Assassin’s Creed Valhala

poruka: 604
|
čitano: 147.839
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Promster kaže...
Bitanga kaže...

 

Pa ono, očito je da si u Valhallu ušao naživciran iz nekog razloga, pogotovo jer si odlučio dati za nju samo 28kn - di si to platio BTW? :-)

I bezveze je odlučivati o igri na temelju kvalitete vegetacije. Svima je jasno da ne postoji savršena igra jer da takva postoji svi bi ju i dalje igrali i ne bi tražili nešto drugo svako malo kad se jedne zasitimo :-)

Meni je RDR2 glup i žao mi je potrošenih novaca jer osim lijepih pejzaža me ničim drugim nije osvojio, smatram da je precijenjen (100€ ni u snu ne bih dao) i tehnički zaostao.

 

Stoput više guštam u svim zadnjim ACovima i stoput imam veći feeling acomplishmenta nego kad sam završio RDR2 i još me bio prejebo za pola side misija koje nisam mogao poslije više odigrati.

Nije očito, jer nisam. Dapače, prvih 10 sati igre me ugodno iznenadilo, a dalje ćemo vidjeti, dal ću moći to dovršiti...Imaš onu stranicu plati.ru, netko od kolega je već pisao u ovoj temi ako se ne varam.

 

Ne ocijenjujem ja igru samo na temelju vegetacije ili izgleda, već kompletne ispoliranosti i iskustva. Sorry, ali meni je imerzivnost dolaskom u Englesku pala na 0, igra je izgubila 'dubinu'.

 

Sve jasno, nekome se neće svidjeti sporiji tempo RDR-a, i pretjeranje animacije kod lootanja recimo. Ali ta igra je ispolirana do kraja, dovršena...Dok Valhalla ima hrpu stvari koje nisu 'dovršene' i meni ostavljaju loš dojam. Evo zadnje kaj se sjećam je jahanje konja, to je jednostavno ne dovršeno (da ne kažem da ne valja). Kad je neka prepreka ili kamenje, x puta mi se dogodilo se konj na neki način teleportira kroz to...A i kod samog jahanja imam dojam da konj lebdi, a ne da hoda zemljom.

 

Nekako mi je draže da se konj teleportira nego da se ubije i konj i ja svaki put kad naleti na vuka kao u RDR2.

U Odysseyu sam znao s litice skočit s konjem samo da čim prije dođem dole, makar crkne... tu u Valhalli mi to ne dozvoli :-) I konj se tu drugačije ponaša, umara se, na strmi uspon jako sporo ide (da ti je brže sići i sam trčati) i tako - to me isto nervira, ne treba mi realistična nego zabavna igra.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
dani20 kaže...

Ako se nekome nesvidja gameplay to je normalno,ukusi su razliciti.
Ali da igra izgleda lose graficki,uff neznam 

 Igra izgleda lose s obzirom kako izgleda witcher 3 ,5 godina stara igra,a rdr2 da i ne govorim.. cim sam usao u igru prva pomisao mi je bila wtf kakva je ovo losa grafika, frend me također nazove i kaze ovo je koma.. grafika me podsjeca na ghost recon breakpoint.. isto cudno skroz.. ali ok nije u grafici sve.. igra mi je nezanimljiva,dosadna i nije mi sjela nikako.. ocekivao sam puno bolje s obzirom da je proslo 2 godine..

13 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Bitanga kaže...
Promster kaže...
Bitanga kaže...

 

Pa ono, očito je da si u Valhallu ušao naživciran iz nekog razloga, pogotovo jer si odlučio dati za nju samo 28kn - di si to platio BTW? :-)

I bezveze je odlučivati o igri na temelju kvalitete vegetacije. Svima je jasno da ne postoji savršena igra jer da takva postoji svi bi ju i dalje igrali i ne bi tražili nešto drugo svako malo kad se jedne zasitimo :-)

Meni je RDR2 glup i žao mi je potrošenih novaca jer osim lijepih pejzaža me ničim drugim nije osvojio, smatram da je precijenjen (100€ ni u snu ne bih dao) i tehnički zaostao.

 

Stoput više guštam u svim zadnjim ACovima i stoput imam veći feeling acomplishmenta nego kad sam završio RDR2 i još me bio prejebo za pola side misija koje nisam mogao poslije više odigrati.

Nije očito, jer nisam. Dapače, prvih 10 sati igre me ugodno iznenadilo, a dalje ćemo vidjeti, dal ću moći to dovršiti...Imaš onu stranicu plati.ru, netko od kolega je već pisao u ovoj temi ako se ne varam.

 

Ne ocijenjujem ja igru samo na temelju vegetacije ili izgleda, već kompletne ispoliranosti i iskustva. Sorry, ali meni je imerzivnost dolaskom u Englesku pala na 0, igra je izgubila 'dubinu'.

 

Sve jasno, nekome se neće svidjeti sporiji tempo RDR-a, i pretjeranje animacije kod lootanja recimo. Ali ta igra je ispolirana do kraja, dovršena...Dok Valhalla ima hrpu stvari koje nisu 'dovršene' i meni ostavljaju loš dojam. Evo zadnje kaj se sjećam je jahanje konja, to je jednostavno ne dovršeno (da ne kažem da ne valja). Kad je neka prepreka ili kamenje, x puta mi se dogodilo se konj na neki način teleportira kroz to...A i kod samog jahanja imam dojam da konj lebdi, a ne da hoda zemljom.

 

Nekako mi je draže da se konj teleportira nego da se ubije i konj i ja svaki put kad naleti na vuka kao u RDR2.

U Odysseyu sam znao s litice skočit s konjem samo da čim prije dođem dole, makar crkne... tu u Valhalli mi to ne dozvoli :-) I konj se tu drugačije ponaša, umara se, na strmi uspon jako sporo ide (da ti je brže sići i sam trčati) i tako - to me isto nervira, ne treba mi realistična nego zabavna igra.

Jebiga, tražimo drugačije stvari u igri. Mislim i ja tražim od igre da bude zabavna, ali ne na uštrb nekih drugih stvari...

9 godina
offline
Assassin’s Creed Valhala

Upravo sam kompletirao cijelu Englesku, prije toga kompletirana je Norveška, Asgard, Jotunheim, Vinland, ajme kolika igretina osjećam se iscrpljeno. Skupljen je svaki Wealth,Artifact te odrađen svaki Mystery, 384 sam lvl maks lvl u igri je 400, ostaje mi još glavna priča na 55% sam 102 sata imam u igri. Ova igra što se tiče dužine će nadjebat sve igre koje sam odigrao do sada, a ja u 95% slučajeva igram kao Completionist znači češljanje mape i questova od A do Ž, za RDR2 mi trebalo 82 sata, AC:Origins 80 sati, AC: Odyssey 100 sati, Horizon Zero Dawn 65 sati, Bloodborne,Sekiro, Marvel Spiderman, God of War (platine na ps4) oko 40 sati. Witchera 3 imam 250 u 2 prelaska sa DLCovima i oba puta sam igrao kao completionist sa time da sam DLCe prešao tek u drugom prelasku, mislim da mi je oko 120 sati trajao prvi prelazak. Valhalla će definitivno biti rekorder jer imam još 45% priče za odigrati a premda dolazi Cyberpunk koji će isto biti masivan ne znam koliko će dugo držati taj rekord Valhalla :D... Ugl za 48 eura koliko sam je platio koja količina sadržaja igra ispadne pola eura po satu, a ne onaj Spiderman Miles Morales daš 60 eura i pređeš igru za jedno posljepodne, sramota (iako je igra dobra preskupa je za svoju trajnost). Ništa ostaje završit igru ovaj tjedan i odmor 2 tjedna do Cyberpunka, neću da taknem ništa. Treba mi odmora poslje ovolike igre.

 

 

Stonehenge

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 0:32 (BeLLicus).
Moj PC  
8 0 hvala 6
15 godina
neaktivan
offline
Assassin’s Creed Valhala

Ovi kozmeticki itemu u storeu,poput outfita i oruzja,skinova za pticu,tetovaže,itd jesu time limited ili samo nadodaju nove na stare bez da istekne rok do kojeg ih se moze ugrabiti?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 8:49 (big_guy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
BeLLicus kaže...

Upravo sam kompletirao cijelu Englesku, prije toga kompletirana je Norveška, Asgard, Jotunheim, Vinland, ajme kolika igretina osjećam se iscrpljeno. Skupljen je svaki Wealth,Artifact te odrađen svaki Mystery, 384 sam lvl maks lvl u igri je 400, ostaje mi još glavna priča na 55% sam 102 sata imam u igri. Ova igra što se tiče dužine će nadjebat sve igre koje sam odigrao do sada, a ja u 95% slučajeva igram kao Completionist znači češljanje mape i questova od A do Ž, za RDR2 mi trebalo 82 sata, AC:Origins 80 sati, AC: Odyssey 100 sati, Horizon Zero Dawn 65 sati, Bloodborne,Sekiro, Marvel Spiderman, God of War (platine na ps4) oko 40 sati. Witchera 3 imam 250 u 2 prelaska sa DLCovima i oba puta sam igrao kao completionist sa time da sam DLCe prešao tek u drugom prelasku, mislim da mi je oko 120 sati trajao prvi prelazak. Valhalla će definitivno biti rekorder jer imam još 45% priče za odigrati a premda dolazi Cyberpunk koji će isto biti masivan ne znam koliko će dugo držati taj rekord Valhalla :D... Ugl za 48 eura koliko sam je platio koja količina sadržaja igra ispadne pola eura po satu, a ne onaj Spiderman Miles Morales daš 60 eura i pređeš igru za jedno posljepodne, sramota (iako je igra dobra preskupa je za svoju trajnost). Ništa ostaje završit igru ovaj tjedan i odmor 2 tjedna do Cyberpunka, neću da taknem ništa. Treba mi odmora poslje ovolike igre.

 

 

Stonehenge

ja sam zavrsio igru jucer, nekakvih 100 sati, lvl 400 + mastery 55., 95% progress necu ic na 100% jer nema smisla, al ostalo mi je jos nesto sitno. imam mixed feelings o igri, al to cu napisat detaljan review jer eto, imam potrebu nesto napisat o tome

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala

Ne znam što utječe na 100% ali wealth,mystery,artifact sigurno ne... 

16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
BeLLicus kaže...

Ne znam što utječe na 100% ali wealth,mystery,artifact sigurno ne... 

mora utjecat jer sve ostalo sam napravio

It is not who you are, it is who you know.
12 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
big_guy kaže...

Ovi kozmeticki itemu u storeu,poput outfita i oruzja,skinova za pticu,tetovaže,itd jesu time limited ili samo nadodaju nove na stare bez da istekne rok do kojeg ih se moze ugrabiti?

 Lol, time limited skinovi u storeu. U single player igri. I daily i weekly questovi. I onda me ljudi pitaju zasto mi se ne svida Assassin's Creed :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Minneyar kaže...
big_guy kaže...

Ovi kozmeticki itemu u storeu,poput outfita i oruzja,skinova za pticu,tetovaže,itd jesu time limited ili samo nadodaju nove na stare bez da istekne rok do kojeg ih se moze ugrabiti?

 Lol, time limited skinovi u storeu. U single player igri. I daily i weekly questovi. I onda me ljudi pitaju zasto mi se ne svida Assassin's Creed :D

nisam ni ja ljubitelj mikrotransakcija ali te nitko ne tjera da ih kupujes niti su obavezne.

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Obi Wan kaže...
BeLLicus kaže...

Ne znam što utječe na 100% ali wealth,mystery,artifact sigurno ne... 

mora utjecat jer sve ostalo sam napravio

Čudno ja sam zadnja 3 dana samo istraživao i to riješavao i 3 dana mi se progress nije pomakao sa 55% ma koliko god toga riješio.

16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
BeLLicus kaže...
Obi Wan kaže...
BeLLicus kaže...

Ne znam što utječe na 100% ali wealth,mystery,artifact sigurno ne... 

mora utjecat jer sve ostalo sam napravio

Čudno ja sam zadnja 3 dana samo istraživao i to riješavao i 3 dana mi se progress nije pomakao sa 55% ma koliko god toga riješio.

zna se dogodit da uplay kasni, tj dobro ne sinkronizira

It is not who you are, it is who you know.
6 godina
online
Assassin’s Creed Valhala

Najavljen update 1.0.4. Veličina za pc 4.3GB (promjene u linku)

 

https://discussions.ubisoft.com/topic/84566/assassin-s-creed-valhalla-title-update-1-0-4?lang=en-US

Senior IT Consultant
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala

jedan review, dosta detaljan, no story spoilers, veci focus na gameplay i combat.

 

presao sam igru za nekakvih 100-tinjak sati, na kraju sam bio lvl 400 + mastery 55. Completion rate mi je 95%. Podijelit cu review na par segmenata.

 

Grafika. Igra izgleda jako dobro, gurao sam je na ultra. U grafickom smislu stil korespondira onome sto se moglo vidjeti u odysseyu, s tim da je setting i geografija drugacije, sto je i logicno. Engleska izgleda jako dobro, postoji odredeni stupanj immersiona koji je prisutan. Meni grafika nije najbitnija stavka igre, bitno je da izgleda pristojno i primjereno necemu sto je izaslo 2020 godine.

 

Combat. Na pocetku igre combat mi je jako lose sjeo. Nisam se mogao naviknuti na njega, cak je doslo do toga da cu se morati prisili da igru odigram do kraja. Ima dosta slicnosti sa odyssey-em, ali sam imao osjecaj da je clunky. Kako je vrijeme prolazilo, combat mi je sve vise "sjedao" kako spada. Medutim, ipak smatram da je combat u odyssey-u bolji. Prva najveca razlika ocituje se u dual wield opciji, sto znaci da se bilo koja dva oruzja mogu koristiti u obje ruke i to po volji koje oruzje ide u desnu, a koje u lijevu ruku (napomena da to u pocetku vrijedi samo za one handed weapons (1H), dual wield za two handed weapons (2H) moguc je samo nakon uzimanja odredenog skilla unutar skill tree-a). Na papiru izgleda super i nekako me je to podsjetilo na AC3 (uvijek mi je bio gust klati ljude sa tomahawkom u jednoj ruci i nozem u drugoj) te sam pribjegao koristenju opcije 1H axe (desna ruka) i saex (lijeva ruka). Medutim, ovo nije "pravi" dual wield sistem. U principu oruzje u desnoj ruci ima standardne pokrete napada koja se koristi pritiskom na lijevu tipku misa, dok je lijevo oruzje samo jedna tipka (Q) koje radi samo jednu vrstu napada. U mom slucaju saex odraduje napad tako da se lik zaleti u nekoga, xy puta ga izbode, i nakon sto ili ja prestanem drzati tipku Q ili nestane stamine napravi skok iza i to je cijela prica. Ako koga zanima ima na jubito filmica koliko hocete kako se koje oruzje ponasa u lijevoj ruci. Tako da ovo nije pravi duel wield. Po meni su ga trebali rijesit nekakvim setom animacija za svaku pojedinu kombinaciju. Ovako je ispalo "meh". Not great, not terrible. Takoder, tipka Q se koristi za parry, no ako se drzi predugo, lik pocinje animaciju napada sa lijevim oruzjem pa treba malo pripazit prilikom egzekucije parry-ja da ne bi doslo do prethodno navedene problematike. Tu je i standardni dodge koji je definiram staminom. Stamina se inace puni sama po sebi ili napadima desne ruke. Ok sistem, nista extra. Uz standardne napade, postoje i abilities, napadi koji se definiraju adrenalinom. Isti princip kao i u odyssey, al cini mi se da su mi abilities u odyssey bile puno vise cool. Primjerice, ovdje je rope dart, inace u prijasnjim igrama tool, pretvoren u ability. Nova stvar u combatu su enemy achetypes, u smislu da ih ima 23, kao i weak points. Weak point system je stvarno odlicna stvar. Svaki enemy ima od 1 do 3 weak points koji se aktiviraju gadanjem strijelom, a definirani su kao zuti health bar. kad taj zuti health bar nestane, enemy postane stunned, sto je cesto 1 shot kill. bijeli health bar je normali health bar koji je smanjuje napadima sto bow and arrow, sto melee weapons.

U combat cu dodati i stealth combat. tu se vratio hidden blade, napokon imamo one shot kills, ali samo za weak enemies. za ove malo jace treba uzet skill, nakon toga je i njih moguce ubijati. medutim, stealth mi je bio dosta los jer mi se cini da je stealth detekcija previse osjetljiva. no veci je problem taj je je suljanje u pravom smislu rijeci nepotrebno i uzima previse vremena kad mozes uletit u kamp i sve pobit jer naprosto nema nekog poticaja za suljanje. tu i tamo netko moze nesto kenjkat od quest givera da nisi isao stealth opcijom al u globalu nema nikakvih penala ako se nije izabrao stealth put. savjet nekih ljudi je da se stealth difficulty stavi na easy pa kao bude bolje, ja to nisam radio, meni je sve bilo na normal. u igru su se vratili i 3 razlicita tipa bow-a (light, predator i hunting), za mene to je bonus.

 

Gameplay. Ovdje cu utrpati sve, od geara, pa do aktivnosti kao sto su questovi, pa collectables, dakle sve ide u ovaj segment. Gear je u odnosu na prijasnju igru izuzetno pojednostavljen. Nema vise random loot dropova, sav gear koji se moze naci je unaprijed definiran gdje se nalazi. Drugim rijecima, radi se o static loot systemu. Također, gear se moze unaprijediti samo odredenim itemima, ingotima, na veci gear tier (ima ih ukupno 3), koji su također fiksirani na mapi. Mislim da je ovaj pristup los. Ja kad igram ovakav tip igre cistim sve u podrucju u kojem se nalazim i tek onda kad odradim to podrucje na 100% ili jako blizu 100% idem dalje. S obzirom na ove limite, ja prakticki sa istim gearom provodim veliku vecinu igre. Uz to, gear setovi su definirani i skill tree izborima i ako sam ja izabrao raven path, a dobijem npr bear item, taj mi je item puno slabiji po snazi i naprosto nema svrhe da ga koristim. Osim sto geara kao random droppova vise nema, gear setova ima relativno malo, prvenstveno jer su definirani skill tree izborom, a uz to, set bonusi su poprilicno kriminalni. Jedina dva seta koja su mi bila koliko-toliko interesantna su pocetni raven set i mentor set (oba su vezana za raven path), s tim da sam kompletni mentor set dobio tek tamo u zadnjoj petini igre. Isto vrijedi i za bonuse na oruzjima. Sve je to nekako jadnjikavo i neimpresivno. Citam da su se ljudi zalili jer je previse bilo opreme pa su tri dana brljali po inventoryju kako bi to razbili. Ja takav problem nisam imao. Na kraju krajeva, to je bio izvor materijala koji su se dalje koristili za upgrade stvari. Kada vec govorim o gearu, postoje i nekakvi statovi za taj gear. U principu pokazuju nesto, ali za nekakav build, primjerice crit build, ne pokazuju nista. Primjerice, imam gear koji mi daje 10 crit chance. 10 cega? posto? uopce ne pise. ako nista drugo bar je u prethodnoj igri pisao postotak. Gear ima slotove u koje idu rune stones, ali oni daju po meni nekakve bijedne bonuse. Uz to, nije ih moguce izvadit nego kako bih jedan runestone maknuo iz jednog weapona moram ga stavit u drugi weapon da ga izabcim iz slota. E sad, il sam ja tudum (i to je moguce) pa u 100 sati nisam skuzio da se to moze, ili je to stvarno tako, rado bih cuo da me netko demantira.

Mapa je ogromna. Receno je da je malo smanjit u odnosu na prijasnju igru, ispalo je da je dosta veca. Na njoj imaju tri glavne stavke: wealth (zlatna tocka), mystery (plava tocka) i artifacts (bijela tocka). U principu najvaznije su zlatne i plave tocke jer prve daju gear, skillove (da, novi abilities se dobijaju citanjem knjiga) i ingote za gear tier upgrade, dok druga daju cisti xp. Treca kategorija isto daje cisti xp, al po meni puno manje nego plave tocke. trecu kategoriju sam nakon nekog vremena poceo ignorirati. Primjericu, bijele tocke imaju nacrte tetovaza. Medutim, ako meni armor pokriva cijelo tijelo, sta mi te tetovaze predstavljaju? apsolutno nista. Rekao bih da je mapa puna busy work elemenata, kao sto je cesto slucaj u open world igrama.

U igri postoji i fishing, po meni apsolutno nepotrebna aktivnost. Jedini razlog zbog kojeg postoji fishing je jedan event (aka mini quest) i offering oltari koja sam automatski izignorirao jer nema teorija da sad prekidam nekakav pacing zbog toga jer trebam skupiti 10 riba odredene vrste. Ponavljam, apsolutno nepotrebno. Inace kad vec govorim o tim mini questovima, odnosno kako ih oni nazivaju events in the game world, velika vecina su ili instant zaboravni, ili super cringe da sam ih doslovno preskako (mislim na konverzaciju) jer po meni njihova jedina svrha je dati xp i da te vise ne gledam. Flyting, koji je kategoriziran kao plava tocka, je nesto sto su vrhunski najavljivali, mi je stvorio mixed feeling. Ok, povijesno gledajuci je zaista postojao, ali mi je na kraju bio samo napet da dignem charisma level, odnosno nacina na koji mi se u odredenim dijalozima otvara persuade option. Ima max 6 levela, u pocetku je interesantan gimmick, kasnije postaje cringe-like. ostale plave tocke su mi bile zanimljive i interesantne. Postoji i drinking game koji je kao flyting u pocetku zanimljiv, ali je principu monoton QTE kojemu je cilj zaradivanje silvera aka valute u igri.

Za razliku od mercenary stystema koji je bio dosta zanimljiv, ovdje se vraca system iz originsa gdje ima nekakvih 15-ak npc-jeva (Zealots) koji bauljaju po mapi i koji su nekakvi mini bossovi. minus je taj sto ne bacaju nikakav gear nego samo rune stones, silver i jos nekakve iteme. malo sam bio razocaran sto nisu imali weapon kao reward.

Skill tree je podijeljen u 3 kategorije, raven za stealth, wolf za ranged i bear za melee. Iako je opsiran, problem je sto je sakriven, tj njegovi segmenti otkrivaju se kako se otkljucavaju pojedini što pasivni, što aktivni skillovi i abilities. To je lose jer tijekom igranja moze se propustiti puno dobrih skillova sto ljude tjera na trazenje cijelog, otkrivenog skill tree-ja, Također, ima dosta pasiva koje moras uzimati a naprosto se sa njima ne sluzis. Bolje da su pasive koji otkrivaju nove grane skill tree-ja stavili kao nekakve univerzalne bonuse nego tipa greatsword damage koji uopce ne koristim. 

Ptica je ponovno u modi, ovaj put to je garvan aka raven. u ovom izdanju ptica je skoro pa beskorisna. jedina joj je uloga odrediti gdje je okvirno mjesto na kojem se neki quest giver nalazi i pokazati gdje su resursi. s obzirom da resursi (metal veins i slicno) ovdje nisam aktivno skupljao, kao sto me zaboli neka stvar za opalima (ingame valuta za microtransaction store), manje-vise ptica je od nekakvog vitalnog kompanjona postala parada za budale. s druge strane, tu je odin sight, aoe puls koji oznacava sve u nekakvome radijusu i u jednu ruku je dobra promjena nacina scoutanja lokacije jer te zapravo natjera da udes u kamp i iz grmlja gledas di se sta nazali. nakon toga moze se i ptica pozvati za dodatno skeniranje stanja, ali kako je stealth takav kakav je, a uz to sve neprijatelji se vise kroz zid, nema potrebe za tim. a kad vec pricamo o zidovima, u igri postiji nekakva vrsta na brzake napravljenog zida sa crvenom takninom. e taj diz se moze srusiti, ali samo na nacin da se koristi oil jar. to je po meni katastrofalna odluka. iako postoji skill koji to mijenja, on nazalost kosta 1 adrenaline bar (dakle ne isplati se) tako za ta veliku vecinu lokacija potrebno je traziti oil jars, nositi okolo ka blesimetar i onda bacati na te zidove kako bi ih se razbilo i nastavilo dalje kretati. apsolutno degutantno. bolje da su napravili da imas posebne strijele koje se samo mogu koristit za to (jer bi u protivnom bile previse op). nazalost, ovime se pacing uzasno narusava i gubi se vrijeme na nepotrebno trazenje rjesenja problema koji je fakticki izmlisljen samo da bude svrha samom sebi.

Raids iliti po nasem prepadi/racije su interasantne i mozda jedan od najboljih segmenata igre. 

 

Settlement je mali village building sim, nista extra, vezan je za pricu. pametan i intutivan nacin kako forsirati igraca da se zanima za settlement, em kroz pricu, em kroz nekakav osjecaj satisfakcije da si uspio osigurati samostalnost ljudima koji tamo zive.

 

Prica je jedna mjesavina svega i svacega koja na kraju igre ispadne mlohava i besmislena. Otvaranje je odlicno, i to se odnosi na dio u norveskoj. u engleskoj takoder dobro krene, medutim kako vrijeme prolazi glavna nit vodilja price se gubi. razlog u tome lezi kako u premisi, tako i u konstrukciji mape. radi se o sljedecem: mapa engleske podijeljena je na "okruge" kojih ima negdje oko 15 ako me pamcenje dobro sluzi. s obzirom da je cilj pokoravanje engleske, potrebno je osigurati sve te okruge, bilo hardcore pokoravanjem, bilo instaliranjem nekog lika kojeg preferiras, najcesce nekakav puppet king. u svakom slucaju prica ne moze ic dalje dok se ne naprave questovi za tih 15-ak okruga. medutim, postoji i glavna prica koja je aktualna, al em pokoravanje okruga, em bauljanje po mapi, ona se doslovno istopi i zaboravi i postaje skoro pa nebitna. nakon nekog vremena glavna prica postane opet bitna i nekako naprasno zavrsi. na kraju ispadne gdje si bio? nigdje. sta si radio? nista. jednostavno je po pitanju price pacing izrazito los. no to nije najgora stvar. najgora stvar price su lip sync i facial animations. majko mila horora. to je na razini andromede, ako ne u nekim situacijama gore. jednostavno se gubi bilo kakav immersion. likovi vrte glavom ko da im je neko nabio ruku u guzicu, neke glupe grimase rade, bog te pomoga koja katastrofa. na pocetku je bilo onako, tragikomicno, kasnije je postalo jadno i zalosno. apsolutno je neprihvatljivo da ovakva igra ima problema sa tim stvarima. dodajmo uz to cringe fest kojeg ima u obilju (necu sad u detalje da ne spoilam) i immersiona uopce skoro da i nema, kao i guranje zena kao nekakvih ratnika i ne znam ni ja cega. ok. neka bude jedna ratnica koja je super epic nabrijana, al svako malo naletim na neku zenu ratnicu. ma dajte molim vas. pa zar nije bilo dovoljno problema s tim u ac odyssey? nemam nista protv zena al ovo stvarno nema smisla. glavni junak moze bit zena, nema frke, al da je ima na svakom uglu, ma nemojte biti blesavi. tu i tamo pojavi se zanimljiv momenat ali generalno nisam impresioniran. postoji i real life prica, za nju me zaboli, jos pogotovo su ovdje stvari poprilicno zakomplicirali, da se tako izrazim usrali. osim price o vikinzima, postoji i prica o bogovima gdje se ide u valhallu. za mene je interesantan pristup opisivanju toga segmenta. jedini problem je sto igrac nema pojma zasto je taj aspekt price tu niti koja mu je svrha, ali se na kraju dozna zasto to postoji. moglo bi se kazati da je to jedna metafora, bar sam ja to tako razumio. 

Inace, s obzirom da sam ljubitelj shema sa vikinzima, a i gledao sam i serije (the last kingdom i vikings) imao sam nekakva ocekivanja o prici, odnosno vise o settingu i nacinu ponasanja likova. s jedne strane su to ok napravili, s druge su usrali. primjerice, zasto tijekom napada na samostan ne mogu klat svecenike ili ih zarobiti i prodati u roblje? to mi je nekako falilo u igri. brutalnost se ocitovala u tim nekakvim melee finisherima, koju su zaista dobro napravljeni, ali cim sam tijekom raida isao ubijat svecenike dobio bih poruku da ce se igra desinkronizirat jer ubijam neduzne. ne razumijem to zaista. ubisoft u nekim situacijama je super politicki korektan, a onda u nekim drugim igra iman super politicki nabrijan statement. pa ako su vec govorili da zele nekakvu autenticnost, pa dajte nam autenticnost a ne cringe fest.

 

Muzika je dobra ali je mogla biti puno bolja, narocito kada radim raid. Zelio bih nekakvu ratnicku, eksplozivnu glazbu, ali veci je problem sto je uopce nisam mogao cuti kako spada jer je nekako bila smanjena. Stvarno ne razumijem cija je bila odluka da se muzika skroz smanji. 

 

Stabilnost igre/bugovi. Igra je bila stabilna, bar sto se mene tice, nema nekih fps droppova. Bugova tu i tamo ima, nista gamebreaking, sto se mene tice vrlo dobro. znam da je dosta ljudi govorilo da je teza tragedija, ja sam prosao neokrznut. najveci problem stvarao mi je corrupted saves, gdje mi dalo da radim save, ali nisam moga napraviti quick load ili load, nego bih prvo morao izaci iz igre, pa ponovno uci kako bi igra izdefinirala da se radi o regularnom safe file-u.

 

E sad, bi li preporucio igru? Pa s obzirom da je dostupna za 15€ (uplay+ subscription) apsolutno. jedini uvjet je da je prijedete u mjesec dana koliko taj subscription traje. za punu cijenu bas i ne. kasnije kad izađe nekakav ultimate edition za 30-ak eura (sa svim dlc glupostima) da. opcenito rekao bih da je je prica slabasna, a glavni krivcu su los pacing, kriminalan lip sync i cringe kojeg ima u dovoljnim kolicinama. gameplay loop je maltene slican ka u odysseju sa nekim poboljsanjima, medutim ima i pogorsanja. mapa je veca nego u prosloj igri, al vece ne znaci nuzno bolje. to je i odyssey pokazao. ne znam, nekako imam mixed feelings prema igri, ali s obzirom na cijenu prije bih je preporucio nego sto ne bih. imate 100+ sati igranja, value for money je fantastican, a je li igra dobra po pitanju price, a onda combata i gameplay-a, e to cete morat presudit sami. 

 

edit: pravopis i slicne sheme

 

 

It is not who you are, it is who you know.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 0:06 (Obi Wan).
9 godina
offline
Assassin’s Creed Valhala

https://prnt.sc/vr21ju ja ne mogu uopce skinuti update... Javlja gresku i ne mogu pokrenuti igru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Assassin’s Creed Valhala

Update je dosta popravio AI šta je bitno

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Cudno kako vi svi tvrdite da nama bugova a vec 4 updatea izašla.
Ja ih imam...od trzanja, crashanja, animacija gdje predmeti lete u zraku.

Sjajan review.
Mene je malo razocarala priča i razvacenje igre. Zar je bas bilo potrebno da moramo osvojiti sve teritorije.... 50h radiš jedno te isto... Idi u teritorij, odradi par misija, osvoji utvrdu, ubij likove iz ordera i dobij naklonost kralja. Zar to nije moglo biti ostavljeno za kraj ili side questovi?
Mitološki dio je totalni letdown.. užas.
Neznam kako vi, meni je ipak vaznija kvaliteta on kvantitete. Igra nudi 100h gameplaya ali sve to vidis u prva 3h igre. I sad sam skuzio da ti za neke stvari treba zavrsen story, dio thorovog oklopa, mjolnir i koplje.
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala

Dobar review, svaka cast Obi. Cekam reply od ljudi kaj pisu;"imam 200 sati igre i tek sam završio početnu zonu, ovo je remek djelo koje posramljuje RDR2 i Geralda skupa" 

 

Btw bas sam neki dan razmišljo kako je ovo jedini AC u kojem nije bilo doslovnog nijednog grada koji bi mi ostao u sjecanju ili proizveo WOW efekt. Sto je neviđeno i jako čudno za AC.

15 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
haydara kaže...

Dobar review, svaka cast Obi. Cekam reply od ljudi kaj pisu;"imam 200 sati igre i tek sam završio početnu zonu, ovo je remek djelo koje posramljuje RDR2 i Geralda skupa" 

 

Btw bas sam neki dan razmišljo kako je ovo jedini AC u kojem nije bilo doslovnog nijednog grada koji bi mi ostao u sjecanju ili proizveo WOW efekt. Sto je neviđeno i jako čudno za AC.

 

Ne sjećam se nijedne igre poslije World of Warcrafta da mi je neki grad proizveo takav WOW efekt. Ali doslovno, tamo su gradovi nešto posebno.

Preozbiljno shvaćate igre, one su tu samo da se zabavite na par desetaka sati. Ako tražite remek djela onda ćete uvijek ostati razočarani.

 

BTW, Geralt!

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 21:22 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Bitanga kaže...
haydara kaže...

Dobar review, svaka cast Obi. Cekam reply od ljudi kaj pisu;"imam 200 sati igre i tek sam završio početnu zonu, ovo je remek djelo koje posramljuje RDR2 i Geralda skupa" 

 

Btw bas sam neki dan razmišljo kako je ovo jedini AC u kojem nije bilo doslovnog nijednog grada koji bi mi ostao u sjecanju ili proizveo WOW efekt. Sto je neviđeno i jako čudno za AC.

 

Ne sjećam se nijedne igre poslije World of Warcrafta da mi je neki grad proizveo takav WOW efekt. Ali doslovno, tamo su gradovi nešto posebno.

Preozbiljno shvaćate igre, one su tu samo da se zabavite na par desetaka sati. Ako tražite remek djela onda ćete uvijek ostati razočarani.

 

BTW, Geralt

tesko je ocekivati remek djelo od bilo koje igre jer je to nemoguce. takva igra ne postoji, a slobodno mogu kazati da nece postojati. primjerice, veliki sam fan witchera 3 i presao sam ga 8 puta, ali uvijek cu kazati kako i u toj igri ima stvari koje nisu dobre, ali za razliku od valhalle njih je manje i vecinom spadaju u minorne stvari koje ne narusavaju gameplay ili immersion. netko bi mogao kazati da se radi o cjepidlacenju.

ja sam se zabavio sa valhallom, daleko od toga, i nije mi zao sto sam potrosio toliko vremena igrajuci i sigurno da cu je ponovno odigrat kad izadu sve dlc stvari. medutim, ovo sto sam pisao je u svrhu konstruktivne kritike jer po meni moglo se puno bolje napraviti neke stvari kako bi igra zaista bila fantasticna. zato mi je zao kad vidim ovakve stvari, odnosno kriminalne poteze, jer covjek bi rekao da su developeri do sada shvatili neke stvari koje su toliko ocite da doslovno moras biti slijep da ih ne vidis, a uvelike narusavaju kako immersion, tako generalni dojam o igri. smatram da se mozes i zabaviti ali i s druge strane ozbiljno promisljati o elementima igre. za primjer dajem igru naziva tehnomancer. igra je puna mana i svjestan sam u potpunosti da su kriminalne i da igru limitiraju, ali zbog nekog razloga presao sam je dva puta. 

It is not who you are, it is who you know.
13 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Neke dizajnerske odluke se rade isključivo radi prodaje mikro transakcija. To je jednostavno vrijeme u kojem živimo. Igra mora biti dovoljno "grindy" da natjera dio igrača u in game store, a opet ne toliko loša da ju nitko ne kupi.

Sve me strah kako će nam igre izgledati nakon par godina kad stasaju ove generacije koje odrastaju na Fortniteu.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Kod grindy igara volim da me nagradi za trud. Ovdje sam igru prešao uz početni armor i sjekiru. Sve sto sam pokupio u igri je meh.... Zavrsis igru i nades mjolnir a ono nista posebno jače od blacksmith hammer.
15 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Gogy7 kaže...
Kod grindy igara volim da me nagradi za trud. Ovdje sam igru prešao uz početni armor i sjekiru. Sve sto sam pokupio u igri je meh.... Zavrsis igru i nades mjolnir a ono nista posebno jače od blacksmith hammer.

 

No, svakako se možemo složiti da igra nije ništa ultimativno, ali nije ni loša. Zabavna za igrati kao i svi ACovi do sada. A pošto pol igara niti ne završimo, ne moramo ni ovu.

A svi volimo biti game designeri kao i nogometni izbornici, i točno znamo što bi bilo bolje - za sebe :-) 

 

Meni je igra nakon 30h i dalje dobra, ne igram svaki dan, ne igram više od 2-3 sata u komadu. Pomalo.

I baš mi je to dobro što se ne treba mijenjati oružja. Već mi je dosta igara gdje svakih 5 sekundi dobiješ novi item pa proučavaš jel vrijedi kaj.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Gogy7 kaže...
Kod grindy igara volim da me nagradi za trud. Ovdje sam igru prešao uz početni armor i sjekiru. Sve sto sam pokupio u igri je meh.... Zavrsis igru i nades mjolnir a ono nista posebno jače od blacksmith hammer.

ja nisam ni znao da to oruzje postoji dok nisam vidio da netko spominje da ga ima... to su po meni lose odradili, trebale su bit nekakve instrukcije ili bar nekakav hint... e sad, jesam ja to propustio vidjeti ili ne, ne znam. kako si ga ti nasao?

Bitanga kaže...

 

No, svakako se možemo složiti da igra nije ništa ultimativno, ali nije ni loša. Zabavna za igrati kao i svi ACovi do sada. A pošto pol igara niti ne završimo, ne moramo ni ovu.

A svi volimo biti game designeri kao i nogometni izbornici, i točno znamo što bi bilo bolje - za sebe :-) 

 

Meni je igra nakon 30h i dalje dobra, ne igram svaki dan, ne igram više od 2-3 sata u komadu. Pomalo.

I baš mi je to dobro što se ne treba mijenjati oružja. Već mi je dosta igara gdje svakih 5 sekundi dobiješ novi item pa proučavaš jel vrijedi kaj.

ma igra je ok za ubit vrijeme. ja sam je igrao u prosjeku 6-7 sati dnevno pa mi nije dosadila. a za mijenjanje oruzja svako malo, u principu da, kad nades nesto sto ti valja, vecinom to i koristis. volio bih doduse da postoji transmogrification opcija, odnosno da mogu mijenjati izgled armora i oruzja kao sto je bilo u ac odyssey.

sto se tice da svako zeli bit game designer... ok, postoje situacije koje su vise subjektivne prirode i to je ok, o tome se ne moze raspravljat. ali odredene stvari u igri su objektivno lose napravljene. za primjer dajem famozne oil jars. ja ne znam zaista kome je zabavno nosit te cupove, odnosno trazit ih gdje se nalaze, a moglo se to jako elegantno rijesit sa nekakvim fire arrows. 

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Thorov cekic i Armor
Moras ubiti 3 kceri Leriona plus sve iz Ordera

Odinovo koplje
Moras ubiti sve, zavrsiti pricu i imati 4 slota adrenalina

Excalibur
Moras skupiti 11 tabela posebno oznacenig. 8 na mapi i 3 od Zelota
16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Gogy7 kaže...
Thorov cekic i Armor
Moras ubiti 3 kceri Leriona plus sve iz Ordera

Odinovo koplje
Moras ubiti sve, zavrsiti pricu i imati 4 slota adrenalina

Excalibur
Moras skupiti 11 tabela posebno oznacenig. 8 na mapi i 3 od Zelota

ma jasno je meni to, ali jel postoji negdje di pise lokacija oruzja... ja za excalibur i thor's hammer sam lokaciju trazija na internetu... nisam imao informaciju ingame (ili barem nisam je zapazio) koja bi mi kazala da se na tom i tom mjestu (kroz nekakav riddle il tako nesto) nalazi to i to oruzje... kuzis sta zelim reci... lako je potraziti guide na netu, al ja bih radije sam skuzio lokaciju oruzja.

It is not who you are, it is who you know.
6 godina
offline
Assassin’s Creed Valhala

evo da se pridruzim ekipi koja je zavrsila igru. 

 

upravo sam sve zavrsio u igri, nemam vise questova nikakvih, pokupljeno svih 3 mythical oruzija, najdrazi mi je Excalibur. 

 

do nedavno sam koristio armor koji se dobije pri kupnji ultimate edicije pa sam presao na Hidden Ones Armor, jako lijep armor. 

 

ubiti trebalo mi je 94 sata, te sam na 93% jer nisam otkrio / zavrsio sve misterije u igri i zlato nasao, jer mi nije bilo potrebno. 

 

8.5 / 10 po meni. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Assassin’s Creed Valhala

Imam problem, nakon patcha 1.0.4. niti mogu napraviti fast travel, niti mogu sejvati igru, Ubisoft i njihovi patchevi. Ima li tko kakvo rješenje? 

Na PS4 igram. 

 

Edit: Riješeno. Započinjanje Feasta u selu popravlja problem.

MT22
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 11:53 (Marijano22).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Vi sto imate Ubisoft plus... Jeste skinuli Immortals? Skinuo i pokusao preko VPN Australia i nece... S Valhalom sve ok bilo sad mi nece aktivirati Immortals.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Gogy7 kaže...
Vi sto imate Ubisoft plus... Jeste skinuli Immortals? Skinuo i pokusao preko VPN Australia i nece... S Valhalom sve ok bilo sad mi nece aktivirati Immortals.

 

Ja sam preloadao jučer bez problema.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice