Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.466
|
čitano: 1.790.227
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav,

trebala bi mi mala pomoć pri izboru slušalica. Nakon malo čitanja i proučavanja uspio sam "suziti" izbor na slijedeće što su mi prihvatljive po cijeni/ocjenama te me zanima jeste li se ikada njima služili/znate što o njima. Časni kandidati su:

Samson SR850
Superlux HD 681  
senheiser HD 202 II
Koss PortaPro
Denon AH-P372 
Panasonic RP HTX7
Maxell DHP-II traži jeftiniju verziju 
MEElectronics HT-21 
Panasonic RP-HTF600-S

 

Zvučna mi je integrirana, a slušalice bi ponajprije koristio za glazbu/filmove te ne u tolikoj mjeri za igranje. Slušam večinom rock/metal/blues/jazz tak da bi bilo zgodno da su slušalice više za tu vrstu glazbe nego npr techno/klasičnu itd. Bilo kakvo iskustvo/pomoć je jako cijenjeno. Iz priloženih primjera vidi se da mi je budžet oko 300/350 kn, što sam svjestan da nije ni blizu bajnoga, ali volio bih proči što bolje uz dostupnu cifru. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Thx 191. ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

CM Storm Sonuz

evo ih baš u linksu na akciji za460kn. gledam ih duže vrijeme. sviđaju mi se najviše jer pokrivaju cijelo uho, a i mokrofon možež prebacivati s ljeva na desno, ili ga jednostavno skroz skinuti.

 

Pitanje : zašto se mikrofoni na hedsetovima stavljaju pretežito na ljevu stranu.?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
letece_prase kaže...

Pitanje : zašto se mikrofoni na hedsetovima stavljaju pretežito na ljevu stranu.?

moja predpostavka je da velika večina ljudi koristi miša desnom rukom, pa time lijeva ruka je slobodnija i njom posežeš za mikrofonom

vjerojatno sam u krivu, ali to je moje mišljenje

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ja ne!!!!
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
matija656 kaže...

moja predpostavka je da velika večina ljudi koristi miša desnom rukom, pa time lijeva ruka je slobodnija i njom posežeš za mikrofonom

vjerojatno sam u krivu, ali to je moje mišljenje

To je i meni prvo palo napamet , a i lako moguce !

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Da istina je da je desna ruka večinom na mišu dok je ljeva slobodnija, ali meni po mojoj logici više paše mikrofon s desne strane. U večini slučajeva ljevom rukom pijem kavu, jedem kikiriki ili pušim duvan, što mi mikrofon na ljevoj strani ne dozvoljava, tako da ću kod kupnje sljedečeg hedseta obavezno gledati na to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Evo moje sluske 7h ipak nece doci sa USB zvucnom... {#}

Javili su mi danas da je ipak doslo do zabune s njihove strane, i da slusalice nemaju USB... No odlucio sam ipak ne povuci narudbu, vec si uzeti USB dio preko Ebaya.

Pa da pitam koja je razlika, osim u cijeni, izmedju ove dvije zvucne od 5h v2 i 7h?

 

http://www.ebay.com/itm/BLACK-Steel-Series-5H-V2-USB-7-1-SOUND-CARD-/251152496684?pt=US_Headphones&hash=item3a79daf82c

 

http://www.ebay.com/itm/2012-NEW-SteelSeries-7H-USB-Virtual-Surround-7-1-Sound-/110925194206?pt=US_Headphones&hash=item19d3a823de

 

Znaci, koristit cu ih sa slusalicama Steelseries 7h.

Thx unaprijed. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

pa napisao sam ti prije :)

sve njihove zvucne su jednake kvalitete, jedina ti je razlika u njihovom obliku

ja recimo sa svojima 7h koristim zvucnu od siberie i slusalice rade sasvim normalno

tako da ti je svejedno sto se tice verzije, ali ako vec mozes uzet zvucnu koja je za 7h, uzmi, barem bih ja tako napravio

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ja ne!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Mogu, no od 5h je 4USD, a od 7h je najjeftinija 17USD...

Cudno. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Ithuriel kaže...

Mogu, no od 5h je 4USD, a od 7h je najjeftinija 17USD...

Cudno. 

a jbg noviji proizvod pa mogu tako stavit cijenu

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ja ne!!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pande kaže...

Pozdrav,

trebala bi mi mala pomoć pri izboru slušalica. Nakon malo čitanja i proučavanja uspio sam "suziti" izbor na slijedeće što su mi prihvatljive po cijeni/ocjenama te me zanima jeste li se ikada njima služili/znate što o njima. Časni kandidati su:

Samson SR850
Superlux HD 681  
senheiser HD 202 II
Koss PortaPro
Denon AH-P372 
Panasonic RP HTX7
Maxell DHP-II traži jeftiniju verziju 
MEElectronics HT-21 
Panasonic RP-HTF600-S

 

Zvučna mi je integrirana, a slušalice bi ponajprije koristio za glazbu/filmove te ne u tolikoj mjeri za igranje. Slušam večinom rock/metal/blues/jazz tak da bi bilo zgodno da su slušalice više za tu vrstu glazbe nego npr techno/klasičnu itd. Bilo kakvo iskustvo/pomoć je jako cijenjeno. Iz priloženih primjera vidi se da mi je budžet oko 300/350 kn, što sam svjestan da nije ni blizu bajnoga, ali volio bih proči što bolje uz dostupnu cifru. Hvala unaprijed.

 

 

  Po odazivu izgleda da nitko se nije baš služio njima ili ima neka saznanja, pa mi samo recite jel ima netko za preporučiti slušalice do 350 kn?

13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

ovako,

prve sluške koje sam kupio bile su razer orca.

odlične slušalice,vrhunska udobnost i potpuno lagane,mislim meni preodlične jedina im je mana šta nemaju mikrofon.

prije 10 dana kupim platronics gamecom 380,stvarno za tu cijenu nema boljih sluški.

danas kupim u linksu steelseries 5H v2 bez usb-a jer drugog nije bilo.

sad ih koristim i ja nevjerujem kako je to SRANJE od slušalica.

super ajde taj dizajn je ok i mikrofon je odličan ,ali jačina koju dobivam na razer orci je daleko najjača od svih sluški koje imam.

čak su steelseries najslabije.

ja sad tu sve gledam da nisu negdje smanjene jer su preslabe!

ovo je dno,idem ih sutra odmah zamjenit za platronics gamecom 780 POD HITNO! (a u dućanu sam se nećko koje ću između tih dvoje)

Battlelog CRO_ZeNGe
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ZeNGe_CRO-mt kaže...

ovako,

prve sluške koje sam kupio bile su razer orca.

odlične slušalice,vrhunska udobnost i potpuno lagane,mislim meni preodlične jedina im je mana šta nemaju mikrofon.

prije 10 dana kupim platronics gamecom 380,stvarno za tu cijenu nema boljih sluški.

danas kupim u linksu steelseries 5H v2 bez usb-a jer drugog nije bilo.

sad ih koristim i ja nevjerujem kako je to SRANJE od slušalica.

super ajde taj dizajn je ok i mikrofon je odličan ,ali jačina koju dobivam na razer orci je daleko najjača od svih sluški koje imam.

čak su steelseries najslabije.

ja sad tu sve gledam da nisu negdje smanjene jer su preslabe!

ovo je dno,idem ih sutra odmah zamjenit za platronics gamecom 780 POD HITNO! (a u dućanu sam se nećko koje ću između tih dvoje)

Nešto si ti prijatelju pobrkao. Razer Orca imaju impedanciju 32 oma, plantronics gamecom 380 također 32 oma, SS 5H impedanciju 40 oma.

Dakle traže jači izvor odnosno izvor stabilne izlazne snage. A da pogodim koristiš žnj integriranu zvučnu koja je pitanje ima li dovoljno snage na izlazu za pogoniti pošteno 32oma slušalice a kamo li 40...

No opet, sama glasnoća (ili to što ti brkaš s "jačinom") nema nikakve veze s kvalitetom zvuka; ne možeš reći da su sranje ako je tvoj sluh narušen.

To je kontradiktorno. Al ako je tebi bitna glasnoća (to što nazivaš "jačina") onda uzmi neke slušalice s 16 oma impedancije.

IAKO bi ti puno PAMETNIJE bilo nabaviti poštenu zvučnu, pogotovo neku s ugrađenih pojačalom za slušalice (npr Xonar DG).

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ima necega i u Placebu, mora se priznati. {#}

13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

????

ja tebi sada kažem da se duplo bolje i jasnije čuju razer orca od steelseries 5h v2.

sve isto podešeno,pojačano na najjače,iste postavke,isti činčevi u iste ulaze,ne kužim kaj imam u tome pobrkat??

sluške se preslabo čuju za nepovjerovat.

Battlelog CRO_ZeNGe
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 22:49 (ZeNGe_CRO-mt).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

I. Može biti da si dobio neispravan primjerak.

II. Može biti da ti kao što sam rekao zvučna nema dovoljno snage da ih tjera.

III. Moguće da si u pravu i da ti 30mm drajveri u njima upareni s impedancijom od 40 oma ne zvuče dovoljno glasno.

Ali jedno mi reci. Zašto bi pobogu držao slušalice maksimalno pojačane?!

 

Edit: Jesi ih pustio da se "usviraju" (10ak sati puštanja glazbe na max glasnoći)?

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 23:19 (191x7).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Ali jedno mi reci. Zašto bi pobogu držao slušalice maksimalno pojačane?!

 

Edit: Jesi ih pustio da se "usviraju" (10ak sati puštanja glazbe na max glasnoći)?

pa pojačao sam da vidim zvuk jer mi ništa nije bilo jasno,gle kažem ti opet preslab je zvuk jednostavno je preslab,

pa jači je zvuk na sluškama od 50 kn,nešto nevjerovatno.

neznam još ću sutra ih držat upaljene nek odrade,ali definitivno ih idem zamjenit za neke druge.

Battlelog CRO_ZeNGe
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Neispravan model 100%.

 

Edit: Zvuk je malo teže vidjet, al kako ti kažeš...

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 0:14 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

a rekao sam ajde još ću danas koristit steelseries 5h v2.

u bf3 je nasprema razer orci velika.

kao i u bo2.

nevjerovatno kako se razer bolje čuje,perfektno , od koraka ,pucanja,vike,s lijeve ,desne strane,eksplozija,reloada,glasova.....u svemu su bolje razer orca,osim u mikrofonu.

Battlelog CRO_ZeNGe
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

E Zenge trebs cuti Razerove Megalodonke - rodjene za BF . Ak ti one nebi tutnjale dovoljno onda si stvarno gluh {#} .

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Ha nista onda ZeNGe, nabavi zvucnu s pojacalom za slusalice ili zamijeni headset u trgovini (ako nisi potrgao/bacio ambalazu). Kad vec gledas Links, uzmi CM Storm Sonuz. Za razliku od headseta i slusalica koje si koristio one imaju 50mm zvucnike. Trenutno su mislim na akciji i cijenom oko 5h v2.
Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 19:20 (gazz).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Legit ti je to. Normalno da je Ebay jeftiniji od nasih trgovina, ali se pazi carine.. Ako ti zaracunaju 25% poreza + 10% carine, a vjerojatno hoce.. To ti je jos dodatnih 100ak kn. 

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

to se isplati onda maximalno, nešta mi tu smrdi da se tako lako nabave sluške, max 350kn a u linksu su 575kn {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Zato jer nase trgovine uzimaju dosta veliku marzu, a i nasa drzava isto. Pa elektronika je vani oduvijek jeftinija. Npr. u Skandinaviji mozes kupiti Alienware racunalo za 1 000 EUR, dok su kod nas po 15 000 kn. I jos imaj na umu da kod nas na trzistu obicno cirkuliraju stariji modeli, dok na ostatku EU trzista imas za jeftinije novce novije modele...

Isto vrijedi i za tekstilnu industriju, cak i kada se ne uzima u obzir standard. Jeftinije su markirane odjece u jednoj Svicarskoj, nego kod nas.. A oni imaju standard 10x bolji. 

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

znam, nevjerojatno tužna situacija...

ali i dalje sam užasno skeptičan. ali poznavajući sebe, noćas sanjam ove neckband-ice i sutra naručim... ruski rulet u najboljem obliku

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Alien 22 kaže...

E Zenge trebs cuti Razerove Megalodonke - rodjene za BF . Ak ti one nebi tutnjale dovoljno onda si stvarno gluh {#} .

e hebiga one su somića {#}

ma mislim da bi mi trebale platronics 780 biti ok i bolje od ovih.ili??pošto imaju usb,dobar mic i dosta su velike,

a ove steelseries u jajaste i stiskaju glavu,nisu baš udobne za duže vrijeme nosit.

čitao jesam review od kalkića za gmecom780 al on je nepovjeren,njemu je sve to doživljaj {#}

 

Battlelog CRO_ZeNGe
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Coolermaster Storm Sonuz.
Gamecom 780 nisu po nicemu posebne, a zvucna nije odvojiva. 40mm drajveri, 32mb impedancija i virtualnih 7.1 preko osrednje zvucne (mislim da je u pitanju c-media cip).
Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

 

 

pomagajte pomagajte

mislite li da su ove sluške legit ili neko kinesko plastično g*vn*?

 

http://www.ebay.com/itm/New-White-SteelSeries-Siberia-Neckband-Headset-/150799996721?pt=US_Computer_Headsets&hash=item231c615731

 

 

http://www.ebay.com/itm/Brand-New-Blue-SteelSeries-Siberia-V2-Full-size-Stereo-Game-Headphones-Headset-/221147006333?pt=Video_Games_Accessories&hash=item337d63857d

 

 

različiti prodavači, slične stvari po sličnim (sumnjivo niskim) cijenama...

 

 

 

hi,dear customer
it's a very good ome product .
thanks
winne

Odgovor na pitanje jesu li sluške original ili kopija... kinezi i engleski -.-
ima li netko iskustva sa ovakvim narudžbama?

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2012 11:21 (gazz).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ja imam. Narucujem vec godinama s Ebaya.

Lutrija. Nikada ne znas, i dosta je rizicno..

Mada, gledajuci na taj nacin, znali su me prevaljati i kod "nas" u RH u poznatim brandiranim trgovinama... Jednom sam kupio igru Warcraft 3 sa rabljenim kodovima.. Trgovina ju kupila od zatvorene igraone i samo zapakirala. A kod od same igra imalo pola grada... Kupio da igram na netu, a ono scam... A naplatili cijenu kao da je igra nova novcata..

Pa zatim su me za slusalice od mp3 prevarili u drugoj trgovini. Lijeva crkla, ja dao na servis i nikada nisam dobio niti novac, niti slusalice...

Tako da, svaka kupnja je na neki nacin lutrija. Negdje su sanse niske da ce te prevariti, negdje visoke. Pogledaj im ocjene. Ako uglavnom prodaju fejk, imaju niski reputation kao Ebay trgovci. To je jedini nacin da znas. Ako su prevarili druge, i tebe ce.. :P

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice