Football Manager 2019

poruka: 30
|
čitano: 9.669
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Football Manager 2019

Football Manager 2019 službeno izlazi 2.11., ali za sve one koji su igru kupili tijekom pre-ordera 2 tjedna prije će dostupna biti beta verzija. Tih 2 tjedna znači sada u petak, iako po iskustvu već znam da će oni to i prije pustiti (četvrtak navečer sigurno, a možda i već sutra).

 

U odnosu na prošle verzije tu je novi logo, nova naslovnica (nema više onog čovjekta kojemu se ne vidi glava na naslovnici, već su tu igrači na izlasku iz svlačionice), a cijela in-game grafika proprima ljubičasti ton.

 

 
 

 

Na početku sam bio skeptičan oko te ljubičaste boje koja sada prevladava igrom, ali mi se nakon pogledanih nekoliko SS-ova i livestreamova koji su prikazani tijekom proteklih dana taj vizualni izgled svidio i zapravo izgleda osvježavajuće.

Livestream#1 (ima ih tri ukupno, svi na tom YT kanalu):

 

Postoji # velikih promjena koje se izdvajaju od niza manjih dopuna i poboljšanja

#1 novi vizalni izgled o čemu sam već gore pisao, novi logo, naslovnica i dominacija ljubičaste bolje

#2 potpuno redizajnirani koncept treninga koji sada idu jako u detalje i što je nešto što su fanovi dugo vremena tražili da se napravi

#3 VAR i goal-line technology - predstavljano kao velika novost iako ne vidim svrhu uvođena takvih tehnologija u igre koje su same tehnologija (to sami znači da moraš programirati sudačke greške koje će onda ovime biti ispravljene, tako možeš odmah isprogramirati što je faul, a što ne)

#4 sustav savjeta i tutoriala - ovaj će sustav za zadatak imati učiti korisnike igrati igru. Prvenstveno je namjenjen početnicima, ali SI kaže da će biti koristan i iskusnijim igračima

#5 promjene u sustavu taktike - neke od promjena su postavljanje igre u tri različite faze (napad, tranzicija, obrana), taktički stilovi, nove role i sl.

#6 licencirana Bundesliga - dresovi, grbovi i slike igrača za sve klubove u prvoj i drugoj Bundesligi, njemački jezik u igri

 

Ako nekoga zanima detaljnije, ovdje je tekst kojeg sam prevodio sa službenog foruma Football Managera

https://www.cro-manager.net/vijesti/novosti-u-football-manageru-2019/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Football Manager 2019

jedna od igara gdje se najviše prodaju muda pod bubrege...već godinama apsolutno nikakvog pomaka naprijed...

samo apdejtaju database i malo ušminkaju i zarade 50€ po glavi...sramota što to ljudi puše...

ja sam još uvijek na FM16 (sa apdejtanom database) i ne mičem se odatle...

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Football Manager 2019

Pozadina više nije bijela, sad je ljubičasta...buuum... 50€ 

 

Koja komedija. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Football Manager 2019
ja sam 150 kn platio, tak da 50 eura kupuje samo oni koji neznaju di jeftinije proci....Ima pomaka, nije sam reskin, al dosta to sporo ide...Ja cak ni ne trazim nist pretjerano, samo bolje transfere a ne ja stavim prodavat igraca nitko ga nece kupit, a igrac je zbilja ok, dost nerealno, ova 2018 su uvijek bekovi bili najbolji, nadam se da su i to fixali
battletag:MasnaKrvavic#2275
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Football Manager 2019

Neću komentirati te dodgy stranice, imam svoje mišljenje o njima...

 

Po meni, puno bolji poslovni plan bi bio kad bi izbacili igru za 50€, i onda na godišnjoj bazi prodavali season pass za recimo 10-15€ koji bi uključivao updejtani data base igrača i neke sitne promjene. A periodično, svakih 2-3 godine, kad ubace neke veće izmjene onda to prodaju kao DLC za 15-20€.

Znači usvojiti "game as a service" a ne ovo što imaju sada. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Football Manager 2019

Za FM 50€ daju samo oni koji kupuju preko Steama, a kupiti tamo bilo koju igru nije normalno jer su tamo najveće cijene.

 

 

https://www.cro-manager.net/vijesti/gdje-i-zasto-kupiti-football-manager-2019/

Ovdje se može naći za 33.59€ (252kn) uz njihov kupon.

 

I opće se nebih složio da je FM igra u kojoj se "najviše prodaju muda pod bubrege". Igram PES, igram FIFA-u i mogu reći da sam kod te dvije igre vidio manje promjena nego što ove godine donosi FM.

Da, mnogi će reći da sve promjene nebitne i da treba napraviti realniji match engine što u neku ruku je istina, ali promjene koje dolaze ove godine zvuče dobro. Vidjet ćemo kako to u praksi izgleda sada kada beta izađe, ali barem zvuči dobro.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Football Manager 2019
Grisha kaže...

Za FM 50€ daju samo oni koji kupuju preko Steama, a kupiti tamo bilo koju igru nije normalno jer su tamo najveće cijene.

 

 

https://www.cro-manager.net/vijesti/gdje-i-zasto-kupiti-football-manager-2019/

Ovdje se može naći za 33.59€ (252kn) uz njihov kupon.

 

I opće se nebih složio da je FM igra u kojoj se "najviše prodaju muda pod bubrege". Igram PES, igram FIFA-u i mogu reći da sam kod te dvije igre vidio manje promjena nego što ove godine donosi FM.

Da, mnogi će reći da sve promjene nebitne i da treba napraviti realniji match engine što u neku ruku je istina, ali promjene koje dolaze ove godine zvuče dobro. Vidjet ćemo kako to u praksi izgleda sada kada beta izađe, ali barem zvuči dobro.

 najjeftinije su na steamu, ako ga imas na ruskom...150 kn 

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Football Manager 2019

Evo izašla je beta :)

Zdravi i veseli bili :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Football Manager 2019
Mortiis kaže...

jedna od igara gdje se najviše prodaju muda pod bubrege...već godinama apsolutno nikakvog pomaka naprijed...

samo apdejtaju database i malo ušminkaju i zarade 50€ po glavi...sramota što to ljudi puše...

ja sam još uvijek na FM16 (sa apdejtanom database) i ne mičem se odatle...

 
Istina nazalost,iako evo dojmovi iz bete sto citam stvarno izgleda da ovaj za sada nije "muda pod bubreg" nego su se potrudili,cekat cu full release ali ako dojmovi takvi ostanu nabavljam sigurno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Football Manager 2019

Igram FM od 2008 godine, i osobno mogu rec, zasad FM 19 je jedan od boljih, ako ne i medju najboljima. Od zadnjih FM-a FM 16 I FM 17 su bili dobri...sa FM 18 nikao na zelenu granu, odnosno tim nikako nije htio mogao igrat kako sam zamisljao i kako sam inace igrao u vecini prijasnjih FM-ova...tako da FM 18 sam odustao. Poceo sam jucer FM 19 i lijepo si poslozio taktiku sa Realom, Laziom, i svidja mi se sta doslovno sad timovi igraju onako kako sam zamislio i slicno kako se moglo igrat sa njima u prijasnjim FM-ovima.

 

Recimo u FM 18  nisi mogao natjerat u realu jako jako visoki presing i da recimo igraci po izgubljenoj loopti odma navale na protivnika koliko god da si pokusavao. Tu to bez problema se moze postavit. Svidja mi se nova taktika, uglobalu svidja mi se jako zasad ovaj FM 19, vidit cu dalje kako ce ic.

 

Jedina "boljka" je malo sporiji interfejs u situacijama di recimo treba se lodat velike ili duge liste igraca ili neceg di ima puno texta, al vjerovatno se da rijesit, kao nekakav "lag/delay" al osim toga igra radi dosta fluidno pogotovo ME

Origin ID: ReaLazio
12 godina
offline
Football Manager 2019

Jesu napokon riješili ono sranje od buga u igri gdje ne možeš prodati najboljeg igrača ekipe ni za kikiriki, a kad kupuješ nekog osrednjeg potato igrača traže te 150 milijuna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Football Manager 2019

neznam jos toliko o tome. Pokusao sam dovest Hazarda u real...zacuđujuce on nezeli doc, a nakon duzeg natezanja sa chelseom "pristali" su pustit ga za 298 milja eura koje ni nemam trenutno haha. Usporedbe radi, u FM 17 sam kupio hazarda za 120M koji je HTIO doc u real. U FM 18 sam kupio hazarda za 160M koji je isto htio doc.

 

Pokusavam sad dovest Reusa jer od odlaska ronalda imam problema na lijevoj strani. Za reusa ce vjv trazit oko 100M eura. Tako da osjeti se dizanje cijena, i to drasticno za neke igrace. Mbape PSG nece ni da juce za bilo koju cifru i da lupis. Pokusao sam kupit Gayu iz Valencije, pristali bi kao na 90 milja sta ja nezelim dat, primjer radi u FM 17 sam ga kupio za 40 milja. Neymara necu ni pokusavat haha. Ocito okrenut se mladim nadama. U Lazio je stvar sta me juve nije ni krenula sezona vec pritisce za dva igraca i naravno oni jedva cekaju ponudu juvea, tako da ono

Origin ID: ReaLazio
13 godina
offline
Football Manager 2019

Ekipa može par informacija vezano za igru :D Zadnje football manager igre što sam igrao su bile FM 08 i FM 11 i ta dva nastavka su mi i dan danas najdraži. Može netko u kratkim crtama napraviti malu usporedbu novog FM-a sa ovim starima koje sam naveo? Da li i dalje igrati ove stare ili se isplati kupiti ovaj novi menađer pošto vidi da ga svi jako hvale i govore da je vjerojatno najbolji FM ikada. 

 

Hvala na pomoći :) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 3:41 (Baldurion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Football Manager 2019

FM 09 i FM 19 nemozes usporedit po gotovo nicem, ovako s godine na godinu male i manje su razlike, al skok sa FM 09 na FM 19 je nebo i zemlja. Bit ce ti prakticki potpuno nova igra

Origin ID: ReaLazio
12 godina
offline
Re: Football Manager 2019

Ako nekoga zanima igra samo u offline modu neka mi se javi na pp pa se za neku simboličnu cijenu možemo sve dogovoriti :)

quieter you become the more u are able to hear
6 godina
offline
Football Manager 2019

Nego, tko je Carlos Fierro u FM19?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Football Manager 2019
sexytoiletpaper kaže...

Nego, tko je Carlos Fierro u FM19?

 Vječiti wonderkid iz Meksika

Koristite blage riječi i jake argumente
6 godina
offline
Re: Football Manager 2019
sexytoiletpaper kaže...

Nego, tko je Carlos Fierro u FM19?

 Nadam se da trolaš  Tako meni jednom prijatelj priča da igra sa Benficom i da je naša nekog malog totalno lud igrač, baš ono gazi sa njim, neki argentinac, ali da ne zna kako se zove. Jedan dan ja kod njega i kažem da mi upali save da vidim malo šta to on ima. Pokazuje on ekipu i tog napadača, kad ono Fierro. Došlo mi je da mu izbrišem igru nakon takvog kiksa

13 godina
offline
Re: Football Manager 2019
Dodinho kaže...
sexytoiletpaper kaže...

Nego, tko je Carlos Fierro u FM19?

 Vječiti wonderkid iz Meksika

 Mislim da je autor pitanja mislio "Tko je NOVI Carlos Fierro u FM19?".

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
6 godina
offline
Football Manager 2019

A glup li sam 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Football Manager 2019
Yovitssa kaže...
Dodinho kaže...
sexytoiletpaper kaže...

Nego, tko je Carlos Fierro u FM19?

 Vječiti wonderkid iz Meksika

 Mislim da je autor pitanja mislio "Tko je NOVI Carlos Fierro u FM19?".

Imaš pravo, sad sam "bolje" pročitao pitanje.

 

Inače nisam fan kupnje jako mladih igrača, više volim kupiti dobrog igrača od 28-32god koji su u svojim klubovima marginalni igrači.

 

Sad sam baš u 2024. sa Wolfsburgom i kupio sam Bernd Lenoa (31 god) koji je grijao klupu u Cityju i bit će dobar učitelj za nekog mladog golmana iz moje škole.

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 12:45 (Dodinho).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Football Manager 2019
Dodinho kaže...
sexytoiletpaper kaže...

Nego, tko je Carlos Fierro u FM19?

 Vječiti wonderkid iz Meksika

 

Btw jel se tko sjeca Nikiforenka i Tsigalka? :D

12 godina
offline
Football Manager 2019

tsigalko je najveca legenda cm/fm-a

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Football Manager 2019

Tonton Zola Moukoko je bio daleko bolji. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Football Manager 2019

Ja se sjecam jos iz Championship Managera u svakom saveu bi se pojavljivao igrac imena Blase, nemogu se sjetit punog imena, i uvijek sam ga dovodio jer je bio prakticki uvijek wonderkid

Origin ID: ReaLazio
10 godina
online
Football Manager 2019

Freddy Adu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Football Manager 2019

A kad se sjetim regenova iz FM 11 haha. Ronaldo, Ramos Henry i tako ti, bas se vidlo po statsima tih kao novih wonderkidova da su ustvari gotovo kopije, tj regenovi :D Ili kad mi se desilo u FM 11 saveu dva regena CR ronalda, samo jedan je imao ljevu stranu natural, drugi desnu, pa sam ih oboje imao u timu :D Komedije 150 golova po sezoni, i to samo ligaskih :D overkill totalni, i onaj bug sa kornerom u FM 11 di bi ti desni branic ostao uvijek sam, i ako je imao heading preko 15-16 gotovo uvijek bi znacio gol, ja sam tu imao regena sa heading 20, svaki korner prakticki gol, poslje sam maknuo jer mi nije bilo vise zanimljivo da mi u statistikama pise da mi branic zvao se Mouchel ima 36 golova u sezoni :D Iako upocetku nisam ni kuzio da je to zapravo bug, mislio sam dobra korner postava i taktika i jos on heading 20 pa eto zato pada toliko golova, dok nisam slucajno naisao na netu da ekipa se zali i govori pita kad ce se taj bug ispravit.

 

Sad u novim FM-ima vidim da ekipa abusa nekakve abnormalne formacije tipa 4-2-4 sa doslovno 4 napadaca, valjda engine nezna, nemoze izac nakraj sa tom formacijom. Al nerealno mi je da cijelu sezonu igram sa tako nekom taktikom pazi 4-2-4 s tim da su dva srednjaka skoro pa defanzivni vezni to ispada imas 6 obrmbenih igrac i 4 cista napadaca, nigdje logike, nigdje sredine.

Origin ID: ReaLazio
12 godina
neaktivan
offline
Football Manager 2019

Jesu li poboljšali šta A.I i match engine?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Football Manager 2019
Shockwave kaže...

Jesu li poboljšali šta A.I i match engine?

 zavisi. ako ne znas bas puno o nogometu i zanima te samo da sa donjom spickovinom osvojis LP u roku od tri godine bit ces veseo. ako pak znas ista o nogometu, kako se ekipa treba ponasati u obrani, koje zone brani... kako se igraci moraju kretati u napadu... doci ce ti zlo.

12 godina
neaktivan
offline
Football Manager 2019

Sve mi se čini da ću preskočit ovaj FM, najveće slabosti serijala (a.i i match engine) nisu popravili, na službenom forumu čitam da je čak i gore nego prošlogodišnja verzija. Natrpali su FM svime i svačim, a najvažnije stvari odgađaju poboljšati. Da se mene pita 2014 verzija bi bila zadnja sa novim featuresima, i od 2015 bi se fokusirali maksimalno na match engine i A.I. Idu na kvantitetu, natrpaju milijardu manjih i većinom nepotrebnih stvari da mogu reći da je nova verzija krcata novim mogućnostima i uredno drže cijenu igre 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 18:51 (Shockwave).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice