Metro Exodus

poruka: 240
|
čitano: 52.695
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Metro Exodus
Nos kaže...

 Vidjeti da novi Metro radi na takvoj konfi i to u 2k rezi je dovoljno da odgodiš upgrejdanje još koju godinu, čisto iz inata.

Kakav freesync/gsync, 144 herca, hdr, rtx!? Uz sve to moraju i prodavati naočale s rozim staklima da se ljudi uvjere da je gejmanje s tim ljepše.

 

 He, He, taj 2k je kod mene zapravo Virtual Super Resolution uključen u AMD Radeon Settingsu, a monitor je klasični 1920*1080.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
Re: Metro Exodus
boxer kaže...
Nos kaže...

 Vidjeti da novi Metro radi na takvoj konfi i to u 2k rezi je dovoljno da odgodiš upgrejdanje još koju godinu, čisto iz inata.

Kakav freesync/gsync, 144 herca, hdr, rtx!? Uz sve to moraju i prodavati naočale s rozim staklima da se ljudi uvjere da je gejmanje s tim ljepše.

 

 He, He, taj 2k je kod mene zapravo Virtual Super Resolution uključen u AMD Radeon Settingsu, a monitor je klasični 1920*1080.

 I ja ga uključim u nekim igrama gdje primjetim da igra izgleda bolje. Primjetio sam da je clip sniman u pustinjskom dijelu, kako se ponaša u noćnim scenama gdje ima više detalja?

I'm very large!
15 godina
offline
Re: Metro Exodus

Evo baš uploada pa možeš pogledati...

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
11 godina
offline
Metro Exodus

Joj joj joj pc gaming,vec je pocelo....sinoc igram Metro,skinuo se update od nekih 6gb nakon toga i sada vise igra ne radi......poslao poruku sluzbi za podrsku posto mi je izbacilo link nakon rusenja igre.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Metro Exodus

eo igram i već sam došao do ljeta. sad predah i dojmovi. jako half-lifeasto, što je izvrsno. ekipa se potrudila načiniti krajolike, likove, priču ... svinja mi se. i čini se odugačka, što je još bolje. nije da nema bugova (verzija 1.0.0.0., cpy) tipa strujna žica visi ni iz čega u zraku ili "manimal" (ljudotinja?) prođe kroz stijenku kontejnera (a baš sam se mislio pritajiti i malo dodati zdravlja, koje je - kao što znamo - najvažnije). ukupno: 95% i sadržajno bitno bolje od one sprdnje s wolfensteinom - young blood. ima PC qaka: moram kombinirati miš i logitechov x-box kontroler, jer neke komande pc jednostavno ne doživljava (čišćenje oružja, primjerice). igram primarno mišom ali je kontroler blizu, kad zatreba "X" ili "B". pri pokretanju igre njihov 4A engine (prvi se pokreće) često zašteka ali se isključi u task manageru i ponovo pokretanje igre ide glatko.

hadrver? niš posebno. i5 4670 haswell, 12GB ram, gtx 1660 ghost 6GB ram, 1920 x 1200, win 7 x64. grafika sve na high, niš se ne pregrijava, ne šteka i ... zbilja je dobro. jedino mi je blesavo, kao i u filmovima, engleski govor s ruskim naglaskom no to je drugi par kobasa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 9:57 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Metro Exodus

Jel vrijedi igra 20 eura? BF deal

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 18:52 (antimadridista).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Metro Exodus
antimadridista kaže...

Jel vrijedi igra 20 eura? BF deal

 vrijedi i više od toga 

inked guy who loves tech, music, gaming, netflix and pussies.
15 godina
offline
Metro Exodus

Sam's Story.

Vladivostok.

Igra vs. stvarnost.

 

SS1 SS2  SS3

... there is no spoon ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 22:03 (aufhenger).
Moj PC  
9 0 hvala 2
11 godina
offline
Metro Exodus

Stize prva AAA igra koja zahtijeva raytrace hardver da bi uopce radila,prijasnje prognoze su bile da ce prvi takav naslov doc tek 2023.

Igra takodjer stize i za Ps5 te novi Xbox,uzevsi u obzir kakav hardver treba za pc verziju iznenadjujuce je da su za konzole najavili 4k/60fps uz puni raytrace osim refleksija koje su samo u pc verziji.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Metro Exodus

Ne znam dali da sad instaliram i krenem igrati ili da čekam ovaj enchanted edition?

Savjet. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Metro Exodus
Point-X kaže...

Ne znam dali da sad instaliram i krenem igrati ili da čekam ovaj enchanted edition?

Savjet. 

 Pa strpi se još koji dan, mislim da 06.05. izlazi ovaj apdejt.

Sve Vas Volim
15 godina
neaktivan
offline
Re: Metro Exodus
Srce Isusovo kaže...

 Pa strpi se još koji dan, mislim da 06.05. izlazi ovaj apdejt.

 Tek što napisah vidim na netu da dolazi 06.05, nakong toga sam bio prelijen izbrisati .

Hvala svejedno kolega.

11 godina
offline
Metro Exodus

Znaci prekosutra cemo vidjet ovo cudo u zivo.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Metro Exodus

Jel tko probao ovu unapređenu verziju? 

Jel uopće danas dolazi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Metro Exodus

Kasnije danas dolazi,imas na YT vec par videa od ekipe koja je na neki nacin dobila ranije.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 11:07 (MEGATAMA).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Metro Exodus
MEGATAMA kaže...

Kasnije danas dolazi,imas na YT vec par videa od ekipe koja je na neki nacin dobila ranije.

 

 Živo me zanima kako bude radilo kod mene. Čim dođem doma nadam se da bude opcija za download.

A još i Resident Evil, ajme gdje da stignem...

11 godina
offline
Metro Exodus

Ovaj igra na 4k i ima sve max uz 60fps pa to djeluje izuzetno obecavajuce.....

Ja cu takodjer krenut igrat cim dodje iako sam vec prosao igru ali nisam dovrsio ekspanzije,sad imam razlog sve ponovit.

Mislim da je igra teska oko 80gb

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Metro Exodus

Ne vidim da je itko napisao pa samo da javim, Igra je trenutno dio Humble choice bundela, dakle za svega 12$ možete dobiti tu igru + 11 drugih igara.

LP
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Metro Exodus

Evo me na EGS-u nigdje enchanted editiona.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Metro Exodus
Point-X kaže...

Evo me na EGS-u nigdje enchanted editiona.

 Global release po našem vremenu u 17:00h.

Sve Vas Volim
15 godina
neaktivan
offline
Re: Metro Exodus
Srce Isusovo kaže...
Point-X kaže...

Evo me na EGS-u nigdje enchanted editiona.

 Global release po našem vremenu u 17:00h.

 Kako ne volim te relesove po vremenksim zonama .

6 godina
offline
Metro Exodus

skinio sam igru, ali nemam enhanced edition, da li to moram posebno instalirati ? ili to dodje update? 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Metro Exodus
_itsmoriarty kaže...

skinio sam igru, ali nemam enhanced edition, da li to moram posebno instalirati ? ili to dodje update? 

 

 

 Posebna instalacija, piše Metro Exodus Enhanced edition.

6 godina
offline
Re: Metro Exodus
Point-X kaže...
_itsmoriarty kaže...

skinio sam igru, ali nemam enhanced edition, da li to moram posebno instalirati ? ili to dodje update? 

 

 

 Posebna instalacija, piše Metro Exodus Enhanced edition.

 pise mi ' owned ' i ne mogu nista. 

 

PS. glup sam, u library-u su dva metro-a kakva glupost. 

 

zasto nisu dodali samo kao update ili tako aj dobro. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 20:34 (_itsmoriarty).
5 godina
offline
Re: Metro Exodus
_itsmoriarty kaže...

 pise mi ' owned ' i ne mogu nista. 

 

PS. glup sam, u library-u su dva metro-a kakva glupost. 

 

zasto nisu dodali samo kao update ili tako aj dobro. 

 To sam se i ja jučer jebao oko toga dok nisam pročitao ovo :

 

Today is the day Spartans! The Metro Exodus PC Enhanced Edition is out at 15:00 UTC today, bringing an incredible raft of improvements for Ray Tracing capable GPUs, including 60 FPS, Field of View options, DLSS 2.0 and loads more. It will blow your boots off. And what’s more, it is a free entitlement to current owners, so extensive in fact, we couldn’t deliver it as a patch.

 

A ja gledam, psujem, dan prije skinuo igru da je mogu normalno apdejtat a kad ono posebna instalacija . Nisam ni skužio da mi u inv. stoji još jedan metro

Sve Vas Volim
11 godina
offline
Metro Exodus

Zaigrao Raytrace ediciju i moram rec da ovo izgleda nevjerovatno..apsolutno nevjerovatno.

Osvijetljenje je nevidjeno i doslovno kompletno mjenja izgled igre..

Na rtx3080 igram na 4K sve postavke ultra,max raytrace,physx itd sve max uz DLSS quality i VRS 2x ovo sto sam probao ide u 60 fps...nevjerovatno jer igra ima cjelokupno osvijetljenje kroz raytrace,refleksije raytrace itd...

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Metro Exodus

Evo i nesto vise dojmova nakon sto sam odigrao par sadi nove edicije...

Kao prvo save se prenosi ako imate Epic ili Steam veryiju dok kod win store/pass verzije igre to nije slucaj nazalost.

Ali prenosi se save epizode dok ovi saveovi unutar same epizode ne pa se mora ponovit epizoda u kojoj ste stali.

Krenuo sam igru u 4k sve na ultra uz dlss quality ali nazalost to nije odrzivo za 60fps pa sam prebacio na performance...i tu ima primjetnih padova ali za sad samo u full otvorenom podrucu gdje pogled "puca" na cijelu mapu...znaci neka visoka lokacija sa koje se vidi sve.

Najzahtijevniji dijelovi igre dolaze tek u drugoj polovici pa cu vidjet kakve ce tamo bit performanse dok dodjem u pc verziji do tih djelova.

Trenutno sam rijesio onu veliku ribu i vlakove i mogu samo rec da uz raytrace osvijetljenje ovo izgleda kao druga igra pogotovo taj veliki hangar gdje je riba,tu je prije vidljivost bila vrlo slaba ili nikakva ako ste igrali prijasnju verziju uz raytrace i na oledu kako sam ja tada to igrao.Sada je to osvijetljeno apsolutno realisticno vanjskim izvorima svijetla i onima unutar hangara i tvori jedan od najljepsih prizora koje sam vidio u gamingu do danas.

Sto vise igram sve vise vidim kako je u biti svo dosadasnje osvijetljenje u igrama "jadno" neinteraktivno i izuzetno ograniceno...ovdje kad ugasim itđzvor svijetla promjeni se instrant boja okolisa i sijene jer je nestao izvor svijetla,igra ima i raytrace refleksije i one su odlicne ali sluze kao dodatak space screen refleksijama koje su i dalje u vecini a ne kao kompletna zamjena za refleksije.

Idem dalje igrat :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Metro Exodus

Izgleda i radi jako dobro, max 1440p na rtx 3060 ti i igra radi savršeno glatko i izgleda jako dobro. Uz Cyberpunk najljepša igra danas. Očito developerima treba malo vremna da ovadaju sa RT+'DLSS tehnikom i mogu izvoditi fenomenalne stvari.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Metro Exodus
MEGATAMA kaže...

Evo i nesto vise dojmova nakon sto sam odigrao par sadi nove edicije...

Kao prvo save se prenosi ako imate Epic ili Steam veryiju dok kod win store/pass verzije igre to nije slucaj nazalost.

Ali prenosi se save epizode dok ovi saveovi unutar same epizode ne pa se mora ponovit epizoda u kojoj ste stali.

Krenuo sam igru u 4k sve na ultra uz dlss quality ali nazalost to nije odrzivo za 60fps pa sam prebacio na performance...i tu ima primjetnih padova ali za sad samo u full otvorenom podrucu gdje pogled "puca" na cijelu mapu...znaci neka visoka lokacija sa koje se vidi sve.

Najzahtijevniji dijelovi igre dolaze tek u drugoj polovici pa cu vidjet kakve ce tamo bit performanse dok dodjem u pc verziji do tih djelova.

Trenutno sam rijesio onu veliku ribu i vlakove i mogu samo rec da uz raytrace osvijetljenje ovo izgleda kao druga igra pogotovo taj veliki hangar gdje je riba,tu je prije vidljivost bila vrlo slaba ili nikakva ako ste igrali prijasnju verziju uz raytrace i na oledu kako sam ja tada to igrao.Sada je to osvijetljeno apsolutno realisticno vanjskim izvorima svijetla i onima unutar hangara i tvori jedan od najljepsih prizora koje sam vidio u gamingu do danas.

Sto vise igram sve vise vidim kako je u biti svo dosadasnje osvijetljenje u igrama "jadno" neinteraktivno i izuzetno ograniceno...ovdje kad ugasim itđzvor svijetla promjeni se instrant boja okolisa i sijene jer je nestao izvor svijetla,igra ima i raytrace refleksije i one su odlicne ali sluze kao dodatak space screen refleksijama koje su i dalje u vecini a ne kao kompletna zamjena za refleksije.

Idem dalje igrat :)

 Imam rtx 3070 i za sada su texture na ultra i raytracing high. Prva pokrajina tek i radi sve ok, nadam se da bude tako i ostalo. Primjetio sam da mi Residen Evil Village radi lošije nego demo koji je radio sve na high, ne kužim baš.

11 godina
offline
Re: Metro Exodus
Point-X kaže...
MEGATAMA kaže...

Evo i nesto vise dojmova nakon sto sam odigrao par sadi nove edicije...

Kao prvo save se prenosi ako imate Epic ili Steam veryiju dok kod win store/pass verzije igre to nije slucaj nazalost.

Ali prenosi se save epizode dok ovi saveovi unutar same epizode ne pa se mora ponovit epizoda u kojoj ste stali.

Krenuo sam igru u 4k sve na ultra uz dlss quality ali nazalost to nije odrzivo za 60fps pa sam prebacio na performance...i tu ima primjetnih padova ali za sad samo u full otvorenom podrucu gdje pogled "puca" na cijelu mapu...znaci neka visoka lokacija sa koje se vidi sve.

Najzahtijevniji dijelovi igre dolaze tek u drugoj polovici pa cu vidjet kakve ce tamo bit performanse dok dodjem u pc verziji do tih djelova.

Trenutno sam rijesio onu veliku ribu i vlakove i mogu samo rec da uz raytrace osvijetljenje ovo izgleda kao druga igra pogotovo taj veliki hangar gdje je riba,tu je prije vidljivost bila vrlo slaba ili nikakva ako ste igrali prijasnju verziju uz raytrace i na oledu kako sam ja tada to igrao.Sada je to osvijetljeno apsolutno realisticno vanjskim izvorima svijetla i onima unutar hangara i tvori jedan od najljepsih prizora koje sam vidio u gamingu do danas.

Sto vise igram sve vise vidim kako je u biti svo dosadasnje osvijetljenje u igrama "jadno" neinteraktivno i izuzetno ograniceno...ovdje kad ugasim itđzvor svijetla promjeni se instrant boja okolisa i sijene jer je nestao izvor svijetla,igra ima i raytrace refleksije i one su odlicne ali sluze kao dodatak space screen refleksijama koje su i dalje u vecini a ne kao kompletna zamjena za refleksije.

Idem dalje igrat :)

 Imam rtx 3070 i za sada su texture na ultra i raytracing high. Prva pokrajina tek i radi sve ok, nadam se da bude tako i ostalo. Primjetio sam da mi Residen Evil Village radi lošije nego demo koji je radio sve na high, ne kužim baš.

Dosao sam u pustinju i ovo ovdje...ja nemam rijeci,kako sunce zalazi postaje crvenkasto i onda se ta boja vidi na cjelom svijetu,objektima...svemu,bas kao u stvarnosti.

Koliko ova igra izgleda bolje od standardnog Metroa uz prvotnu raytrace implementaciju.....Epic je ulozio trud u onaj svoj light tech u Unreal 5 enginu ali mislim da su  bezveze bacili resurse jer ono koliko god bilo napredno jednostavno ne moze bit kao ovo ovdje uz raytrace osvijetljenje.

Ne mogu niti zamislit kako ce izgledat iduca Metro igra jer je ovaj developer ocito sposoban prebacit dosta toga na raytrace sa rasterizacije.

Ehh da....ovo treba vidjet na pravom HDR panelu jer raytrace osvijetljenje i hdr idu ruku pod ruku,savrsena simbioza sa cudesnim rezultatima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice