Horizon Zero Dawn

poruka: 285
|
čitano: 61.818
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Hardverski je znatno močnija pa će biti više mjesta i za takve stvari. To su sve ograničenja uvedena za neesencijalne dijelove igre lako bi se šparao disk, memorija i broj poligona koji se rendera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Horizon Zero Dawn

Halo, Witcher 1 je izasao 2007 pa se moglo uci u svaku prostoriju (skoro),

VtM:Redemption je izasao 2000 pa se moglo uci i u prostorije i dvorce, zgrade,

naravno drugacije rijeseno, al se moglo.

 

Meni se cini da je ovo ljenost - i kakva stednja diska, pored 1TB prostora, nema se mjesta za 2GB za interijer,

to je bullshit. A i ne rendas nikad sve oko sebe, nego samo u ono sto trenutno gledas, kako to rade vecina

novih igara, inace gubis i optimizaciju i resurse bezveze.

 

Jednostavno je ljenost da dotrcis do vrata, nakon sto ne vidis vrata 3 sata, i prvo sto napravis je poljubis ih

i skuzis da nema naprijed, samo preko, ispod, okolo ili sta vec - al unutra nema ulaska.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Čitatelj kaže...

Halo, Witcher 1 je izasao 2007 pa se moglo uci u svaku prostoriju (skoro),

VtM:Redemption je izasao 2000 pa se moglo uci i u prostorije i dvorce, zgrade,

naravno drugacije rijeseno, al se moglo.

 

Meni se cini da je ovo ljenost - i kakva stednja diska, pored 1TB prostora, nema se mjesta za 2GB za interijer,

to je bullshit. A i ne rendas nikad sve oko sebe, nego samo u ono sto trenutno gledas, kako to rade vecina

novih igara, inace gubis i optimizaciju i resurse bezveze.

 

Jednostavno je ljenost da dotrcis do vrata, nakon sto ne vidis vrata 3 sata, i prvo sto napravis je poljubis ih

i skuzis da nema naprijed, samo preko, ispod, okolo ili sta vec - al unutra nema ulaska.

 Nije to nikakva ljenost,pa ne spavaju na poslu. Jednostavno su izracunali da im to nije prioritet i da ne zele trosit vrijeme i novac na takve stvari.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Horizon Zero Dawn

I jos bolje da se ne moze unutra. Ovako si skoncentriran na igru koja ima 40 sati contenta unatoč tome, a ne da prekapaš ladice i cabinete u kojima nema ništa pametno i zabijaš se u pokućstvo kao npr u RDR2, da bi možda u 1000tom našao nešto pametno. Dovoljno smeća ima i ovako u inventoryu :)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 18:14 (Bitanga).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Čitatelj a gle, zamisli svaki onaj šator da se može uć unutra. Onda da su recimo i vrata koja se mogu micat/lelujat na vjetru. Onda moraš sav sadržaj šatora imat u memoriji, jer nećeš ga učitavat u memoriju, pogotovo ne na starom PS4 sa HDD-a, u trenutku kad pomićeš platno na ulazu, već će biti tamo cijelo vrijeme. Možda nije renderano ako su "vrata", ali nisu, već koža ili platno ili štoveć, pa puhne vjetar, miče se, vidi se dio nutra, i renderaš, a nisi htio uć... a zašto? Hrpa posla oko nečega što nema smisla jer nema nutra ničega pametnog, nema drugog komada oružja ili oklopa ili ičega što možeš pokupit ili ukrast, gubiš resurse na gluposti da bi 3-5% ljudi koje smeta što nije tamo bilo sretno?

 

Ja kužim te odluke i iskreno ne smetaju me.

 

Witcher 3 je imao nekih mjesta gdje nisi mogao ulaziti, imao si puno onih gdje si mogao, to je istina. Ali tamo je bila hrpa ormara, polica, škrinja koje si mogao lootat za pametne stvari. Utoliko je Witcher 3 puno kompleksnija i bolja igra po meni opčenito, HZD naprosto nije ta razina RPG igre opčenito.

 

Ono što HZD radi dobro, odnosno izvrsno, je glavna priča i isplati ga se igrati radi toga. Da su išli na taj koncept hrpetine stvari koje se mogu lootat, poitona, oružja, oklopa, junka, sitnica, lkao Witcher... možda bi imali smisla. Ali to bi značilo kompletna promjena koncepta igre, budući toga nema, nema smisla ni da se svuda može ulaziti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Horizon Zero Dawn

Vjeruj mi, interijer uzima manje resursa nego eksterijer.

Zato se na vecini starijih igara eksterijer ogranicava u renderiranju, pa imas pop-in grafiku kad se priblizis.

 

Interijer je statican i zauzima gotovo nista resursa naspram eksterijeru. Tako da ti tvrdja da je zbog HW ogranicenja zapravo netocna i bezveze.

 

Jednostavno ljenost. Dev. team je utrosio 43 mil € za kreiranje HZD. Steta sto se razlicitosti izmedju plemena ne mogu

vidjeti i u unutrasnjosti objekata, jer to bi jos vise dalo znacaja u razlicitosti plemena, njihovim idealima i nacina zivota.

 

Nije da se to nije moglo - mozda ih je Sony malo vise pogurao, da to bude prije gotovo. Al to ne znaci da naknadno nisu

mogli implementirati, umjesto snijega sa fizikom, koji na PC-u ni ne postoji (kriv team koji je portao, ne origigi dev team).

 

Jednostavno mi to bas zasmeta, jer zelim uci u prostoriju, mlin ili sta vec se pojavi nakon dugo dugo nicega.

Primjerice, ima i gotovih prostorija, tipa mlin, mozes unutra pogledati kroz prozore, al ne mozes uci. Steta.

Za to nije kriv team koji je portao, nego bas developerski team. Tu su se malo posrali sami sebi u grlo, jer igra je mogla biti jos bolja.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Čitatelj  ma ja tebe ne kužim, ti imaš neku novu matematiku. Dakle eksterijer MORAŠ renderat, htio ti, ne htio. Interijer, da je ne znam kakav, ako ga renderaš ili kreiraš i stavljaš u memoriju, MORA zauteti nešto što je više nego da ga nema.

 

Ajmo reć da je exterijer X u jednadžbi, ajmo reć da je Interijer Y , da neidem sad u zauzeće memorije, tim koji ga kreira, vrijeme, novac, rendering i slično, samo X i Y.

 

Dakle u SVAKOM slučaju eksterijer postoji i izrađen je, interijer nije.

 

Trenutno imaš situaciju X+0 = X

 

Ti meni tvrdiš da je X + Y < X

 

Dakle ne razumijem po kojoj točmno matematici? Ako X postoji u svakom slučaju (eksterijer) kako je X + Y manje zahtjevno, manje košta u developmentu, manje memorije zauzima, manje ... manje... manje?!

 

Dakle nisu ga radili jer a) nema smisla, b) zanima jedino tebe na ovom forumu, ekstrapolacijom na cijeli svijet ravno 5% ljudi smeta što ga nema, ostale boli briga za to, dobar dio se nije ni sjetio da im je problem što toga nema c) zahtjeva vrijeme tima da ga napravi, prostor na disku, prostor u memoriji, resurse grafe da se rendera, resurse procesora kad uđeš nutra i prtljaš po tome.

 

Malo ili minimalno, ili izuzetnomalo, gotovo ništa i dalje je više nego "nema ga".

 

Dakle i da ga ima ne bi ničemu služio, ne skupljamo ništa kao u ostalim RPG igrama, ne postoji komad odjeće koji bi mogao skupit, ne postoji oružje koje bi mogao skupit, ne postoji ništa u bilo kojem interijeru što bi mogao pokupit, a da ima smisla trošiti resurse tima da ga napravi ili Playstation 4 da bi postojali takvi interijeri. Dapače, oni trgovci koji postoje za kutije koje su u stvari lootboxovi su višak u cijeloj igri i ne razumijem zašto su ih dodali, mako li još da imamo prostore u koje ulazimo koje bi morao istraživati, a ne služe ničemu. Mogli bi reć da bi bilo više štete od njih nego koristi. Ovako se možeš izgubiti u gradu u ono malo prostora što ima, a ne koristi i ne služi ničemu, a morao je biti napravljen da ispadne da je grad velik... još da se može ulaziti u kuće koje ne služi ničemu, pa da se izgubiš dodatno, tek onda bi poludio.

Ravno 1 kuća i jedna zgrada se korsite u cijelom gradu u svega 5? questova... zamisli da možeš uć u 30 kuća? I što bismo izgubili da su to išli raditi... zamisli da izgubimo cijelo jedno selo sa nekoliko questova jer eto, vrijeme potrošeno na to su posvetili izradi interijera u glavnom gradu koji ne služi ničemu.

 

Cijela igra je takva... loot je sveden na fragmente metala i drvo. Što bi ti točno radio u kućama koje ne služe ničemu?

 

Wicher 3 je drugi tip igre, ako napišem ovdje da je 100 kopalja iznad ove igre dobit ću 20 TD, ali zaključi sam što pokušavam reć. Ovo nije takva igra, ovo je PS igra vrlo limitirana u pogledu RPG funkcionalnosti, sa 10 sati glavne priče i repetitivnim questovima i grindom. Priča je samo jako, jako dobra i dobro osmšiljena. Od side questova imamo dobar DLC main quest i ... možda onaj gdje se spašava drugi princ predkraj main story. Ostalo "sucks".

 

Da li to znaći da je to ljenost? Recimo, ali i činjenica da je cijela igra takva i da u tom okviru nema smisla na to trošiti resurse. Da su htjeli mogli su ubaciti i crafting i 20 drugih skilova i 10-15 jačina oružja umjesto 2-3 i malo manje redundancije da ti pojedina oružja kopiraju djelove drugih oružja i rade jedno te isto, pa ih nikada ne koristiš, da neke dobiješ toliko kasno da ti u stvari ničemu ne koriste, a isto je i sa skillovima.

 

Možemo se nadati boljnoj dvici, ali iskreno ne vjerujem.

 

A da su nam htjeli dati takvo, kompletnije iskustvo, onda bi to učinili, ali umjesto toga dali su nam tipično za ovaj tip igre bezbroj datapadova i drugih gluposti koje tražiš skrivene po svijetu i questove koji te 10 puta vraćaju na isto mjesto ili ubijati iste mobove kako bi skupio više sati u igri.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Horizon Zero Dawn

Ne renda se to kako ti mislis, jer da je tako, ni super-racunalo nebi bilo dovoljno.

 

Renda se samo ono sto vidis - a na otvorenom vidis vise,

u zatvorenom vidis manje.

 

U igri se renderira i stavlja u memoriju samo ono sto vidis.

Dakle na otvorenom je vidljivost ogranicena udaljenosti,

i zato developeri cesto stavljaju "fog", da smanje zahtjeve za renderiranjem.

 

Cim se priblizis zgradi ili objektu, kao sto je planina, iza kojeg ne vidis nista, to se vise ne renderira,

ista je stvar i sa zgradama - pridjes joj i udjes kroz vrata, ono vani se sve mice iz memorije, i zapravo imas

mnogo vise resursa na raspolaganju.

 

Uvjeri se sam - bilo koja open-world igra - performanse ce ti uvjek unutar objekata biti vece, nego na otvenom.

 

Tako da nema ovdje ni govora da je manjak resursa - dapace, cim se priblizis zgradi, ono okole ne vidis, mice se iz memorije,

ne renderira.

 

Ti volis matematiku, pa si izracunaj, sta je teze renderirati - 50 kvadratnih metara, ili 5 kvadratnih kilometara.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Ali nema potrebe za tih 5 kvadrata ako ne ulaziš u njih... a nemaš potrebe ulazit 

Do te mjere je pojednostavljeno da nemaš valutu, već trguješ crafting materijalom.

Stvarno nije potrebno, puno drugih stvari bi radije vidio nego interijere kuća i soba koje nemaju veze sa igrom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Horizon Zero Dawn

Kako interijer nije bitan, kad zelis vidjeti razlicitosti medju plemenima, same arhitekture, nacin na koji zive i rade.

 

Imas cak jednog trgovca, mozes mu prici, ne mozes razgovarati s njim, jer nije pravi trgovac, nego eto stoji iza pulta,

da ne bude prostor prazan. A do njega stepenice koje vode na kat, ne mozes se po njima popeti.

 

Jednostavno je to skrtost. Za nekog koji voli samo lutati i istrazivati, to je stvarno tuzno, jer toliko su mogli

napraviti vise, a nisu.

 

Tebi novac nije bitan, makar ga oni imaju - zove se Shard, makar je to zapravo dio materijala usitnjen, spreman za kovanje,

lijevanje itd. To je prvi oblik valute, a drugi oblik je dijelovi robota, tako da - valuta postoji. I sto je gore,

moras naci odredjeni dio robota, rep od lisice, jaje od zebre, dlaku od noja, da bi zajedno sa shardovima mogao nesto kupiti.

 

To je zapravo kompliciranje, a ne pojednostavljenje. Po meni gubitak vremena za programiranje - jedna valuta je uvjek jednostavnija,

nego XXX valuta - ovako ispadne svaka kupnja kao fetch-quest - ne mozes kupiti dok ne namlatis XXX lisica i XXX robota, u nadi da

ce dropati item ili krzno koje ti treba.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Pa to je ono što sam rekao, ubacili su datapadove i sranja koja moraš skupljati.

Kao kost od štakora, koža od štakora, kost od ribe, koža od ribe. Ali sa njima ništa ne kupuješ nego kraftaš torbu za više strelica.

 

Jedina valuta su shardovi, dijelove robota možeš kupovat/prodavat, ali toliko sam ih imao da je uvijek bio višak.

 

I shardova sam uvijek imao, svega sam uvijek imao previše.

 

biljaka... sve sam bacao, tj. brisao, tj. prebacivao u shardove. U Witcheru mi se to nije desilo.

 

Ja tebe kužim, ti bi kulture, ti bi razlike sutilne među njima, stil života... imaš dovoljno. Imaš u DLC-u ono malo pleme koje peca na ledu. Ništa ne rade, al vidiš kako žive. Ja prolazim kraj toga, al da imaju selo sa 20 šatora, zašto bi ti ulazio u tuđi šator? U tuđu kuću? U bilo šta?

 

Razlikuju se po oklopima, odorama koje nose, vidiš razlike u kulturama, samo ne na svakom nivou. Ja kužim zakaj su zatvorili. Sa druge strane, zaista, nema questova, nema ničega da bi imao uopće razloga ulazit.

 

Witcher 3 ti je recimo dao one questove gdje skupljaš nacrte za craftat si pojedine dijelove pojedinog seta armora. Pa si našao trag witchera, oznaku na zgradi, tražio tragove, pa te kroz kanalizaciju odveo u podrume i uvuklo u kuću... Ovdje toga nema... ova igra je 10% Witchera sa kojim ju uspoređuješ.

 

Al to je OK... samo nije ista kategorija igre. 100 stvari fali da bi imalo smisla ulaziti u takve detalje u koje nikada nisu planirali ulazit. Witcher je svijet, ovo je Potemkinovo selo. Jedno je strast, drugo je biznis. Što ne umanjuje činjenicu da HZD ima genijalnu (u nekom omjeru) main story, smišljenu ideju itd... Iako je i to svojevrsna kopija primjerice Terminatora i sličnih priča koje su se desile već ranije, al ima neki originalni twist koji ju čini posebnom. Samo u toj posebnosti je puno pojednostavljena i pati od nečega što ja zovem konzolitis, pa me se razapinje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Horizon Zero Dawn

Nisu side-questovi nesto losi, jedino mi idu na zivce oni hunting-trialsi, ograniceni vremenom, kao da idem na olipijadu,

a ne mozes bez toga dobiti gold oruzja, kao sto ne mozes bez koze lisice dobiti golden travel pack.

 

Inace, sad u zadnjem patchu se malo pogorsalo stanje sa spawnanjem NPC-a, sa 1.05 mi stoji oznaka, al nema NPC-a za razgovor.

Pomaze reload zadnjeg savea (ne quick savea), ali se mora izaci skroz van u main menu.

 

Isto tako, mislim da sam popusio jednu bateriju - nasao sam je, lootao, i nema je u inventoriju.

Tako da sam do sada samo jednu ukljucio, a drugu ne mogu, makar sam ju lootao, kao da je nisam pokupio,

a vise nije na lokaciji gdje je bila.

 

Na zalost ne mogu revertati na 1.04, mozda bi se moglo da je igra na GOG-u, i da je svaki patch zaseban,

a ovako preko Steama to idea automatski, dok god imas mreze.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Meni je išlo na živce već i to što sam morao u gradove ulaziti, tj grad, a di još da sam se morao jebat po kolibama... U toj igri mi uopće nije falio interijer, a kad bolje razmislim, svi ti ineterijeri u 3rd person igrama su u kurcu. Ili zapinješ za svaki kurac pa se ne možeš ni okrenut ili je da bi se to izbjeglo sve bude predimenzionirano - kako god da bilo - uvijek neki kompromisi. Tako da ono, ako me igra zabavlja lako zaboravim da bi možda trebao postojati i interijer.

Sve Vas Volim
Moj PC  
4 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Horizon Zero Dawn

A sta nebi bilo dobro malo prosetat do javne kuce, saveati, obaviti detaljan obilazan, loadati, tak da ti novci ostanu.

Just saying, nemam viska novcica za bacanje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Horizon Zero Dawn

stanje sad u igri sto se tice tehnicke strane?dali cekati jos koji patch ili mogu poceti igrati

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Ja sam odigrao prije mjesec dana bez ikakvih problema, može sad biti samo bolje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Horizon Zero Dawn

Auuu kakav game breaking bug!!!

 

 
 

 

Nemojte pokretati quest Heap of Trouble!

Zasto? Jer vam vise nece funkcinirati baterije u misiji Ancient Armory,

a i nece te moci pokupiti sve 3 baterije za Heap of Trouble misiju,

ja sam pokupio samo jednu, a kod druge dvije je pisalo "inventory full".

Vratio sam se do Ancient Armory, i makar pise da imam 3/3 baterije,

ne mogu ih "ustekati" u drugi dio puzzlea (prvi dio sam ustekao prije misije HoT).

 

Sranje u boji, al cini mi se da ce mi propasti ove dvije misije, i da cu ostati bez najjaceg oklopa...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Horizon Zero Dawn

Mislim da su sa zadnjim patchom 1.07 gadno zazenuli.

Igra ima random ucitavanja i crashanja... da se bar mogu vratiti na 1.06

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Horizon Zero Dawn

65 sati igranja, zavrsio sve, main game 98.12%, expansion 92.63%.

 

Ovako, nakon svega, necu odigrati New Game+, iz razloga sto ovo zapravo nije RPG,

nego akcijska avantura, kao sto je to i The Legend of Zelda - jedini element

RPG-a je LVL-UP sistem, bez kojeg bi se isto moglo - jer ne postoji niti jedan quest

koji se moze drugacije zavristi - dakle jednom se predje i svaki put sve bude isto.

 

Replay value je samo taj, da se pretrci main-quest sa najboljom opremom i skillovima.

Prica je dobra, no napominjem, ovo nije RPG, nego Action-Adventure, u maniri TLoZ-a.

 

Sve u svemu, igri bi dao ocjenu 8/10 za pricu, 9/10 za grafiku, 10/10 za glazbu,

5/10 za kontrole, te ukupnu ocjenu za akcijsku avanturu 8/10. Isplati se odigrati jednom,

radi price, i to je to. Nema replay value kao pravi RPG.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
4 0 hvala 3
13 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Ne znam ikoga da je i mislio da je to RPG

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Hexfire kaže...

Ne znam ikoga da je i mislio da je to RPG

 

Naravno da je HZD RPG, nego šta bi bio.

 

A role-playing game (sometimes spelled roleplaying game;abbreviated RPG) is a game in which players assume the roles of characters in a fictional setting.

 

Svaka igra je RPG :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 18:35 (Bitanga).
5 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Bitanga kaže...

 

Svaka igra je RPG :-)

 Ali RPG nije svaka igra... :) Ali da, malo je to "čudno" jer u biti i je svaka igra RPG u tom smislu da ti preuzimaš ulogu nekog lika i role playaš ga ali u pravom "RPG-u" ne role playaš lika nego lik role playa tebe - tj on je tvoj avatar u tom nekom svijetu i ti tamo djeluješ po nekim svojim uvjerenjima..

Sve Vas Volim
7 godina
protjeran
offline
Horizon Zero Dawn

Po tome bi Serious Sam 4 bio RPG, jer rolplayas lika koji moze lvl-ati, a to je tako daleko od istine.

 

Ovo je akcijska avantura, a to sto Sony i drugi kazu da je to akcijski RPG, to nije istina - to je akcijska avantura.

Nema elementara RPG-a, nema niti jedna misija koja se moze rijesiti na drugi nacin, prica je uvjek ista i to je to.

 

Igra je dobra za odigrati jednom, ali isto kao i Syberia - odigras jednom i vidis sve - nema varijacije na temu, gotova prica i papa.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
Čitatelj kaže...

Po tome bi Serious Sam 4 bio RPG, jer rolplayas lika koji moze lvl-ati, a to je tako daleko od istine.

 

Ovo je akcijska avantura, a to sto Sony i drugi kazu da je to akcijski RPG, to nije istina - to je akcijska avantura.

Nema elementara RPG-a, nema niti jedna misija koja se moze rijesiti na drugi nacin, prica je uvjek ista i to je to.

 

Igra je dobra za odigrati jednom, ali isto kao i Syberia - odigras jednom i vidis sve - nema varijacije na temu, gotova prica i papa.

 

Niti u World of Warcraftu ne možeš na različiti način riješiti misije pa je to MMORPG. Uvijek je isti rezultati misije, ili si ju riješio, ili nisi.

 

Problem je samo u ljudima koji moraju davati neke žanrove i etikete igrama. Koga briga jel to akcijski RPG, akcijska avantura ili bilo što drugo?

Meni je to ustvari sportska igra jer sam lovio robote.

 

Osim toga igre mogu imati i više žanrova, ako je akcijska avantura onda može biti i akcijsko-avanturni stealth RPG.

Ako može biti akcijska avantura što je kombinacija žanrova samo po sebi može biti i RPG. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 11:57 (Bitanga).
7 godina
protjeran
offline
Horizon Zero Dawn

HZD je zapravo audio-vizualna novela

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Mali osvrt na igru, nakon 60 sati igranja i prelaženja ekspanzije.

 

Grafika je top, premda zna bit ružnih texturi (pogotovo u dizalu, odvratno izgleda) i pop-ina, gameplay je isto većinom jako zadovoljavajuć i precizan. Realno, grafika 9/10, gameplay 8/10.

Priča većinom ima smisla i zanimljiva je za pratit, setting i čitav svijet također, i dovoljno oni voice pop-upovi popune rupe. Ali, problem je kod tih voice logova što su većinom zanimljivi i to sve, no dok ih slušam, vrlo često se ne smijem previše kretat da ne bi triggero neki cutscene ili voiceline koji će prekinuti slušanje potonjeg. I onda ko budala stojim 2-3 minute i slušam radio prijenose, baš je loše odrađen taj dio jer većinom te logove pronađeš u nekim labirintima soba koje većinom sve isto izgledaju (interijeri su za kuc većinom), budu nakrkani jedan na drugog, a dosta su bitni za praćenje priče.

I kad smo već kod priče, koliko god da je zanimljiva, toliko je i predvidljiva, pogotovo ako se imalo obrati pažnja, znam kad je bio taj veliki reveal, muzika trešti sve kao epic a ono, reakcija je "nemoj jebat".

I side-questovi su smeće, ali to toliko nije problem ako se igra ne promatra kao RPG, također animacije lica u base igri kasne jedno 15-ak godina za tržištem, u ekspanziji je dosta bolje.

 

O sustavu inventara je već previše rečeno, nema se tu šta još nadodat, nadao sam se nekim modovima, ali ništa od čekanja.

Jedino još moram pohvalit Lance Reddicka, koji je daleko najbolji lik u igri i posao je odradio savršeno.

I sam kraj igre je dosta antiklimatičan, pretpostavljam zbog ograničenja konzole, ali stvarno je malo glupavo kao veliki fajt uff, i onda dođu 3 deathbringera, a ja se sprdam s njima, i one kokoši, finalni boss isto deathbringer ali nije ??

 

I samo bi napomenuo kako sam u igru ušao potpuno slijepo, nit gledo trailer ijedan, niti znao da ljudi hvale igru kao jednu od najboljih igara generacije (nije), tako da nisam imao ikakav confirmation bias.

 

 

tl;dr, ako igra ikad bude 10-15€, isplati se zbog gameplaya i eye-candya, RPG elementi su sranjkavi, otprilike neki 6,5/10 kao zadnja ocjena.

Say hello to my little friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Horizon Zero Dawn

https://www.gog.com/game/horizon_zero_dawn_complete_edition

 

Stize na GoG, pa tko nije uzeo na Steamu, moze pricekati i uzeto na GoG-u,

bez DRM-a, i nadam se sa mogucnoscu biranja patcheva (ili bar pokrpana igra do kraja,

jer 1.07 patch je bio smece, do 1.06 je bilo sve OK).

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
3 0 hvala 1
6 godina
offline
Horizon Zero Dawn

Meni igra šteka kad prelazim kroz mapu brže, tj pretrčavam na konju i slično. Kao da joj više vremena treba da učita prostor, ljude, objekte... Kad se zadržim na jednom dijelu duže, onda nema problema, čim krenem dalje, krene sjeckanje. Inače mi je na HDD-u, da li da je migriram na SSD, da li će to pomoći? Sinoć sam je učitao poslije dužeg vremena, rušila se non stop, mučio sam se sat vremena da otkrijem šta je u pitanju, mijenjao grafička podešavanja, brisao profile na kraju je samo prestalo, da nisam skužio šta je u stvari problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn
frey85 kaže...

Meni igra šteka kad prelazim kroz mapu brže, tj pretrčavam na konju i slično. Kao da joj više vremena treba da učita prostor, ljude, objekte... Kad se zadržim na jednom dijelu duže, onda nema problema, čim krenem dalje, krene sjeckanje. Inače mi je na HDD-u, da li da je migriram na SSD, da li će to pomoći? Sinoć sam je učitao poslije dužeg vremena, rušila se non stop, mučio sam se sat vremena da otkrijem šta je u pitanju, mijenjao grafička podešavanja, brisao profile na kraju je samo prestalo, da nisam skužio šta je u stvari problem.

 

Ako na tvom hardveru ne radi kako treba teško da je problem do HDDa :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Horizon Zero Dawn

A ista stvar je bila i dok sam je vrtio na i7 6700k sa 1070 GTX. Imao sam 60 fps na 1080p sa Ultra-High podešavanjima, ali zašteka kad se krećem. Sada sam je testirao na 1440p na Ultra i tu imam bez problema zaključanih 60 fps, ali je igram na 1836p sa Ultra-High podešavanjima. Šteka na svim rezolucijama i na 1080p i low. Čini mi se dosta manje, ali šteka.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice