Overclocking Intel procesora (dual,quad) izdvojena tema

poruka: 4.205
|
čitano: 615.464
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

moze bacam se ovih dana moram nes posredivati po kompu i neke stvari rijesiti od skola i tako.. pa nema zivce non stop restartirati komp i dizati fsb xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

POZDRAV

evo ovako,procito sam sve na ovom forumu o tom procu,ili vezano uz njega,i probo stavit postavke u biosu kao sto su drugi,npr jedna tema je na 3.68ghz,no neide.

 

maticna je gigabyte ep43-ds3

 

robust graphic booster-auto

clock ratio-8x

host clock control-enabled

host freqency(mhz) -420

P.C.I freqency(mhz)-100

C.I.A2 disabled

 

  ******DRAM performance control*******

 

performance enhance-standard

extreme memory profile X.M.P-disabled

GMCH Freqency latch-400mhz

System memory multiplier-200D

TIMING 5-7-7-20

 

*******mother board voltage control******

 

cpu vcore-1.19375v,original1.18750v

mch core-1.200v,original 1.100v

dram voltage-auto

 

to je sad 3.35ghz,sto god dalje taknem,nece se upalit,dva puta se resetira i sve vrati na tvornicko,ako tko zna gdje sam falio molio bi da mi objasni.hvala,ostale komponente su u moj pc ako treba.e zaboravio sam rec,hladnjak za proc je thermaltake blue orb...otvorio sam bio novu temu al zakljucano,pa sam iskopiro ovdje da ne pisem ponovo,

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.6.2010 10:20 (fure).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
fure kaže...

POZDRAV

evo ovako,procito sam sve na ovom forumu o tom procu,ili vezano uz njega,i probo stavit postavke u biosu kao sto su drugi,npr jedna tema je na 3.68ghz,no neide.

 

maticna je gigabyte ep43-ds3

 

robust graphic booster-auto

clock ratio-8x

host clock control-enabled

host freqency(mhz) -420

P.C.I freqency(mhz)-100

C.I.A2 disabled

 

  ******DRAM performance control*******

 

performance enhance-standard

extreme memory profile X.M.P-disabled

GMCH Freqency latch-400mhz

System memory multiplier-200D

TIMING 5-7-7-20

 

*******mother board voltage control******

 

cpu vcore-1.19375v,original1.18750v

mch core-1.200v,original 1.100v

dram voltage-auto

 

to je sad 3.35ghz,sto god dalje taknem,nece se upalit,dva puta se resetira i sve vrati na tvornicko,ako tko zna gdje sam falio molio bi da mi objasni.hvala,ostale komponente su u moj pc ako treba.e zaboravio sam rec,hladnjak za proc je thermaltake blue orb...otvorio sam bio novu temu al zakljucano,pa sam iskopiro ovdje da ne pisem ponovo,

digni clock ratio za jednu skalu gore i digni vcore na 1.3+V i probaj, ako radi smanjuj vcore dok ne nadjes najmanji vcore potreban, ako neradi dizi vcore dok se ne upali

 

edit: my bad za clock ratio, dizi fsb i vcore, pazi na memoriju

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.6.2010 13:36 (Jurky).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Nemože dić klok ratio jel jer je 8x max za taj proc.

@fure,taj proc bi trebao i više nego 3,68GHz, ja sa svojjim q8300 koji ima multi 7,5 mogu doć do 3.6GHz,tako da ne vjerujem da je stvar u procu. matična je također ok itrebala bi trpit i veći FSB od 420, moja g33ms2l ide do 480FSB tako da bi tvoja trebala još više. Kolko  vidim voltaža ti je 1.19 što je premalo i vjerujem da je tu problem, ko što ti je jurky rekao probaj dić na 1.3v ako to nije dosta diži još

15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

probao sam sve do 1.37v ,i jos nista stalno isto,sad me zanima taj MCH core,dal da njega stavim vise il da stavim auto,neznam,a ram mi se spustio iz 1066 na 842 tako da njemu nisam dizo voltazu

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

možda da staviš ram timing na 5-5-5-15

15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

nece ni tako.neznam vise sta,opet se dva puta restarta i sve vrati na tvornicko 2.66ghz

14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

evo sada sam upravo iso i ja clockat i muci me samo ta memorija jer ne zelim da radi na vise od 800mhz a koliko vidim kod sebe u biosu mi nema za fino podesavanje memorije ili ima ali nisam vidio evo slika

 

jos cu se igrat s memorijom jer prije nikada nisam kao sta sam reko clko dual core i nikada nisam spusto memoriju ...

 

i da je normalno da svaki put kada mjenjam znaci fsb ili memoriju kada stisnem f10( znaci save and exit) da mi se komp ugasi i da g aja trebam paliti.. jer svugdlje inace se komp samo restartira a kod mene se gasi...

 

matična je asrock g41m-gs

 

ovdje je inace fsb200 nego kada sam sliko sam taman stavio 250 ovdje je inace fsb200 nego kada sam sliko sam taman stavio 250
evo clokano evo clokano
zanima me ovaj flexibility mode sta je to zanima me ovaj flexibility mode sta je to
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.6.2010 16:57 (Lacko).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

daj mi molim te reci kako si slike stavio simo?

14 godina
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

malo offtopic ali ajde:  sliko sam s mobom i onda kada pises poruku ispod texta imas dodaj sliku sa racunala stisnes to nades sliku i viola :D

no sada me zanima to u vezi memorije jer je ne mogu spustiti

14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

evo cloknuo na 3.5ghz fsb259 mnozitelj 13.5 ..  memoriju ne mogu spustiti engo ide kako dizem proc pa memorija radi na 432mhz (864)

 

 

najzanimljivoje je sta mi proc radi hladnije sada nego prije :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2010 0:43 (Lacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

blago tebi,,,,evo da prilozim konacno slike biosa i mojih postavki,pa da vidite sve sta sam povisio i di sam fulo.i sta trebam s tim voltazama na slici3,stagod stavim nevalja.hvala unaprijed

1 1
2 2
3 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ljudi ,moze li mi netko preporuciti neki dobar hladnjak za moj stari INTEL PENTIUM D 2.80 Ghz ,kako bi ga mogao overclockati....trenutno je na 40* pri normalnom radu (35* minimalka),a pri zahtjevnijem radu dode i do 70*...ali ne tako cesto...btw. hladenje je stock intelovo... 

Antonio Cosic
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2010 23:12 (JimmyThePage18).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pošto sam kloknia s 2.8 na 3.69, kad bi ša na 4ghz jel bi dobio što na perfomansama

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Dečki pomagajte

Imam procesor:intel (R) core(TM) 2duo CPU E6750 @ 2.66 GHz

Htio bih clockati na barem 3.00 GHz

Razumijem se ja u kompjutere ali clockanje u to se uopče ne razumijem

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 21:33 (Tinča).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pročitaš malo tutorijala o tome. Imaš fsb, i taj fsb pomnožiš s množiteljem i dobiješ frekvenciju. Povećavaš fsb dok ne stigne do tvoje željene frekvencije, memoriju staviš da ti bude oko 800mhz ako ti rami rade na toliko. I središ voltažu. To je to! Al mi bi više volili da nam kažeš koja ti je matična..

http://gtabalkan.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 22:26 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dečki pomagajte
Tinča kaže...

Imam procesor:intel (R) core(TM) 2duo CPU E6750 @ 2.66 GHz

Htio bih clockati na barem 3.00 GHz

Razumijem se ja u kompjutere ali clockanje u to se uopče ne razumijem

 Znači prilikom paljenja kompjutora pritisneš tipku za ulazak u bios, najjčešće del ili F1. Zatim ako tvoja matična podržava mogučnost overcloka pronađeš opciju za mjenjanje FSB(Front side bus) CPU multipliera, voltaže(vcore, memorije, chipseta), te multipliera za memoriju. Znači tvoj procesor ima multiplier 8 i bus 333, ito daje 2666MHz(8x333=2666). I sad da bi dobio brzinu procesora 3000mhz, trebaš podići FSB na 375, pa to pomnoženo s 8 daje 3000mhz. voltažu procesora vjerojatno nečeš morati mjenjati za ovaj clock. No kad dižeš FSB ne diže se samo cpu frekvencija, nego i frekvencija memorije. pa kad bi digao FSB na 375 memorija bi ti radila na 900MHZ( predpostavljam da imaš 800MHZ memoriju što znači da radi na 333*2,40=800), i kad bi digao FSB na 375*2,40=900MHz, što ako nije neka kvalitetna memorija nije pametno, pa joj probaj spustit multi tako da radičim bliže defaultnjoj brzni. I na kraju ako se sistme uspješno podigne treba ga testirati. To možeš učiniti s prime 95 ili occt-om. Pustiš prime oko2h da radi i ako nebude nikakvihproblema i temperatura nebude prelazila 65 možeš smatrati da je misija obavljena, tj. uspješno si overclokao svoj proc.

 

Za veći klok od 3GHz vjerojato ćeš trebati dizati voltaže chipsetu i procesoru, za što bi ti trebao i drugi hladnjak, jel stock nije baš nešto.

14 godina
protjeran
offline
RE: Dečki pomagajte

   Dečki ovo je prije overclocka slika, mene zabrinjava ona prva temperatura,što s njom da napravim?

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2010 12:29 (Tinča).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dečki pomagajte
Tinča kaže...

   Dečki ovo je prije overclocka slika, mene zabrinjava ona prva temperatura,što s njom da napravim?

stavi sliku sa hwmonitor link

i popuni MOJ PC .......

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2010 12:36 (Jurky).
14 godina
protjeran
offline
RE: Dečki pomagajte
 mrog 33 kaže...
Tinča kaže...

Imam procesor:intel (R) core(TM) 2duo CPU E6750 @ 2.66 GHz

Htio bih clockati na barem 3.00 GHz

Razumijem se ja u kompjutere ali clockanje u to se uopče ne razumijem

 Znači prilikom paljenja kompjutora pritisneš tipku za ulazak u bios, najjčešće del ili F1. Zatim ako tvoja matična podržava mogučnost overcloka pronađeš opciju za mjenjanje FSB(Front side bus) CPU multipliera, voltaže(vcore, memorije, chipseta), te multipliera za memoriju. Znači tvoj procesor ima multiplier 8 i bus 333, ito daje 2666MHz(8x333=2666). I sad da bi dobio brzinu procesora 3000mhz, trebaš podići FSB na 375, pa to pomnoženo s 8 daje 3000mhz. voltažu procesora vjerojatno nečeš morati mjenjati za ovaj clock. No kad dižeš FSB ne diže se samo cpu frekvencija, nego i frekvencija memorije. pa kad bi digao FSB na 375 memorija bi ti radila na 900MHZ( predpostavljam da imaš 800MHZ memoriju što znači da radi na 333*2,40=800), i kad bi digao FSB na 375*2,40=900MHz, što ako nije neka kvalitetna memorija nije pametno, pa joj probaj spustit multi tako da radičim bliže defaultnjoj brzni. I na kraju ako se sistme uspješno podigne treba ga testirati. To možeš učiniti s prime 95 ili occt-om. Pustiš prime oko2h da radi i ako nebude nikakvihproblema i temperatura nebude prelazila 65 možeš smatrati da je misija obavljena, tj. uspješno si overclokao svoj proc.

 

Za veći klok od 3GHz vjerojato ćeš trebati dizati voltaže chipsetu i procesoru, za što bi ti trebao i drugi hladnjak, jel stock nije baš nešto.

 Evo nekoliko slika kad sam ušao u taj bios

Pojasnite mi molim vas što tu trebam stiskat, jer kad stisnem enabled piše mi ono sa crvenim Pojasnite mi molim vas što tu trebam stiskat, jer kad stisnem enabled piše mi ono sa crvenim
 

Nvidia 4EVER
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dečki pomagajte

Prvo makni preformasne sa turbo na normal, a ovo što ti crvenim piše za voltaže nemoj se obazirati, to je samo upozorenje.

Zatim bi trebao FSB podići na 375 da bi dobio 3GHz, PCIe frequncy sa auto staviti na 100MHz, i onda memory multiplier smanjiti na na 2.

 

Ali prije nego išta od toga ideš napraviti reci koja je to matična, jel vidim da ti očitava FSB 200, a trebalo bi biti 333. Možda matična neprepoznaje dobro procesor pa bi trebao napraviti update biosa.

14 godina
protjeran
offline
RE: Dečki pomagajte
mrog 33 kaže...

Prvo makni preformasne sa turbo na normal, a ovo što ti crvenim piše za voltaže nemoj se obazirati, to je samo upozorenje.

Zatim bi trebao FSB podići na 375 da bi dobio 3GHz, PCIe frequncy sa auto staviti na 100MHz, i onda memory multiplier smanjiti na na 2.

 

Ali prije nego išta od toga ideš napraviti reci koja je to matična, jel vidim da ti očitava FSB 200, a trebalo bi biti 333. Možda matična neprepoznaje dobro procesor pa bi trebao napraviti update biosa.

 Gigabyte S-SERIES

Motherboards

Ultra Durable 2

Nvidia 4EVER
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dečki pomagajte
Tinča kaže...

 

 Gigabyte S-SERIES

Motherboards

Ultra Durable 2

 a koji chipset je gore? p35 ili ?

16 godina
protjeran
offline
RE: Dečki pomagajte

Ono 8X stavi na 9X, odnosno uđi u podmeni i stisni 9 pa Enter.

Ono 200 staviš na 333

Dolje na napon stavi onaj prvi na Manual

Na dnu trebaš staviti ručno 1.25000V onaj VCore cpu voltage control na manual pa napon na toliko

Mis da iamo identične matične ploče!Namigiva

free speech for the dumbxD
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2010 18:31 (stoncin3).
14 godina
protjeran
offline
RE: Dečki pomagajte
mrog 33 kaže...
Tinča kaže...

 

 Gigabyte S-SERIES

Motherboards

Ultra Durable 2

 a koji chipset je gore? p35 ili ?

 p35

Molim te mi možeš reči kak i kaj točno po redu da stiščem?

Nvidia 4EVER
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dečki pomagajte

1. CPU host control- Enabled

2. CPU host frequnecy -375

3. PCIe frequncy- 100

4. Preformanse Enhance- normal(nisam siguran jel piše normal ili auto, ali uglavnom na najslabije to stavi da se poveća stabilnost sistema)

5. System memory multiplier staviš na 2

 

voltaže ostaviš na defaultu, tj. kako su sad, jel ovo je relativno mali klok i mislim da netreba dizati voltažu,

 

To bi trebalo biti to, sad skini prime 95 ilii occt i pusti ga da radi jedno dva sata. Ako nebude nikakve geše i temperature budu u redu, ne preko 65 možeš ostaviti ovaj klok ili krenuti još klokat

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Dečki pomagajte
mrog 33 kaže...

1. CPU host control- Enabled

2. CPU host frequnecy -375

3. PCIe frequncy- 100

4. Preformanse Enhance- normal(nisam siguran jel piše normal ili auto, ali uglavnom na najslabije to stavi da se poveća stabilnost sistema)

5. System memory multiplier staviš na 2

 

voltaže ostaviš na defaultu, tj. kako su sad, jel ovo je relativno mali klok i mislim da netreba dizati voltažu,

 

To bi trebalo biti to, sad skini prime 95 ilii occt i pusti ga da radi jedno dva sata. Ako nebude nikakve geše i temperature budu u redu, ne preko 65 možeš ostaviti ovaj klok ili krenuti još klokat

 

 Nakon 2 minute mi je išlo preko 65 što da radim ?Molim te napiši opet po redu ...

Nvidia 4EVER
15 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ljetne vručine..Kupi neki hladnjak za procesor..

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ne ti ja ocu da m rog odgovori

Nvidia 4EVER
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Tinča kaže...

Ne ti ja ocu da m rog odgovori

Pa dobro ti je reko..

Kupi neki hladnjak ili promijeni termalnu pastu..Namigiva

ASRock K8N68PV-GLAN | Athlon 64 3000+ 2.4GHz | 1.5GB DDR 400MHz | VTX HD 4670 1GB | WD 160GB SATA | ASUS 360W |
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice