Divinity: Original Sin

poruka: 278
|
čitano: 35.732
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Divinity: Original Sin

Divinity: Original Sin

____________________

 

 

In the game, you control a party of heroes and guide them on a quest to learn a forbidden magic called The Source. This powerful magic was outlawed many centuries ago by the Council of Seven, the rulers of Rivellon, for it is written that from Source the lord of Chaos will spawn. Today, Source magic has been used to overthrow the Council. It's up to our heroes to save the Council and to do this, they'll need to uncover the mysteries of the Source and of those responsible for cursing the Council.

____________________

____________________

 

Video o craftingu

 

_____

 

General Tips:

   - World is persistent. All items dropped or stashed will stay where they are forever.
   - Loot dropped from chests and enemies are randomized.
   - Pressing 'L' and clicking the dialogue tab will allow your co-op partner to follow the dialogue.
   - Holding shift while dragging an item in your inventory splits stacks.
   - Left click is for action/movement. Right click is to cancel action/movement.
   - Merchants goods are refreshed overtime. Any items that were sold to the merchant stay there to be bought back.
   - Steal everything, take everything (without getting caught). Enemies don't respawn and can be wiped out. Gold is in abundance, XP is more rare.
   - It takes 2 ability points to get an ability to lvl 2, 3 to lvl 3 etc.
   - You can assign which player controls what characters in the Assign menu, which can be accessed by hitting Esc.
   - Once in the town, head northwest for lower level monsters.
   - Telekinesis allows you to pick up items farther than you can reach.
   - Healing the undead causes damage.
   - While in a cloud or surface of fire or poison, etc. avoid walking. Each step causes damage, rather than per turn while standing.
   - On the left hand side of the screen, dragging the portriat of one character onto another will cause those characters to follow eachother. Pulling them away will do the opposite.
   - Combat is much more easy when elements (fire, poison, water, ice, electricity) are used to your advantage.
   - Use sneaking to create an ambush on tougher enemies.
   - You can control a character outside of combat in real-time if they are far enough away from the fight and haven't been spotted. Getting an enemy groups attention and having a rogue character sneak behind for a backstab is a good tactic.
   - Giving extra gold to NPC's while bartering will raise their attitude towards to. Bartering in general and completing quests will do the same.
   - Having your weapon equipped when talking to NPC's reduces their attitude towards you.
   - NPC's with a low attitude tend to charge more for items and purchase your items for less.
   - NPC's with a high attitude might give you more information and will turn a blind eye while you steal less valuable items.
   - You can have up to 2 companions (4 characters in total). Two can be found in the first town.
   - You can save the game whenever you want, however you want (during combat and dialogue). Haven't had any issues, even in multiplayer. Comes right back to where you left it.
   - Using a fire attack on a fire creature heals that creature. The same goes for every element.
   - Charm, intimitade and reason during dialogue are are all affected by the charm ability and simply change the dialogue based on what you choose.
   - The number next to a buff or debuff is how many turns your affected by it.
   - Dropping an item on any NPC will cause them to attack you.
   - After accidently attacking a friendly NPC, some have had luck fleeing NPC's and coming back later to remove the hostility.
   - Each class of magic has their own summon skills.
   - 100% chance in combat does not mean a 100% guarunteed hit when it comes to debuffs (Willpower and Saving throws are still taken into account).
   - Not only do you gain health from walking in blood from the Leech ability, but you also gain health from each hit you take from physical attacks. Blood is soaked up and disappears the moment it's touched with this ability.

 

ELEMENTS


There are 3 types of element states. Self, Surface and Cloud. Self is an element applied to a character.
Surface is the element applied to the ground. Cloud is applied to the air over the ground.

Self


Warm: Resistance to fire lowered. Resistance to ice/water is increased. More susceptible to catching on fire.

 

Fire: Damage over time.

Wet: Resistance to ice/water/air lowered. Increased resistance to fire. More susceptible to being frozen.

 

Chilled: Resistance to ice/water/air is further lowered. Increased resistance to fire. Movement slowed. More susceptible to being frozen.

 

Frozen: Turn skipped.

Poisoned: Damage over time. Fire resistance is lowered.

Surface


Fire:Causes fire debuff on self. Can be put out with water, but creates smoke cloud.

 

Poison: Causes Poised debuff on self. Can cause an explosion with fire, but creates poison cloud.

 

Ice: Causes player to trip and knocked down. Can be removed with fire, but creates mist cloud.

 

Water: Doesn't affect player on it's own. Bodies of water can be electrified or frozen. Can be removed with fire.

 

Blood: Blood works similarly to water. Blood can be shocked.

Cloud


Smoke: Created when fire is put out. Blocks view from items. Enemies behind smoke can't be targeted for ranged attacks.

 

Poison cloud: Does damage over time. Can be blown up by fire.

 

Mist cloud: Created when ice is melted by fire. Can be electricuted to create electric cloud.

 

Electric cloud: does damage over time.

 

Buffs/Debuffs

 

Buffs


Blessed: Rises chance to hit by 30%

 

Fortified: Increases armour rating by around 30 or so points.

 

Hastened: Boosts maximum AP, starting AP, recovering AP, and increased movement.

Debuffs


Cripple: Action point generation is lowered.

 

Diseased: Damage over time.

 

Stunned/Knocked Down: Turn skipped.

 

Mute: Can't cast spells.

 

Blind: Can't hit targets.

 

Weaken: Lowers damage and strength.

_______________

 

Skill/Element lista

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 1:00 (doktor1).
Moj PC  
5 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin

Ček pa kolko sam skuzio jos nije release bio,jer je early access tek?

 

 

Uglavnom,jako se veselim ovoj igri,baš je moj djir.

 

16 godina
offline
Divinity: Original Sin

Jučer je izašla... Ljudi su jako zadovoljni... Fantastična priča, borba, svijet, voice acting...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin
doktor1 kaže...

Jučer je izašla... Ljudi su jako zadovoljni... Fantastična priča, borba, svijet, voice acting...

onda se bacam na igranje.

 

 

fali dobrih rpg igara na pcu kronicno.

 

15 godina
offline
Divinity: Original Sin

Larian Studios izdaje fenomenalne igre.

Jedna od njihovih najboljih igara je Divine Divinity koju sam uzeo čim su je re release-ali na steamu. Stvarno fenomenalna igra i meni jedna od najboljih koje sam ikad igrao.

 

Što se tiće Divinity: OS, njega još nisam probao, ali po videima vidim da ima jako mnogo zanimljivih elemenata. Praktički identično DnD-u i Pathfinderu. Interakcija s okolinom je odlična iz viđenog.

 

Jel netko kupio i probao, kakva su iskustva ?

LOL EUNE: slinA
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Divinity: Original Sin

Samo sam probao... Prije moram preći Sniper Elite 3...

Borba i muzika u par minuta šta sam proveo u igri su mi odlični!

Naravno o priči i likovima se tek treba doznat, no kažu da je to veliki plus igre šta je jako dobro..

Igra izgleda ljepo iako je AA loš alii to popravi forsiranjem preko control panela. Na maklsimalnim detaljima radi na cca 40 FPSa...

 

Jedna slika tamnice...

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.7.2014 15:03 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Divinity: Original Sin

Najbolja stvar je to što će ljudi pomoću alata koji se dobije uz igru moći sami raditi svoje kampanje i postati ih na net da ih ostali igrači isprobaju i pokušaju završit.

LOL EUNE: slinA
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin

nešto ala shadowrun

 

 

Isto odlican rpg,isometrički pogled,story driven itd..

 

11 godina
offline
Divinity: Original Sin

može li se kako teleportati direkt do companiona? da ne prelazim s jednim pola mape kako bi se opet udružili 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin

O D L I Č N A   I G R A!

 

 

16 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin
Rocinante2112 kaže...

O D L I Č N A   I G R A!

Baš igram, nisam mogao izdržat i u potpunosti se slažem.. Fantastično!!

16 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin
Fanu kaže...

može li se kako teleportati direkt do companiona? da ne prelazim s jednim pola mape kako bi se opet udružili 

Kada dođeš u The End of Time, Zixzax ti da Piramidu pomoću koje se teleportiraš...

Kada se jedna nalazi kod jednog, a druga kod drugog lika tada se teleportiraju jedan kod drugog ovisi koji koristimo dok se Piramida može staviti  na određenu lokaciju i kada su likovi povezani skupa će se teleportirat na mjesto gdje je druga Piramida ostavljena!

 

15 godina
offline
Divinity: Original Sin

Piramida iz Divine divinity :D

LOL EUNE: slinA
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin

Radi uz hamachi igra i ''jogurt''

 

evo s prijateljem igram cijelo jutro

11 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin
doktor1 kaže...
Fanu kaže...

može li se kako teleportati direkt do companiona? da ne prelazim s jednim pola mape kako bi se opet udružili 

Kada dođeš u The End of Time, Zixzax ti da Piramidu pomoću koje se teleportiraš...

Kada se jedna nalazi kod jednog, a druga kod drugog lika tada se teleportiraju jedan kod drugog ovisi koji koristimo dok se Piramida može staviti  na određenu lokaciju i kada su likovi povezani skupa će se teleportirat na mjesto gdje je druga Piramida ostavljena!

 

 

ako se ne varam dobio sam tamo samo jednu piramidu? 

 

btw dosao sam do prvog grada i sad istrazujem ubojstvo u innu

prosao sam cijeli grad i uzeo valjda sve questove koji se mogu uzeti

jos sam lvl2

 

izadjem iz grada (na zapad), malo sam se zazelio borbe kad ono svi me skeletoni melju

treba li jos sta napraviti u tom gradu ili? 

odbio sam onu fajtericu u innu i wizarda za companiona..

16 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin
Fanu kaže...

 

ako se ne varam dobio sam tamo samo jednu piramidu? 

 

Klikni na use pa ćeš vidjet šta će se dogodit sa piramidama...

 

Nastavi istraživat ubojstvo; neidi van grada dok ne rješiš kuću od Esmeralde, (žena od ubijenog Jakea) - tada te quest vodi prema Evelyn koja nestaje iz grada. A tada kreni na zapad...

 

Obavezno ubaci koji point u Loremaster skill jer ćeš pronalazit dosta itema koji će trebat identifikaciju te na tržnici u gradu kupi Identifying Glass

Igra je dosta teška, treba je igrat pomalo uz puno istraživanja i čitanja! Također borba traži dobru taktiku te se mogu pobjediti i monsteri većeg lvla, (ne drastično, no uspio sam ja lvl 3 rješit njih dva sa lvl4 i jedan lvl 5).

 

Ah, magija, ljepi fantasy svijet, šareni ekrani puni efekata... Fantastičan old school RPG!

 

P.S.

Kanta glavu čuva, a smrdljive gaćice koje sam našao su dobre za karizmu.. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 16:44 (doktor1).
15 godina
neaktivan
offline
Divinity: Original Sin

ima li netko oriđiđi? Kako funkcionira multiplayer

 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin
acca kaže...

ima li netko oriđiđi? Kako funkcionira multiplayer

Multi mozes preko steama ili preko local LAN-a. neznam koliko maks ljudi podrzava jer moze se imat više od 2 covjeka u party-u ali koliko sam dosad skuzio 2 man co-op je.

Svakom igraču mozes odredit koje clanove party-a da kontrolira,i moram priznat fora je jako co op.!

 

Interakcije izmedju igrača ima,dijalozi su fora...

12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin

Ahahaha umro sam bio kad sam naiso na grob frisko zakopan,i idem ga otkopat i pukne me bomba za 3k dmg xD I moro reloadat save

 

umro sam

16 godina
offline
Divinity: Original Sin

Ovi bombaši su mi isti zombiji iz Plants vs Zombies..

Ali od igre se ne mogu odljepit.... Vrhunska je... Napokon došao do četvrtog lvla kada mogu koristit mnogo kvalitetniju opremu i oružje...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Divinity: Original Sin

jedino me smeta sto nema dual wield (igram sa assassinom i htio bih furati 2 daggera), ali inace je igra dosta dobra

u svakom slucaju najbolji RPG za PC izasao ove godine

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin
Fanu kaže...

jedino me smeta sto nema dual wield (igram sa assassinom i htio bih furati 2 daggera), ali inace je igra dosta dobra

u svakom slucaju najbolji RPG za PC izasao ove godine

 

slažem se.

Još ovakvih igara treba.

15 godina
offline
Divinity: Original Sin

Igru ste uzeli normalno preko Steama ili ste našli negdje jeftinije ?

LOL EUNE: slinA
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Divinity: Original Sin
AmonZero kaže...

Igru ste uzeli normalno preko Steama ili ste našli negdje jeftinije ?

besplatno

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 19:42 (Praetorian1).
16 godina
offline
Divinity: Original Sin

Gamespot first impressions video...


Kako se na 7:40 snalažljivo rješi mine... {#}

______________

 

Zasada nakon kakvih deset sati igre još nisam probao crafting... Toliko sastojaka, objašenjenja da još nisam to ni zagrebao...

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 22:04 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Divinity: Original Sin

U update je dobrodošli fix!

 

-Fixed the repeating voice problem that drove everybody bananas
-Muted banter voices while in dialog or trade

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Divinity: Original Sin

Tek sam sada otkrio da se može uključiti potpuna rotacija kamere pa ako netko nezna stoji u Game opcijama

Piše da je to za custom mape i da može biti problema...

 

Inače sa kojim likovima igrate?

Nakon šta sam malo ubro igru krenuo sam sa novim. A i prije sam uzeo Warriora i Rougea jer sa warriorom krenem u svaki RPG, ali ovdje jednostavno vrišti za nekom drugom kalsom tako da sam to ispravio...

Malo sam zaspamo tri posta, ališta je tu je... {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin

S kolegom peglamo ranger+ wayfarer.

Maloprije smo narancasti amulet nasli koji za moj loremaster+2 nije bio problem za indentifiat.

 

funkcionira dobro,spider od wayfarera sa fortify tanka ko blesav,mi dpsamo.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Divinity: Original Sin

Poceo bi igru, al me zanima par stvari prije toga..prica kao i mapa je linearna? Odnosno kad se prica zavrsi to je to? Ili mogu okolo svrlja ti kakav je u biti endgame igre?

Gas Guzzlers Extreme na Steamu!
16 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin
TheDarkSide kaže...

Poceo bi igru, al me zanima par stvari prije toga..prica kao i mapa je linearna? Odnosno kad se prica zavrsi to je to? Ili mogu okolo svrlja ti kakav je u biti endgame igre?

Nije linearno.. Kreneš jedno, završiš drugdje, pa vidiš treće, pa nemaš pojma di ideš jer te igra ne vodi za ruku itd...

Krenuo sam prema zapadu, u međuvremenu sam trčo za škrinjom koja trči, pomogao čovjeku da se vrati u grad, krenuo nazad na zapad, ušao u neki bunar, tamo istraživao i podzemnim tunelima se vratio u grad te krenuo opet za questom prema zapadu, sreo dvoje stražara koji imaju problem i žele doma pa im krenuo pomoć, nakon šta sam im pomogao u toj misiji sreo tipa sa svojim problemom pa se sjetio da sam na početku našao samoubojicu kojoj je neka statua rekla da mora skočiti sa litice, ponovno pročitao njegov dnevnik i krenuo u smjeru sa kojeg se je bacio..... itd itd..

 

A sumnjam da ima previše ljudi koji su završili pošto sam čitao da je alpha imala 1/4 igre i trebalo je oko 40 sati za to preći... Pa sada zamisli šta je sa cjelom igrom.

Zato ni nema recenzija još, kao šta je rekao kevin sa Gamespota igru su dobili kada i svi i recenzija će biti kada bude...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 2:36 (doktor1).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice