5.1 headset

poruka: 6
|
čitano: 5.160
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
5.1 headset
pitanje

Poštovanje!

 

Zanima me da li se isplati kupnja 5.1 headseta. Da li je uopće moguće čuti tu prostornost zvuka, i ako da, kakav je doživljaj?

 

Na žalost, nisam u prilici imati 5.1 zvučnički sustav, a headset mi čak više i odgovara, sa obzirom na ukućane. Kako mi je trenutni headset zbog česte upotrebe otišao kvragu, počeo sam malo se interesirati za ponudu headset sustava koji se nude u trgovinama. Tako mi je za oko zapelo par njih koji navodno nude 5.1 zvuk. Kako im cijena nije previsoka, razmišljao sam da uzmem nešto iz te kategorije, ali imam sumnju u kvalitetu takvog nečeg. Ne bih volio da dam lovu za nešto čime bih kasnije bio razočaran. Rađe onda uzeti običan headset koji nudi stereo zvuk.

 

Evo par proizvoda koji su mi zapali za oko:

 

SHARKOON Cosmic 5.1 II

Jako malo recenzija se može pronaći o ovom headsetu, gotovo ništa, pa je dosta nepoznanica o kvaliteti istih. Neki ih hvale, neki ih kude.

 

ZALMAN HS ZM-RS6F, USB

Na žalost, ne radi se o headsetu, već o običnim slušalicama. Od par recenzija koje sam našao na netu, ne hvale ih baš puno. Također sam naišao gdje je netko napomenuo da je zadovoljniji sa gorespomenutim Sharkoonom, od ovih Zalmanovih.

 

CREATIVE LABS Headset FATAL1TY GAMING

Na žalost, ne radi se o 5.1 headsetu, ali sam vidio da uz nekakve emulatore(?) mogu odraditi i taj posao. U recenzijama ih dosta hvale što se tiče kvalitete zvuka, pa mi se možda bolje isplati kvalitetan stereo zvuk nauštrb 5.1?

 

 

Dakle, volio bih kada bi mi netko tko ima iskustva sa headsetovima dao nekakve smjernice. Gore možete vidjeti "oko čega se konkretno vrtim", tj. što me zanima. A i cijenovni rang, koji se kreće oko 200-250 kuna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: 5.1 headset

Stvari se drasticno mijenjaju kada pokusas da "lazes" mozak da slusa 5.1 zvuk koji izlazi iz slusalice koje imaju 2 svicnika,koliko oni stavljali zvucnike unutra ti ipak imas dva slusna "aparata".

Percepcija zvuka kada slusas uzivo 5.1 je razlicita od slusanja preko headseta

Na primer,stavi obicne stereo slusalice pusti muziku i ako si pazljiv i koncentrisan primjetices da ti taj stereo zvuk "dolazi" negde pozadi glavi,oko temena

Kod mono zvuka imas osecaj da dolazi iznutra.Znaci izostale su sve one komponente o prostranosti zvuka kojem nasem mozgu kazu sta je stereo,sta je mono i sta je napokon 5.1 zvuk (naprijed levo-desno,centar i pozadi)

Napokon ima puno programa koje lazu obicne slusalice da se ponasaju kao 5.1 (odredzene komponente zvuka kasne kao sto je implementiran algoritam za "prevaru") :)

O ukusima se ne raspravlja ali ih valja vaspitavati.

Ne slusaj sta ti druge usi (pardon,ljudi) govore,moraces da se uveris sta je dobro bas tebi a ne nekom tipu koji se kune da dozivljava 5.1 zvuk

 

Ipak uzmi ili investiraj u stereo slusalice nekog dobrog proizvodzaca (Sennheiser)

"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5.1 headset

Lazaruse, potpuno se slažem s tobom, a autora ove teme pozivam da pročita temu "Ajmo gameri, pomoć za najbolje slušalice", tamo je sve lijepo objašnjeno.

 

15 godina
protjeran
offline
5.1 headset

ja sam kupio neke u plodinama za 39 kni predobre su isto 5.1

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: 5.1 headset
autorov komentar
Lazarus Long kaže...

Stvari se drasticno mijenjaju kada pokusas da "lazes" mozak da slusa 5.1 zvuk koji izlazi iz slusalice koje imaju 2 svicnika,koliko oni stavljali zvucnike unutra ti ipak imas dva slusna "aparata".

Percepcija zvuka kada slusas uzivo 5.1 je razlicita od slusanja preko headseta

Na primer,stavi obicne stereo slusalice pusti muziku i ako si pazljiv i koncentrisan primjetices da ti taj stereo zvuk "dolazi" negde pozadi glavi,oko temena

Kod mono zvuka imas osecaj da dolazi iznutra.Znaci izostale su sve one komponente o prostranosti zvuka kojem nasem mozgu kazu sta je stereo,sta je mono i sta je napokon 5.1 zvuk (naprijed levo-desno,centar i pozadi)

Napokon ima puno programa koje lazu obicne slusalice da se ponasaju kao 5.1 (odredzene komponente zvuka kasne kao sto je implementiran algoritam za "prevaru") :)

O ukusima se ne raspravlja ali ih valja vaspitavati.

Ne slusaj sta ti druge usi (pardon,ljudi) govore,moraces da se uveris sta je dobro bas tebi a ne nekom tipu koji se kune da dozivljava 5.1 zvuk

 

Ipak uzmi ili investiraj u stereo slusalice nekog dobrog proizvodzaca (Sennheiser)

Hvala na iscrpnom odgovoru
Dakle, tvoja preporuka je da u svakom slučaju odustanem od 5.1 sustava, što se headseta tiče. Primjetio sam da ljudi dosta hvale Sennheiserove slušalice/headsetove, ali sam isto tako primjetio da je cijena istih jako paprena. Ima li Sennheiser išta u rangu 200-250 kuna, a da je i dalje dovoljno kvalitetno? Kakve su u usporedbi sa CREATIVE LABS Headset FATAL1TY GAMING, koje ljudi u recenzijama hvale?

motom2772 kaže...

Lazaruse, potpuno se slažem s tobom, a autora ove teme pozivam da pročita temu "Ajmo gameri, pomoć za najbolje slušalice", tamo je sve lijepo objašnjeno.

 

Primjetio sam tu temu tek kada sam otvorio ovu. :D
No bez obzira na to, ona tema se bazira na običnim slušalicama, mene više interesira headset (slušalice + mikrofon).
Također, ljudi tamo dosta hvale ove ili one, no malo tko je dao kvalitetne informacije o dotičnima. Ok, ne očekujem sada tu neke iscrpne recenzije, ali nekakve usporedbe, karakteristike, objektivni dojmovi nakon dužeg korištenja, i svake ostale informacije bi mi dobro došle. Jer ako se već mislim isprsit za nešto, onda bih volio da to bude čim kvalitetnije za tih dvjestotinjak kuna (mada sam svjestan da za tu lovu je teško govoriti o kvaliteti).
madafaker kaže...

ja sam kupio neke u plodinama za 39 kni predobre su isto 5.1

 Oprostit ćeš mi ako ti ne povjerujem da su "neke" iz Plodina za 39 kuna, plus tome i 5.1 predobre.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2008 15:00 (Pupi).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: 5.1 headset

Ne moras odustajati od 5.1 slusalice ali nemoj da das velike novce "bezveze" zbog neke recenzije u kojoj autor kaze da je upravo doziveo nirvanu slusajuci zvuk na neke ultra skupe slusalice.

Skupe ili jeftine,5.1 ili stereo moras da odlucis ti i niko drugi.

Sennheiser sam naveo kao polazna tacka,sada mogu da ti uvalim moja minimalisticka iskustva i da ti kazem da kupis jeftine stereo slusalice i slusas zvuk na 2.0 zvucnike ali to ne drzi u ovom slucaju.

Uzitak i zabava (prije svega)

"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice