Sekiro: Shadows Die Twice

poruka: 358
|
čitano: 84.950
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Tututuru kaže...

Evo ti lista boss fightova. Ti ako si mislija da je Genichiro zadnji boss, prvi put kad si igra si propustija sigurno 15 ako ne i vise bosseva i minibosseva - Sekiro Shadows Die Twice Boss Guide (All Bosses) (powerpyx.com)

 

Takoder. evo ti lista zavrsetaka. Propustas dobre bosseve ako ne odigras svaki kraj - Endings | Sekiro Shadows Die Twice Wiki (fextralife.com),

 Meni je super kak možeš maltene na 2/3 igre reć "ok, odustajem tata, prepuštam sve tebi" i biti gotov :)

 

Ja sam dobio 100%, kao uostalom i sve souls igre, ali opet, bez guidea nikako... ako ništa podvodnog bezglavog i barem još jednog ne bih našao.

Slažem se sa brojkom, 10-15 bosseva se lako propusti ovisno o odlukama.

 

Zadnji boss fight... silovao me xy puta, uopće nemam komentara, previše je faza borbe i promjena bez pauze. Genichiro te maltene ne smije pipnut u svojoj da bi imao hela za kasnije. Izvedivo, dakako da jest, ali frustrirajuće... a dedu ne želim ni komentirat.

13 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Ostao mi još samo zadnji boss. Nadam se da ću riješiti ovaj tjedan. Owl i Demon of Hatred ipak nisu bili toliko strašni kao što su izgledali na prvu. Fali mi jedan prayer necklace, ali šta je tu je. Fali mi nešto skillova pa možda nafarmam xp-a za to, ali ništa mi ne zvuči kao presudno za zadnji fight.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Poceh i ja sekiro juce. Cudno da je igra zakljucana na 60fps i jos 'tjera' monitor da radi na 60hz. Sreca pa sam nasao mod koji otkljuca fps i refresh rate a kako sam iskljucio i vsync u nvidia profilu ima manje input laga sto mnogo utice na gemplej u igri gdje je tajming sve.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2022 14:32 (erminn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Upravo sam ju prešao u 60fps bez ikakvih problema.

Long story short, genijalna igra. Must play za sve fanove Soulsekirobourne igara. I dalje tvrdim da je Old Hunters DLC teži od ovog ili su barem na istoj razini. Možda je ovo bilo puno teže prije patcheva i ne znam kakvih sve updateova, ali "as is" stvarno nije nikakvi bauk.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Hexfire kaže...
Upravo sam ju prešao u 60fps bez ikakvih problema.

Long story short, genijalna igra. Must play za sve fanove Soulsekirobourne igara. I dalje tvrdim da je Old Hunters DLC teži od ovog ili su barem na istoj razini. Možda je ovo bilo puno teže prije patcheva i ne znam kakvih sve updateova, ali "as is" stvarno nije nikakvi bauk.

 Meni je sekiro bio tezi. Orphan je tezak, ali nije kao Ishin il vec kak se zove, al ja sam igro Day1 pa moguce da su nesto tu kemijali kasnije

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Santana kaže...

 Meni je sekiro bio tezi. Orphan je tezak, ali nije kao Ishin il vec kak se zove, al ja sam igro Day1 pa moguce da su nesto tu kemijali kasnije

 Ne znam, ali danas sam ga sredio za cca 20-ak minuta. Nekih 10 pokušaja mi je trebalo. Eventualno je druga faza malo teža jer je koplje zeznuto, ali više puta me ubio Demon of Hatred i Owl 2. Lik je više manje kombinacija Genchira i Owla pa pošto sam na njima izučio zanat mi nije bio problem.

 

Ko i u bloodbornu ovdje je napad najbolje obrana. 90% bossova dobiješ čisto na agresiju jer ne koriste pola poteza ako si im non stop blizu. Petarde i šurikeni + chasing slice su dovoljni da prođeš cijelu igru. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Nakon što sam brisao 10 puta sigurno igru zbog težine, nešto me vraćalo njoj. Sad nakon strpljivog vježbanja i umiranja 50 puta sigurno dobio sam prvog bossa na konju onog. sad izgleda lako a bome sam se namučio i osjećaj je super ko kad položiš težak ispit na faksu nakon 10. puta 

 
6 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Hehe, da zarazna je igra. Nije da te plašim, ali taj boss je valjda najlakši.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
goran022 kaže...

Nakon što sam brisao 10 puta sigurno igru zbog težine, nešto me vraćalo njoj. Sad nakon strpljivog vježbanja i umiranja 50 puta sigurno dobio sam prvog bossa na konju onog. sad izgleda lako a bome sam se namučio i osjećaj je super ko kad položiš težak ispit na faksu nakon 10. puta 

 Najteža igra koju možeš zaigrati ali i divna u isto vrijeme. Dark Souls je kamilica naspram ovoga. Boss Fightovi u 2 3 faze, nema summona npca ili kolege da ti pomognu, sve moraš sam. I 3 boss fighta ne znaš koji je gori od kojeg. Prešao sam sve from softver igre osim ds2 i sekiro je po težini 3 koplja iznad svih. Mehanika borbe i sudar oštrica su odrađene perfektno. Uživaj u igri.

13 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Dva puta sam igru kupio za PS5  i prodao nakon 20 min igranja. BloodBorne rules. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro je zakon!

Treba igru 100% achivement postić i onda je to stvarno postignuće.

 

Po meni je nekoliko bosseva vrijedno pažnje, jedna optional u sjećanju i zadnji boss.

Ostali su ok i teški, više ili manje, ali rijetko koji nije vrijedan spomena u odnosu na trud koji je potreban za poraziti ga. Da, dosta sam ih "first try" , ali i tada je često bilo blizu.

 

U svakom slučaju igra je vrijedna vremena i novaca i svega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Naletio sam na Lady Butterfly. Nemam ideju kako je dobit,  ima ko savjet dobar, kad deflectam napade ne mogu pogodit tajming pa ide u blok, kad je napednem jako dobijem kružni u glavu, kad se branim izgubim postur, izgleda nepobjedivo. pogledao sam na yt par filmica izgleda lako,  al kad ja to isto pokušam nejde. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
goran022 kaže...

Naletio sam na Lady Butterfly. Nemam ideju kako je dobit,  ima ko savjet dobar, kad deflectam napade ne mogu pogodit tajming pa ide u blok, kad je napednem jako dobijem kružni u glavu, kad se branim izgubim postur, izgleda nepobjedivo. pogledao sam na yt par filmica izgleda lako,  al kad ja to isto pokušam nejde. 

 Biti agresivan i nedati joj da diše. Savladati deflectanje. 

13 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Generalno nema puno filozofije. Napad i samo napad, firecrackers da ju stunaš, pogodi ju projektilom kad skoči u zrak i jednostavno moraš ući u ritam da što češće deflektaš jer bez deflecta nema kruha. To je više manje recept za sve bossove uz jednu iznimku. Što više vremena prisiliš bossa na defanzivu manje su šanse da će pokušati neki ludi combo ili posebno jak napad.

Budi uporan i stvari će sjesti na mjesto. U suštini je Sekiro rhythm game i treba naučiti pattern bossa. Trebalo bi ti ipak biti lakše nakon što nju savladaš.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Super mi je kak je Fromsoft okrenuo formulu

Ovjde moras bit jako agresivan dok u Dark Souls je suprotno. Napravis tenka i nemas problema

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Nakon ovih savjeta uspio sam joj skinit jedan health, past ce ona uskoro 😂

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Hexfire kaže...
Generalno nema puno filozofije. Napad i samo napad, firecrackers da ju stunaš, pogodi ju projektilom kad skoči u zrak i jednostavno moraš ući u ritam da što češće deflektaš jer bez deflecta nema kruha. To je više manje recept za sve bossove uz jednu iznimku. Što više vremena prisiliš bossa na defanzivu manje su šanse da će pokušati neki ludi combo ili posebno jak napad.

Budi uporan i stvari će sjesti na mjesto. U suštini je Sekiro rhythm game i treba naučiti pattern bossa. Trebalo bi ti ipak biti lakše nakon što nju savladaš.

 Neće mu biti lakše još uvijek. Dolazi Genichiro tek nakon njega će biti malo bolje. 

13 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Genchiro je meni bio puno lakši od Lady B. Lako ga je stjerati u kut i stun lockati. Realno, jedino se trebaš naučiti kako counterati lightning u trećoj fazi.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Hexfire kaže...
Genchiro je meni bio puno lakši od Lady B. Lako ga je stjerati u kut i stun lockati. Realno, jedino se trebaš naučiti kako counterati lightning u trećoj fazi.

 

a kod mene je recimo Lady B pala nakon 4-5 pokušaja, što sam se stvarno iznenadio, odjednom se umislio da znam igrati, ali zato sam sa Genichirom proveo sate na onom krovu. Nikako ga dobit.

18 mjeseci
protjeran
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Osjećam neko strahopoštovanje prema vama koji igrate i uspješno prelazite ove igre. Nastavite sa redovnim aktivnostima 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Nemam točne brojke u glavi, ali Lady sam skoro sigurno najviše ponavljao. Deset puta sigurno, vjerojatno i više. Trebalo mi je dosta da se "prešaltam" na drugačiji combat sustav nakon godina igranja Dark Soulsa.

Baš ti mora ući u glavu da je dobro da si što više blizu bossu i konstantno napadaš što je skroz suprotno sa ostalim njihovim igrama. Čak niti Bloodborne ne traži toliko agresivnosti kao Sekiro.

Nakon Lady, najviše mi je trebalo za Old Owl i onog vatrenog demona ili što već je pred kraj igre. Ne pada mi trenutno na pamet nešto drugo. Zadnji boss vjerojatno je najteži u igri, ako gledamo čisto bossov move set i damaga, ali tad i ti imaš i puno više hp, dmg, upgradeane prosteticse i trebao bi do onda već magistrirati deflect. Skoro sigurno mi je za njega trebalo najmanje pokušaja od svih tih jačih bossova.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Hexfire kaže...
Nemam točne brojke u glavi, ali Lady sam skoro sigurno najviše ponavljao. Deset puta sigurno, vjerojatno i više. Trebalo mi je dosta da se "prešaltam" na drugačiji combat sustav nakon godina igranja Dark Soulsa.

Baš ti mora ući u glavu da je dobro da si što više blizu bossu i konstantno napadaš što je skroz suprotno sa ostalim njihovim igrama. Čak niti Bloodborne ne traži toliko agresivnosti kao Sekiro.

Nakon Lady, najviše mi je trebalo za Old Owl i onog vatrenog demona ili što već je pred kraj igre. Ne pada mi trenutno na pamet nešto drugo. Zadnji boss vjerojatno je najteži u igri, ako gledamo čisto bossov move set i damaga, ali tad i ti imaš i puno više hp, dmg, upgradeane prosteticse i trebao bi do onda već magistrirati deflect. Skoro sigurno mi je za njega trebalo najmanje pokušaja od svih tih jačih bossova.

 Radi se o Owl Fatheru u Hirati Estateu ali to je već sami kraj igre tako da je i protiv njega,hatred demona i ishina se boris sa full power. Najbolji bossfight u igri je owl, a najteži je Ishin (proglašen najtežim bossem u nekoj igri ikad od strane igrača) do pojave Malenie u Elden Ringu, ali ona mi nikako ne može biti teška kad igra olakšava sa summonima. Ishin 3 teške faze i fazu prije moraš protiv Genihchira opet. Sjećam se da sam cijelu noć pokušavao pa opet ujutro. Trebalo mi je puno puno daleko najteži boss meni. A sad ga dobijem kad se sjetim ^^ 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.7.2023 11:13 (BeLLicus).
13 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Ali Genichiro nije baš neka prepreka u toj fazi. Njega riješiš u par poteza bez gubitka hp jer uglavnom koristi isti slijed napada. Samo ih memoriraš i riješeno. Ne znam ako treba dulje od 30 sekundi da je riješiš ako sve ide po planu.

Ishin stvarno je zeznut koliko pamtim, ali ne toliko ako si igrao igru kako treba i savladao deflect. Plus što i kod njega je dovoljno da si agresivan i stunaš ga sa firecrackers. Čim mu daš prostora da predahne i odvoji se od tebe si u problemu. Ne znam stvarno koliko mi je trebalo, blizu sat vremena pokušavanja mislim, ali znam da sam očekivao da će biti daleko gore.

Da, Father Owl je. Općenito sa tim kasnijim bossovima imaš puno više mjesta za pogrešku zbog upgradeova.

I kod Demona se trebaš velikim dijelom prešaltati natrag na Dark Souls način borbe, što mi nije bilo baš samo tako nakon sati i sati deflectanja i napadanje.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
SaintGriz kaže...

Osjećam neko strahopoštovanje prema vama koji igrate i uspješno prelazite ove igre. Nastavite sa redovnim aktivnostima 

 

sad si me podsjetio na jednog mog prijatelja. Ja taman završio Sekira, jedno 3 dana sam se borio sa zadnjim bossem Lordom Asshinom. Nevezano za to došlo mi par prijatelja kući, malo ovak na cugu, a jedan od njih taman počeo igrati Sekira, odigrao možda 2-3 sata. I sad mi kod mene i on mi kaže da upalkim malo Sekira da mu malo objasnim deflect i te mehanike. I sad kak sam ja taman završio igru odmah mi krenilo u new game+ i sad ja krenio igrati i gazim sve redom, ubio onog prvog generala kao od šale, nije me ni taknio, svaki put točno deflect pa napad, a ovaj moj prijatelj oduševljen, gleda mene pa gleda igru pa mene i ne može vjerovati  kaže "lijepo te gledat kako igraš" a ja umirem od smijeha i kažem mu da me trebao vidjeti dok su me klali tokom cijele igrice i kako su mi se znojili dlanovi. 

 

Ništa od tih igara nije iznad mogućnosti svih nas tu, sve ovisi koliko imamo strpljenja i volje za ginuti isponova. Ono što je najbitnije je da se razmišlja o tome zašto si zginuo i što možeš popraviti. Ali nenadjebiv je osjećaj kad prikolješ bossa, baš se zbog toga isplati učiti igrati igru

15 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
goran022 kaže...

Naletio sam na Lady Butterfly. Nemam ideju kako je dobit,  ima ko savjet dobar, kad deflectam napade ne mogu pogodit tajming pa ide u blok, kad je napednem jako dobijem kružni u glavu, kad se branim izgubim postur, izgleda nepobjedivo. pogledao sam na yt par filmica izgleda lako,  al kad ja to isto pokušam nejde. 

 Čekaj lad si tatu tamo nađeš :)

Lady je samo prva u nizu "jako zabavnih" borbi, a kulminacija je final boss... 

Uživaj, imaš još puno ispred sebe... ali jednom kad savladaš, takav osjećaj postignuća i veselje rijetko koja igra pruža.

18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Ja sam kao ti tvoji prijatelji . Nemam strpljenja ni volje, ali zato guštam čitati teme o From igrama, iako nisam niti jednu igrao.

13 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
NewGame+ na Sekiru je baš užitak jer si drastično jači od protivnika. Svi padaju kao od šale, uključujući i bossove. Išao sam da vidim onaj drugi "put" koji završi na krovu i ne znam dal sam ijednom umro do zadnjeg bossa jer mi je on bio nepoznanica. Sve ostalo je bilo kamilica.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Ako se dobro sican, prije ili tokom borbe sa Lady B., (prvi put kad udes u arenu) izade ti poruka da gradenje posture damagea nije rjesenje kod svih protivnika u igri, te sto nekome radis dmg sve lakse ce ti bit napunit protivnikov posture bar. Umjesto stalnog deflectanja, pokusaj dodge i onda napad. 

I ka sta su ti vec kolege rekli, firecrackeri za stun i shuriken kad skoci. 

Takoder procitaj opise itema, ako nisi isa direkt u hirata estate, imas u inventoryu item koji ce ti pomoc u jednom stadiju borbe (imas ih samo nekoliko).

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice