Moj mali projektb

poruka: 104
|
čitano: 25.982
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projekt

Radi se o Oculus projektu sa kojim planiram pokušati izganjati određenu svotu putem Unreal Dev Grant sistema.

Trenutno imam par planova šta uraditi sa ovim projektom, a jedan od njih je naravno i izdavanje manje igre koja će inspiraciju kupiti od Dear Esthera. Međutim, plan izdavanja igre nalazi se na posljednjem mjestu trenutno jer to zahtijeva mnogo vremena i truda, tako da ću eventualno okupiti i manji tim. 

 

Kako budem napredovao, tako ću i nešto više otkrivati o samom projektu i idejama. 

Ukoliko imate bilo kakve kritike ili komentare, biće mi drago da ih čujem.

 

FULL REZA 1

 

FULL REZA 2

 

FULL REZA 3

 

FULL REZA 4

 

I jedan mali video, čisto da testiram.

 

 

Molio bih moderatora da izbriše ovo b na kraju naslova teme :(

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 22:06 (CoLdPlay).
Moj PC  
34 0 hvala 4
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Neki novi manji screen, ovo je još uvijek početak ovog kadra, ali napredujemo.

 

FULL REZA!

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Skoro su spojeni svi dijelovi mape koje sam uradio do sada.

 

FULL REZA!

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Krajolik izgleda iznimno neuvjerljivo zbog položaja nekih elemenata i kako se uklapaju jedan u drugi.

 

Malo prelistaj neke slike iz sličnih krajeva svijeta.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Hvala na kritici, ali moja poenta nije da bude realistično. Sami projekat će vjerovatno imati naziv Fantasiam što u prevodu sa latinskog znači unreal. Pokušavam kreirati neki vizualno lijep level koji će ljude tjerati da istražuju sa eventualnim izlaskom same igre.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Znam da ste svi u iščekivanju Witchera 3, pa tako i ja. Međutim mora se malo i raditi. Spremio sam novi video!

 

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
8 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Novi video!

 

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
5 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Unaprijeđena grafika, tu su također i životinje. Budem radio video ili napravio par gifova pa se to može vidjeti uredno.

 

FULL REZA!

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Još jedan video, malo više akcijski nastrojen.

 

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Velika unaprijeđenja sa "florom", odnosno vegetacijom. Poboljšao sam i osvjetljenje, mnogo ugodnije oku po mom mišljenju!

Također, neki portal je napisao vijest o projektu. Motiv više zasigurno.

 

FULL REZA!

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj mali projektb

svaka čast.samo naprijed

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Moj mali projektb

Ajd malo detalja... Engine je pretpostavljam Unreal. Ja ovdje vidim samo environment bez gameplaya, dakle radi se pretežno o level designu. Imam dojam da je ovdje korišteno jako puno gotovih resursa. Drveće i vegetacija je vjerojatno SpeedTree, teren je vjerojatno proceduralan (UE vjerojatno ima nešto interno?), objekti porazbacani uokolo mogli bi biti prefabsi iz enginea ili s neta, teksture su možda i gotove skinute od negdje, slično vrijedi za modele životinja...

 

Koji dio posla zapravo sam obavljaš? Modeliranje? Teksturiranje? Skinning? Animiranje? Na što se troši gro vremena?

 

Jel imate actually programera i nekakvu ideju o gameplayu? S druge strane, ako se do kraja furate na Dear Esther, onda vam to zapravo i ne treba, trebaju vam samo još ideja, priča i narator. ;)


.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Moj mali projektb
Kill Frenzy kaže...

svaka čast.samo naprijed

 Hvala prijatelju!

justapixel kaže...

Ajd malo detalja... Engine je pretpostavljam Unreal. Ja ovdje vidim samo environment bez gameplaya, dakle radi se pretežno o level designu. Imam dojam da je ovdje korišteno jako puno gotovih resursa. Drveće i vegetacija je vjerojatno SpeedTree, teren je vjerojatno proceduralan (UE vjerojatno ima nešto interno?), objekti porazbacani uokolo mogli bi biti prefabsi iz enginea ili s neta, teksture su možda i gotove skinute od negdje, slično vrijedi za modele životinja...

 

Koji dio posla zapravo sam obavljaš? Modeliranje? Teksturiranje? Skinning? Animiranje? Na što se troši gro vremena?

 

Jel imate actually programera i nekakvu ideju o gameplayu? S druge strane, ako se do kraja furate na Dear Esther, onda vam to zapravo i ne treba, trebaju vam samo još ideja, priča i narator. ;)


.

Pokušat ću što više odgovoriti, ali zašto nagađanja? 

Da, radi se o Unreal Enginu 4. Moje zanimanje kojim se bavim već nekih pet godina i jest level dizajn (treba imati na umu da Unreal Engine 4 ima sastav mnogo "toolsetova", nisam siguran da li si upoznat, ali čini mi se da nisi) i da to nije samo nasumično postavljanje modela po mapi. Primjera radi, alati za kreiranje materijala od tekstura, alati za teren, vegetaciju, animaciju, blueprints (ili programiranje), VFX, i da ne nabrajam više. U većini slučajeva su korišteni gotovi resursi, teren nije proceduralan. Nije korektno vrijeđati i nazivati objekte porazbacanim, šta li su to u Witcheru ili Skyrimu (random primjer) radili? Vjerovatno bacali modele po mapi, pa šta ispadne. Nisu to nikakvi prefabsi, nego ručno postavljanje i asortiranje svega, od najmanje travke, pa do najvećeg objekta. Ne mogu nazvati to teškim, ali treba imati na umu i druge aspekte poput osvjetljenja, boja, optimizacije, logičkog pristupa levelu, VFXa, itd.

Cijeli projekat je moj lični, niko osim mene ne radi na ovome. Gro vremena se ne treba trošiti na modeliranje, teksturiranje, etc. dovoljno je otvoriti program i uvidjeti da nemaš sve gotovo i da se samo baviš kreiranjem slika.

Postavio sam tri ideje i podijelio ih kreatorima Unreal Engina za eventualni Unreal Dev Grant: Oculus showcase i prezentacija u BiH, tačnije u tri grada. To će biti štandovi gdje će ko god poželi moći probati level i uvidjeti šta je to Oculus i Unreal Engine. Druga ideja su edukacijska predavanja u svim srednjim školama u kantonu u kojem se nalazim. Finalna ideja će tek biti kreiranje manje igre, ideja, odnosno koncept i mislim preuzeti iz Dear Esthera, što ne mora značiti da će cijela igra biti ista, to je samo malo crpljenje inspiracije, ali nisam još došao do faze da se bavim preprodukcijom. Uostalom, trebat će mi mala pomoć ljudi kada dođem do te faze.

Nadam se da sam ti dao malo bistriju sliku svega ovoga, nisam te napadao, nije bio takav ton. Nego mi je samo bilo malo čudno da nagađaš i zauzimaš nekakav oštar stav bez ikakvih informacija.

 

Također, ono što želim istaknuti jeste i podrška ljudi koji gledaju. Primjera radi, već treći ili četvrti put i oficijalni twitter Unreal Engina retweeta moje radove (tu treba dodati i Tima Sweeneya), što logično znači da projekat ima veoma dobar uticaj, ali i kritike. Tu su i ljudi koji rade u kompanijama kao što su Rockstar, Ubisoft, Infinity Ward, ali i mnogo indie timova.

 

Polycount thread i Unreal Engine thread. Tu čak ima i nešto više informacija i slika, prvenstveno mislim na Unreal Engine thread.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 15:33 (CoLdPlay).
10 godina
offline
Moj mali projektb

Super izgleda, samo naprijed 

BF 4 + BF 3 ( http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/191silvinjo/stats/894230851/pc/ )
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Još jedna mala slikica. Od čistine polako polazi uvlačenje u šumu. 

 

FULL REZA!

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj mali projektb

Ma ekstra !

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Moj mali projektb
CoLdPlay kaže...

Pokušat ću što više odgovoriti, ali zašto nagađanja? 

Da, radi se o Unreal Enginu 4. Moje zanimanje kojim se bavim već nekih pet godina i jest level dizajn (treba imati na umu da Unreal Engine 4 ima sastav mnogo "toolsetova", nisam siguran da li si upoznat, ali čini mi se da nisi) i da to nije samo nasumično postavljanje modela po mapi. Primjera radi, alati za kreiranje materijala od tekstura, alati za teren, vegetaciju, animaciju, blueprints (ili programiranje), VFX, i da ne nabrajam više. U većini slučajeva su korišteni gotovi resursi, teren nije proceduralan. Nije korektno vrijeđati i nazivati objekte porazbacanim, šta li su to u Witcheru ili Skyrimu (random primjer) radili? Vjerovatno bacali modele po mapi, pa šta ispadne. Nisu to nikakvi prefabsi, nego ručno postavljanje i asortiranje svega, od najmanje travke, pa do najvećeg objekta. Ne mogu nazvati to teškim, ali treba imati na umu i druge aspekte poput osvjetljenja, boja, optimizacije, logičkog pristupa levelu, VFXa, itd.

Cijeli projekat je moj lični, niko osim mene ne radi na ovome. Gro vremena se ne treba trošiti na modeliranje, teksturiranje, etc. dovoljno je otvoriti program i uvidjeti da nemaš sve gotovo i da se samo baviš kreiranjem slika.

Postavio sam tri ideje i podijelio ih kreatorima Unreal Engina za eventualni Unreal Dev Grant: Oculus showcase i prezentacija u BiH, tačnije u tri grada. To će biti štandovi gdje će ko god poželi moći probati level i uvidjeti šta je to Oculus i Unreal Engine. Druga ideja su edukacijska predavanja u svim srednjim školama u kantonu u kojem se nalazim. Finalna ideja će tek biti kreiranje manje igre, ideja, odnosno koncept i mislim preuzeti iz Dear Esthera, što ne mora značiti da će cijela igra biti ista, to je samo malo crpljenje inspiracije, ali nisam još došao do faze da se bavim preprodukcijom. Uostalom, trebat će mi mala pomoć ljudi kada dođem do te faze.

Nadam se da sam ti dao malo bistriju sliku svega ovoga, nisam te napadao, nije bio takav ton. Nego mi je samo bilo malo čudno da nagađaš i zauzimaš nekakav oštar stav bez ikakvih informacija.

 

Također, ono što želim istaknuti jeste i podrška ljudi koji gledaju. Primjera radi, već treći ili četvrti put i oficijalni twitter Unreal Engina retweeta moje radove (tu treba dodati i Tima Sweeneya), što logično znači da projekat ima veoma dobar uticaj, ali i kritike. Tu su i ljudi koji rade u kompanijama kao što su Rockstar, Ubisoft, Infinity Ward, ali i mnogo indie timova.

 

Polycount thread i Unreal Engine thread. Tu čak ima i nešto više informacija i slika, prvenstveno mislim na Unreal Engine thread.

Nemoj biti preosjetljiv. Ja sam samo propitivao, što bi tek bilo da sam kritizirao? A iz komentara drugih ljudi da se izvući puno korisnoga... 

 

Da, nemam iskustva s UE4, a i generalno engine-ove promatram s programerske strane. Tipični setovi alata znam koji su, pa pretpostavljah da ih UE ima.

 

U mom svijetu, opisati nešto "porazbacanim" nije vrijeđanje, već korektan opis procesa kojim se npr. generira uvjerljiva vegetacija ili postavljaju decalsi. Arhitekturu ne bih mogao tako opisati, ali tvoji filmići uglavnom prikazuju nekakvu šumu i ruševine.

 

Anyways, pošto ti je fokus na level designu, jel imaš nekakav birds eye view cijele te mape, gdje se vidi kompletna struktura? Ovako sada, filmovi više izgledaju kao prezentacija mogućnosti enginea nego prostora koji želiš dočarati.

 

.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Nisam preosjetljiv nego me samo kopkalo što se previše pretpostavljao, odnosno nagađao.

Onda vjerujem da imamo drugačije definicije onoga što radimo, odnosno onoga što drugi rade. Veoma je teško reći level dizajneru da mu je nešto porazbacano :p

Nemam trenutno sliku iz "ptičije perspektive", ali budem uslikao pa postavio.

 

Malo sam se igrao bojama.

Na ovih par drugih threadova možete pogledati i neke slike od ranije, pošto nisam ovdje ništa postavljao malo duže.

 

FULL REZA!

 

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Samo da pohvalim trud i volju te se nadam da će se i napraviti nešto dobro od toga ;) Čekamo video gameplaya ali koliko vidim iz tvojih komentara to i neće biti tako skoro? :/

www.crohq.org
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Hvala prijatelju, imam dosta toga na umu, ali vjerujem da će se stvoriti jedna fina priča oko ovoga.

Imam u planu sutra napraviti još jedan video koji će pokazati unaprijeđeni okoliš, nakon toga trailer u kojem ću pokušati ubaciti par gameplay elemenata. Nekad do kraja mjeseca bi moglo biti, možda čak i prije.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Moj mali projektb

...

www.g2a.com/r/max3530
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2015 2:42 (max3530).
9 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Ovo do sada napravljeno super izgleda!

Nadam se da ćeš uskoro izbaciti i više detalja.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Moj mali projektb

Svaka čast! Ovo izgleda pre jeb.... samo nastavi dalje, nedaj se ... 

095/9170-795 / robert.lausin@gmail.com
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Hvala na podršci, znači mi puno. Nadam se da ću večeras izbaciti još jedan video. Imam par detalja na umu sa nekim gameplay elementima pa ćemo vidjeti na šta će ličiti.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Jedna nova slika dok čekate trailer.

 

FULL REZA!

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
online
Moj mali projektb

Sve pohvale na projektu, nadam se da će biti nešto od tog :P

Evo malo i kritike, nekako mi se čini da su boje presaturirane, ili je možda kontrast, nekako sve previše bliješti...

Onaj prvi video izgleda predobro tho.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Nadam se i ja, ali lagano počinjem da vjerujem. To je najbitinije :D

To su sve boje, oko tih detalja ću se kasnije više igrati, ali hvala za kritiku.

 

Ovo je posljednja slika za sad. Sljedeće što budim postavio biti će trailer!

 

FULL REZA!

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Još jedan screenshot, nešto više možete pogledati na Polycount ili UnrealEngine threadu. Trailer je završen, međutim sad se radi muzika i zvukovi sa jednim eksternim timom specijaliziranim za to.

 

FULL REZA!

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Moj mali projektb

Ooooo  ColdPlay pa ti si ziv!

 Zbog B u naslovu na prvu sam pomislio da se radi o nekome balavcu koji pokušava napraviti WoW sam samcat i obogatiti se nabrzaka.

Ali uvidjevsi da je rijec o starome znalcu,znam da se nesta opako sprema.

Pratio sam te još od tvoje horror igre u kojoj sam bio ponosni tester i bio sam ti najveci kritičar,jer sam ti uvjek iskreno odgovarao.

Tako cu i sada!

 

Zaista izgleda fantasticno i ako je rijec o fantasy svijetu,boje su bas ono-taman!

Vratovi na konjima mi se malo nerealno izvijaju i opcenito su "pregrbavi"

Potok-jezero ti malo bjezi preko mostica-doteraj malo te valove ili napravi bonacu!

 

Uglavnom sve 5,samo nastavi dalje,držim ti fige!

 

Modovi dajte Bogati izbrišite B u naslovu

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Moj mali projektb

Hvala Milka prijatelju. Sjećam se tih vremena i bilo je lijepo surađivati na tim početnim projektima. Što se tiče ovoga, on je još u ranoj fazi i djelo je isključivo mene jer za sada nemam nikakvu pomoć, ali planiram nešto kasnije skupiti malo ekipicu. 

 

Još jedan screen pošto nisam imao priliku postavljati ranije. Trailer je još na čekanju, ali došlo je do pomaka na polju zvukova, trebalo bi biti brzo.

 

FULL REZA!

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
4 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice