vidim da gotovo sve imaju US layout, jako malo ih ima ISO layout, i još uz to kad dodaš numpad i wireless, cijena se popne bar triput više nego što bih ja trenutno dao za tipkovnicu.

 

Pitam jer je nedavno frend uzeo neku Logitech wireless za nekih 200-300 kn, nisam siguran, i kaže da mu je očajna i da ima jako veliki delay prilikom pisanja. Zato i pitam ovdje jer ne bih htio da se to i meni dogodi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 18:52 (milinho).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
milinho kaže...

Može savjet oko kupnje tipkovnice. Htio bih bežičnu tipkovnicu, sa ISO layoutom (veliki enter) i numpadom, cijena do nekih 400-injak kuna max. Do sad sam imao neku najjeftiniju, ni ne znam koji model.

 

 


P.S. Za miš imam isto bežični Logitech M705, već par godina, i odličan mi je.

Evo nešto ovako. Wireless mehanicka, full size.

Imam njihovu tenkeyless verziju  (ovu) godinu i pol, radi odilicno, delaya nema (igram CoD,Dotu,WoW), baterija traje 2 mjeseca (sa iskljucenim backlightom) i brzo se napuni (ova moja ima USB C).

Nisam imao problema sa gubljenjem veze ili slicno, kvalitetom izrade parira bez problema puno poznatijim brandovima (imam i Corsair, Filco, Logitech.. sve mehanicke..) i ovu koristim uz Logitech G915.

Topla preporuka.

 

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Pa koliko vidim, i ta tipkovnica ima US layout (mali enter). Čak mi je ISO layout bitniji od numpada (kad bih morao birati između tog dvoje).

Napominjem, tipkovnica ne mora biti mehanička, iako su ovakvi prijedlozi dobrodošli.
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
dejo6 kaže...

Ima li tko iskustva s ovom tipkovnicom? Treba mi zamjena za staru Logitech G15 koja je na izmaku snaga. A navikao sam na G macro tipke i multimedijalne kontrole koje ova redragon ima.

Ja sam uzeo K582 za na posao, jer sam trazio jeftinu full-size s crvenim switchevima. Bas danas stiglo, i svidja mi se toliko da sam odlucio zamijenit Logitech G15 kod kuce. A za na posao mozda uzet jos jednu lol.
Space tipka mi je puno manje labava negoli na G15, doduse G15 vec ima 12g starosti, mada u principu je jos uvijek dobra.

Je, koristi outemu umjesto cherry, no obzirom na cijenu, nemam zamjerki, kvaliteta mi se cini vrlo pristojna. Vidim da tebi trebaju G tipke, ja ih na G15 nikad nisam koristio, pa mi je K582 bolje odgovarala.
K579 s blue switchevima je dosta glasnija od moje K582 sa red, a kolikogod da se radilo o red "silent" switchevima, K582 je glasnija od G15, tak da imaj to na umu.

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Gdje si uzeo K582? Ne vidim da ju itko prodaje kod nas.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ah, da, sorry, u Kanadi, bila na popustu na Amazonu za ~260kn u nasim novcima.
Ja sam vise opcenito govorio za band jer sam isto zamijenio Logitech G15.

14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Zna li netko gdje se mogu uzet kvalitetni a dobri keycaps za tipkovnicu, pozeljno da su iz HR, nije problem ako je i iz EU. Nasao sam samo Razerove za nekih 300kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
rocko9 kaže...

Zna li netko gdje se mogu uzet kvalitetni a dobri keycaps za tipkovnicu, pozeljno da su iz HR, nije problem ako je i iz EU. Nasao sam samo Razerove za nekih 300kn.

 iz HR nigdje...

 

kvalitetni a dobri a "jeftini" + dobavljivi jedino EPBT neki set sa kbdfans.com

#YOLO
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hvala na informaciji, a bome kakve su cijene isplatnije je kupit neku drugu budget tipkovnicu nego keycaps...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
rocko9 kaže...

Hvala na informaciji, a bome kakve su cijene isplatnije je kupit neku drugu budget tipkovnicu nego keycaps...

 bolje ne ulazi u mehaničke tipkovnice i njihove dodatke jer je ponor tolko dubok da nema kraja....

 

Ja sam krenuo tako što sam počeo gledati koje bi mogao staviti tipke na svoju anne pro da sada tipkam po tipkovnici koja vrijedi kao pristojan polovni gradski autić....

 

do not do it....

#YOLO
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
rocko9 kaže...

Hvala na informaciji, a bome kakve su cijene isplatnije je kupit neku drugu budget tipkovnicu nego keycaps...

 da se naci na aliexpressu keycap setova za manje novaca

7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mislio sam da će mi puno jednostavnije biti pronaći tipkovnicu s osvjetljenim slovima, s velikim enterom i hrvatskim znakovima. 

Ne treba biti bežična, a za početak sam mislio uzeti neku jeftinu membransku (trenutno koristim genius kb-g265) i najradije bi kupio takvu, ali novu.

 

U obzir dolaze i skuplje mehaničke, pa ako imate neku preporuku?

Zahvaljujem :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

mislim da je proslo cca godinu dana kako sam nabavio G213 pa

evo kratko mišljenje nije preglasna, udobna je za tipkanje, gaming,

tipke za multimediju rade odlicno, odmor za dlanove

 

međutim logijev gaming software ili po novome ghub

ne prepoznaju tipkovnicu dok rucno ih/ga rucno ne otvorim

i onda se nekad moram zajebavati sa osvjetljenjem

odnosno unatoc tome sto se to logijevo smece dize zajedno

sa win iz nekog razloga mi ne pali profil/postavke tipkovnice

odmah.

 

medutim logijev soft je uvijek bio slaba tocka da kazem odlicne periferije

ali tipkovnica ima i jedan minus naime neka slova su se vec pocela

ljustit/brisat, kako god to tko naziva ili zeli nazvati i moram priznati da mi je to

poprilican minus. onak godinu dana ak i toliko

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
bloodborne kaže...

 Taj novi G-hub je takvo smece da je to smijesno koliko ga forsiraju...Nije dobro niti za tipkovncie, a tek za miseve, ajme majko, nedaj Boze da idem promjenit 4 razine DPI-a na misu, poludi kao da sam mu virus pustio u softwer...

 

O tome koliko se cesto smrzne ili ne starta kako treba, bolje ne trositi rijeci...Ug. deinstalirao to smece 2.dan i vratio se na Logitech Gaming Software koji radi odlicno...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 17:57 (Tomo53nja).
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Tomo53nja kaže...
bloodborne kaže...

 Taj novi G-hub je takvo smece da je to smijesno koliko ga forsiraju...Nije dobro niti za tipkovncie, a tek za miseve, ajme majko, nedaj Boze da idem promjenit 4 razine DPI-a na misu, poludi kao da sam mu virus pustio u softwer...

 

O tome koliko se cesto smrzne ili ne starta kako treba, bolje ne trositi rijeci...Ug. deinstalirao to smece 2.dan i vratio se na Logitech Gaming Software koji radi odlicno...

 ja sam instalirao g-hub i isto tak obrisao za 5 min.

 pogubio se u postavkama, ali ni stari mi ne radi dobro.

 ne znam do cega je.

 

 Edit: da ne pricam kako se izlizuju tipke, 

 ni nakon god dana koristenja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 18:06 (bloodborne).
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam već 3,5 mj. na kombinaciji G512 + Logitech Gaming Softvare i sve radi bez greške.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Molim savjet: trebam što nižu, pliću i tišu tipkovnicu do nekih 700 kn. Ako ima HR znakove, još bolje.

 

HP Wireless Elite mi je bila super, ali čini se da je izumrla.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav!

 

Može pitanje, koja je razlika između UK i US tipkovnice? Jer gledam možda naručiti direktno izvana, s obzirom da je kod nas jako mali izbor ovih skupljih tipkovnica s HR znakovima (jedino Roccat i Razer ako se ne varam).

Znači, niti HyperX ni Steelseries ni Corsair ni Logitech više (oni su nekad imali), nitko nema HR znakovlje. Sad imam Corsaira bez znakova, jer sam si mislio, "kaj će mi to", znam engleski. I da, navikneš se bez čžš, ali sve ostalo je na krivom mjestu - <>, (), =?*. Sve je na krivom mjestu, a te znakove nikak da popamtim gdje su zaozbiljno.

 

Anyhow, koja je razlika između UK i US? Koja je podešena nama?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice