EDIFIER fan club

poruka: 257
|
čitano: 143.260
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
EDIFIER fun club

Pozdrav, evo za ljubitelje dobrog desktop hi-fi zvuka jedna tema o veoma popularnim i iznimno pristupacnim EDIFIER zvucnicima i ostaloj periferiji!

Tu se slobodno raspisite i stavljajte svoje zvucne ljubimce :)

 

Ovo su moji ljubimci EDIFIER R2000DB

 
 

Pozdrav svima!

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 20:51 (Boris grozni).
Moj PC  
6 0 hvala 3
4 godine
offline
EDIFIER fun club

Čestitam !

 

Ima i tu ljubitelja (i vlasnika) Edifier zvučnika....javit će se oni....

 

Ja ih osobno nemam, ali sam ih dosta linkao kao neobavezni prijedlog za isprobati.

 

A da su dobri, potvrdio je i jedan moj kolega (Audifil) kupivši Edifier za rezervni desktop sustav.

Zadovoljan je s njima.....naravno, kaže da bi to na solidnim stalcima bilo još dosta bolje...pa će i to doći na red....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 17:52 (analogni).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
EDIFIER fun club

Ja imam Edifier C2X, strava zvucnici, iako dugo nisu u upotrebi ali za taj novac sto sam platio prije 4,5g nema bolje.

Moj PC  
1 0 hvala 2
3 godine
offline
Re: EDIFIER fun club
analogni kaže...

Čestitam !

 

Ima i tu ljubitelja (i vlasnika) Edifier zvučnika....javit će se oni....

 

Ja ih osobno nemam, ali sam ih dosta linkao kao neobavezni prijedlog za isprobati.

 

A da su dobri, potvrdio je i jedan moj kolega (Audifil) kupivši Edifier za rezervni desktop sustav.

Zadovoljan je s njima.....naravno, kaže da bi to na solidnim stalcima bilo još dosta bolje...pa će i to doći na red....

 

Ja evo nemogu se nacuditi kako dobro zvuci Andrea Bocelli(flac) na njima(R2000db), gromoglasno i cisto, vokal odlican baš me natjera da pjevam punim plucima nisam to dozivio vec par godina zapostavio sam stari hi-fi zbog 3 djece(unisten) i s ovim sam si htio pocastiti a da nepotrosim gro novaca!

11 godina
offline
Re: EDIFIER fun club
analogni kaže...

Čestitam !

 

Ima i tu ljubitelja (i vlasnika) Edifier zvučnika....javit će se oni....

 

Ja ih osobno nemam, ali sam ih dosta linkao kao neobavezni prijedlog za isprobati.

 

A da su dobri, potvrdio je i jedan moj kolega (Audifil) kupivši Edifier za rezervni desktop sustav.

Zadovoljan je s njima.....naravno, kaže da bi to na solidnim stalcima bilo još dosta bolje...pa će i to doći na red....

 

 

analogni s2000mk3 ili s3000pro? Na slici mislim...

 

P.s. kolega Boris, koliko je dubok taj tvoj stol sa r2000?

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 18:56 (metallic).
3 godine
offline
Re: EDIFIER fun club
metallic kaže...
analogni kaže...

Čestitam !

 

Ima i tu ljubitelja (i vlasnika) Edifier zvučnika....javit će se oni....

 

Ja ih osobno nemam, ali sam ih dosta linkao kao neobavezni prijedlog za isprobati.

 

A da su dobri, potvrdio je i jedan moj kolega (Audifil) kupivši Edifier za rezervni desktop sustav.

Zadovoljan je s njima.....naravno, kaže da bi to na solidnim stalcima bilo još dosta bolje...pa će i to doći na red....

 

 

analogni s2000mk3 ili s3000pro? Na slici mislim...

 

P.s. kolega Boris, koliko je dubok taj tvoj stol sa r2000?

IKEA 80cm+5-8cm odmaknut od zida!

Probao sam ih odmaknuti no nekuzim ikakvu razliku u zvucnoj slici, (vele da je bolje) vjerovatno jer se ispred njih nalazi 40m2, tu mi se malo izgube i ovi floorstand zvucnici od 200w pogotovo dio koji pokriva veci dio(stan je u L tlocrt ) No namjenjeni su za stol dok sjedim na njima tako da obavljaju maksimalno ono za sto su namjenjeni iako ponavljam kad ih se nalozi stvarno ubijaju!

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 19:05 (Boris grozni).
11 godina
offline
Re: EDIFIER fun club

A i mislio, sam kad su tako dobro stali... kod mene je 70, i stalno nesto fali. Grr

Survivor - eye of the tiger
4 godine
offline
Re: EDIFIER fun club
metallic kaže...
analogni kaže...

Čestitam !

 

Ima i tu ljubitelja (i vlasnika) Edifier zvučnika....javit će se oni....

 

Ja ih osobno nemam, ali sam ih dosta linkao kao neobavezni prijedlog za isprobati.

 

A da su dobri, potvrdio je i jedan moj kolega (Audifil) kupivši Edifier za rezervni desktop sustav.

Zadovoljan je s njima.....naravno, kaže da bi to na solidnim stalcima bilo još dosta bolje...pa će i to doći na red....

 

 

analogni s2000mk3 ili s3000pro? Na slici mislim...

 

P.s. kolega Boris, koliko je dubok taj tvoj stol sa r2000?

 Dal sam točan link iz dućana gore (u nazivu teksta pod "Edeifier").

 

MKIII je i to je nova serija (Pro je stara...mislim da je bila i prije MKII)....sada je samo S3000PRO, "PRO"...

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 19:42 (analogni).
15 godina
offline
EDIFIER fun club

Ja sam piknul Edifier S350DB i moram reči da sam prezadovoljan s njima.

Kvaliteta izrade je vrhunska, zvuk fenomenalan....

 

Koristim ih većinom kao PC speakere a ponekad i na TV-u

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
4 godine
offline
EDIFIER fun club

Očito je Edifier malo uzburkao "etablirane" brendove prihvatljivom cijenom aktivnih zvučnika.

 

Meni dosta govori o tome to; da je moj (relativno izbirljivi) kolega zadovoljan sa Edifier S2000 MKIII (kao destop sustavom).

Dizajn i izrada su solidni za tu cijenu, a ikvaliteta zvuka ne zaostaje.

 

Dosta ljudi je odlučilo da ih uzme i kao AV front za Tv, umjesto raznih soundara, koji (slične cijene) ipak nude mamje (u nekim segmentima),

pogotovu glede glazbenog doživljaja.

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
EDIFIER fun club

Kad god vidim svoje r2000db zao mi sto nisam uzeo u crvenoj boji debil nisam htio cekati!

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: EDIFIER fun club
Boris grozni kaže...

Kad god vidim svoje r2000db zao mi sto nisam uzeo u crvenoj boji debil nisam htio cekati!

Tamo ih nazivaju smedjima i kazu da su 200kn povoljniji...

Survivor - eye of the tiger
3 godine
offline
Re: EDIFIER fun club
metallic kaže...
Boris grozni kaže...

Kad god vidim svoje r2000db zao mi sto nisam uzeo u crvenoj boji debil nisam htio cekati!

Tamo ih nazivaju smedjima i kazu da su 200kn povoljniji...

 nisam ih vidio u zivo na fotkama i videima izgleda kao mahagonij, znaci definitivno crvenkasto!

4 godine
offline
EDIFIER fun club

Ovako nešto:

 

 
 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
EDIFIER fun club

Pozdrav,

ja imam Edifier R1000T4 Black verziju, isto je kupio na popustu koji je i sad,

mogu reći da sam jako zadovoljan zvučnicima te da imaju snažan zvuk i bass koji zna mumljati kad ga pojačaš

no to je vjerojatno normalno kod sustava 2.1 ako se ne varam?

Za tu lovu se isplati uzeti tako nes jer je po meni dost kvalitetno izvedeno.

 

 

Link - https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r1000t4/ 

Moj PC  
1 0 hvala 2
7 godina
protjeran
offline
EDIFIER fun club

Edifier R1280T, kupljeni 2018/08 za 90€, sad su 78€:

https://www.amazon.de/-/en/R1280T-Edifier-Studio-Speaker-System/dp/B00GBN50SC

 

Super zvuk, cist, idealan za uzivanje u glazbi, onakvoj kakvu je glazbenik zamislio,

a ne kakvu je proizvodjac hardwarea zamislio, sa svojim filterima i "tuniranjem" zvuka.

 

Jedino sto vise ne radi je daljinac, nisam ni skuzio da je pao na pod, i pregazio sam ga stolcem.

Plastika je jos donekle prezivjela, ali otecena je tiskana plocica - i s obziorm da rijetko kad trebam daljinac, nisam se zamarao s tim.

 

Takodjer sam uzeo boju drveta - nisam zelio crne, previse toga je crno kod PC hardwarea, kao i zvucnika, zelio sam nesto sto daje toplinu na radnom stolu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
3 0 hvala 3
3 godine
offline
EDIFIER fun club

Dobro da nisam uzeo one Wharfedale DS-1

  bez obzira sto su dobili dobre ocjene za zvuk, no to vam u živo izgleda kao plasticna igracka naspram Edia, doslovno 2x manji(dimenzije nisam niti gledao) nejasno mi je na koju se foru to uopce ikako moze mjeriti s R2000db, mozda cijenom!

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 20:21 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
EDIFIER fun club

Evo i od mene jedna stara i jedna slika od prije neki dan. O kvaliteti zvuka sam već pisao pa je suvišno ponavljat. 

P.S. biljćica je tu samo privremeno :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 18:39 (Aigor).
Moj PC  
7 0 hvala 3
4 godine
offline
EDIFIER fun club

Lijepo !

 

Pazi kod zalijevanja.......

 

A GramAfon (Kak bi rekel Mr.  Bean) koji je...?...

 

....a i neki DAC (ili i Head) preamp je ispod   ?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 19:35 (analogni).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: EDIFIER fun club
analogni kaže...

Lijepo !

 

Pazi kod zalijevanja.......

 

A GramAfon (Kak bi rekel Mr.  Bean) koji je...?...

 

....a i neki DAC (ili i Head) preamp je ispod   ?

 

 GramAfon je audio-technica LP-60X , za početak . Uvijek sam bio digitalni lik , pa rekao da malo probam nešto drugačije . S vremenom će ići nešto bolje ili ću se vratiti opet na 100% digitaliju.  

Ispod je Ifi Zen Dac , HTPC i u mraku sakriven Raspberry pi 4 kao audio streamer. 

11 godina
offline
EDIFIER fun club

Eto ja sa skoro ulaznim modelom ali nema veze,ziher bolje nego neki.logy ili genius...jedini minus mi je vracanje jacine zvuka pri ponovnom paljenju..tj ja ih smanjim a oni se pojacaju na deafoult kad ih opet upalim..neznam zakaj nepamte postavku zvuka

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 22:44 (mariolla79).
Moj PC  
3 0 hvala 3
3 godine
offline
Re: EDIFIER fun club
mariolla79 kaže...

Eto ja sa skoro ulaznim modelom ali nema veze,ziher bolje nego neki.logy ili genius...jedini minus mi je vracanje jacine zvuka pri ponovnom paljenju..tj ja ih smanjim a oni se pojacaju na deafoult kad ih opet upalim..neznam zakaj nepamte postavku zvuka

 tx na infu, bome malo nezgodno!

4 godine
offline
EDIFIER fun club

Ja bih to odmah zamijenio boljim i skratio.........(ajd, možda nakon garancije)

 

"Čombe voli Čombe pati, Čombe će da skrati..."

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
EDIFIER fun club

Kupio od jednog kolege ovdje sa foruma R2730DB,sviraju ok,nista posebno.Glasni,bas pre izrazen,fali cistoce zvuka.Za usporedbu imam drugi setup nekih Hitachi starih pasivnih zvucnika i spojeni direktno na Pioneer Kuro PDP-LX5090 TV i zvuk nevjerojatno cisci nego na Edifierima,tako da nisam bas nesto odusevljen s Edifierom

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
EDIFIER fun club

Kolege, pa jel moguce da nitko na forumu nema E25HD luna model?!

 

Ili se nije pohvalio, jos ih nikad nisam vidio u zivo, ne mogu reci da nisu zanimljivi.

 

Sto vi kazete?

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
EDIFIER fun club

kako ovo ubija na r2000db ja sam odusevljen kakvu zvucnu sliku stvaraju ovi zvucnici na stolu, doslovno cujem instrumente iza sebe i cesto se okrenem da vidim kaj mi je iza leda onda shvatim da je to iz zvucnika

Moj PC  
6 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
EDIFIER fun club

Pozdrav ekipa, dugo tražim nove zvučnike za PC, trenutni favoriti su Edifier S350DB.

 

Ima li netko ove zvučnike i kakva su iskustva?

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
EDIFIER fun club

Štovatelji voljenih nam Edija. Vrijeme je da se oprostim od svojih S2000MK3 , pa ako je netko zaiteresiran nek se javi u PP za detalje.

P.S. i dalje ih volim ali prelazim na pasivne zvučnike + amp , i to je jedini razlog prodaje.

 

Lp

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 20:17 (Aigor).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
EDIFIER fun club

Nešto novo, nešto divlje! 

 

.edifier//g5000.

 

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
2 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: EDIFIER fun club
metallic kaže...

Nešto novo, nešto divlje! 

 

.edifier//g5000.

 

 Za moj ukus mozda malo prekicasto no vjerujem da ce se svidjeti ovim novim modernijim generacijama(citaj mladima:).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice