The Witcher 3 izdvojena tema

poruka: 6.114
|
čitano: 919.931
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
The Witcher 3

Zapravo je tu mnogo vise od britanskog engleskog, tu je i skotski engleski,

irski engleski itd, sve ovisi od kojeg geografskog podrucja su NPC-i u igri.

 

Moras shvatiti da je Witcher temeljen na slavenskoj mitologiji, u doba dok novi kontinent nije bio poznat,

gdje su na novom kontinentu vladali indijanci, i nisu bili nikome poznati.

 

E sad, kako je "americki engleski" nepostojeci, i nema naglasaka koji bi mogao koristiti kao

prikaz raznovrsnosti NPC-a, od kud dolaze, tu ostaju samo europski naglasci, koji su bogati razlicitostima.

 

Primjerice, u Toussaintu ce imati taj poznati "francuski" engleski. Slusaj i uzivaj, i tocno ces znati

koji NPC-i su iz Skellige, koji su Northlingzi, sve ces lako po naglasku prepoznati.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: The Witcher 3
Čitatelj kaže...

Zapravo je tu mnogo vise od britanskog engleskog, tu je i skotski engleski,

irski engleski itd, sve ovisi od kojeg geografskog podrucja su NPC-i u igri.

 

Moras shvatiti da je Witcher temeljen na slavenskoj mitologiji, u doba dok novi kontinent nije bio poznat,

gdje su na novom kontinentu vladali indijanci, i nisu bili nikome poznati.

 

E sad, kako je "americki engleski" nepostojeci, i nema naglasaka koji bi mogao koristiti kao

prikaz raznovrsnosti NPC-a, od kud dolaze, tu ostaju samo europski naglasci, koji su bogati razlicitostima.

 

Primjerice, u Toussaintu ce imati taj poznati "francuski" engleski. Slusaj i uzivaj, i tocno ces znati

koji NPC-i su iz Skellige, koji su Northlingzi, sve ces lako po naglasku prepoznati.

 

Nešto o čemu nismo previše razmišljali, a dalo je igri itekako na kvaliteti i fantastično je odrađen posao

11 godina
offline
The Witcher 3

Jesam ja razmisljao haha dok sam igrao aktivno prije par godina....slusam i govorim si jbt sta pricaju ovi a kakti znam eng jako dobro

 

To me podsjeca na mog sestrića  koji je oso u irsku jer je tamo engleski...kaze poslije mogao sam komotno i u njemacku, isti qurac.nezna ni jedno ni drugo

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
The Witcher 3

Fino odes u Nizozemsku, i onda ti mozak dozivi lagani nuklearni meltdown,

jer to zvuci kao da netko prica u isto vrijeme engleski i njemacki, i jos je pod nekim teskim drogama.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
The Witcher 3

Kad vec jucer nitko nije stavio, ja cu:

 

Uz velike popuste na GoG-u, tu su i malo manji popusti na CDPR Storeu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
The Witcher 3

Znaci ovako - slijedeca Witcher igra bi mogla biti s Ciri kao glavnom junakinjom.

https://www.tweaktown.com/news/72602/new-witcher-starring-ciri-it-could-happen-cd-projekt-red-says/index.html

 

Sto bi dalo naslutiti da se CDPR nece vracati u vrijeme prije knjiga, odnosno razdoblje mladog Vesemira.

Nesto dobijes, nesto izgubis. Ali ako ce biti kroz duzi period Cirinog zivota, od mladosti do iza W3 razdoblja,

to bi znacilo da bi Vesemira mogli ponovno sresti.

 

I jos nesto - s obzirom da je Ciri Witcher, to znaci da je jedini kraj u W3 canon, gdje Ciri postaje Witcher,

znaci da krajevi gdje umire ili postane vladarica Nilfgarda nisu canon.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: The Witcher 3
GSP kaže...

zasto npr igre kao su witcher 3 koriste britanski engleski...ima pun q rijeci koji nerazumijem i uopce ih nema u americkom engleskom

 

ista stvar npr black flag

 

kuzim da to spada pod to razdoblje settinga igre al svejedno...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
Re: The Witcher 3
Čitatelj kaže...

Znaci ovako - slijedeca Witcher igra bi mogla biti s Ciri kao glavnom junakinjom.

https://www.tweaktown.com/news/72602/new-witcher-starring-ciri-it-could-happen-cd-projekt-red-says/index.html

 

Sto bi dalo naslutiti da se CDPR nece vracati u vrijeme prije knjiga, odnosno razdoblje mladog Vesemira.

Nesto dobijes, nesto izgubis. Ali ako ce biti kroz duzi period Cirinog zivota, od mladosti do iza W3 razdoblja,

to bi znacilo da bi Vesemira mogli ponovno sresti.

 

I jos nesto - s obzirom da je Ciri Witcher, to znaci da je jedini kraj u W3 canon, gdje Ciri postaje Witcher,

znaci da krajevi gdje umire ili postane vladarica Nilfgarda nisu canon.

 

ako to ispadne točno onda nisam baš oduševljen. Igrat će se svakako, o tome nema rasprave, ali bi meni osobno puno draže bilo skok u vremenu od nekih 50 ili 100 godina nakon završetka witchera 3, i mogućnost odabira i kreacije svoga lika. Ali da lik ima svakako neke određene osobine koje će mu dati zanimljivu osobnost. Nešto kao Shepard u Mass Effectu. Geralt i dosadašnja priča bi bili stvar legende i jedino ga se red witchera sjeća kako spada

7 godina
protjeran
offline
Re: The Witcher 3
Problem je sto u vremenskoj liniji za 100g je Geralt i dalje ziv, a broj Witchera jednak nuli.

Ja bi radije u razdoblje prije knjiga,
dok je Vesemir bio mlad, gdje su i druge skole bile zive i postojane.

Ali je jako tesko napraviti RPG sa 5 skola iz 5 lokacija, a da svaka ima svoju pricu.
To je onda 5 igri u jednoj, tako da ne vjerujem da ce to razmatrati kao opciju.

Al sa Ciri ili Vesemirom bi mi bilo zanimljivo.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
The Witcher 3

Ja nebi witchera... Ne mislim da je dobra ideja nastavljat ili predstavljat nove stare pustolovina starih/mlađih likova iz tog svijeta. Imamo 5 igara iz tog svijeta, seriju, knjige i stvarno brdo lore-a - i ako dobiješ dobar kraj odličan završetak priče o Geraltu. Svijet će i dalje biti u kurcu, svakakvih heroja će majka rodit i svaki od njih bi mogao imati svoju priču tako da je, po meni bolje, ostaviti se toga i bit na miru i ne riskirat propast tj razočarenje u novu igru o witcherima tj o novom glavnom liku (kojeg će btw svi uspoređivat sa Geraltom jer Witcher = Geralt). Koliko god mislili drugačije, samo je jedan witcher - svi drugi su tu samo da naglase Geralta i njegov karakter. Nitko ga neće moći zamijeniti i to je u redu, idemo dalje... Ima još puno svijetova i priča za odraditi a ja bi najsretniji bio kad bi napravili neki sci fi rpg, space exploration i slično. Ili još bolje, neki rpg ali ono, nekakva sadašnjost bez fantazija i sajfaja.. To bi bilo cool.

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: The Witcher 3
Srce Isusovo kaže...

Ja nebi witchera... Ne mislim da je dobra ideja nastavljat ili predstavljat nove stare pustolovina starih/mlađih likova iz tog svijeta. Imamo 5 igara iz tog svijeta, seriju, knjige i stvarno brdo lore-a - i ako dobiješ dobar kraj odličan završetak priče o Geraltu. Svijet će i dalje biti u kurcu, svakakvih heroja će majka rodit i svaki od njih bi mogao imati svoju priču tako da je, po meni bolje, ostaviti se toga i bit na miru i ne riskirat propast tj razočarenje u novu igru o witcherima tj o novom glavnom liku (kojeg će btw svi uspoređivat sa Geraltom jer Witcher = Geralt). Koliko god mislili drugačije, samo je jedan witcher - svi drugi su tu samo da naglase Geralta i njegov karakter. Nitko ga neće moći zamijeniti i to je u redu, idemo dalje... Ima još puno svijetova i priča za odraditi a ja bi najsretniji bio kad bi napravili neki sci fi rpg, space exploration i slično. Ili još bolje, neki rpg ali ono, nekakva sadašnjost bez fantazija i sajfaja.. To bi bilo cool.

 

U pravu si, dosta witchera nam je na dohvat ruke, nisam toliko nabrijan na neki nastavak, barem ne u bližoj budućnosti. Mislim igrat ću naravno ako CDPR izbaci ali ima i drugih stvari koje mogu raditi.

 

Naprimjer fantasy pisac Brandon Sanderson je rekao da bi volio da CDPR njegov serijal Stormlight Archive pretvori u igru. Veliki sam fan toga i mislim da bi bilo fenomenalno. Inače taj tip je trenutno jedan od najjačih fantasy pisaca i jako je poznat po jako otvorenom i prijateljskom odnosu prema fanovima. U kombinaciji sa CDPRom, to bi bio pun pogodak

5 godina
offline
The Witcher 3

Jedino remake jedinice dolazi u obzir, ne remster nego remake... Čisto zato da i ovi mlađi koje je odbijala ili grafika ili gameplay tj fight okuse najbolju igru u serijalu.

Sve Vas Volim
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
The Witcher 3

Mislim da je Sanderson izjavio da bi dao svoj serijal Mistborn CDPR-u,

i to je taman izjavio kad je Sapkowski tuzio CDPR.

 

Ono sto bi ja zapravo volio, je serijal igara po epizodama, kao sto je to trebalo biti

sa HL2 epozidoma, ili SIN epizodama.

 

Da CDPR svake godine ili dvije izbaci jednu "kracu" epizodu, koja je neovisna

o predhodnoj epizodi, a opet je u tom svjetu.

Primjerice da prva epizoda bude sa Vesemirom, druga sa Eskelom, pa treca sa Lambertom.

 

Isto tako bi zbog epizoda mogli istraziti witchere iz drugih skola, sto bi mene osobno veselilo,

jer ih je puno, i moglo bi se tu napraviti hrpu kracih igara:

https://witcher.fandom.com/wiki/Witcher

 

No vjerujem da se to nece desiti, jer CDPR zeli AAA igre.

 

Ali da, bilo bi nesto sto bi se meni svidjelo, jer bi svake godine ili dvije imao jednu kracu epizodu,

sa svjezim licem i svjezom pricom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: The Witcher 3
Čitatelj kaže...

 

 Možda griješim ali niti jedna igra koja se okušala u tim epizodama nije prošla dobro... Kužim da je to tvoje mišljenje i da bi ti to volio ali samo sam htjeo skrenuti pozornost to. Nek samo CDPR bleji po svome - znaju oni što rade.

Sve Vas Volim
7 godina
protjeran
offline
The Witcher 3

Pa HL serijal je zapravo uspjesan - jedino je Valve vise fokusiran na Steam i vrtenje para,

nego na proizvodnju igre - njihov core biznis je napravit jednu igru s kojom ce prodavati proizvod.

 

CDPR kao core biznis je proizvodnja igri, dok distribuciju igri preko GoG-a prepusta sestrinskog CDP firmi.

 

Vjerujem da ce CDPR kao studio nakon CP77 eksponencijalno rasti, jer dio ce biti zaduzen za rad na ekspanzijama,

dio na multiplayer dodatku za CP77 (nadam se da nece biti genericka online pucacina).

 

Trenutno imaju 3 studija - Warsaw, Cracow i Wroclaw - ne vidim razloga da u buducnosti (i to blizoj)

ne otvore jos bar jedan studio.

 

Po tome bi imali 4-5 studija, jedan bi se bavio vecinski na proizvodnji AAA naslova, drugi i treci

na epizodne manje igre, cetvrti i peti na side igre, kao sto je Gwent i Thronebreaker.

 

Zasto ne? Vjerujem da bi im dobro islo. AAA naslov devaju po potrebi i 10 godina,

a epizode ih drze profitabilnim, a igraci opet imaju sta igrati, bez da moraju iscekivati 7+ godina.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: The Witcher 3
Čitatelj kaže...

Zasto ne? Vjerujem da bi im dobro islo. AAA naslov devaju po potrebi i 10 godina,

a epizode ih drze profitabilnim, a igraci opet imaju sta igrati, bez da moraju iscekivati 7+ godina.

 Vjerujem da to ima veze sa time što oni imaju nekakve dugoročne planove za neku igru i nekakav očekivani životni vijek u kojem ona može još donositi nekakvog profita kompaniji a da ova niš ne radi. Kod epizoda je to malo drugačije, treba dosta truda (skoro isto ko da novu igru radiš) a uspješnost tj prodaja -  upitna jer treba održati kvalitetu kroz sve te epizode i nekakav smisleni storytelling koji će sve to opet nekako povezati u jednu cjelinu... Ima tu dosta posla. I uzmi u obzir zasićenost tržišta, a mislim da smo dosta materijala dobili u ovih 13 godina  i plus još odličnu seriju koja lagano podgrijava franšizu i donosi pare. Dosta je da jedna epizoda flopne i adios...

 Kažem, ima svjetova i priča za ispričati koliko oćeš - witcher je još topao, friška igra. Trajat će ona još par godina... Ko stalker....

Sve Vas Volim
7 godina
protjeran
offline
The Witcher 3

Ne vjerujem da bi si oni dozvolili da im epizode ne budu na nivou. Ok, nebi bile 150 sati igre kao do sad,

ali 30-50 sati sigurno.

 

Al uostalom, epizodno bi mogli igrati i sa drugim non-witcher likovima, kao sto su carobnjaci, vjestice,

kraljevi, vitezovi itd. To bi svakako bilo jako zanimljivo, i vidim to samo kao kratke epizode koje bi

nadopunjavale pricu glavnim igrama. Nesto kao DLC-ovi, ali stand-alone.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Witcher 3
Nešto kao što je Square Enix napravio s FF7 remakeom bi možda funkcioniralo. 30ak sati gameplaya sa manjim svijetom i manji fokus na side content. Za 30-40 eura. Recimo da je Blood and wine bio standalone naslov, a ne DLC.

Ali bi li to bilo financijski opravdano u duljem razdoblju pitanje je. Igra od 100h sigurno ne traži 3 puta dulji razvoj od one od 30h.

Nemam ništa protiv da ostanu u tom svijetu, ali ne znam koliko može igra gdje kontroliramo Ciri ili nekog drugog Witchera biti drugačija od dosadašnjih. Što god da najave imati će ogromne cipele za popuniti.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: The Witcher 3
Čitatelj kaže...

Ne vjerujem da bi si oni dozvolili da im epizode ne budu na nivou. Ok, nebi bile 150 sati igre kao do sad,

ali 30-50 sati sigurno.

 Vjerojatno nebi ali treba pisat sve te razgovore i questove za 30-ak sati igre, dlc, epizode - nemoguće... A da liči na neki kurac... I još da rade na novom AAA IP-u? Jok

 

Čitatelj kaže...

Al uostalom, epizodno bi mogli igrati i sa drugim non-witcher likovima, kao sto su carobnjaci, vjestice,

kraljevi, vitezovi itd. To bi svakako bilo jako zanimljivo, i vidim to samo kao kratke epizode koje bi

nadopunjavale pricu glavnim igrama. Nesto kao DLC-ovi, ali stand-alone.

 Nek IP odleži još koju godinu... Bolje je tako za svih

Sve Vas Volim
7 godina
protjeran
offline
The Witcher 3

Sad po novom moraju puno vise placati Sapkowskom za licence, ne znam dali to sad placaju

na godisnjoj razini ili po igri, ali puno vise nego sto su do sad platili jednokratno.

 

Sapkowski moze jednog dana reci "eto ne dam vam licencu" i dat je EA-u.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: The Witcher 3
Čitatelj kaže...

Sad po novom moraju puno vise placati Sapkowskom za licence, ne znam dali to sad placaju

na godisnjoj razini ili po igri, ali puno vise nego sto su do sad platili jednokratno.

 

Sapkowski moze jednog dana reci "eto ne dam vam licencu" i dat je EA-u.

 To je kvalitetan razlog da se okane witchera. Ugled su stekli, i to takav ugled da ja ne znam za tako nešto u gaming svijetu. Sada trebaju to potvrditi sa CP2077, što sam uvjeren da hoće, a poslije toga im je bolje ili nastavak na CP ili neki novi IP

7 godina
protjeran
offline
The Witcher 3

Vjerovatno ce morati puno raditi na MP-u i podrsku MP-a sa CP77, jer to su obecali na duze staze.

Kao sto sam vec napisao, nadam se da nece biti genericki shooter, nego da ce postojati i NPC-i

s kojim ces moci u PM razgovarati i za koje ces izvrsavati misije, skupa sa drugim RL suigracima,

te sa druge strane ces imati drugu skupinu igraca koji ce istu misiju rijesavati za drugu stranu.

 

To bi bilo odlicno. Samo pitanje je koliko je tesko ostvarivo, i dali ce se potruditi da tako nesto i naprave.

A broj servera koji ce trebati za tako nesto, ne zelim ni znati.

 

Sjecam se kad su testirali Gwent betu, pa su imali jedan dan akciju da probamo srusit servere s brojem igraca,

nismo ga srusili ali smo ga veoma brzo usporili. A broj Gwent igraca je bio relativno malen, oko 250.000.

CP77 ce imati bar 10x vise - sto ce tek onda biti, ne znam.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: The Witcher 3

Ne vjerujem da će biti generički shooter. Mislim da bi moglo biti nešto blisko Rockstarovom GTA ili RDR online, da funkcioniraš u open worldu sa drugim igračima i npcevima

14 godina
offline
The Witcher 3

Prošao sam prvi put Blood&Wine i mislim da mi je priča zanimljivija od Wild Hunt, novi likovi su odlični kao što su Regis, Anna Hennrieta i Syanna te posebno Fairytale Land misija, a kraj je isto vrhunski (kako za koga). U Corvo Bianco mi je na kraju došla Yen što mislim da je najbolji ishod za Geralta.

Do not feed the trolls!!
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
The Witcher 3

Pozdrav ljudi!

 

Witcher 3 sam odigrao nekoliko puta, i ekspanzije, te mi je ta igra najbolja singleplayer igra ikad koju sam igrao.

Htio sam vas pitati - da li je Witcher 2 isuvise zastario da bi se igrao 2020? Nisam nikada igrao drugi dio, a kako imam sve manje vremena za igranje, sve sam vise izbirljiviji kojoj igri mogu posvetiti paznju.

 

Vjerujem da ovde ima ljudi koji ce mi dati dobar savjet :) Inace me primarno u igrama interesuje prica, odluke, te odlican razvoj likova.

 

Kakav je W2 danas?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: The Witcher 3
Hambrle kaže...

Pozdrav ljudi!

 

Witcher 3 sam odigrao nekoliko puta, i ekspanzije, te mi je ta igra najbolja singleplayer igra ikad koju sam igrao.

Htio sam vas pitati - da li je Witcher 2 isuvise zastario da bi se igrao 2020? Nisam nikada igrao drugi dio, a kako imam sve manje vremena za igranje, sve sam vise izbirljiviji kojoj igri mogu posvetiti paznju.

 

Vjerujem da ovde ima ljudi koji ce mi dati dobar savjet :) Inace me primarno u igrama interesuje prica, odluke, te odlican razvoj likova.

 

Kakav je W2 danas?

 Vrijedan igranja, kratko i jasno!

13 godina
offline
Re: The Witcher 3
W1 bi eventualno nekome mogao biti problem makar je najbolji u serijalu jer je combat zastario.

Dvojka nije problematična jer je više action RPG ko i trojka.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
The Witcher 3

Hvala puno na brzim odgovorima!

Najvjerovatnije da uzimam, pogotovo sad kad sam vidio da je 2/3 eura na Steamu.

 

Najvise me zanima story

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
The Witcher 3

Dvojka je ok. Najboljem prijatelju iz djetinjstva je dvoja omiljena, jer obozava nacin na koji

je politicki dio igre isprican, te sto mozes slijediti Vernon Rochea, jednog od bitnijih Geraltovih prijatelja.

 

Jedinica je apsolutno fantasticna igra, a ako ces ju igrati, besplatna je na GoG-u, ako instaliras Gwent,

dobijes Witcher 1 besplatno (ne znam do kad ce im to vrijediti, ali od 2017. je to tako, jos od Bete).

 

E sad, obavezni modovi (bar meni) za W1 su:

https://www.nexusmods.com/witcher/mods/669

https://www.nexusmods.com/witcher/mods/256

https://www.nexusmods.com/witcher/mods/657

https://www.nexusmods.com/witcher/mods/306

https://www.nexusmods.com/witcher/mods/199

https://www.nexusmods.com/witcher/mods/649

https://www.moddb.com/mods/witchercharactermodels

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 4
7 godina
protjeran
offline
The Witcher 3

Hmmm nisam znao da se ovo moze... i ima li smisla ^_^

 

 

Usput, terba isprobati ovaj mod sto prije :)

 

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/4525

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 9:16 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice