[TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtube

poruka: 17
|
čitano: 17.010
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Snimanje HD videa sa Frapsom i upload na Youtube

Puno ljudi zna za ovo ali nema veze,napravio sam tutorial za one koji ne znaju.{#}

 

Fraps je program s kojim možete vaditi kadrove iz igara.Kako video materijal,kako slike tj. screenshotove.Također ima benchmark ali to nam ne treba za ovaj tutorial.

Fraps ima dvije varijante:besplatnu i licenciranu.

Besplatna varijanta ima limit snimanja videa 30 sekundi i snimanje screenshotova u bmp formatu.

Licencirana ili kupljena verzija nema limit trajanja videa i ima mogućnost biranja formata za screenshotove.

 

U ovom tutorialu pokazat ću vam kako snimiti video materijal i postaviti ga na youtube ili neku sličnu stranicu.

 

Potrebne stvari:

Program Fraps-Link za download probne verzije,Link za kupnju Frapsa.

Igra iz koje mislite vadit kadrove.

Program easy h.264-Link za download.

 

Krenimo

Da biste snimili video sa frapsom iz igre pokrenite Fraps,namjestite si postavke.

U igri možete imati postavke rezolucije kako vas je volja sa programom easy h.264 ćemo konvertirati u 1280x720(720p).

Postavke za Fraps Postavke za Fraps
Uključite igru pritisnite tipku za snimanje na tipkovnici,u ovom slučaju F9.

Kada želite prekinuti snimanje samo opet pritisnite F9 i snimanje je završeno.

Ako video želite obraditi u nekom programu namjenjen za to,slobodno učinite ali renderirajte bez kompresije.

 

Nakon završetka snimanja primjetit ćete da je video fajl vrlo težak.U mojem slučaju 421 megabajt za samo 14 sekundi trajanja.

Težina videa Težina videa
Sada uključite program easy h.264.Pod Video File odite select,pronađite i odaberite svoj video koji ste snimili sa frapsom.

Pod Output File stavite gdje će vam se fajl snimiti.Postavke stavite kao što su u slici dolje.

Postavke easy h.264 Postavke easy h.264

Kada ste to učinili kliknite na Start Encoding.Pojavit će vam se ovakav prozor,to znači da je započelo enkodiranje.

Encodiranje Encodiranje
Kada je encodiranje završeno samo kliknite u skočnom prozoru OK.
OK OK
Primjetite da je video iz 421mb smanjio na 8mb sa odličnom,ako ne i istom kvalitetom u 1280x720 rezoluciji (720p) koji je spreman za upload na Youtube.

sa 421 na 8 mb sa 421 na 8 mb
 
kvaliteta,ovo je JPG slika kvaliteta je za prave bolja. kvaliteta,ovo je JPG slika kvaliteta je za prave bolja.
 

 

Nadam se da sam nekome pomogao ovim tutorialom,ako imate nekih problema u vezi ovoga slobodno postajte.

 

Da nije bilo Nikole Tesle sada bi ste spamali po forumu u mraku!
Moj PC  
37 1 hvala 40
13 godina
offline
[TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtube

samo da dodam da sam koristio fraps godinama, dok nisam nasao nesto bolje, koje ne trokira dok snima u novijim igrama...npr. imam 40tak fps-a u igri, kad snimam frapsom dobijem 15...kod starijih igara je razlika neprimjetna ili nikakva...onda sam se bacio u potraznju za slicnim softwareom i naletio na WeGame...odlican program koji zahtjeva da napravite free account i mozete snimati sa F5 prema isto sistemu gore opisanom...u nijednoj igri nisam imao par fps-a veci od 4-5 fps-a, a u vecini pad je bio nula...

 

ako tko ima problema kao i ja gore, skinite si WeGame...preporuka!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
[TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtube

pad fps-a ti je zbog preslabog procesora,a ja sam imao dosta problema sa tim tvojim programom 

1. snima u manjoj rezoluciji i premali bitrate (zato i ne trosi toliko procesora)

2. na jedinoj igri na kojoj sam probao (Left 4 dead 2) mjesale su mi se boje ili je uopce nije bilo 

------------------------------------------------------------------

 

tutorial je super 

samo ja preporucam Handbrake za encode vide-a (za naprednije korisnike)

 

i kad uploudate obavezno koristite stari uploader

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
[TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtube

Ovaj program Easy H264 zna ponekad zezati. Npr. odradi prvi video, a sljedeće prijavi da je završio sa enkodiranjem u pola sekunde, a nema fajla niti ičega.

Prilično sam zadovoljan sa veličinom i kvalitetom datoteke.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
RE: [TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtu

vrlo dobar tutorial hvala :) ovo ide u bookmarks hehe

13 godina
neaktivan
offline
RE: Snimanje HD videa sa Frapsom i upload na Youtu
Jebasu123 kaže...

Puno ljudi zna za ovo ali nema veze,napravio sam tutorial za one koji ne znaju.{#}

 

Fraps je program s kojim možete vaditi kadrove iz igara.Kako video materijal,kako slike tj. screenshotove.Također ima benchmark ali to nam ne treba za ovaj tutorial.

Fraps ima dvije varijante:besplatnu i licenciranu.

Besplatna varijanta ima limit snimanja videa 30 sekundi i snimanje screenshotova u bmp formatu.

Licencirana ili kupljena verzija nema limit trajanja videa i ima mogućnost biranja formata za screenshotove.

 

U ovom tutorialu pokazat ću vam kako snimiti video materijal i postaviti ga na youtube ili neku sličnu stranicu.

 

Potrebne stvari:

Program Fraps-Link za download probne verzije,Link za kupnju Frapsa.

Igra iz koje mislite vadit kadrove.

Program easy h.264-Link za download.

 

Krenimo

Da biste snimili video sa frapsom iz igre pokrenite Fraps,namjestite si postavke.

U igri možete imati postavke rezolucije kako vas je volja sa programom easy h.264 ćemo konvertirati u 1280x720(720p).

Uključite igru pritisnite tipku za snimanje na tipkovnici,u ovom slučaju F9.

Kada želite prekinuti snimanje samo opet pritisnite F9 i snimanje je završeno.

Ako video želite obraditi u nekom programu namjenjen za to,slobodno učinite ali renderirajte bez kompresije.

 

Nakon završetka snimanja primjetit ćete da je video fajl vrlo težak.U mojem slučaju 421 megabajt za samo 14 sekundi trajanja.

Sada uključite program easy h.264.Pod Video File odite select,pronađite i odaberite svoj video koji ste snimili sa frapsom.

Pod Output File stavite gdje će vam se fajl snimiti.Postavke stavite kao što su u slici dolje.

Kada ste to učinili kliknite na Start Encoding.Pojavit će vam se ovakav prozor,to znači da je započelo enkodiranje. Kada je encodiranje završeno samo kliknite u skočnom prozoru OK. Primjetite da je video iz 421mb smanjio na 8mb sa odličnom,ako ne i istom kvalitetom u 1280x720 rezoluciji (720p) koji je spreman za upload na Youtube.

  

 

Nadam se da sam nekome pomogao ovim tutorialom,ako imate nekih problema u vezi ovoga slobodno postajte.

 

Mogu samo reci prstic gore :D

Pwned?
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtube

Ovako ja imam pitanje

Koristio sam fraps za snimanje PvP u MMORPG-ovima... ono sve super kvaliteta i to ali kad ukljucim snimanje u igri mi krene palako lagat...

dali taj lag mogu uklonit ili to ovisi o konfiguraciji racunala ?

League Of Legends IGN: slinA
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: [TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtu
Flameseeker kaže...

Ovako ja imam pitanje

Koristio sam fraps za snimanje PvP u MMORPG-ovima... ono sve super kvaliteta i to ali kad ukljucim snimanje u igri mi krene palako lagat...

dali taj lag mogu uklonit ili to ovisi o konfiguraciji racunala ?

Treba ti jači kompjuter.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
13 godina
offline
RE: [TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtu
hrvatskafarkasevec kaže...

pad fps-a ti je zbog preslabog procesora,a ja sam imao dosta problema sa tim tvojim programom

1. snima u manjoj rezoluciji i premali bitrate (zato i ne trosi toliko procesora)

2. na jedinoj igri na kojoj sam probao (Left 4 dead 2) mjesale su mi se boje ili je uopce nije bilo

------------------------------------------------------------------

 

tutorial je super

samo ja preporucam Handbrake za encode vide-a (za naprednije korisnike)

 

i kad uploudate obavezno koristite stari uploader

1. ima iste opcije kao fraps - full rezolucija, pola rezolucije, i razne kvantitete fps-a se mogu mjenjati

2. istina, ali ionako za uploadati na YT ces filmic konvertirati necime da ima manje MB-a i sa tom konverzijom te smjesane boje nestanu, tj bude SVE isto kao u igri...ja ne vidim nikakav problem u tome

 

i na kraju: zasto mi je slab proc? imam 3,1G 2 jezgre, mislim da stvarno nije u tome stvar...

15 godina
protjeran
offline
[TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtube

je problem ti je u tome zato igra steka pod frapsom jer se u isto vrijeme stvara ogroman file 

znaci par GB videa za 1 min 

to bas nije lagano za napravit

 

A zbog cega bi onda stekalo pod frapsom,ako nije procesor?

CyberPunk http://myanimelist.net/animelist/FranzBonaparta
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
[TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtube

Kada enkodiram sa tim programom nema mi zvuka. do čega li je to?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtube

Jel postoji neki drugi program za rendanje?

Sve ovako napravim i rendam i ne pojavlja mi se video.?

PS3 ID- http://gamercards.exophase.com/111351.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtu
Tommy_123 kaže...

Jel postoji neki drugi program za rendanje?

Sve ovako napravim i rendam i ne pojavlja mi se video.?

Za dobru kvalitetu i malo veći filesize- Sony Vegas 

a nešto lopija kvaliteta Camtasia Studio...

 

NOTE: Camtasia ti je dobra ako snimaš desktop, a Sony Vegas ako snimaš igre...

S time da camtasia rendera 10x brže 

Maky
15 godina
offline
[TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtube

Je li imao tko iskustva s Bandicamom, po mojim kratkim testovima ispada da je bolji od FRAPSA odnosno output datoteka puno manje tezi uz odlicnu sliku, opcije su iste kao i kod FRAPSA, al ima ih i vise....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
[TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtube

koliko dugo traje enkodiranje ?

eveladzic
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtu
informaticar64 kaže...

koliko dugo traje enkodiranje ?

s ovom tvojom konfiguracijom..predugo

10 godina
neaktivan
offline
[TUT] Snimanje HD videa sa Frapsom pa na Youtube

Ja snimam isto video sa frapsom i slika je jako jako dobra al kad stavim na youtube slika je jako losa :S

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice