Red Dead Redemption 2 zaključana tema

poruka: 47
|
čitano: 10.586
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2
BeLLicus kaže...
Hexfire kaže...
Pa na plejki je igra dolazila na dva diska. Čemu čuđenje?

 Navedi mi nekoliko igara na PC koje imaju 150 giga kad se instaliraju? Pa onda se ponovo zapitaj zašto se netko čudi...

 Dobro, ali čemu čuđenje zato što zahtjevi za prostorom rastu? Pa raste kvaliteta tekstura, kvaliteta zvuka, ima više audio jezika u igri, velika je mapa. Rastu svo zahtjevi i onda je sad postalo problematično kad igra traži više prostora za sve te kvalitetnije materijale. Diskovi od 3TB se nabavljaju za 600-tinjak kuna, a igra od 150 gigabajta popuni 5% tog kapaciteta tako da ne vidim problem. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2

ark survival evolved je oko 40 gb kad se skine sa steam-a a na hdd-u uzima preko 200 gb kad je gotova instalacija 

13 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Pa ono smeće od linearnog TPS-a Gears of War 4 traži 120 gb download. Di onda igra obujma kao RDR2 neće 150. Uz svu tu silu cutscena i dijaloga. Ko da smo u 2002 pa je 150gb slobodnog prostora nekome problem.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Red Dead Redemption 2

GW4 ti sa svim ima 250 GB 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Red Dead Redemption 2
JozoBozo121 kaže...
BeLLicus kaže...
Hexfire kaže...
Pa na plejki je igra dolazila na dva diska. Čemu čuđenje?

 Navedi mi nekoliko igara na PC koje imaju 150 giga kad se instaliraju? Pa onda se ponovo zapitaj zašto se netko čudi...

 Dobro, ali čemu čuđenje zato što zahtjevi za prostorom rastu? Pa raste kvaliteta tekstura, kvaliteta zvuka, ima više audio jezika u igri, velika je mapa. Rastu svo zahtjevi i onda je sad postalo problematično kad igra traži više prostora za sve te kvalitetnije materijale. Diskovi od 3TB se nabavljaju za 600-tinjak kuna, a igra od 150 gigabajta popuni 5% tog kapaciteta tako da ne vidim problem. 

 

Problem je u mehaničkom disku

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
neaktivan
offline
Red Dead Redemption 2

Zbog?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Red Dead Redemption 2
ArielRobben kaže...

Zbog?

 

Buke i brzine.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
neaktivan
offline
Red Dead Redemption 2

Ja imam mehanicki disk od 1 TB za igre uz SSD za programe i Windowse pa nisam primjetio da nesto ultra buci niti da je ultra spor kod loadanja. Ok jest sporiji od SSD-a, ali nije greda prezivjet malcice duze cekanje na pocetku loadanja neke velike open world igre kad kasnije loadanja nema toliko niti traje dugo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 9:50 (ArielRobben).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Red Dead Redemption 2
ArielRobben kaže...

Ja imam mehanicki disk od 1 TB za igre uz SSD za programe i Windowse pa nisam primjetio da nesto ultra buci niti da je ultra spor kod loadanja. Ok jest sporiji od SSD-a, ali nije greda prezivjet malcice duze cekanje na pocetku loadanja neke velike open world igre kad kasnije loadanja nema toliko niti traje dugo.

 Imao sam i ja doom na mehaničkom, pa se svaki put učitavao 15 minuta. Ne hvala. A to je smjer u kojem idu sve moderne igre, svaka je između 40 i 150 gb.  Čuju se kad imaš jako tih komp, pogotovo u idle.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Jakovp kaže...
ArielRobben kaže...

Zbog?

 

Buke i brzine.

 A ako čuješ travu kako raste onda imaš HDD i SSD pa prebaciš igru koju igraš. Ali stvarno se diskovi uopće ne čuju danas, imam jedan koji se čuje, ali drugi je potpuno nečujan kad ga se koristi. A stavljam ruku u vatru da mi je razlika u vremenima učitavanja maks 20-ak posto između igara na HDD i SSD.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 10:20 (JozoBozo121).
9 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
JozoBozo121 kaže...
Jakovp kaže...
ArielRobben kaže...

Zbog?

 

Buke i brzine.

 A ako čuješ travu kako raste onda imaš HDD i SSD pa prebaciš igru koju igraš. Ali stvarno se diskovi uopće ne čuju danas, imam jedan koji se čuje, ali drugi je potpuno nečujan kad ga se koristi. A stavljam ruku u vatru da mi je razlika u vremenima učitavanja maks 20-ak posto između igara na HDD i SSD.

 Ja zbilja ne razumijem kako vi i dalje pušite i trpite tu trolčinu, tog jakova takozvanog thumbdowner-a. Ja imam WD Caviar Black 1TB HDD i u najžešćem load-u gotovo da ga i ne čujem, ne kažem da je nečujan, ali sigurno ne buči. Ako vam baš toliko buče HDD-ovi, onda ili kupite kvalitetnije ili prijeđite na SSD kojima je cijena danas veoma pristupačna.
Također, ne vidim problem u 150GB budući da je to AAA igrica. I ja bih isto volio da zauzima 20-30GB, al' uskoro će 2020., sve je uznapredovalo, osim jakova, on je nazadovao.

Kaže čo'ek, učitavalo mu DOOM 15 minuta, meni ga brte učita za par sekundi. Nekad treba dat i malo više love pa imat kvalitetnije, ako moreš. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 10:29 (playjob).
13 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Imam i ja 1Tb wd black i mijenjat ću ga uskoro s nekim 1Tb SSD-om. Prilikom igranja nema šanse da se čuje, ali počelo me smetati kod idleanja, što je 90% vremena. Baš zadnjih dana Win10 svako malo nešto kopa pa me podsjetilo da je možda kucnuo čas za izbacivanje.

PS5 ide u smjeru selektivnog instaliranja, u smislu da posebno instaliraš SP i MP ili recimo jedno obrišeš kad ti netreba. U teoriji će se čak moći obrisati pojedine modove koje ne igraš. Koliko će to funkcionirati u praksi treba vidjeti.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Hexfire kaže...
Imam i ja 1Tb wd black i mijenjat ću ga uskoro s nekim 1Tb SSD-om. Prilikom igranja nema šanse da se čuje, ali počelo me smetati kod idleanja, što je 90% vremena. Baš zadnjih dana Win10 svako malo nešto kopa pa me podsjetilo da je možda kucnuo čas za izbacivanje.

PS5 ide u smjeru selektivnog instaliranja, u smislu da posebno instaliraš SP i MP ili recimo jedno obrišeš kad ti netreba. U teoriji će se čak moći obrisati pojedine modove koje ne igraš. Koliko će to funkcionirati u praksi treba vidjeti.

 Vidi, vidi, kažeš u idle-u se čuje. Ista stvar je s mojim HDD-om, nisam picajzla, ali čujem neki zvuk iz njega dok apsolutno ništa ne radim, poslije nestane. Testirao sam ga u HD Tune Pro, nijedna greška, a Sentinel izbacuje 100% zdravlje.

 

Prednaručen RDR2, šeeset eurića.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 10:57 (playjob).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2

Imaš pravo.


Ja imam jedan 1TB Caviar Green koji je 5900 i on se stvarno ne čuje, ni pod najvećim opterećenjem ga me čujem, a ventilatori i kućište su jako tihi. No, s druge strane imam taj vražji Caviar Black 2TB i ne mogu reci da sam najzadovoljniji s njime. U idleu i dok ga se ne koristi se ne čuje. Ali kad krene seek po disku na nekim opterećenjima se čuje "kliktanje" iz njega. Health je 100%, radi tako već 3, 4 godine bez ikakvih grešaka tako da nije nekakva greška na hardveru. Imam jedan 240GB SSD koji je prije bio za windowse, ali kad sam nabavio 860 EVO 500GB sam ga prenamijenio za igre koji ili imaju duži loading ili problema s performansama na disku.

 

Osobno bih opet kupio Caviar Green jer mi se pokazao pouzdanim, ali vidim da su ukinuli tu seriju, tako da bih mogao upiknuti neki 3TB Caviar Blue.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Joj... opet o "glasnim zvucima" - ja ne znam kakve uši vi doma imate i koga i što smeta, al ajde, barem raspravljamo o zvucima iz računala, a ne glasnijim vešmašinama i suđmašinama i slično.

Zvudi grafičke... ajde, nekako, ali zvuk HDD-a, dajte molim vas... nemate nikakvo kućište ili što!? Disk je iz 90ih?!

 

Što se tiče SSD vs HDD tu priznam problem, da je 150 GB puno. Rijetki imaju 1TB SSD da im 150 GB nije puno, jer realno 500 GB, sa nekoliko igara već gore, da je recimo 250-300 GB popunjeno, pa dodat još ovu znači maknut pola, da zapunjenost SSD-a ne bude preko 80% da se ne umanjuju prednosti, a ko ima manje SSD-ove, gotovo nemoguće stavit gore.

 

Pričat da SSD "ubrzava učitavanje možda 20%" je bullshit koji može izreć samo osoba koja nema SSD za tu svrhu i nije isprobala obje opcije. Razlike su drastične, od brzine pristupa podacima do brzine čitanja istih. Scena/mapa/štoveć koja se učitava, pretpostavimo da ima 2-3 GB, dal se učitava sa HDD koji ima brzinu 80 MBps ili SSD kojemu je brzina 3500 MBps je nebo i zemlja. Taman da imaš 1000 MBps je 12 puta brža i razlika je 1-2 sekunde ili skoro pola minute, nemojte pričat bezveze. Jedno se uglavnom ni ne primjeti učitavanje, drugo je gledanje load. Znam koliko se ja patim sa Witcher 3 dok čekam load, pogotovo tamo gdje umrem nekoliko puta jer igram svu težinu na max, dok mi se kolega tu sa foruma smije, njemu odmah učita. Ne pomaže ni činjenica da nikad nisam kupio 8 dodanih GB RAM, pa imam single channel, samo 8.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 11:06 (Rhodin).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Rhodin kaže...

Pričat da SSD "ubrzava učitavanje možda 20%" je bullshit koji može izreć samo osoba koja nema SSD za tu svrhu i nije isprobala obje opcije. Razlike su drastične, od brzine pristupa podacima do brzine čitanja istih. Scena/mapa/štoveć koja se učitava, pretpostavimo da ima 2-3 GB, dal se učitava sa HDD koji ima brzinu 80 MBps ili SSD kojemu je brzina 3500 MBps je nebo i zemlja. Taman da imaš 1000 MBps je 12 puta brža i razlika je 1-2 sekunde ili skoro pola minute, nemojte pričat bezveze. Jedno se uglavnom ni ne primjeti učitavanje, drugo je gledanje load. Znam koliko se ja patim sa Witcher 3 dok čekam load, pogotovo tamo gdje umrem nekoliko puta jer igram svu težinu na max, dok mi se kolega tu sa foruma smije, njemu odmah učita. Ne pomaže ni činjenica da nikad nisam kupio 8 dodanih GB RAM, pa imam single channel, samo 8.

 Evo, imam Adata A400 240GB za neke igre i Caviar Black 2TB. Caviar ima brzinu od 155MB/s, a SSD 540MB/s (nikakvih 3500, to može rijetko koji SSD, pa i oni NVMe). Učitavanje igre nije ovisno samo o performansama diska niti je linearno pa nekad SSD skoro ni nema utjecaj jer engine igru učitava svojim tempom. Da, neke igre mogu se učitati duplo brže, druge ne. Forza mi se na HDD-u učitavala nekih 30 sekundi, a sad na SSD-u se učitava 22. Ajde, možda sam pretjerao s 20%, ali ako bi računao neki prosjek s igrama koje imam ne bih dobio rezultat bolji od 30-40% u prosjeku. Evo, baš sam kupio GTA V prije par dana i nisam mjerio, ali mogao bih se kladit da uopće nema razlike kod učitavanja, a vidim da puno drugih ljudi tvrdi istu stvar. Tako da ne, nije bullshit. Misliš da ja ne bi volio da mi se stvari s SSD-a učitaju 300% brže?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 11:35 (JozoBozo121).
16 godina
moderator
offline
Red Dead Redemption 2
...
Moj PC  
0 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice