EDIFIER fan club

poruka: 265
|
čitano: 145.080
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
U odnosu na R2000DB, koji Edifier zvučnici bi bili korak ispod i korak iznad?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

S880db ispod, i s1000mkii iznad.

defiant
14 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
nikonja kaže...

Evo službeno bio u DE i slučajno odletim do Saturna kad ono 1280BT snizili na 65 eur jer zatvaraju (mislim da preuređuju) tako da ih kupio. Iskreno bio sam zagrijan za 1700 ali kad sam ih vidio po ovoj cijeni nisam izdrža 

Zasada super zadovoljan a ono Logitech smeće ne želim ni pomirisat više.

 Imam 1280DBs od 2021. (1250kn bili)  i pol godine kasnije uzeo i T5 sub (1190kn). Slikao bi al mi je pun dnevni dječjih igračaka.

 

Uglavnom prezadovoljan za te novce. Za sve skuplje od toga treba radit munade po dnevnom boravku što mi je bilo neisplativo. Za solo slušanje imam HD600 (za pc), galaxy buds pro za mob i MX40 za gramofon pa mi i nije bilo do pretjeranih nadogradnji.

 

Za kućno slušanje su za tu cijenu best buy. Za filmove, Spotify, YouTube, tv.. vrhunska roba. Za 65 eura bi uzeo sve sa lagera i podijelio svim frendovima i kumovima.

 

Jedino me nervira daljinski koji dan danas ne shvaćam kako točno lovi i pod kojim kutom jer nekad pali direkt usmjeren, nekad malo ukoso.. i što sub krene zujat kad mala prčka po kablovima i komandama na aktivcu kad su ugašeni. Ali sve ostalo nemam riječi.

 

edit.

evo našao slike od ranije.

 

1 1
 
2 2
 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2023 20:48 (ivan dragi).
4 godine
offline
EDIFIER fan club

Ne znam kako vama sa drugim/istim modelima ovih zvučnika ali meni R1855DB kabal za struju na samom ulazu zvučnika je počeo prekidati ako se dira po njemu. Savinut je samo svojom težinom prema dole kako su na stolu. Ne znam dali bi to bilo za iskorištavanje garancije.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Mr.Inferno kaže...

Ne znam kako vama sa drugim/istim modelima ovih zvučnika ali meni R1855DB kabal za struju na samom ulazu zvučnika je počeo prekidati ako se dira po njemu. Savinut je samo svojom težinom prema dole kako su na stolu. Ne znam dali bi to bilo za iskorištavanje garancije.

 Svakako ih odnesi na garanciju, kod mene na EDIFIER R2000DB sve je fino i cvrsto fiksirano! mozda je neki defekt da nisu kabal dobro zategli unutra i sl. Sam kabal barem kod mene izgleda kvalitetno kak bi i trebao biti!

 

12 godina
online
EDIFIER fan club

Stigli danas  R1855DB iz Ozone !

 

Jao, kakva brutala od zvuka (za ove pare).

 

Prešao sa starog dobrog Geniusa 5.1 na ove ljepotane, ovakav rush nisam doživio ni kad sam prvi ssd stavio u komp,

 

Idući korak t5 i možda neki DAC(???).

 

Jedina zamjerka Stjepku što nije prije otvorio ovaj klub.

 

Može preporuke za settingse, što koristite u gamingu ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
5 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
DarthMarkus kaže...

Stigli danas  R1855DB iz Ozone !

 

Jao, kakva brutala od zvuka (za ove pare).

 

Prešao sa starog dobrog Geniusa 5.1 na ove ljepotane, ovakav rush nisam doživio ni kad sam prvi ssd stavio u komp,

 

 

hehe :)

nedavno bio frend do mene pa se isto iznenadio zvukom za te pare, a on fura neke KEF-ove (one kaj imaju u jednoj jedinici 2 drivera, ne znam točno model, al su koštali 6K+ kuna, LS50 možda) i još k tome ima neki DAC spojen na njih...

 

meni su Edifieri 90% za telku i filmove pa ti nisam od neke pomoći oko gaminga (jedino sam malo smanjio bas jer mi je prejak, a visoke mrvu digao zbog razgovora u filmovima) - to si moraš sam "po uhu" podesit kak tebi paše...

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2023 15:22 (60nine).
12 godina
online
Re: EDIFIER fan club
60nine kaže...
DarthMarkus kaže...

Stigli danas  R1855DB iz Ozone !

 

Jao, kakva brutala od zvuka (za ove pare).

 

Prešao sa starog dobrog Geniusa 5.1 na ove ljepotane, ovakav rush nisam doživio ni kad sam prvi ssd stavio u komp,

 

 

hehe :)

nedavno bio frend do mene pa se isto iznenadio zvukom za te pare, a on fura neke KEF-ove (one kaj imaju u jednoj jedinici 2 drivera, ne znam točno model, al su koštali 6K+ kuna, LS50 možda) i još k tome ima neki DAC spojen na njih...

 

meni su Edifieri 90% za telku i filmove pa ti nisam od neke pomoći oko gaminga (jedino sam malo smanjio bas jer mi je prejak, a visoke mrvu digao zbog razgovora u filmovima) - to si moraš sam "po uhu" podesit kak tebi paše...

 A paše mi sve :-) zato i pitam tko je malo više osluškivao.

 

Super je što su masivni i stvarno je puno drvo za razliku od svih šroteksa i onog furnira koji radi distorziju cijele sobe.


Da sam znao bar prije da su ovoliko dobri...

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2023 15:59 (DarthMarkus).
10 godina
offline
EDIFIER fan club

iskreno, ja sam mislio da su za pola veći :) iznenadio sam se kad mi je paket došao misleći da su krive poslali :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
DarthMarkus kaže...

Da sam znao bar prije da su ovoliko dobri...

 Ja prije par godina uzel Denon stereo rec i q acoustic zvučnike i da se razumijemo stvarno dobra kombinacija,ali i košta. I onda iz zajebancije za drugu telku uzmem te Edifier R1855DB,naravno za filmove i serije.Nisam mogal k sebi doć kak su dobri i to za malo para.Zvuk fantastičan,uživancija sad gledat filmove. Muzika prek bluetoota ili youtubea ili preko sat antene ( fenomenalan rock program " REBEL" ) više nego odlično.Poslije sam si uzel i bežične slušalice Edifier za 40 eura mislim. Predobre,tak da Edifier daje jako jako puno a za malo para. Postal sam njihov veliki fan.........

12 godina
offline
EDIFIER fan club

Nadam se da nisam OT ovdje, ali da pitam oko izbora Edifiera :)

Traži se budget rješenje za LG telku (samo TV/filmovi, bez igranja), ali bi htio i da se može muzika slušati. 

U dosadašnjim rješenjima (Logitech, Genius,...) uvijek mi je nekako falilo srednjih tonova, a soundbar ne bi nikako :)

Dnevna je cca 4x6m i TV se gleda na jednoj trećini  popreko po kraćoj duljini, znači cca 3m do kauča.

Dvoumim se između R1855 i R2750. Ove druge više radi toga što su trosistemci pa se nadam da bi i zvučna slika bila potpunija radi muzike.

Sub mi nije u planu, škicnuo sam malo i S351DB u Ozone, ali taj je skuplji i nekako recenzije mu nisu baš neke.

TV je sad na zidu, ali ide uskoro stalaža i zvučnici bi došli sa svake strane TVa taman u visini očiju dok sjedim na kauču.

Što je ok, ali kako bi se čuli ovi zakošeni 1855 na 3m udaljenosti?

Bojim se da bi to tuklo nekamo pod strop :)

Mišljenja?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
cshadow kaže...

Nadam se da nisam OT ovdje, ali da pitam oko izbora Edifiera :)

Traži se budget rješenje za LG telku (samo TV/filmovi, bez igranja), ali bi htio i da se može muzika slušati. 

U dosadašnjim rješenjima (Logitech, Genius,...) uvijek mi je nekako falilo srednjih tonova, a soundbar ne bi nikako :)

Dnevna je cca 4x6m i TV se gleda na jednoj trećini  popreko po kraćoj duljini, znači cca 3m do kauča.

Dvoumim se između R1855 i R2750. Ove druge više radi toga što su trosistemci pa se nadam da bi i zvučna slika bila potpunija radi muzike.

Sub mi nije u planu, škicnuo sam malo i S351DB u Ozone, ali taj je skuplji i nekako recenzije mu nisu baš neke.

TV je sad na zidu, ali ide uskoro stalaža i zvučnici bi došli sa svake strane TVa taman u visini očiju dok sjedim na kauču.

Što je ok, ali kako bi se čuli ovi zakošeni 1855 na 3m udaljenosti?

Bojim se da bi to tuklo nekamo pod strop :)

Mišljenja?

 

 Kako bi glazbu spajao? Mob/BT ili gramofon, preko tv appa, dac, cd player?

 

Sub stvarno upotpunjuje dojam u većim prostorijama i sad kad gledam unazad osobno mi je prevelila razlika bez suba i nema sanse da bi ga se odrekao. Phill Collins, Sinatra, Santana.. sve mi je to bez suba tanko. Meni je sub iza kauca, tj iza leđa u kutu prostorije i stvarno je velika razlika sa/bez.

 

Meni je bilo bitno da ima BT da zena moze iz kuhinje pustat sto zeli i pokazalo se dosta prakticno, sad gramofon palim vrlo rijetko. 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
EDIFIER fan club

Zasad bi išlo sve s TVa, preko optičkog ulaza. Sub bi ostavio kao opciju, znači zvučnici s izlazom za sub pa možda jednog dana. Trenutno ga nemam kamo staviti jer je ženica odabrala novu komodu/stalažu kako god se to već zove za TV koja je dosta široka i problem je sub ubaciti.

BT bi ostavio tu mogućnost da si ženica pušta, ako dobaci iz kuhinje koja je malo niz hodnik i jedna prostorija dalje

Zato mi baš i interesantni 2750 jer ipak imaju dedicirani niskotonac.

Pogledao sam hrpu ovih recenzija na YT, ali teško je tu zaključiti nešto oko zvuka, a nemam baš blizu neku mogućnost da bi se negdje moglo poslušati Edifiere :)

1280DBs sumnjam da je stvarno premali, 1855 ili R2000 me muči to usmjerenje prema gore, da je polica niska ne bi razmišljao.

Nije mi baš previše za bas, u zgradi sam pa moram i na susjede misliti

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2023 12:28 (cshadow).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
cshadow kaže...

Zasad bi išlo sve s TVa, preko optičkog ulaza. Sub bi ostavio kao opciju, znači zvučnici s izlazom za sub pa možda jednog dana. Trenutno ga nemam kamo staviti jer je ženica odabrala novu komodu/stalažu kako god se to već zove za TV koja je dosta široka i problem je sub ubaciti.

BT bi ostavio tu mogućnost da si ženica pušta, ako dobaci iz kuhinje koja je malo niz hodnik i jedna prostorija dalje

Zato mi baš i interesantni 2750 jer ipak imaju dedicirani niskotonac.

Pogledao sam hrpu ovih recenzija na YT, ali teško je tu zaključiti nešto oko zvuka, a nemam baš blizu neku mogućnost da bi se negdje moglo poslušati Edifiere :)

1280DBs sumnjam da je stvarno premali, 1855 ili R2000 me muči to usmjerenje prema gore, da je polica niska ne bi razmišljao.

Nije mi baš previše za bas, u zgradi sam pa moram i na susjede misliti

 

 

 

R2000DB koštaju u Ozone.hr 176€, u slučaju da se odlučite za njih.

 

https://www.ozone.hr/product/zvu-nici-edifier-r2000db-2-0-sme-i/

 

Da nisam pred koji mjesec kupio 1280DBs...

Tigar Krezumica
11 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Treba pripaziti na rupu za bas, koja je sa stražnje strane, obzirom da će zvučnike stavljat pored tv-a na policu/ormarić. Ako je uži ormarić, a ovi za tv u dnevnoj obično jesu, mogao bi biti u nezgodnoj poziciji da mu stražnje strane zvučnika budu preblizu zida
14 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
cshadow kaže...

Zasad bi išlo sve s TVa, preko optičkog ulaza. Sub bi ostavio kao opciju, znači zvučnici s izlazom za sub pa možda jednog dana. Trenutno ga nemam kamo staviti jer je ženica odabrala novu komodu/stalažu kako god se to već zove za TV koja je dosta široka i problem je sub ubaciti.

BT bi ostavio tu mogućnost da si ženica pušta, ako dobaci iz kuhinje koja je malo niz hodnik i jedna prostorija dalje

Zato mi baš i interesantni 2750 jer ipak imaju dedicirani niskotonac.

Pogledao sam hrpu ovih recenzija na YT, ali teško je tu zaključiti nešto oko zvuka, a nemam baš blizu neku mogućnost da bi se negdje moglo poslušati Edifiere :)

1280DBs sumnjam da je stvarno premali, 1855 ili R2000 me muči to usmjerenje prema gore, da je polica niska ne bi razmišljao.

Nije mi baš previše za bas, u zgradi sam pa moram i na susjede misliti

 

 

 Hmm, mislim da bi joj uzeo neki prijenosni jbl za kuhinju, a da bi sebi uzeo 2.0 + sub kombo za dnevni

 

Ako mislis da ce susjedima smetat... nema pomoci, da t5 trese - trese. Mislim da preko 50% nisam svoje tjerao osim za demo, iako su slabiji od ovih 2750, dovoljno su jaki da najcesce rade ispod 50%, sve glasnije od toga mi nije ugodno nakon par minuta.

 

Al zanimljivo, ja sam ove jeftinije uzeo bas zato sto su manji (a recenzije bile odlicne) pa ne pretpravaju prostor oko tva.

 

Moj dnevni je 5,5x5 cca, iza je blag i kuhinja kao open space đir jos cca 25m² i zaista su mi ovi 1280dbs dovoljni da na maksimumu (slušljivom, da ne krči) ne cujes osobu kraj sebe sta prica ako prica normalnom glasnocom. Bas cu probat nekim decibelmetrom izmjerit popodne koliko je na kaucu (cca 2m od zvucnika) i recimo u sredini blag koja je cca 8m od zvucnika. Stavit cu link na yt koju pjesmu cu koristit pa da bude neka referentna tocka.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
10 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
cshadow kaže...

 

Što je ok, ali kako bi se čuli ovi zakošeni 1855 na 3m udaljenosti?

Bojim se da bi to tuklo nekamo pod strop :)

Mišljenja?

 

 

meni telka (isto LG) stoji na stalku za TV (nekih 35cm visine) - sa strane su 1855 zvučnici i ok mi se čuje sve to skupa (doduše, imam nešto malo manju dnevnu, ali mi je isto oko 3m od telke do kauča)

zvučnici su nekih 30cm udaljeni od zida sa stražnje strane.

 

note: nisam neki prezahtjevni korisnik i picajzla za zvuk, ali sam se fakat preporodio sa zvučnicima u usporedbi sa zvukom s telke - nebo i zemlja... i skroz mi je drago kaj nisam uzimao neki soundbar u toj cijeni

 

ps: ne vidim potrebu za sub-om jer mi je već i od zvučnika bas prejak pa sam ga smanjio za gledanje TV-a i filmova

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2023 14:29 (60nine).
12 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
ivan dragi kaže...

 Hmm, mislim da bi joj uzeo neki prijenosni jbl za kuhinju, a da bi sebi uzeo 2.0 + sub kombo za dnevni

 

Ako mislis da ce susjedima smetat... nema pomoci, da t5 trese - trese. Mislim da preko 50% nisam svoje tjerao osim za demo, iako su slabiji od ovih 2750, dovoljno su jaki da najcesce rade ispod 50%, sve glasnije od toga mi nije ugodno nakon par minuta.

 

 

Al zanimljivo, ja sam ove jeftinije uzeo bas zato sto su manji (a recenzije bile odlicne) pa ne pretpravaju prostor oko tva.

 

Moj dnevni je 5,5x5 cca, iza je blag i kuhinja kao open space đir jos cca 25m² i zaista su mi ovi 1280dbs dovoljni da na maksimumu (slušljivom, da ne krči) ne cujes osobu kraj sebe sta prica ako prica normalnom glasnocom. Bas cu probat nekim decibelmetrom izmjerit popodne koliko je na kaucu (cca 2m od zvucnika) i recimo u sredini blag koja je cca 8m od zvucnika. Stavit cu link na yt koju pjesmu cu koristit pa da bude neka referentna tocka.

Kako ti je u filmovima?

Ovi novi kad bude neki višekanalni zvuk, to zna biti jako razbalansirano., ko u kinu. Grme efekti, pričice cvrkuću, sve sve čuje bolje od centralnog kanala gdje su glasovi.

Imao sam neki 5.1 prije i uvijek je bila neka borba s time...

Sad si me zainteresirao za 1280, ne koštaju puno, a ako mi i ne budu pasali, lako ih prodam kasnije.

 

60nine kaže...
cshadow kaže...

 

Što je ok, ali kako bi se čuli ovi zakošeni 1855 na 3m udaljenosti?

Bojim se da bi to tuklo nekamo pod strop :)

Mišljenja?

 

 

meni telka (isto LG) stoji na stalku za TV (nekih 35cm visine) - sa strane su 1855 zvučnici i ok mi se čuje sve to skupa (doduše, imam nešto malo manju dnevnu, ali mi je isto oko 3m od telke do kauča)

zvučnici su nekih 30cm udaljeni od zida sa stražnje strane.

 

note: nisam neki prezahtjevni korisnik i picajzla za zvuk, ali sam se fakat preporodio sa zvučnicima u usporedbi sa zvukom s telke - nebo i zemlja... i skroz mi je drago kaj nisam uzimao neki soundbar u toj cijeni

 

ps: ne vidim potrebu za sub-om jer mi je već i od zvučnika bas prejak pa sam ga smanjio za gledanje TV-a i filmova

 

Znači 1855 koji su kosi, isto kao i R2000 su ti na stalku počevši od visine 35, oni su pod kutem, recimo lupam bezveze 30°, ok ti je to na 3m udaljenosti?

 

6 godina
online
Re: EDIFIER fan club
cshadow kaže...
ivan dragi kaže...

 Hmm, mislim da bi joj uzeo neki prijenosni jbl za kuhinju, a da bi sebi uzeo 2.0 + sub kombo za dnevni

 

Ako mislis da ce susjedima smetat... nema pomoci, da t5 trese - trese. Mislim da preko 50% nisam svoje tjerao osim za demo, iako su slabiji od ovih 2750, dovoljno su jaki da najcesce rade ispod 50%, sve glasnije od toga mi nije ugodno nakon par minuta.

 

 

Al zanimljivo, ja sam ove jeftinije uzeo bas zato sto su manji (a recenzije bile odlicne) pa ne pretpravaju prostor oko tva.

 

Moj dnevni je 5,5x5 cca, iza je blag i kuhinja kao open space đir jos cca 25m² i zaista su mi ovi 1280dbs dovoljni da na maksimumu (slušljivom, da ne krči) ne cujes osobu kraj sebe sta prica ako prica normalnom glasnocom. Bas cu probat nekim decibelmetrom izmjerit popodne koliko je na kaucu (cca 2m od zvucnika) i recimo u sredini blag koja je cca 8m od zvucnika. Stavit cu link na yt koju pjesmu cu koristit pa da bude neka referentna tocka.

Kako ti je u filmovima?

Ovi novi kad bude neki višekanalni zvuk, to zna biti jako razbalansirano., ko u kinu. Grme efekti, pričice cvrkuću, sve sve čuje bolje od centralnog kanala gdje su glasovi.

Imao sam neki 5.1 prije i uvijek je bila neka borba s time...

Sad si me zainteresirao za 1280, ne koštaju puno, a ako mi i ne budu pasali, lako ih prodam kasnije.

 

60nine kaže...
cshadow kaže...

 

Što je ok, ali kako bi se čuli ovi zakošeni 1855 na 3m udaljenosti?

Bojim se da bi to tuklo nekamo pod strop :)

Mišljenja?

 

 

meni telka (isto LG) stoji na stalku za TV (nekih 35cm visine) - sa strane su 1855 zvučnici i ok mi se čuje sve to skupa (doduše, imam nešto malo manju dnevnu, ali mi je isto oko 3m od telke do kauča)

zvučnici su nekih 30cm udaljeni od zida sa stražnje strane.

 

note: nisam neki prezahtjevni korisnik i picajzla za zvuk, ali sam se fakat preporodio sa zvučnicima u usporedbi sa zvukom s telke - nebo i zemlja... i skroz mi je drago kaj nisam uzimao neki soundbar u toj cijeni

 

ps: ne vidim potrebu za sub-om jer mi je već i od zvučnika bas prejak pa sam ga smanjio za gledanje TV-a i filmova

 

Znači 1855 koji su kosi, isto kao i R2000 su ti na stalku počevši od visine 35, oni su pod kutem, recimo lupam bezveze 30°, ok ti je to na 3m udaljenosti?

 

 Ovi pod kutem nisu baš mišljeni u originalu za ovakvo postavljanje, njihov cilj je više kao neki monitori na stolu gdje je glava taman u tom kutu i zato me strah da ako ih staviš u dnevnu u visini glave da nečeš dobit optimalan zvuk.

11 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Taj nagib je radi stojnih valova! a nagib je bas idealan i za tv police niske i srednje visine.

defiant
10 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

zvučnici su uz telku na istom "stoliću"... u planu mi je možda uzet i zasebne stalke da dobijem još malo širu zvučnu sliku ili pak nešto viši i širi stolić\komodu da dignem malo i TV (ne volim one zidne stalke, a i da jednom u budućnosti stane gore i veći TV)

 

btw telka je 43"... 

 

da, meni je to skroz ok - ako sjedim na trosjedu, taman zvuk ima taj kut do glave\ušiju (bar ovak odokativno)

14 mjeseci
neaktivan
offline
EDIFIER fan club

Pozdrav , rješio se genius 5.1 zvucnika nakon dobrih 11 godina haha , pa tražim nešto novo 

 

za oko mi zapeli normalno r1280dbs i r1380db , ima li tko ove r1380db , koristit če se samo na pc-u , muzika i tu i tamo koja igra 

 

Po specifikacijama skoro pa isto sve ako sam dobro vidio osim sta s1380db nema izlaz za sub.

 

Dal je isplativo za 90 eurica 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
cshadow kaže...

Kako ti je u filmovima?

Ovi novi kad bude neki višekanalni zvuk, to zna biti jako razbalansirano., ko u kinu. Grme efekti, pričice cvrkuću, sve sve čuje bolje od centralnog kanala gdje su glasovi.

Imao sam neki 5.1 prije i uvijek je bila neka borba s time...

Sad si me zainteresirao za 1280, ne koštaju puno, a ako mi i ne budu pasali, lako ih prodam kasnije.

 Nisam neko vrijeme koristio za filmove jer mala ide spavat oko 8 i pol pa nema drndanja. Koliko se sjecam nisam primjetio nista lose osim kad se ukljuci onaj njihov Soundfield ili kako se vec zove. Jucer sam probao, testirat cu jos koji dan pa napisem.

 

Sub stvarno pojaca dojam. Uopce ne mogu zamisliti bez woofera zvuk pa izmi u obzir.

 

Mjerio sam nekim "zvukomjerom" i ... na kaucu, kada je na max, na novijim pjesmama (stavio sam Dont phunk with my.. bas zbog prejakog gaina) dode do 110db, nekakav prosjek je 86 ali ta pjesma ima dosta skokova (preskakala bi igla na ploči od tolikih amplituda...) pa je bliže 90-95. Na starijim pjesmama naravno manje (Doors, People are strange) avg je 83, max 94. Nisam mogao više jer "ajde hoki poki".. pa sam morao smanjit.

 

Zapravo, više me iznenadilo da pjesme uopće ne krče kada je pojačano do kraja (preko BT, yt kvaliteta). Ne bih znao koliko sub utječe na sve skupa, nisam se tad sjetio iskljucit sub, kad jednom krene trest kucu nema vise gasenja

 

Jesu li zvučnici dobri? Osobno sam zadovoljan prvenstveno zbog cijene i jednostavnosti svega skupa, a zvuk vrlo dobar. Zena me ni jednom nije pitala da joj nesto spojim, samo stisne i radi. I izgled je ok ali ajde.. Za TV i daily slušanje neću tražiti ništa skuplje. Bacio bi dodatnih 300€ za 10% dobiti u kvaliteti, ne hvala.

 

Za solo gledanje u tišini možda ce te vise oduseviti buds pro ili nesto slične kvalitete jer nema tog doživljaja kucanja po vratima i škripanja podova u hororima kao kad ti u malom mozgu zaškripi, a izoliran si od svih zvukova ceste, susjeda vešmašine ili suđerice. Gledao sam upravo onu Haunting of hill house na Netflixu i srao sam cijelo vrijeme pa ono.. prestane cvrčak cvrčati i to naravno čuješ pa ti nije jasno dal će bit belaje ili te samo pere paranoja.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
3 godine
neaktivan
offline
Re: EDIFIER fan club
Pozdrav, imam pitanje za vlasnike onih malo boljih Edifier zvučnika.

Kupio sam Edifier S351 DB i imaju stvarno vrhunski zvuk za 2.1 sustav, prva 2-3 dana sam samo slušao glazbu i smješkao se. Danas, obzirom da sam u specifikacijama vidio da im je frekvencijski raspon 40-20 000 Hz, bio sam znatiželjan rekoh hajde da i to vidim .....

Sa ove stranice (https://www.szynalski.com/tone-generator/) sam krenuo sa nižim frekvencijama i primijetio da subwoofer počinjem čuti već oko 34 Hz što je ispod granice koju je Edifier propisao, rekoh, lijepo. Međutim, onda sam sam se okrenuo na drugu stranu frekvencijskog raspona i sa 20 000 Hz krenuo nizbrdo i tu sam primijetio nešto što me ubolo u oči iliti u uho. Između 20 000 i 13 000 Hz se ne čuje ono visokofrekventno pištanje već se čuju neki šumovi i pucketanje visokotonaca. Tek oko 13 000 Hz počinjem čuti prepoznatljivo pištanje. Naravno, uzeo sam u obzir (iako sam znao da nije tako) da možda ja ne čujem te frekvencije, pa sam uzeo slušalice i napravio to isto i normalno sam čuo od cca 18 000 Hz pa na niže. To mi je prva stvar koja me psihički maltretira već par sati.

Druga stvar koju sam primijetio su oni potenciometri koji reguliraju treble i bass, iako su mi svi na nuli, rade normalno kako ih vrtiš ali koliko god da ih okreneš, bilo na -6 ili +6 dB, razlika u zvuku i nije nešto znatna, osobito na srednjim frekvencijama (treble).

Eh, sad, ono što mene zanima je sljedeće - ove dvije stvari koje sam naveo, je li to tako treba biti (u što nekako iskreno sumnjam) ili se to može pripisati "kineskoj elektronici"?

Da me ne shvatite pogrešno, obožavam ovu kupnju koju sam napravio, od izgleda pa do veličanstvenog zvuka u cijelom spektru frekvencija koji su u pjesmi, ali sad nakon što sam primijetio ove dvije stvari ne izlaze mi iz glave.

Ako netko ima neko mišljenje, slobodno ga podijelite.

Hvala, LP
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
dk1234 kaže...
....ali sad nakon što sam primijetio ove dvije stvari ne izlaze mi iz glave.

 probaj skakat na jednoj nozi s glavom nagnutom ustranu, možda izađu

3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Rijetko koji proizvodad isporucuje deklarirani frekvencijski raspon, no dok mjerenje neobavis s adekvatnom opremom za to a ne uhom dabe ti to tvoje mjerenje.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
dk1234 kaže...
Pozdrav, imam pitanje za vlasnike onih malo boljih Edifier zvučnika.

Kupio sam Edifier S351 DB i imaju stvarno vrhunski zvuk za 2.1 sustav, prva 2-3 dana sam samo slušao glazbu i smješkao se. Danas, obzirom da sam u specifikacijama vidio da im je frekvencijski raspon 40-20 000 Hz, bio sam znatiželjan rekoh hajde da i to vidim .....

Sa ove stranice (https://www.szynalski.com/tone-generator/) sam krenuo sa nižim frekvencijama i primijetio da subwoofer počinjem čuti već oko 34 Hz što je ispod granice koju je Edifier propisao, rekoh, lijepo. Međutim, onda sam sam se okrenuo na drugu stranu frekvencijskog raspona i sa 20 000 Hz krenuo nizbrdo i tu sam primijetio nešto što me ubolo u oči iliti u uho. Između 20 000 i 13 000 Hz se ne čuje ono visokofrekventno pištanje već se čuju neki šumovi i pucketanje visokotonaca. Tek oko 13 000 Hz počinjem čuti prepoznatljivo pištanje. Naravno, uzeo sam u obzir (iako sam znao da nije tako) da možda ja ne čujem te frekvencije, pa sam uzeo slušalice i napravio to isto i normalno sam čuo od cca 18 000 Hz pa na niže. To mi je prva stvar koja me psihički maltretira već par sati.

Druga stvar koju sam primijetio su oni potenciometri koji reguliraju treble i bass, iako su mi svi na nuli, rade normalno kako ih vrtiš ali koliko god da ih okreneš, bilo na -6 ili +6 dB, razlika u zvuku i nije nešto znatna, osobito na srednjim frekvencijama (treble).

Eh, sad, ono što mene zanima je sljedeće - ove dvije stvari koje sam naveo, je li to tako treba biti (u što nekako iskreno sumnjam) ili se to može pripisati "kineskoj elektronici"?

Da me ne shvatite pogrešno, obožavam ovu kupnju koju sam napravio, od izgleda pa do veličanstvenog zvuka u cijelom spektru frekvencija koji su u pjesmi, ali sad nakon što sam primijetio ove dvije stvari ne izlaze mi iz glave.

Ako netko ima neko mišljenje, slobodno ga podijelite.

Hvala, LP

Jesi probao sa ANALOG input?!

defiant
14 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Zna li možda netko gdje u Hr mogu kupiti Edifier MS50A?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
izzy007 kaže...
Zna li možda netko gdje u Hr mogu kupiti Edifier MS50A?

Vjerojatno predracun kod uvoznika.... HDmultimedija.

golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants
14 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
izzy007 kaže...
Zna li možda netko gdje u Hr mogu kupiti Edifier MS50A?

 Amazon.de i 13€ dostava

 

https://www.amazon.de/EDIFIER-MS50A-Multiroom-f%C3%A4higer-Stereo-Funktion-Funktioniert/dp/B09NPZMZB6

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice